Sayfa 1 / 6 123 ... SonSon
1 ile 30 arası toplam 157 sonuç

Konu: Namağlup Şampiyonlar Ligi Şampiyonu Tega-Geist Taktik Sizlerle..[Beıng Update]

ya arkadaslar chelsea oynuyorum orta saham cok ii ama kanat yok defansta ii forvetlerde muthis bana kanat futbolu gerekmeyen bir taktik onerebilirmisiniz

Nesil
    2007
    Yer
    istanbul

emeyine saglık co ilgimi cekti hemen deni cem

Nesil
    2006
    Yer
    2 kıtada birden olandan;)

Gruplardan sonra hiç mağlubiyet almayarak Şampiyonlar Ligi Şampiyonluğuna erişen Galatasaray'ın taktiği sizlerle..

Efsane..

Şampiyonlar Ligi'nde hiç beklenmedik bir şekilde şampiyonluğa ulaşan Galatasaray Lig Şampiyonluğu ipini de göğüsledi..

Taktiğin Amacı

Taktikte, kanatlardan geçit vermeyen dar ve sağlam bir savunma ile orta sahada pas hatası yapmayan ve devamlı pozisyon yaratan 2 MC var.

Takım, hızlı oyun oynayarak rakibe defansı kurmasında yardımcı olmuyor, engel oluyor. Orta sahada baskılı ve dar futbol ile rakibin kanallarını tıkayıp, kanatlardaki defansif oyuncularla her türlü kanat organizasyonunu engelliyor. Ayrıca, 2 Mc'ye hold up ball(topu tutmak) vererek en isabetli pasları atmalarını ve atakları iyi yönlendirilmeleri sağlanıyor.

Takım Komutları

Mantalite(Anlayış) Atak, çünkü rakibi üstümüze çekmemeliyiz. Yoksa oyun yarı sahamıza yıkılır ve rakip sahada topa basamayız, pozisyon üretemeyiz. C.Freedom(Yaratıcılık Serbestliği) da much(çok), bu oyunu daima açar yani tıkandığımızda oyuncular yaratıcılıklarını sergileyerek bizi sonuca götürür. Pas stili kesinlikle ve kesinlikle short(kısa) çünkü direkt ve uzun toplar hep şişirmeye yol açar. Tempo da quick(Çabuk), az önce belirttiğim nedenlerden dolayı. Closing down(Alan daraltma[pres]) Full olmalı bu gerçekten çok işe yarıyor. Width(Genişlik) ortalarda bu da yayılışı dengede tutmak için. Time wasting(Zaman Geçirme) often(sık sık) çünkü bu şekilde pas hatası yapılmaz. Defensive Line(Defans Çizgisi) geride gibi bu da yavaş defansların arkaya top sarkıtmaması için. Focus Passing (Pas odağı) evinizde mix olmalı çünkü her silahı değerlendirmek önemli sizin için. Tight marking(Sıkı Markaj) açık çünkü rakip hiçbiryerde topla oynamamalı. Target man(Atak oyuncu) ve playmaker(oyun kurucu) kullanırsak atak varyasyonlarımız yok olur, bunun için onlar açık değil. Kontra-atak her zaman açık, çünkü bu defansif oynamak anlamına gelmiyor, atak fırsatı bulduğumuzda hızlı oynamamızı sağlıyor.

Oyuncu komutları

DR/L: Çok defansif çünkü kanatlardan geçit vermemeliyiz

DC: Aynen FB ler gibi ancak forward runs(ileri koşma), run with ball(topla koşma) vs. rarely

MCler: Defansif ancak ileri koşuları often(sık sık). Nedeni ise oyuna ve skora katkı yapmaları gerekmesi. Ayrıca hold up ball(topu tutma) açık.

AMR/L(MR/L): Ofansif. Long shot(uzun şut) mixed(karışık), gerisi often(sık sık)

AMC: Free role(serbest rol) ve hold up ball(topu tutma) açık. Cross(orta yapma) dışındakiler often(sık sık).

FC: Amc gibi ancak run with ball(topla koşma) ve long shot(uzun şut) mixed(karışık)

V2 BETA ÇIKTI!!!BURADAN İNDİREBİLİRSİNİZ!!(EN YENİSİ!!!!)

Buyrun taktik burada:

1-2 tane ss:

Not: Transfer işleri eklenmiştir;
    geçen yılda(fm 06) aziz yıldırım ın yaptığı gibi bu yıldada özhan canaydın transferleri yaptıktan sonra 10-15 mn dolar gibi bi bütçe veriyor. ben de onları kullanark yaptım..
    çizelgeyi yazayım:
    Gider(bu arada 24 ay taksitli ödediğim için peşinattan yarısı gidiyo ve kalanını klüp kendi bütçesinden ayarlıyo): ilk sezon: 37 m dolar yani 18,5 mn dolar
    gelir: ilk sezon 5 mn dolar -- 18,5 - 5=13,5 mn dolar (ilk sezon sorun yok hatta geriye para kalıyo 5mn dolar falan)
    gider: 2. sezon: 44,5 mn dolar yani 22,25 mn dolar
    gelir: ikinci sezon : 4 mn dolar -- 22,5- 4=18,5 hatta geçen sezonun bütçesi de var 18,5-5 etti mi sana 13,5 zaten özhan canaydın bunu fazlasıyla veriyor...

Beyler biraz daha SS'e ne dersiniz?

İlk sezon gelenler:

İlk sezon gidenler:

2. Sezon gelenler:

2. Sezon gidenler:

Bu CL Finali:

Bu diziliş:

Bu Necati'nin Golden Boot 3.lüğü:

Bu da Higuain'in dehşet performansı:

Nesil
    2006
    Yer
    istanbul

deniyip yorum ya***am paylaşım için saol

5. Default

bende şu an fiorentinayla oynuyorum umarım işe yarar....

Nesil
    2006
    Yer
    Island

bi deneyelim bakalım
    şampiyonlar ligi şampiyonu olmak hiçte kolay değil
    hele nağmağlüp

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

guzel taktik teskur

Thumbs up

ınsallah bendede aynı sonuçları verir. Paylaşım için sağol kardeş

Nesil
    2006
    Yer

ss lerin devamı gelecek yarın..
    iyi fm ler..

kardeş deniyom şimdi taktigi bakıcam ona göre yazarım bişey emegine saglık tşkler

denedim ama galatasarayda bır işime yaramadı 1 macta sadce kaleye cektıgım sut 2 ve hıc bırısıde tutmadı .

Nesil
    2006
    Yer

Quote Originally Posted by ahmettugra View Post
    denedim ama galatasarayda bır işime yaramadı 1 macta sadce kaleye cektıgım sut 2 ve hıc bırısıde tutmadı .
    kardeş kadronu yazsana..

saol indirip deniyecem

deniyip hemen yorum yapicam paylasim icin saol

Nesil
    2006
    Yer
    Ordu

taktiginin resmi ne gorunutusunu versene orduspor gelirmi bu taktik

gzl taktik saol

Nesil
    2006
    Yer

Quote Originally Posted by Emurafu View Post
    taktiginin resmi ne gorunutusunu versene orduspor gelirmi bu taktik
    kardeş kanatların hızlı ise ve iyi bir amc varsa(fc tipinden olursa daha iyi olur yalnız yaratıcı olmalı) kolay kolay gol yemezsin
    yeni bir teorim var taktik konusunda onu uygulayıp taktiğin 2. versiyonu olarak yayınlayacam...

Nesil
    2006
    Yer

Quote Originally Posted by gungorbdk View Post
    gzl taktik saol
    dostum denediysen sonucu yazabilirmisin?

forcimbom valencia ile yeni sezona basladim senin taktigin ile bana bir kadro solermisin hic transfersiz. simdiden tesekkur ederim

Nesil
    2006
    Yer
    Sükrü Saracoglu Stadı

taktik dizilisini koymamissin

Nesil
    2005

arkadasım senin kadrodaki adamlar zaten hangi taktige koysan oynarlar.

Onu Bekliyorum O zaman...

eet denedm muhtesem ben bu tür taktiklerle oynamaktan korkardmm bnm taktik hep defansif orta saha wardır. ama buu super eline saglık kardesm...

denedim arsenal ile uefa ya bi le kalamadım

diziliş ss u versen tam süper olack...

Nesil
    2006
    Yer

beyler liverpool la deniyorum yeni versiyonu cl de ilk 2 maçta 6 gol attı toplam 40 a yakın şut çektik. hem de hiç gol yemedim ingiltere de de biraz şansızım çünkü 7 adamım sakat ancak yinede iyi ilk 5 teyim zaten 5. hafta.. yakında o da elinizde olacak..

sevmedim bu taktiği fenerde hiç bi işe yaramadı ligde 5.dim başka taktik kullandım şu anda birinciyim

omer-faruk-14 Misafir

taktiğini başka bir siteden upload edebilir misin ForCimbom arkadaş

Nesil
    2006
    Yer

beyler linki yenileyeceğim birazdan yeni taktikle ancak fm hesabı farklı olduğu için biraz zaman alıyo lütfen biraz sabredin harika taktiğin 2.versiyonu beta olarak geliyor.. hem de bundan daha ofansif ve daha iyi kapanıyo..

30. Default güzelll ama fantastik

kardeş mutlaka denicem çünkü gs le işler yolunda gitmiyor birde bu taktiğinasıl çalıştırcam

Sayfa 1 / 6 123 ... SonSon

Mesaj Yetkileri