1 ile 21 arası toplam 21 sonuç

Konu: "Cok Sukur Halimize" Dedirten Fotograf!!!

Nesil
    2006
    Yer
    Malatya

Default "Cok Sukur Halimize" Dedirten Fotograf!!!

Birazdan goreceginiz fotograf cok sey anlatiyor. Lutfen konuya gereken ilgiyi gosterin. "KESINLIKLE REP VERMEYIN BU KONUYA!!!". Sitenin birinde bunu verdigimde gerekli ilgiyi gormedi. Hatta bazilari benimle alay etti. Anlamayana birsey diyecek halim yok. Ama gelin Turksportal`in farkini ortaya koyalim. Dunya`nin en iyi FM sitelerinden biri olan Turksportal`dan da birsey rica ediyorum. Siteye alinacak bir reklam ile yardim kampanyasi duzenleyebiliriz. Yani Banner`a tiklandikca para kazandirsin. Belki kucuk paralar olacaktir ama belki hergun bir ailenin evine sicak bir corba girer. Tabi sart degil bu asagidaki olaydan ders cikaralim yeter. (kendim icin de soyluyorum)

Her gun yasanan bir olayin fotografi. Gordunuz cocuklar kardes ve bu cocuklardan biri copten bir yiyecek cikarip kardesleriyle paylasiyor. Biz her gun sicak yuvamizda, onlarca cesit yiyecekle beslenirken onlar bu halde. Ben bunu gordugumde gozlerim doldu, bir gun kendi adima bu muhtac insanlar icin bir seyler yapmak icin yemin ettim. Insallah o gucum olur ileride. Simdi niye yapmiyorsun derseniz kucuk yardimlardan bahsetmiyorum. Ileride olasi bir buyuk yardimdan bahsediyorum. Bazilari bu yazdiklarimi yanlis anladilar. Sanki ben herseyi yapiyorum siz niye yapmiyorsunuz diyormusum gibi davrandilar. Onun icin rica ederim yanlis anlamayin. Ben biraz huzunlenin istiyorum. Baskasinin dertlerine aglamayi, uzulmeyi ve onlarin sevincine ortak olmayi hatirlatmak istiyorum. Aglamayi bilmeyen gulmeyi de bilmez. Burdan binlerce kere sukur diyorum halime. Lutfen kelimelere, cumlelere takilmayin. Insan bazi seyleri anlatamiyor iste.

Not : Fotograf arkadasima aittir.

Nesil
    2006
    Yer
    Ordu

Harbıden Halıme sukredıyorum

bu yetim cocuklardan okadar cok varkii,insan bunlara bakip hem üzülüyor hemde haline sükrediyor.bizim karnimiz tokken onlarin karni ac,biz güzel elbiseler giyerken onlarin giyecek elbiseleri yok.ben yazin tatile izmire gittigimde (övünmek icin söylemiyorum bütün herkesin bunu yapmasi gerek)arkadaslarimi toplayip bu kücük öksüz cocuklarin karnini doyurup onlara elimden gelebildigi kadar arkadaslarla para toplayip elbise almistik,bazi artistler ise halimize gülmüstü,ama tekrar izmire gideyim ayni olayi gücüm yetinceye kadar tekrar yapacam,cünkü yetimi beslemek cok büyük bir sevap,ve benim gibi duygulari olan kisiler bunlari alip beslerlerse ve bunlari evlatlari olmayan kisiler evlatlik alirsa ne kadar güzel hos olur,hem cok büyük bir sevaba girerler hemde böyle öksüzlerin göz göre göre kötü yollara düsürülmesine engel olmus olurlar.

Nesil
    2006
    Yer
    Malatya

Quote Originally Posted by arda_ultraslan View Post
    bu yetim cocuklardan okadar cok varkii,insan bunlara bakip hem üzülüyor hemde haline sükrediyor.bizim karnimiz tokken onlarin karni ac,biz güzel elbiseler giyerken onlarin giyecek elbiseleri yok.ben yazin tatile izmire gittigimde (övünmek icin söylemiyorum bütün herkesin bunu yapmasi gerek)arkadaslarimi toplayip bu kücük öksüz cocuklarin karnini doyurup onlara elimden gelebildigi kadar arkadaslarla para toplayip elbise almistik,bazi artistler ise halimize gülmüstü,ama tekrar izmire gideyim ayni olayi gücüm yetinceye kadar tekrar yapacam,cünkü yetimi beslemek cok büyük bir sevap,ve benim gibi duygulari olan kisiler bunlari alip beslerlerse ve bunlari evlatlari olmayan kisiler evlatlik alirsa ne kadar güzel hos olur,hem cok büyük bir sevaba girerler hemde böyle öksüzlerin göz göre göre kötü yollara düsürülmesine engel olmus olurlar.
    Baran eger senin gibiler cogalirsa bu muhtac insanlar azalacaktir. Size gulenler de once banyoda kendilerine bakip gulsunler. Allah senden razi olsun. Daha bu yasta bu bilinci kazandiysan simdiden buyuk bir adam olmussun demektir. Su kis gunu disarida titreyerek uyuyan bircok insan var. Hicbir sey yapamiyorsak, gece uyumadan once basimizi yastigimiza koydugumuzda bir dua edelim bu insanlara. Gunluk yasamayalim ve bu konulari konusmaktan kacmiyalim. Bunlari dusundukce ben oyle huzurlu oluyorum ki. Cunku aksi halde vicdan azabi duyuyorum. Baran senin yaptigin yardimi bile yapmadim henuz. Iste demek ki sen benden daha adamsin.

Quote Originally Posted by emrah44 View Post
    Baran eger senin gibiler cogalirsa bu muhtac insanlar azalacaktir. Size gulenler de once banyoda kendilerine bakip gulsunler. Allah senden razi olsun. Daha bu yasta bu bilinci kazandiysan simdiden buyuk bir adam olmussun demektir. Su kis gunu disarida titreyerek uyuyan bircok insan var. Hicbir sey yapamiyorsak, gece uyumadan once basimizi yastigimiza koydugumuzda bir dua edelim bu insanlara. Gunluk yasamayalim ve bu konulari konusmaktan kacmiyalim. Bunlari dusundukce ben oyle huzurlu oluyorum ki. Cunku aksi halde vicdan azabi duyuyorum. Baran senin yaptigin yardimi bile yapmadim henuz. Iste demek ki sen benden daha adamsin.
    emrah abi estagfurullah,kimse kimseden büyük degildir,hepimiz esitiz bu dünyada.kiminin duasi kiminin sadakasi.bizim gibi düsünenler insallah cogalirda bu ülkede öksüz,sokak cocuklari olmaz,ama hergün haberlerde öyle seyler görüyorumki bu tür olaylar eksilmesi gereken yerde cogaliyor iste bu benim gücüme gidiyor.neden bazi kendilerini düsünen insanlar bunlara yardim etmezler neden bunlarla alay gecelerler.bunlari anlamak elde degil.daha bugün gördügüm bir haberde bir anne bile denilemeyecek bir cani 9 aylik bebegini döverek öldürmüs,iste bunun gibi caniler oldukca biz daha cok cekeriz bu olaylari.ama bize düsen görev gücümüz yettigince bu cocuklari beslemek ve bu kötü yoldan saptirmak.

Nesil
    2006
    Yer
    Göçebe

Allah düşmanıma vermesin.
    Hani, kurşun sıksan geçmez geceden,
    Anlatamam, nasıl ıssız, nasıl karanlık... Ve zehir - zıkkım cıgaram.

Nesil
    2005
    Yer
    Samsun

Birazdan goreceginiz fotograf cok sey anlatiyor. Lutfen konuya gereken ilgiyi gosterin. "KESINLIKLE REP VERMEYIN BU KONUYA!!!". Sitenin birinde bunu verdigimde gerekli ilgiyi gormedi. Hatta bazilari benimle alay etti. Anlamayana birsey diyecek halim yok. Ama gelin Turksportal`in farkini ortaya koyalim. Dunya`nin en iyi FM sitelerinden biri olan Turksportal`dan da birsey rica ediyorum. Siteye alinacak bir reklam ile yardim kampanyasi duzenleyebiliriz. Yani Banner`a tiklandikca para kazandirsin. Belki kucuk paralar olacaktir ama belki hergun bir ailenin evine sicak bir corba girer. Tabi sart degil bu asagidaki olaydan ders cikaralim yeter. (kendim icin de soyluyorum)

Her gun yasanan bir olayin fotografi. Gordunuz cocuklar kardes ve bu cocuklardan biri copten bir yiyecek cikarip kardesleriyle paylasiyor. Biz her gun sicak yuvamizda, onlarca cesit yiyecekle beslenirken onlar bu halde. Ben bunu gordugumde gozlerim doldu, bir gun kendi adima bu muhtac insanlar icin bir seyler yapmak icin yemin ettim. Insallah o gucum olur ileride. Simdi niye yapmiyorsun derseniz kucuk yardimlardan bahsetmiyorum. Ileride olasi bir buyuk yardimdan bahsediyorum. Bazilari bu yazdiklarimi yanlis anladilar. Sanki ben herseyi yapiyorum siz niye yapmiyorsunuz diyormusum gibi davrandilar. Onun icin rica ederim yanlis anlamayin. Ben biraz huzunlenin istiyorum. Baskasinin dertlerine aglamayi, uzulmeyi ve onlarin sevincine ortak olmayi hatirlatmak istiyorum. Aglamayi bilmeyen gulmeyi de bilmez. Burdan binlerce kere sukur diyorum halime. Lutfen kelimelere, cumlelere takilmayin. Insan bazi seyleri anlatamiyor iste.

emrah çok güzel bir konuya değinmişsin gerçekten halimize şükretmek gerekiyor
    bazı sorumsuz anne babaların sorumsuzluğu işte bu tür içler acısı durumlara sebep oluyor başımızdakilerin de sorumsuzşuğu buna eklenince işler iyice kötü oluyor keşke olmasa diyecem ama maalesef ne kadar konuşursak konuşalım bu tür şeylerin önüne geçemiycez
    20 Ocak 1989 - Onların formaları vardı , Taraftarları için terlettikleri.

Nesil
    2006
    Yer
    Island

bence de halimize binlerce kez şükür etmeliyiz.hergün emrah'ın dediği gibi onlarca yemek çeşidi bulup yiyoruz.bakın ki bu insanlar ne halde.

Nesil
    2006
    Yer
    - ßaSHq£nT -

evet bunun gibi çocukLardan çok var.ALLAH yardımcıLarı oLsun ne deyim...

Nesil
    2006

Biz bunlara yardım ediyoruz ya onlar sokakta bir 50 YKR yüzünden bizi bıcaklıyorlar. Böylelerine yardım etmem.

Nesil
    2006
    Yer
    Malatya

Suc hicbir zaman onu fiilen isleyenenin degildir biraz dusunursek

Nesil
    2006
    Yer
    - ßaSHq£nT -

Quote Originally Posted by Batuhan1907 View Post
    Biz bunlara yardım ediyoruz ya onlar sokakta bir 50 YKR yüzünden bizi bıcaklıyorlar. Böylelerine yardım etmem.
    yaa tmm sende hakLısında.
    bunLar evsiz kaLmış çocukLar.BıçakLayanLar ise tinerci,madde bağımLısı oLan sokak çocukları........

Nesil
    2006
    Yer
    Pekin

ah ah bu dünyada kimileri yer kimileri bakar insanlar çok bencilleşmişler ama farkında değiller ben değilde benim annem böle çevremizde ihtiyacı olanlara einden geldiği kadar yardım etmeye çalışır
    aslında en büyük suç bunların anne babalarında bakamayacağın çocuğu neden yapıyorsunuz bunun da temel nedeni "cehalet"
    So what?
    Saike

Mondi-27 Misafir

çok güzel bir konu, yardımlar gerçekten muhtaç olan birine ihtiyaç sahibi olan birine gidecekse herkesin katılacağını düşünürüm. şahsım adına elimden ne geliyorsa yapmaya hazırım ama yerine ulaşacaksa...

hakkaten yazık yaa. yazık ülkeye ne hale geldi..

Nesil
    2003
    Yer
    Istanbul

ülkenin bi yere geldiği yok bu olay aralık 2006 damı başladı sanıosunuz? dünya kurulduğundan beri böyle insanlar hep vardı kıyamete kadarda olacak. tabiki Allah'ımıza çok şükürler olsun o ayrı konu,zengin insanlar bile 1-2 çocuk yaparken malesef cinsel hislerini bastıramayan anadolu göçenleri niye en az 7 çocuk yapıyor. bu çocuklara yardım sadece sineği öldürmektir. bizim bataklığı kurutmamız lazım

Nesil
    2006
    Yer
    Sivas

abi ben bu resimleri görünce çok pis oluyorum yaw bir tane abim getirmişti 3 hafta içim rahat etmemişti o resim yüzünden. ALLAHIM BİZİ BÖYLE REFAH İÇİNDE YAŞATTIĞIN İÇİN SANA BİNLERCE KEZ ŞÜKÜRLER OLSUN YA RABBİM

Nesil
    2006

Quote Originally Posted by Ahmeds View Post
    yaa tmm sende hakLısında.
    bunLar evsiz kaLmış çocukLar.BıçakLayanLar ise tinerci,madde bağımLısı oLan sokak çocukları........
    Bunlar sence normal mi daha bu gün zorla milleten para alırken karşılaştım ama bir polis gidipde bunları yurda kapattığını görmedim bunlarla ilgilenen bakan'ın bu fotoğrafları görmesi gerekiyor ve bir yasa çıkarıp işleve geçmesi gerekiyor he yapamıyorsan o koltuğu bırakacaksın ben bunlara bir kuruş bile vermem o koltukta oturan bakan düşünsün.

Bu adam toplum için bişey yapmıyor dilenerek para kazanıyor sonra biz bu adam için yardım topluyacaz ama birde bütün gün eşekler gibi çalışan devlet memurlarına ne demeli onları ne günahı var o zaman herkes sokak çocuğu olsun para yardımları ile geçinsin ne ala memleket.

Nesil
    2006
    Yer
    Malatya

Batuhan sokak çocuklarından bahsetmiyorum ben. Dediğim gibi bu çocuklar kardeş yani arkadaşımın dediğine göre. Ben yoksul aileler için söyledim o sözü yanlış anlamışsın. Sokak çocuklarını dediğin gibi biz kurtaramayız. Çok organize çalışması lazım hükümet ve sivil toplum kuruluşlarının, bizi aşar.

Nesil
    2006

Baştan söylesene ben o resmi gördükten sonra direk sokak çocukarı dedim.

Biz fakir aile çocukları için toplarsak kime ne verecez. Türkiye'de çok fazla var bu tip aile çocukları ha verecez ama o parayla babasının içki alıp almayacağı ne malum?

ALLAHIMIN her gününe sükür ..

Mesaj Yetkileri