1 ile 9 arası toplam 9 sonuç

Konu: Neye göre antreman ağırlığını ayarlamalıyım ?

Nesil
    2006
    Yer
    Antalya

Question Neye göre antreman ağırlığını ayarlamalıyım ?

Türkçe yama çıktı ve yeni oyun açtım şu anda antremanları ayarlıyordum ve aklıma takıldı bu soru. Eskiden hep çalışma oranına göre ayarlardım antreman ağırlıklarını forumda okuduklarıma göre dayanıklılığa göre ayarlıyo bazı arkadaşlar. iyice kafam karıştı antreman ağırlığını neye göre ayarlamalıyım ? Dayanıklılık mı çalışma oranı mı yoksa başka bir şey mi ?

Not = Oyuncuların hepsine tek tek ayrı antreman programı yaptırıyorum.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Stamina ve Natural fitness ı yüksek olan oyuncular ağır antremanlara diğer oyunculara nispeten daha dayanıklıdırlar. Ama bu demek değil ki sakatlanmazlar. Belli olmuyor. Yaşlı oyunculara ise çok ağır antreman yapmaktan kaçınırsan iyi edersin. Çünkü hem ciddi sakatlık geçirirlerse tekrar toparlanmaları çok zor oluyor hem de yaşları icabı gelişmeye açık olmadıklarından dolayı ağır antreman yaptırmanın hiç gereği yoktur.
    alemde tekiz, hepinize yeteriz..

Nesil
    2006
    Yer
    Antalya

Türkçe yamayı yükledim de ben stamina ve natural fitness - dayanıklılık ve sağlık demek mi oluyor ? ve çalışma oranının hiç etkisi yok mu ?

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Evet stamina dayanıklılık demek, natural fitness tam olarak sağlık anlamına gelmez ama öyle çevirmiş olabilirler. Çalışma oranı demek saha içindeki çalışkanlıktır. Şunu unutma oyuncu profilinde gözüken tüm özellikler futbolcuların sahadaki özellikleri, yetenekleridir. Antremandaki çalışkanlığını oyunda göremezsin, belki profesyonellik de önemli olabilir.
    alemde tekiz, hepinize yeteriz..

Nesil
    2006
    Yer
    Antalya

teşekkürler yardımların için ...

tekr teker nıe yapıorsunkı zarar vermıyo mu adamlarına

Quote Originally Posted by koray_capello View Post
    Evet stamina dayanıklılık demek, natural fitness tam olarak sağlık anlamına gelmez ama öyle çevirmiş olabilirler. Çalışma oranı demek saha içindeki çalışkanlıktır. Şunu unutma oyuncu profilinde gözüken tüm özellikler futbolcuların sahadaki özellikleri, yetenekleridir. Antremandaki çalışkanlığını oyunda göremezsin, belki profesyonellik de önemli olabilir.
    Bence de profesyonellik önemli.Mesela FM2006'da Barzagli'yi Milan'a almıştım.Adamın profesyonellik "5".Sürekli yedek kaldığı için üzgündü, antremanlara gelmiyordu.4 sene takımda kaldı hiçbir gelişme göstermeden gitti.

Benimde merak ettigim bi konu var. Mesela strengh aerobik goalkeeping ... gibi 9 farkli sistem var. Her birine yalnizca bir anternor vermek mi yoksa her antrenorun her sisteme girmesi mi daha iyi

Nesil
    2006
    Yer
    Antalya

Quote Originally Posted by ahmettugra View Post
    tekr teker nıe yapıorsunkı zarar vermıyo mu adamlarına
    mesela bi oyuncumun dayanıklılığı kötüyse ona düşük antreman yaptırıyorum. aynı mevkide olan ama dayanıklılığı iyi olan oyuncuma biraz daha ağır antreman yaptırıyorum.

Quote Originally Posted by SeT View Post
    Benimde merak ettigim bi konu var. Mesela strengh aerobik goalkeeping ... gibi 9 farkli sistem var. Her birine yalnizca bir anternor vermek mi yoksa her antrenorun her sisteme girmesi mi daha iyi
    antrenörün iyi olduğu özelliğine göre o antremana koyacaksın. mesela ofansı 3 taKTikleri 15 se taktiklere koyacaksın. her antremana koyarsan antrenörü , verimliliği düşer. en iyi olduğu 1-2 alana koy

Mesaj Yetkileri