1 ile 17 arası toplam 17 sonuç

Konu: kapanma ve width

Default kapanma ve width

arkadaşlar bunların anlamını tam olarak söylermisiniz ben şimdi kapanmayı sıksık yaptıgım zaman adamlar ilerde mi basıyo? ama width i çözemedim :S kapanmayı da tam anlamı ile çözdüm mü bilemiyorum

kapanma zaten kapanma yani aynı
    width ise sahaya dağılma oranı ama sözlük anlamı genişlik oluyor herhalde
    yardımcı olmuşsam ne mutlu bana

Nesil
    2003
    Yer
    Yedi Tepeli Şehir

width'i sahaya dağılma olarak aktardığın için saolasın...

İlk kez width ile focus passing arasındaki farkı anladım...

focus=büyü demek
    passing de pas zaten
    herhalde büyüleyici pas oluyor
    bi şey değil ne demek görevimiz ))
    saygılarımla . . .

Nesil
    2003
    Yer
    Yedi Tepeli Şehir

Quote Originally Posted by anadoluprensi
    focus=büyü demek
    passing de pas zaten
    herhalde büyüleyici pas oluyor
    bi şey değil ne demek görevimiz ))
    saygılarımla . . .
    Ben onu başka türlü yorumlamıştım gerçi ama sağol yine de....

kapanma derken closing down u kastediyosanız ömer üründül deyimiyle alan daraltma.
    focus passing ise pas ağırlığının nereye verileceğidir.focus==odaklanmak...yani mesela both flanks yaparsanız takım daha çok kanatlardan gidecektir.

Nesil
    2003
    Yer
    Yedi Tepeli Şehir

Quote Originally Posted by desperate84
    focus passing ise pas ağırlığının nereye verileceğidir.focus==odaklanmak...yani mesela both flanks yaparsanız takım daha çok kanatlardan gidecektir.
    ki ben öyle yaparım...

Quote Originally Posted by emirduman
    ki ben öyle yaparım...
    Ki bende öyle yaparım

Nesil
    2005
    Yer
    istanbul

Default closing down- width- focus passing

derimki;
    closing down bildigimiz prese ingilizin verdigi addır. denemek icin isterseniz bi adamınızınkini fulleyin ve deli gibi her tarafa kostugunu izleyin. daha cabuk yorulmaya sebep olacagı dogrudur, bu yuzden guclu kuvvetli adamlar haricindekilere herzaman yaptırmayın. en makbulu bence dmc ve mc lere yaptırmaktır.
    width genislik anlamında olup sahaya enlemesine nekadar yayılacagınızı gosterir.savunma yaparken ne kadar kapalı olsa o kadar iyidir. saldırırkende genisletmek gerekir. keske defansataki adamlar icin ayrı digerleri icin ayrı ayrı ayarlayabilme imkanı olsaydı..
    focus passing pasları daha cok nereye attıracagınızı ayarlar (büyüyle falan alakası yoktur, ne isi var büyünün fm de). yani rakibe kanatlardanmı, gobektenmi, sedece bir kanattanmı veya herbi taraftanmı saldıracagınızı buradan belirlersiniz.
    daha defansive line, tempo,tackles falan var ama onları kimse sormamıs, herkes biliyor demekki.

dostlar ben hemen hemen hepsini biliyorum ama fm 2005 e göre yeni bir şey daha eklenmiş. time wasting anlamı nedir? ben zaman geçirme diye düşündüm ama tam bilmiyorum. yardımcı olursanız sevinirim

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul

Default Defensive line???

Quote Originally Posted by genali
    derimki;
    closing down bildigimiz prese ingilizin verdigi addır. denemek icin isterseniz bi adamınızınkini fulleyin ve deli gibi her tarafa kostugunu izleyin. daha cabuk yorulmaya sebep olacagı dogrudur, bu yuzden guclu kuvvetli adamlar haricindekilere herzaman yaptırmayın. en makbulu bence dmc ve mc lere yaptırmaktır.
    width genislik anlamında olup sahaya enlemesine nekadar yayılacagınızı gosterir.savunma yaparken ne kadar kapalı olsa o kadar iyidir. saldırırkende genisletmek gerekir. keske defansataki adamlar icin ayrı digerleri icin ayrı ayrı ayarlayabilme imkanı olsaydı..
    focus passing pasları daha cok nereye attıracagınızı ayarlar (büyüyle falan alakası yoktur, ne isi var büyünün fm de). yani rakibe kanatlardanmı, gobektenmi, sedece bir kanattanmı veya herbi taraftanmı saldıracagınızı buradan belirlersiniz.
    daha defansive line, tempo,tackles falan var ama onları kimse sormamıs, herkes biliyor demekki.
    genali kerdeş widht,closing down'u falan çok iyi açıklammışsın.ya bide sana zahmet bi de şu defensive line'ı nası kullanığımızı açıklarmısın?atak oynucaksak push up,defansif oynucaksak deep mi?

Nesil
    2005
    Yer
    istanbul

Default defensive line

sanırım defansı nerede kuracagımızı ayarlıyoruz buradan.
    gercekte de oldugu gibi eger defansif oynuyorsak (daha dogrusu oyunu kendi yarısahamızda kabulleniyorsak) defansımızı geri cekmeliyiz( yani "deep" modu),yok eger cılgınlar gibi saldırıyorsak" push up" moduna gecmeliyiz. ben sedece cok zayıf rakiplere karşı ve yenik oldugum macların son dakikalarında defansı ileri cıkarıyorum ve cok guzel kontra ataklara maruz kalıyorum

Nesil
    2003
    Yer
    Yedi Tepeli Şehir

Ben de defansı ileri çıkarmanın olumlu bir katkısını görmedim ama kontra-atak olarak olumsuz sonuçlarını gördüm, ama hala inatla malupken falan son 10 dakkada defansı öne çıkarırım sanki birşey olcakmış gibi, oyunla aramızda soğuk savaş oluştu gibi birşey...

Bir gün o öne çıkan defans, bir hava topunu orta saha çizgisi üzerinde karşılacak; ordan gelişen atak gol olucak diye umutla bekliyorum...

Nesil
    2005
    Yer
    34

time wasting-zaman oldurme/gecirme anlamındadır yani oyuncuların zaman gecirmesini istiyorsan boyle yapmalısın ornegin ben kritik maclarda 1-0 yada2-1 ondeysem time wasting i fullerim

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

focus=büyü olabilir ancak focus'un diğer bir anlamı odak demek odaklanmak olarak alınabilir,konsantrasyon şeklindede olabilir

yaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

Nesil
    2006
    Yer
    Yalova

Quote Originally Posted by furkanov View Post
    yaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
    Arkadaşım amacın ne allah aşkına yaaaaaaaaaaaaaa...

Mesaj Yetkileri