Sayfa 1 / 8 123 ... SonSon
1 ile 30 arası toplam 222 sonuç

Konu: Turksportal Unofficial Update

Nesil
    2005
    Yer
    istanbul

Default Turksportal Unofficial Update

FM 2007'nin çıkmasıyla beraber Türkiye ligindeki hataların düzeltmek için hemen çalışmalara başladık. Turkcell Super Lig'deki tüm takımları baştan sona gözden geçirdik.

Güncellemimizin özelliklerine bakıcak olursak:
    - Turkcell Super Lig'de oynayan oyuncuların current ability ve potential ability değerleri gerçeğe uygun olarak düzenlendi.
    - Oyunda olan bazı trasnfer hataları düzeltildi
    - Süper Ligdeki teknik direktörlerin favori taktik anlayışları oyuna yansıtıldı.
    - Oyunda sözleşmeleri yanlış olarak belirtilen oyuncuların sözleşmeleri düzenlendi
    - Oyuncuların kişisel özellikleri düzenlendi
    - Oyuncuların Reputation'ları gerçeğe en uygun şekilde uyarlanarak takımların ideal 11'leri ile sahaya çıkması sağlandı.
    - Milli takımda oynayan oyuncular gerçeğe uygun hale getirildi.
    - Yanlış olan oyuncu mevkilerinin tamamı düzeltildi
    - Formdan düşen ve yaşlanan oyuncuların özellikleri düşürüldü
    - Serbest durumda olupta futbolu bırakan oyuncular düzenledni.
    - 2. Lig A ve Lig B'deki bazı oyuncular lig standartlarına getirildi.
    - Oyunda eksik olan bazı hava durumu olayları oyuna yerleştirildi (Örneğin kış aylarında doğu illerimizdeki maçlarda sahanın karlı olması gibi)

Kurulum:
    Rar'lı dosyanın içinden çıkan klasörü "Belgelerim\Sports Interactive\Football Manager 2007\db"'in içine atıp oyuna başlarken Turksportal Unofficial Update seçeneğini seçmeniz yeterli olacaktır.
    Bu güncellemenin çalışabilmesi için mutlaka oyununuzda 7.0.1 patch'in yüklü olması gerekir.

Lisans:
    Bu güncelleme SI Games tarafindan cikartilan 7.0.1 veritabani uzerinde Vieri, perpetua, Jesus_FB, Deza, BigTurk, ABOOO, Scocco, el hadji, Bilkentli, nekop, Meddah ve Parma Maniac tarafından Turksportal.net için hazırlanmıştır. Her hakkı hazırlayıcılar ve turksportal.net'e aittir. Bu yamanın hazırlayıcıların izini olmadan çeşitli yayın organlarında yayınlanması ve dağıtılması yasaktır.

Teşekkürler:
    Turker Tozar'a FM 2007 veritabaninin Turkiye Super Lig bolumunu bize temin ettigi icin, yamanin beta asamasinda test edip dusuncelerini paylasan Turksportal ekibine sonsuz Teşekkürler...

İndirmek için Tıklayın

İyi oyunlar dileriz...
    Turksportal Ailesi
    Türkiye Resmi Araştırma Sitesi

yapanlardan Allah razı olsun aslında bu yamayı sigamese göndersekmi adamlar görsün türkiye ligini

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by serdarfb View Post
    yapanlardan Allah razı olsun aslında bu yamayı sigamese göndersekmi adamlar görsün türkiye ligini
    Bu yama zaten 15 Kasim'da SI games'e gonderilmesi icin hazirlanmisti. Ancak oyun formatinda degil, SI'in ozel arastirma formatinda hazirlanmisti. Ancak Vieri tarafindan daha once aciklanan nedenlerden dolayi resmi yama ile cikmadi.

yamayı indirdim, öncelikle ilk izlenim olarak beğendim diyebilirim gönül rahalığıyla..
    ilk etapta gördüğüm eksiklikler

* Song a DR özelliği eklenebilirdi , ayrıca jumping ve heading özellikleri daha iyi olabilirdi
    * Cihan Haspolatlı DR özelliği eklenmeli
    * Tuncay Şanlı nın jumping ve heading i biraz fazla abartı olmuş sanki
    * Semih Şentürk ün off the ball özelliği biraz daha iyi olmalıydı sanki
    * Gs nin en değerli oyuncusu sabri olmuş

tekrar söylüyorum bunlar ufak hatalar ve değer yargıları kişiden kişiye değişir, tekrar teşekkürler...

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by maslow View Post
    yamayı indirdim, öncelikle ilk izlenim olarak beğendim diyebilirim gönül rahalığıyla..
    ilk etapta gördüğüm eksiklikler

* Song a DR özelliği eklenebilirdi , ayrıca jumping ve heading özellikleri daha iyi olabilirdi
    DR oynama becerisinin kisilmasinin nedeni, yapay zeka'nin maclarin cogunda Tolga, Tomas ve Song uclusunu ayni anda oynatip, Song'u sag bek olarak oynatmasindan kaynaklaniyordu. Ancak Song'u rahatlikla sag bek olarak oynatabilir ve verim alabilirsin.

DR oynama ozelligi 20 olmasi gerekli, oyle yaptigimi hatirliyorum eger sacmasapan bir hata olmadiysa.

* Gs nin en değerli oyuncusu sabri olmuş
    Bu degerin yuksekligi tamamen oyun tarafindan belirlenen bir sey. Yuksek olmasinin nedeni uzun sureli kontrati olmasi ve genc olmasi. Bu deger siralamasi oyundan oyuna, PA'si oyunda belli olmayan oyuncular icin belirlenen PA'ya gore degisecektir.

Nesil
    2006
    Yer
    Heryer

Evet arkadaşlar ben de indiricem bakalım çalıştık araştırdık nasıl olmuş bu arada daha çok eleştiri bekliyoruz olumlu ya da olumsuz

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by maslow View Post
    Quote Originally Posted by perpetua View Post
    DR oynama ozelligi 20 olmasi gerekli, oyle yaptigimi hatirliyorum eger sacmasapan bir hata olmadiysa.
    Simdi eve gelip data'ya bakinca hatayi anladim. Dun aksam uzerinde oynarken Cihan'in DM ozelligini 18'den 13'e indirecektim (ki bu pozisyonda yapay zeka Inamoto'yu oynatsin) ama yanlislikla DR ozelligini 20'den 13'e indirmisim. Bu hata icin simdiye kadar yamayi indirenlerden ozur dilerim.

Nesil
    2003

Simdi eve gelip data'ya bakinca hatayi anladim. Dun aksam uzerinde oynarken Cihan'in DM ozelligini 18'den 13'e indirecektim (ki bu pozisyonda yapay zeka Inamoto'yu oynatsin) ama yanlislikla DR ozelligini 20'den 13'e indirmisim. Bu hata icin simdiye kadar yamayi indirenlerden ozur dilerim.
    Bu sorunu duzelten 1.0.5 surumunu az once yukledim, bundan sonra indirenler bu hatayi gozlemlemeyecekler. Degistirilen tek sey yukarida yazdigim hata'yi duzeltmektedir.

9. Default

en buyuk yanlisdikkati mi ceken tumer nie amc aml degil
    aml olmasi lazim ve gokhan gulecin finishing 19 fazla abartli degil mi

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by ulasfb View Post
    en buyuk yanlisdikkati mi ceken tumer nie amc aml degil
    aml olmasi lazim ve gokhan gulecin finishing 19 fazla abartli degil mi
    Tumer'in Naturel pozisyonu AMC, AML de oynama becerisi yuksek ama.

Gokhan Gulec'in bitiriciligi editor'de 12 olarak girlilmis.. Dogru yamayi indirdiginden eminmisin?

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

arkadaşlar indirdim cannot locate cd-rom hatası veriyor noromalde vermiyordu.ilk önce 7.0.1 i indirdim daha sonra yamayı ama hata veriyorçoynamayımoyrum artık.na***am ben?

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by hakan sükürü View Post
    arkadaşlar indirdim cannot locate cd-rom hatası veriyor noromalde vermiyordu.ilk önce 7.0.1 i indirdim daha sonra yamayı ama hata veriyorçoynamayımoyrum artık.na***am ben?
    7.0.1 yamasi bunun nedeni. CD'yi takarak oynaman gerekli.

Turksportal Güncellemesini kullanmak için elimizde oyun CD si olmak zorunda mı?

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by C@RLosTeVeZ View Post
    Turksportal Güncellemesini kullanmak için elimizde oyun CD si olmak zorunda mı?
    Guncellemeyi kullanmak icin degil, 7.0.1 yamasini yukledikten sonra oyunu oynamaniz veya 7.0.1 yamasindan kurtulmak icin gerekli.

7.0.1 yamasi ile oynayan herkez rahatlikla indirip, yamayi kullanabilir.

Nesil
    2005
    Yer
    istanbul

emeği geçen herkese teşekkürler..

yanlız alternatif linkler verilse çok iyi olacak.şu an ancak 5kb ile indirebiliyorum biri rapide upload etse çok makbule geçecek walla..

Nesil
    2005
    Yer
    istanbul

download accelerator plus ile kısa sürede iniyor..

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

emeği geçen herkese sonsuz teşekkürler.Gözüme çarpan birkaç ufak hatadayı söyleyim.

ankaragücü nün başında hikmet karaman olmalı
    ankarasporda kingstonun kontaratı yok
    antalyasporda cordoba milli takimi birakmis diye biliyorum
    rizede tijikuzu razundura mevkisinde dm eklenmeli
    rizenin basinda saffet susic olmali
    fenerbahcede hüsnü zeybekoglu var mevkisi yok
    erciyesin başında lorant olmalı
    kayseriden ayrılmıs fakat Hamet Kavianpou 2 yıl oynanama cezası yok
    sivas ın başında bülent uygun olmalı

tolunay kafkas,vedat ince efe,uche futbolı bıraktı oyundan silinmeli

Alpay,6 mac
    Emre,4 mac
    Serkan balci,2 mac cezası olmalı milli maclarda

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by halil85 View Post
    emeği geçen herkese sonsuz teşekkürler.Gözüme çarpan birkaç ufak hatadayı söyleyim.
    ankaragücü nün başında hikmet karaman olmalı
    ankarasporda kingstonun kontaratı yok
    rizede tijikuzu razundura mevkisinde dm eklenmeli
    fenerbahcede hüsnü zeybekoglu var mevkisi yok
    erciyesin başında lorant olmalı
    kayseriden ayrılmıs fakat Hamet Kavianpou 2 yıl oynanama cezası yok
    konyada tayfun türkmen st olmalı sadece
    sivas ın başında bülent uygun olmalı

tolunay kafkas,vedat ince efe futbolı bıraktı oyundan silinmeli

kocaeli ni başında fatih uraz olmalı
    gaziantep belediye sporun başında suat kaya olmalı
    malatyanın başında ismail kartal olmalı

Alpay,6 mac
    Emre,4 mac
    Serkan balci,2 mac cezası olmalı milli maclarda
    Gozlemlemelerin icin tesekkurler.

Not dusmek isterim ki bu yamada 11 Kasim 2006 Tarihi itibariyle kadrolar ve kulup personeli dogrudur ve calismanin hemen hemen hepsi sadece Turkcell Super Lig'i kapsamaktadir. 11 Kasim tarihli olmasinin nedeni bu calismanin esasinda Resmi 7.0.1 yamasi icin hazirlanmis olup, o yamaya eklenmediginden dolayi gayriresmi olarak cikartilmistir.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

bu yamanın üzerine eklenebilr mi peki?

21. Default

Yayında ve Yapımda emeği geçen arkadaslara tesekkurler ve artık su pc yi ingilizce ye cevirme olayına bi cözüm bulalım update herzaman yapılır...

Nesil
    2005
    Yer
    istanbul

Nesil
    2006
    Yer
    Pekin

peki bunun ikinci versiyonu felan çıkartılacakmı
    So what?
    Saike

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by halil85 View Post
    bu yamanın üzerine eklenebilr mi peki?
    Quote Originally Posted by semsi1991 View Post
    peki bunun ikinci versiyonu felan çıkartılacakmı
    Ilk amacimiz, bu gibi gayri resmi yamalari yapmaya gerek kalmadan oyunun orjinalinde ve yamalarinda daha kalitesi bir Turkiye arastirmasinin yansitilmasi.

Eger SI games subat ayi sonrasi bir data guncellemesi yayinlarsa, o guncellemenin icinde bu gayri resmi guncelleme icerigi ve sizlerin tavsiyelerini eklemek isteriz. Bunun gerceklesmesi icin hem SI games'in data guncellemesi yapmaya karar vermesi, hem de bu calismalarin arastirma ekibi sefi tarafindan SI games'e iletilmesi gereklidir.

Eger SI games bir guncelleme yayinlamazsa veya yayinlar ama arastirma ekibi sefi bu guncellemeye kendi verdigi kararlar nedeniyle katilmazsa, bir guncelleme daha cikartmayi dusunuruz.

Ancak dedigim gibi, bu yamanin cikmasinin nedeni 11 Kasim 2006 tarihinde teslim edilen ancak 7.0.1 yamasi ile cikan veritabaninin bir parcasi olmayan arastirmayi gormek, test etmek ve uzerinde duzeltmeler yapilabilmesi idi. Gelecek icin bu konu ile ilgili soz veremem cunku amac ilk sirada resmi arastirmanin duzeltilmesi ve bu gibi yamalara ihtiyac kalmamasi.

Nesil
    2005
    Yer
    Sakarya

Quote Originally Posted by halil85
    konyada tayfun türkmen st olmalı sadece
    Aslında bundan ben de şüphelendim, acaba yanlış girilmiş bir veri midir diye. Zira orijinal datada hem DC hem de ST olarak gözüküyordu.
    Sıkı bir araştırmanın ardından şöyle bir neticeye ulaştım: Tayfun futbola santrfor olarak başlıyor, ilerleyen yıllarda herhalde boy ve fizik avantajı düşünülerek defans bloğunda görevlendiriliyor.
    Şimdilerde ise Nurullah Sağlam ile birlikte bir nev'i joker olarak kullanılmaya başlandı. Defansa adam mı lazım, Tayfun ısın.. Gol sıkıntısı mı çekiyoruz, Tayfun ısın.. gibisinden..
    Hatta Ankaragücü'ndeyken DMC de oynadığını duydum ama işin suyu çıkmasın, o kadarı fazla olur..

Aşağıya, hemen biraz önce Tayfun Türkmen'in iki uç pozisyonda da oynadığına dair yeniden bulduğum haber ve yazıları iliştiriyorum.

Bir bakıma Konyaspor’un “joker” oyuncularından. Savunmada bir arıza mı var? Tayfun ne güne duruyor. Takım rakip savunmayı açamıyor mu? Tayfun’dan iyi “çilingir”mi olur.
    (Merhaba Gazetesi)

Konyaspor’un jokeri Tayfun Türkmen, sezon başından beri oynadığı karşılaşmalarda görev yeri nerede olursa olsun üzerine düşeni fazlasıyla yerine getirdi. Defans bloğundaki başarısını geçmiş yıllarda oynadığı forvet bölgesinde de yerine getiriyor.
    (Konya Postası)

KONYASPOR KADROSU

......
    ......
    Özden Öngün - Kaleci
    Serkan Boyar - Kaleci
    Tayfun Türkmen - Defans
    Yasin Çelik - Orta Saha
    Zafer Biryol - Forvet
    .......
    ......

(cimbom.org)

39. dakikada, Batista'nın geri pasında araya girerek topu kapan vekaleciyle karşı karşıya kalan Balili, kaleci Haluk'u ve defans oyuncusu Tayfun Türkmen'i geçerek meşin yuvarlağı boş kaleye gönderdi:0-1
    (TRT)

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by meddah View Post
    Aslında bundan ben de şüphelendim, acaba yanlış girilmiş bir veri midir diye. Zira orijinal datada hem DC hem de ST olarak gözüküyordu.
    Sıkı bir araştırmanın ardından şöyle bir neticeye ulaştım: Tayfun futbola santrfor olarak başlıyor, ilerleyen yıllarda herhalde boy ve fizik avantajı düşünülerek defans bloğunda görevlendiriliyor.
    Şimdilerde ise Nurullah Sağlam ile birlikte bir nev'i joker olarak kullanılmaya başlandı. Defansa adam mı lazım, Tayfun ısın.. Gol sıkıntısı mı çekiyoruz, Tayfun ısın.. gibisinden..
    Hatta Ankaragücü'ndeyken DMC de oynadığını duydum ama işin suyu çıkmasın, o kadarı fazla olur..

Aşağıya, hemen biraz önce Tayfun Türkmen'in iki uç pozisyonda da oynadığına dair yeniden bulduğum haber ve yazıları iliştiriyorum.

Bir bakıma Konyaspor’un “joker” oyuncularından. Savunmada bir arıza mı var? Tayfun ne güne duruyor. Takım rakip savunmayı açamıyor mu? Tayfun’dan iyi “çilingir”mi olur.
    (Merhaba Gazetesi)

Konyaspor’un jokeri Tayfun Türkmen, sezon başından beri oynadığı karşılaşmalarda görev yeri nerede olursa olsun üzerine düşeni fazlasıyla yerine getirdi. Defans bloğundaki başarısını geçmiş yıllarda oynadığı forvet bölgesinde de yerine getiriyor.
    (Konya Postası)

KONYASPOR KADROSU

......
    ......
    Özden Öngün - Kaleci
    Serkan Boyar - Kaleci
    Tayfun Türkmen - Defans
    Yasin Çelik - Orta Saha
    Zafer Biryol - Forvet
    .......
    ......

(cimbom.org)

39. dakikada, Batista'nın geri pasında araya girerek topu kapan vekaleciyle karşı karşıya kalan Balili, kaleci Haluk'u ve defans oyuncusu Tayfun Türkmen'i geçerek meşin yuvarlağı boş kaleye gönderdi:0-1
    (TRT)

tesekkur ederim verdigin bilgi icin

arastirma ekibi sefi bu guncellemeye kendi verdigi kararlar nedeniyle katilmazsa
    Araştırma şefinin (tozar) bu tavrını anlamak mümkün değil, kimse onu zorla orada tutmuyor, eğer istemiyorsa ayrılır görevinden olur biter. Bu görevi ondan daha iyi yapabilcek onlarca insan tanıyorum...

Fm 2007 çıktığından beri neredeyse skandala varan data sorunları yaşandı ses seda yok, 7.0.1 yamasında sizin hazırladığınız yama yayınlanacak dendi, yayınlanmadı, açıklama bekleniyordu yine tozar dan ses seda yok. Yapmak istemiyorsa yapmaz, onun kişisel kaprislerinin ya da alınganlığının neticesinde belki de binlerce türk fm ci mağdur oldu.

Ben artık onun bu "ben yaptım oldu" tavrından sıkıldım... Bu iş gönül ve heves işidir, hevesi kalmadıysa devretsin olsun bitsin ya da eleştirilere bir açıklama getirme nezaketine! katlansın...

Nesil
    2005
    Yer
    istanbul

henüz çok fazla oynama şansım olmadı ama oynadığım süre içerisinde gelen mesajların büyük çoğunluğu etimegut şekerspor ile alakalıydı.adamlar chelsea gibi reputation world class olan coachları bile ben(galatasaray) teklifte bulunmama rağmen kapıveriyorlar.turk liginin reputationı biraz abartı olmuş gibi geldi bana.

yine oyuncuların potansiyellerini kullanma ratingleri de -inceleyebildiğim kadarıyla- fazla kaçmış gibi.bir örnek vermek gerekirse;ali ozturk neredeyse bir dünya klasında forvet.benzer şekilde caner erkin şu an en iyi genç türk oyuncu olarak bahsettiğimiz arda turandan bile iyi durumda.genç olup ta kötü oyuncu kalmamış nerdeyse.

birde galatasarayın coachları neden bu kadar kötü anlamadım.fenerbahçe coachları 18-19 luk güçlere sahipken galatasaray coachları 15i geçmiyorboştakileri de şekerspora kaptırdığımızdan transfer bütçesini antrenörlere yatırmak zorunda kaldım.yalnız youth coachlarını ayrı tutuyorum olaydan galatasarayın hakkı verilmiş orada

henüz lige başlamadığımdan nelerle karşılacağımı tam olarak bilmiyorum ama şu an hangi türk oyuncuyu almam gerektiğine bile karar veremedim.yetenekli genç oyuncuların sayısı çok fazla.

(haa birde unutmadan derdim patchi kötülemek filan yanlış anlaşılma olmasın)

ya indiremiyorum!!

indirmek için tıklayın denen yere tıklıyorm (sağda bir buton var ya..)
    sonra geri sayım başlıyor..
    bitince sarı bir çubuk çıkıyor.. Download file diyorum.
    tekrar geri sayıyor onda sonra congratulations yazan yere gelince sayfa donup kalıyor ..

biri buraya Rapidshare vs.. başka yerlere upload edilmiş olan yama linkini koyabilir mi??? Çünkü Congratulations bölümünde de rapid e tıklıyorum yine aynı sayfa çıkıyor

Nesil
    2005
    Yer
    istanbul

Quote Originally Posted by dinaMYt View Post
    henüz çok fazla oynama şansım olmadı ama oynadığım süre içerisinde gelen mesajların büyük çoğunluğu etimegut şekerspor ile alakalıydı.adamlar chelsea gibi reputation world class olan coachları bile ben(galatasaray) teklifte bulunmama rağmen kapıveriyorlar.turk liginin reputationı biraz abartı olmuş gibi geldi bana.

yine oyuncuların potansiyellerini kullanma ratingleri de -inceleyebildiğim kadarıyla- fazla kaçmış gibi.bir örnek vermek gerekirse;ali ozturk neredeyse bir dünya klasında forvet.benzer şekilde caner erkin şu an en iyi genç türk oyuncu olarak bahsettiğimiz arda turandan bile iyi durumda.genç olup ta kötü oyuncu kalmamış nerdeyse.

birde galatasarayın coachları neden bu kadar kötü anlamadım.fenerbahçe coachları 18-19 luk güçlere sahipken galatasaray coachları 15i geçmiyorboştakileri de şekerspora kaptırdığımızdan transfer bütçesini antrenörlere yatırmak zorunda kaldım.yalnız youth coachlarını ayrı tutuyorum olaydan galatasarayın hakkı verilmiş orada

henüz lige başlamadığımdan nelerle karşılacağımı tam olarak bilmiyorum ama şu an hangi türk oyuncuyu almam gerektiğine bile karar veremedim.yetenekli genç oyuncuların sayısı çok fazla.

(haa birde unutmadan derdim patchi kötülemek filan yanlış anlaşılma olmasın)
    Yorumların ve eleştirilerin için sana teşekkür ediyorum.

Türkiye liginin reputatin'ları ile hiç oynamadık yani repler oyunun orjinal halinde nasıl ise bunda da öyle.

Genç oyuncular önemli tabi bizim amacımız bunu datayı hazırlarken türk liginde oynayan oyuncuların özelliklernin random olmamasıydı çok geniş bir ekiple çalıştık ve belli standartlara bağlı kaldık. Türk liginde ki c.a ve p.a değerlerine bakarsan (regen oyuncular dışında) ligdeki en iyi oyuncu büyük liglerdeki mücadele eden ve hedefi orta sıralar olan takımların ilk 11 oyuncusu, düşmeye yakın takımlarında yıldızı olmaya aday oyunculardır. O yüzden dediğin oyuncularda ben bir abartı olduğunu düşünmüyorum artı Arda ile caner genç ve ilerde özellikleri artacak oyunculardır o yüzden genç oyuncular hakkında aceleci olmayın derim

Coachlar konusunda da bir çalışmamız olmadı. Daha sonraki çalışmalarımızda bunlara da yer vericez mutlaka.

Sayfa 1 / 8 123 ... SonSon

Mesaj Yetkileri