Sayfa 2 / 8 İlkİlk 1234 ... SonSon
31 ile 60 arası toplam 222 sonuç

Konu: Turksportal Unofficial Update

Nesil
    2001
    Yer
    Istanbul

Exclamation

Quote Originally Posted by dinaMYt View Post
    henüz çok fazla oynama şansım olmadı ama oynadığım süre içerisinde gelen mesajların büyük çoğunluğu etimegut şekerspor ile alakalıydı.adamlar chelsea gibi reputation world class olan coachları bile ben(galatasaray) teklifte bulunmama rağmen kapıveriyorlar.turk liginin reputationı biraz abartı olmuş gibi geldi bana.

yine oyuncuların potansiyellerini kullanma ratingleri de -inceleyebildiğim kadarıyla- fazla kaçmış gibi.bir örnek vermek gerekirse;ali ozturk neredeyse bir dünya klasında forvet.benzer şekilde caner erkin şu an en iyi genç türk oyuncu olarak bahsettiğimiz arda turandan bile iyi durumda.genç olup ta kötü oyuncu kalmamış nerdeyse.

birde galatasarayın coachları neden bu kadar kötü anlamadım.fenerbahçe coachları 18-19 luk güçlere sahipken galatasaray coachları 15i geçmiyorboştakileri de şekerspora kaptırdığımızdan transfer bütçesini antrenörlere yatırmak zorunda kaldım.yalnız youth coachlarını ayrı tutuyorum olaydan galatasarayın hakkı verilmiş orada

henüz lige başlamadığımdan nelerle karşılacağımı tam olarak bilmiyorum ama şu an hangi türk oyuncuyu almam gerektiğine bile karar veremedim.yetenekli genç oyuncuların sayısı çok fazla.

(haa birde unutmadan derdim patchi kötülemek filan yanlış anlaşılma olmasın)
    Oyunda kullandığın veritabanı boyutu ve seçtiğin lig sayısına göre Türkiye liginin oyuncularının diğer ülke oyuncularından güçlülüğü artabiliyor. Anlatmak istediğin eğer sen sadece düşük boyutta tek lig olarak Türkiyeyi seçmiş isen bazı genç oyuncular dünya klasında etkiye sahip olabilirler.

Quote Originally Posted by maslow View Post
    Araştırma şefinin (tozar) bu tavrını anlamak mümkün değil, kimse onu zorla orada tutmuyor, eğer istemiyorsa ayrılır görevinden olur biter. Bu görevi ondan daha iyi yapabilcek onlarca insan tanıyorum...

Fm 2007 çıktığından beri neredeyse skandala varan data sorunları yaşandı ses seda yok, 7.0.1 yamasında sizin hazırladığınız yama yayınlanacak dendi, yayınlanmadı, açıklama bekleniyordu yine tozar dan ses seda yok. Yapmak istemiyorsa yapmaz, onun kişisel kaprislerinin ya da alınganlığının neticesinde belki de binlerce türk fm ci mağdur oldu.

Ben artık onun bu "ben yaptım oldu" tavrından sıkıldım... Bu iş gönül ve heves işidir, hevesi kalmadıysa devretsin olsun bitsin ya da eleştirilere bir açıklama getirme nezaketine! katlansın...
    Evet son zamanlarda gerek Türkiye resmi araştırma sitesi olan bu forumlarımızda gerekse resmi site forumlarında en büyük eleştiriler Türker Tozar'a gelmekte.

Bir kaç yıldır beğenilmeyen Türkiye ligi araştırmasını düzeltmek amacıyla çok kısa bir süre zarfında yoğun bir çalışma içerisine ekip olarak girdik. Bu çalışmamız süresinde tamamen kendi bilgi birikimimiz, araştırmalarımız ve varsayımlarımızla Türkiye liglerinden Süper ligin 18 takımı için çalışmalara koyulduk ve gerçek dengeleri sağlayabilmek, bir çok oyuncuyu gerçeğe yakın oranda değerlendirmek için çalıştık. (Bu çalışmayı yaparken SI tarafından belirlenen ve liglere göre oyunculara verilebilecek ca / pa kriter tablosu elimizde yoktu) Haliyle çalışmamız belli ölçülerde SI kriterlerine göre yüksek veya alçak olabilir. Araştırma şefimiz Türker'de bu çalışmamızı incelemiş ve bu konularda bizi bilgilendirmiştir. Bizlerde kendisine gerekli kriterler elimize ulaşırsa o değerlere göre yapabileceğimizi anlattık. Ne yazıkki 7.0.1 yamasında yaptığımız çalışma yayınlanmadı ve bizler bu çalışmamızı unofficial hale getirerek yayınladık. Şimdiki amacımız önümüzdeki Resmi yamada daha kaliteli ve oynanabilir Türkiye ligini yapmak. Bu yüzden Türker'den forumlarımıza gelip açıklama yapmasını ve kurduğumuz ekibimize öncülük etmesini rica ettik. Artık çalışmalarla daha yakından ilgileneceği sözünüde aldık. Şu sıralar herhangi bir açıklama gelmemesi sebebiyle bizlerde hayal kırıklığına uğramamıza rağmen çalışmalarımızdan ödün vermeden devam ediyoruz. Başta Ömer abi(perpetua) ve Tarık(Jesus) olmak üzere Scout ekibimiz son derece duyarlı bir biçimde bu olaya bağlı çalışıyor. Amacımız gerçekten oynanabilir, kalitesi yüksek ve gerçeğe çok yakın bir Türk ligi oluşturmak. Sizlerin yapmış olduğu eleştirilerde yerinde, hepimizin amacı güzel bir Türk ligi olması. Şimdi beklemedeyiz. Türkiye Araştırma sitesiyiz diyebilmemiz içinde Türker'in burda olması gerekmekte. Eğer o yoksa Türkiye Araştırma siteside olmayacak.
    Mustafa Budak
    Turksportal

"Büyük sıçrayışı gerçekleştirmek isteyen, birkaç adım geriye gitmek zorundadır.
    Bugün yarına dünle beslenerek yol alır"
    Bertolt Brecht

Nesil
    2001
    Yer
    Istanbul

Quote Originally Posted by coskun1907 View Post
    Peki benim de bir kaç sorum var Mustafa Abi.Bu açıklamayı yapmanız çok güzel.Sonuna kadar arkanızda olduğumu belirtmeliyim.Benimde diğer arkadaşlar gibi içimde biraz burukluk var.Yamayı denemedim daha.Orjinal oyunun gelmesini bekliyorum.

1.Sı tarafından sizlerin gönderdiği datanın neden oyuna aktarılmadığını bilmiş değiliz.Turker abinin yaptıgı açıklamayı okudum.Fakat net bir bilgi alınmış değil.Benim bildiğim sizin yapmış oldugunuz exe* dosyasını türker abi'nin Sİ ye gördermesi gerektiğidir.Peki eğer göndermişse ve bu site resmi bir site ise oyuna aktırılmamasında ne gibi bir sorun olabilir ki.Her çıkacak oyunda bunların olması.Sİzleri ve bizleri sadece üzmektedir.Artı yapılan bu çalışmaların sadece bizlerin göz önünde bulundurduğu gerçeği şahsen benim kanıma dokunmakta.

2. Benim söylemek istediklerim eliştiri değildir.Sadece şuan yayınlanan bu yamanın sitede değil Cd'de olmasını eminim hepimiz daha çok isterdik.Söz konusu olan neden Türkiye'ye bu tarz şeyleri yapmalarıdır.Sizler bu işi istenilen çerceveler içinde yaparken SIGAMES'İn bu çalışmaları ellerinin tersiyle resmen arka bölüme iterek ne kazandığını kestiremiyorum.Peki bir İngiltere ülkesinin data verilerinde bu tarz şeyler oldu mu bu zamana sanmıyorum açıkcası...

3. Ben bir ''Türk Sportal'' üyesi olarak.Sizlerin düzgün ve özverileri çalışmalrınızı tebrik ediyor.Türker abinin ve sizin bir açıklama yapmanızı canı gönülden istiyor ve bekliyorum[/B]
    1- Aktartılmaması Türker'in Türkiye 2.lig b takım kadrolarındaki gerçekçiliği sağlamak amacıyla bunları ağırlık vermesi ve bizim çalışmanın oyuncu özelliklerinin çok kapsamlı olması nedeniyle bu zamanın yetişmemesi tabi kendi ağzından henüz bir açıklama olmadığı için bunu bekliyoruz. Çünkü 7.0.1 ile Türkiye liginde bir takım değişiklikler olduğunu SI forumlarında bir si yetkilisi belirtti oyun severlerin isyanları sonrasında.

2- Amacımız zaten insanların oynanabilir bir Türkiye ligine satın aldıkları CD ile sahip olmalarıdır. Bunları 2.veya 3. yapım bir unofficial data güncellemeleri ile sahip olmaları değildir. Bu yamanın hazırlanış sebebide resmi çalışmada olmayan eksikliklerin giderilmesi için hazırlanan çalışmanın yine resmi çalışmaya aktarılmaması nedeniyle sizlerin faydalanabilmenizdir.

3- Bizlerde daha özverili ve daha katılımcı bir şekilde çalışmaya özen gösteriyoruz. İnşallah önümüzdeki zamanlarda araştırma kadrosunuda genişleteceğiz ve yardımcı olabilecek ve sorumluluk alabilecek kişilere kapımızın açık olduğunu söylemek istiyorum.

Benim bu konuda fazla bilgi verebileceğim ne yazıkki birşey yok, Türker'in forumlarımıza katılmasını, sizler ve bizlere bu konuda yön göstermesini bekliyoruz.
    Mustafa Budak
    Turksportal

"Büyük sıçrayışı gerçekleştirmek isteyen, birkaç adım geriye gitmek zorundadır.
    Bugün yarına dünle beslenerek yol alır"
    Bertolt Brecht

Nesil
    2006
    Yer
    Pekin

birde bişi dicem türker abi trabzonsporda yöneticilik yapıyormu yoksa benmi yanlış gördüm
    So what?
    Saike

Nesil
    2005
    Yer
    Sakarya

Quote Originally Posted by semsi1991 View Post
    birde bişi dicem türker abi trabzonsporda yöneticilik yapıyormu yoksa benmi yanlış gördüm
    Tam olarak bildiğimiz anlamda Futbol Kulübü yöneticiliği değil..

Tam görev tanımı: Trabzonspor Sportif A.Ş. Medya Sorumlusu..

arkadaşlar rahat olun herşey düzelcek inşallah fm08 de düzgün düzgün oynıcaksınız tabi herşey kısmet

Nesil
    2006
    Yer
    Pekin

Quote Originally Posted by hurmet View Post
    arkadaşlar rahat olun herşey düzelcek inşallah fm08 de düzgün düzgün oynıcaksınız tabi herşey kısmet
    inş hürmet abi dediğin olur
    So what?
    Saike

Nesil
    2006

Şimdi bu yama 7.01 yüklü bende onunla birlikte di mi yani bu yamayla o yama birlikte olcak.

Sheriff Misafir

Ewet 7.0.1 üstüne yapılmış..

Quote Originally Posted by Jesus_FB View Post
    oyuna başlarken Turksportal Unofficial Update seçeneğini seçmeniz yeterli olacaktır.
    öncelikle sağolun çok teşekkürler güzel biyama bu bölümü anlamadım bi yardımcı olurmusun

Nesil
    2005
    Yer
    istanbul

Quote Originally Posted by flexojel View Post
    Bu yanayı yüklemek için bilgisayarımızda orjinal oyun yüklü olmasımı gerekiyor?Ayrıca bu yama kayıtlı oyunlar için geçerlimi yani yeni oyun açmamızmı gerekiyor bu yamayla oynamak için?
    eğer oyununda 7.0.1 patch yüklü ve sorunsuz oynuyorsan bu güncellemeyide rahatlıkla oynayabilirsin
    Quote Originally Posted by efe24 View Post

öncelikle sağolun çok teşekkürler güzel biyama bu bölümü anlamadım bi yardımcı olurmusun
    Oyuna girip new game dediğinde karşına bir seçenek çıkıcaktır oradan Turksportal Unofficial Update'i seçiceksin

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by Jesus_FB View Post
    Coachlar konusunda da bir çalışmamız olmadı. Daha sonraki çalışmalarımızda bunlara da yer vericez mutlaka.
    Bu konuyu biraz daha açayım. Coach'lar konusunda sistemli bir calışmamız daha olmadı ancak GS ve TS takımlarının coach'larında ben bizzat bazı düzeltmeler ve değişiklikler yaptım.

Resmi araştırmayı yapma şansı olur veya bu yamanın ikinci bir sürümu çıkarsa futbolcu dışı personel'e (yönetim, hakem, coach, scout vs.) de büyük miktarda önem verilmesi gerektiğinin farkındayız.

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul/Antalya

ben ziya doganda bikaç degişiklik yapmıştım

Nesil
    2006
    Yer
    Izmir

Datayı beğendim.Fazla oyuncu araştırması yapmadım.Oyuncu olara Arda Turanın p.a.sı belki -10 olabilirdi veya ben Galataraylı olduğum için duygusal davranıyorumdur.
    Galatarayın rengi niye vişne rengi?
    Bide ya Erol Ersoy hakemliği bırakalı yıllar oldu daha oyunda.Bir türlü Erol Ersoydan vazgeçilmiyor

Nesil
    2005
    Yer
    istanbul

Quote Originally Posted by sherryy View Post
    Datayı beğendim.Fazla oyuncu araştırması yapmadım.Oyuncu olara Arda Turanın p.a.sı belki -10 olabilirdi veya ben Galataraylı olduğum için duygusal davranıyorumdur.
    Bide ya Erol Ersoy hakemliği bırakalı yıllar oldu daha oyunda.Bir türlü Erol Ersoydan vazgeçilmiyor
    hakemler için çalışmamız var ama bu dataya yetiştiremedik bir sonrakinde olacaktır. Arda konusnda biraz fazla duygusal davranmışsın çünkü messi gibi oyuncular -10 yapılıyor yani oyunda çok fazla -10 olan adam yok. Renk içinde ömer abi özellikle durdu onun üzerinde gs logosunda ki kırmızı ile aynı yaptı

zaten gs nin gerçek rengi böledir yine söylüyorum yama çok güzel olmuş emeği geçen herkese tşk

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by nekop View Post
    ben ziya doganda bikaç degişiklik yapmıştım
    Süper Lig Teknik Direktörlerinin hepsi üzerinde düzeltme yapıldı ancak yardımcı antrenörler sadece bazı takımlarda düzeltildi.

Quote Originally Posted by sherryy View Post
    GS'ın rengı vişneden çalan kırmızı ile turuncuya yakın sarı olarak belirtilir. Renkler bilakis bu sene kullanılan forma'dan alınıp veritabanı'na eklenmistir

Benim Pc 11 Kb Ile Indiriyor Turksportal Sunucusundan Acaba Bu Raya Rapİd Linki Varsa Koyabilirmisiniz Saygilarlaaa

Arkadaşlar.Bu yamayı aktif hale getirmek için yeni oyun mu açmalıyız..Yoksa kayıtlı oyunlarla uyumlumu?Çabalarınız ve çalışmalarınız için hepinizi kutluyor ve devamını sabırsızlıkla bekliyoruzz.

Türkçe yama eee çıksın artık demi amaa :P

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by flexojel View Post
    Arkadaşlar.Bu yamayı aktif hale getirmek için yeni oyun mu açmalıyız..Yoksa kayıtlı oyunlarla uyumlumu?Çabalarınız ve çalışmalarınız için hepinizi kutluyor ve devamını sabırsızlıkla bekliyoruzz.

Türkçe yama eee çıksın artık demi amaa :P
    Aktif hale gelmesi için yeni oyun açılması gerekiyor.

ya beyler kusura bakmazsanız bisey sorucam ben acemiyim daha bu oyunda! Acaba bu update i nasıl secip oyuna baslıcam oyunu kurdum 701 update de kurdum ama hep aynı datadan baslıyo oyun?

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by kertenkelebek View Post
    7.o1 yama ile unoffical update i yükledim şimdi oyun açılmıyor bana yardım edecek biri var mı?
    7.0.1 yaması eger orjinal oyun üzerine yuklenmediyse oyun ile sorun yaşarsınız. Oyununuz orjinal değilse bu konuda yardımcı olamayız.

Quote Originally Posted by volverin83 View Post
    ya beyler kusura bakmazsanız bisey sorucam ben acemiyim daha bu oyunda! Acaba bu update i nasıl secip oyuna baslıcam oyunu kurdum 701 update de kurdum ama hep aynı datadan baslıyo oyun?
    Yeni oyun kurmanız gerekli. Yeni oyun kurarken size hangi veritabanını kullanmak istediğinizi soracaktır.

Nesil
    2006
    Yer
    Pekin

burak yılmaz gibi bir genç yeteneğin p.a. sı neden 131 acaba benim oyunumamı denk geldi yoksa dataya öylemi girildi
    So what?
    Saike

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by semsi1991 View Post
    burak yılmaz gibi bir genç yeteneğin p.a. sı neden 131 acaba benim oyunumamı denk geldi yoksa dataya öylemi girildi
    Bir çok genç oyuncu gibi Burak'a da PA degeri eksi değerler kullanılarak verildi. Burak'ın PA -8 olarak belirtildi yani PA değeri 130 ile 160 arasında olacaktı. Senin şansına Burak'ın PAsı alt limite yakın belirlenmiş oyun tarafından.

Not: Genç oyuncuların PA'sının oyundan oyuna farklı olmasını sağlayan eksili PA belirleme özellikle oyundan oyuna bazi oyuncuların bazı oyunlarda çok başarılı, diğer oyunlarda ise vasat olması ve böylece renk kazandırması için yapılmıştır.

Edit: Ayrıca 130 PA deyip küçümsememek gerekli. 130 bu yamada Turkiye Super Liginde Anadolu Takımlarının en iyi oyuncularının seviyesı veya 4 Büyüklerin yıldız olmasa da ilk 11'de oynayan oyuncularının seviyesi.

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by coskun1907 View Post
    Ömer Abi Saygılar;

Benim 1 kaç sorum olacak.Beni aydılatacağınızı düşünüyorum.

1 . Dün akşam patch 7.01 New Build indirdim ve yükledim.

2 . Daha sonra Turksportal Unofficial Update yamayıda indirip kurdum.Oyunu açtığımda versiyon değişikliği ile 7.2.1 oldu.

3 . Yama içindeki dosyaları Belgeleriminde ki,sport actives klasörünün içinde bulunu Db nin içine yapıştırdım.

4 . Turksportal Unofficial Update aktif olması için NEW GAME'i seçerek yeni oyun başlama seçeneğini tıkladım.Karşıma pencere açıldı. 2 tane seçenek çıktı;

a - Update ve orjınal seçenekleri vardı.Bende Update seçeneği seçerek oyunu başlattım.

b- Fakat Fenerbahçe kulubunu aldğımda Rüştü hala kiralıktı ve yama aktif olmamıştı.Problem devam ediyor.

Bir an önce halletmek istiyorum.Çünkü beni bekleyen 3 tane inceleme yazısı var.Onları yetiştirmem lazım.

Önerilerinizi ve beni bilgilendirmenizi istiyorum.Teşşekkür ederim şimdiden...
    İYİ ÇALIŞMALAR
    Simdi ilk olarak oyun versiyonunun 7.2.1 cikmasinin nedeni no-cd yamasi kullaniyor olman. Bu yamayi kullanmak yerine orjinal CD ile oyunu oynamani tavsiye ederim.

Yamanin calismamasi konusuna gelince. Herseyi dogru yapmissin gibi geliyor bana ve bu sorunun neden ciktigini tam olarak bilmeyecegim. Acaba editor'u acinca karsina cikan Turksportal Unofficial Update secenegini secince dogru veritabani karsina cikiyor mu?

Nesil
    2006
    Yer
    Heryer

Aynı sorun bende de çıktı çoşkun ben de yaptığımız updati kuramadım çıldırıcam 2 tane çalışmam var bu update te ama oynayamıyorum

Nesil
    2006
    Yer
    Heryer

Şu an yükledim ve denedim ama yama pek iyi olmamış belki de biraz acele olduğu için umarım 2. sin de daha başarılı oluruz ilk aklıma gelen örnek Hakan arıkan handling 11 kayseri de ivankov handling 10 bu kaleciler bu kadar kötü mü en ufak 2 örnek yine de emepş geçen herkese teşekkürler

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul/Antalya

ben updatenin en büyük hatasını tespit ettim alex milli takıma cagrıldı

Nesil
    2006
    Yer
    Belcika / Antwerpen

aslinda teknik direktor ve stafflara bi ayar vermemeliyiz!
    ne yani futbolcularin ozelliklerini bildigimiz kadar teknik direktorleri de mi biliyoruz...

bu arada Si fenerdeki Santana ve Zico'yu iyi yapmis eee ama normal bisey bu?
    cunku Santana BREZILYA milli takiminin condition antrenorlugunu yapmistir; ronaldinho, kaka, robinho, vs vs vs

zico zaten eskiden forvet oldugu icin atack yonu iyi olmus teknin acidan
    kizmana gerenk yok arada klasman farki var

Nesil
    2006
    Yer
    Şanlıurfa

Bu uptade de yeteri kadar iyi değil bence..Çünkü mesela Arda hala iyi değil..

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by elhadji View Post
    Şu an yükledim ve denedim ama yama pek iyi olmamış belki de biraz acele olduğu için umarım 2. sin de daha başarılı oluruz ilk aklıma gelen örnek Hakan arıkan handling 11 kayseri de ivankov handling 10 bu kaleciler bu kadar kötü mü en ufak 2 örnek yine de emepş geçen herkese teşekkürler
    Bazi oyunculari daha da dusurmemiz gerekecek hatta cunku oyuna girmemesinin nedenlerinden birisi de bazi oyuncularin abartili olmasi idi. Handling esasinda bir Kaleci icin cok da onemli bir ozellik degil. Dunyada bir cok kaleci topu cok iyi tutarak degil, topa iyi yumruk atarak veya topun yonunu basarili olarak degistirerek buyuk kaleci oluyorlar. Bir kaleci icin en onemli ozellik bu nedenle Agility'dir. Sonucta eskilerin taktigi kedi kaleci lakabi halen gecerlidir. Cok iyi topu tutamasa da, kaleye gitmesini engellemeyi iyi beceren kaleci her zaman daha makbuldur.

Quote Originally Posted by yusufislam View Post
    aslinda teknik direktor ve stafflara bi ayar vermemeliyiz!
    ne yani futbolcularin ozelliklerini bildigimiz kadar teknik direktorleri de mi biliyoruz...

bu arada Si fenerdeki Santana ve Zico'yu iyi yapmis eee ama normal bisey bu?
    cunku Santana BREZILYA milli takiminin condition antrenorlugunu yapmistir; ronaldinho, kaka, robinho, vs vs vs

zico zaten eskiden forvet oldugu icin atack yonu iyi olmus teknin acidan
    kizmana gerenk yok arada klasman farki var
    Zico'nun Attack yonunun iyi olmasi ofansif bir mantalite ile oynamasi icin yapiliyor. Yoksa ofansi iyi ogrettigi icin degil. Daha once de yazildigi gibi Teknik direktorler uzerinde duzeltmeler yapildi ancak diger teknik ekipler icin once belli kriterler belirlenmesi, ardindan da bu kriterlere gore teknik ekiplerin islenmesi gerekli. Zico ve Santana'yi yapan da zaten SI degil bu kisilerin daha once calistiklari ulkelerdeki arastirma guruplari.

Quote Originally Posted by hassim86 View Post
    Bu uptade de yeteri kadar iyi değil bence..Çünkü mesela Arda hala iyi değil..
    Arda bence hatta olmasi gerektiginden daha iyi. Ozellikle hizini ve hizlanmasini dusurmek gerekli.

Ancak dikkat edersen ofansif bir orta saha oyuncusu icin onemli olan creativity, off the ball, dribbling ve technique yildiz olma seviyesinde. Bazi baska degerlerin dusuk olmasi onu kotu bir oyuncu yapmaz. Ancak Arda'nin su anda ve ileride de olacak en buyuk handikapi fiziginin yetersizligi ve cok caliskan bir oyuncu olmamasi. Bunlar ileride biraz gelisir ancak Arda hic bir zaman bir sprinter olmayacaktir ve olmadigi surece bir Robben veya Ljungberg tipi defansi yipratacak bir oyuncu olmayacaktir.

Sayfa 2 / 8 İlkİlk 1234 ... SonSon

Mesaj Yetkileri