1 ile 16 arası toplam 16 sonuç

Konu: Orhan Şengürbüz Vefat Etti

Default Orhan Şengürbüz Vefat Etti

Bazı haberler vardır ki; biz gazeteciler için kaleme alması bile çok zordur... Kelimeler ortaya çıkmaz, duyguların ifadesi imkansızlaşır...

Bu an da onlardan biri ne yazık ki...

Siz sporseverler için Türk spor televizyonculuğunun en saygın spikerlerinden; bizler içinse Orhan Abimiz olan Orhan Şengürbüz zamansız, aniden aramızdan ayrıldı.

Orhan Şengürbüz, akşam saatlerinde geçirdiği ani beyin kanaması sonrası tüm müdahalelere karşın kurtarılamayarak hayata gözlerini yumdu.

Kanser tedavisi görmekte olan eşi Neslihan Şengürbüz'ü hastanede ziyaret etmek üzere oğluyla beraber evden ayrılan Orhan Şengürbüz aniden fenalaştı ve ne yazık ki hayata gözlerini yumdu...

Dediğimiz gibi, söylenebilecek çok şey var ama ifade etmesi çok zor...

Meslek hayatı boyunca ilkelerinden ve saygınlığından en ufak şekilde sapmayan; onlarca talebe yetiştiren ve Türk spor basınında %100 hak ettiği çok saygın bir yer kazanan Orhan Abimiz hem yakınlarının, hem dinleyenlerinin ve izleyenlerinin, hem de meslekdaşlarının kalbinde yaşayacak.

Ligtv.com.tr olarak Orhan Abimize Tanrı'dan rahmet; ailesine, yakınlarına, izleyecilerine, Show TV'deki mesai arkadaşlarına ve tüm Türk spor basınına başsağlığı dileriz.

Allah rahmet eylesin..

Nesil
    2007
    Yer
    Newcastle

Çok şaşırdım, çok üzüldüm yahu. Kendisi ile tanışma, oturup konuşma fırsatım olmuştu. Gerçekten çok saygıdeğer bir insandı. Çok kişi bilmez ama Beyazıt Devlet Kütüphanesinde haftanın belirli günleri gönüllü olarak diksiyon dersleri verirdi.

Allah rahmet eylesin geride kalanlara sabır versin.

Nesil
    2008
    Yer
    Denizli - İzmir

Allah Rahmet Eylesin,Mekanı Cennet Olsun
    Daniel Bryan'ın sakalının kılıyız !

Nesil
    2007
    Yer
    Bafra/Balıkesir

Bende şaşırdım şimdi ya.Allah rahmet eylesin.

Nesil
    2006
    Yer
    Island

Allah Rahmet Eylesin,yakınlarına sabır versin.

Nesil
    2006
    Yer
    63 - 20

gercekten cok sasırdım spor hberlerini bu insan yüzünden sevdim cok güzel anlatımı vardı ve kişiligide düzgündü

allahtan rahmet yakınlarına baş sağlığı diliyorum
    Bazen yürekli kayıplar; Korkak zaferlerden daha önemlidir. [Fatih Terim]

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Açıkçası maç anlatımlarını beğenmezdim ama çok üzüldüm Allah rahmet eylesin ailesinede Allah'tan sabırlar diliyorum.. Bugün Lig Tv'de akşam haberlerinde spiker kendini tutamadı orda gördüm ilk öldüğünü ayrıca Ercan Taner'inde kendisi hakkındaki yazısınıda okumanızı tavsiye ederim..

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

Allah rahmet eylesin..

Nesil
    2006

Allah rahmet eylesin.

Nesil
    2007
    Yer
    Şehr-i Bursa

Allah rahmet eylesin.Beğendiğim bir spikerdi...Diksiyonu,Beyefendiğiliyle her kesimin olumlu yaklastığı bir kişiydi.
    Bu arada eşi de kansermis maalesef...

Nesil
    2006
    Yer
    Elazığ

Allah rahmet eylesin.Görünce bayağı şaşırdım.İyi spikerlerden biriydi.Mekanı cennet olsun..

Nesil
    2008
    Yer
    SİVAS

Allah Rahmet Eylesin Mekanı Cennet Olsun

Nesil
    2007
    Yer
    Bafra/Balıkesir

Seni Unutmayacağız

Spor spikeri Orhan Şengürbüz, bugün gözyaşları arasında son yolculuğuna uğurlandı.

Şengürbüz'ün naaşı Altunizade'de bulunan Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Camii'ne getirildi.

Öğle namazının ardından kılınan cenaze namazında, spor camiiasının tanınan isimleri de hazır bulundu. Cenaze törenine Şengürbüz'ün oğlu Utku Şengürbüz'ün yanısıra ablaları Aysel Özgürbüz, Nursel Akbıyık, aile yakınları,Türkiye Spor Yazarları Derneği Genel Başkanı Esat Yılmaer, Bülend Karpat, Atilla Gökçe, Aybars Hünalp, Adem Gürses ve çok sayıda meslektaşı katıldı. Orhan Şengürbüz'ün kanser teşihisi konulan eşi ise hastanede tedavi altında olduğu için törende yoktu. Şengürbüz'ün oğlu Utku Şengürbüz'ün cenaze törenine Beşiktaş formasıyla katılması ve acısını, göz yaşını belli etmemeye çalışması gözlerden kaçmadı. Taziyeleri kabul eden Utku Şengürbüz,'ün en büyük destekçileri aile yakınları oldu

"ELLERİ TİTRERDİ"

Spor yazarlarından Atilla Gökçe, Orhan Şengürbüz'ün mesleğine bağlı olduğunu sürekli heyecanlı olduğunu belirterek, "spor ile sporcu arasında sürekli bir iktidar savaşı vardır. Orhan Şengürbüz, onlardan biri değildi. Şengürbüz, kendisini ailesine, çocuğuna ve mesleğine adamış biriydi. Her programdan önce elleri titrerdi. Çocukca bir heyecan duyardı. Çocuğuna anne şefkati aratmamak için elinden geleni yaptı. Çocuğu artık hepimizin çocuğu, anılarını yaşatacağız" dedi. SHOW TV Spor Müdürü Aybars Hünalp, Şengürbüz'ü çok sevdiklerini, Şengürbüz'ün çok zamansız aralarından ayrıldığını belirterek acısını dile getirmeye çalışarak başımız sağ olsun diye konuştu.

SEVGİ DOLU YÜREĞİ DAYANAMADI

Türkiye Spor Yazarları Derneği Genel Başkanı Esat Yılmaer, Şengürbüz'ün sevgi dolu bir yüreği olduğunu, söyleyerek, "tüm ölümler zamansız ancak Orhan'ınki gerçekten çok zamansızdı. O sevgi dolu yüreği galiba eşinin hastalığına dayanamadı aramızdan ayrıldı. Türkiye Spor Yazarları Derneği olarak çok önemli bir kardeşimizi yitirdik. Bunun üzüntüsü içerisindeyiz. Allah geride kalan minik oğluna sabır versin söyleyecek bir şey bulmak çok zor böyle durumlarda. Dilerim camiamız bir daha böyle kederli günler acılar yaşamasın. Allah taksiratını affetsin mekanı cennet olsun" ifadelerine yer verdi.

1958 İstanbul doğumlu olan Orhan Şengürbüz, Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) üyesiydi ve yaklaşık 12 yıldır Show TV ve Lig TV'de görev yapıyordu. Şengürbüz dün oğluyla birlikte, hastanede tedavisi süren eşini ziyarete giderken fenalaşmış ve hayatını kaybetmişti.

Gerçekten çok üzüldüm ya adam gibi adam çok iyi spikerlerdendi

Nesil
    2006
    Yer
    ❶❻

Allah rahmet eylesin.

Nesil
    2007
    Yer
    Bursa

Allah rahmet eylesin...
    Nush İle Uslanmayanı Etmeli Tekdir
    Tekdir İle Uslanmayanın Hakkı Kötektir

Enterokinaz Misafir

vedat okyar ve orhan şengürbüz. çok değerli iki insanı kaybettik.

başımız sağolsun.

Mesaj Yetkileri