Sayfa 1 / 2 12 SonSon
1 ile 30 arası toplam 40 sonuç

Konu: Forumda Yönetici Olmak

Nesil
    2003
    Yer
    Manetheren

Default Forumda Yönetici Olmak

Turksportal forumlarında mod olmak isteyen ve şu an mod ve yazar olan arkadaşlar...

Biliyorsunuz forum gittikçe gelişiyor, genişliyor. Buna bağlı olarak yönetici ve yazar alımları oluyor gördüğünüz üzere. Forumda yönetici alma kritlerleri ise oldukça basit. Sadece 2 seçenek önemli.

1. Kişiliğiniz. Büyüklerinize ve küçüklerinize nasıl davrandığınız. Tarzınız, üslubunuz.
    2. Forumda katkınızdır.

Aranan özellikler bunlardır.

Bunlara uygun olarak görüldünüz ve foruma yönetici/yazar olarak alındınız. İş burada bitmiyor. Bundan sonra göstereceğiniz performans da önemlidir yine 2 özellik için.

Adminler dışında, kim olursa olsun, her kademede işin içine terbiyesizlik ve saygısızlık girdiği zaman, bu zamana kadar forum için ne yaparsa yapsın, isterse forumdaki en sevilen kişi olsun, deyim yerindeyse gözünün yaşına bakılmaz.

Yapılan hatanın büyüklüğü ve küçüklüğü de önemlidir. Küçük bir hata yaptığınız zaman göz hapsinde olursunuz. Ve bu hatalar biriktiği zaman gereği yapılır.

Durumun tersine bakacak olursak. Mizacınızdan ödün vermezseniz üst yöneticiliğe kadar gidersiniz.

Dediğim gibi verilen emeklerinizin boşa gitmesi (ki eğer hakikaten sadece amacınız birilerine birşey öğretmekse boşa giden birşey olmaz) mümkündür yetkilerinizin alınmasıyla.

Ayrıca bize "yetki istiyorum" gibi özel mesajlarla gelmeniz size birşey kazandırmaz. Bunu da not olarak belirteyim.

Kısacası anlatmak istediğim olay bizim için önemli olan sırasıyla şudur.

1. Kişiye saygı,
    2. Emeğe saygı.

Biz böyle düşünüyoruz. Buna göre hareket ediyoruz. Bu politikamızdan hoşnut olmayanlar forumumuzda dolaşmayabilirler. Sonuna kadar özgürdürler. Ama bu politikadan şaşmayacağız. Bilginize...

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

Bu konunun açılması güzel olmuş. Benim de birkeç düşüncem var.

Forumda aktif olan herkes, yöneticisi olsun normal üyesi olsun, yükselmek ister. Ancak yükselmenin şartı, forumda saygın olmanın şartı, sitede görev alabilmenin şartı Aydın'ın da belirttiği gibi üsluptur ve çalışmaktır

Üslup çok önemlidir. Kimseye saygısızlık yapılmamalıdır, terbiyesizlik olmamalıdır.
    Yönetici önerilerindeki en önemli noktanın kullandığınız üslup olduğunu belirtelim.

İkincisi de çalışmak. Bidiğiniz gibi sitemizin yaptığı belli başlı işler var. Bu işlere ilgi duyar ve katkı sağlayabileceğinizi ispatlarsanız sitede çalışabilirsiniz.

Son dönemde yönetici olan üyelerimize bakarsanız onların üslubunun veya site için yaptığı çalışmaların alınmalarındaki en büyük faktör olduğunu görürsünüz.
    Football Manager 2006&2007&2008 Türkçe Dili Çevirmeni & Çevirmen Ekibi Yöneticisi - Turksportal Site ve Forumları Eski Yöneticisi

Sheriff Misafir

Kesinlikle katılıyorum 1. ve en önemli konu üslup ve saygı. Bunlar herşeyin önündedir..

Herkese katılıyorum. Üslüp ve saygılı olmak birinci koşuldur.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul/Bostancı

Bizim yonetici olmamız için ne gibi bir paylaşım yapmamız gerekiyor.
    Her konuda yorum yapmak mı yoksa kendimize ait olan oyunla ilgili şeyleri paylaşmak mı(ORN:taktik,oyuncu vs.) ?

Nesil
    2005
    Yer
    Samsun

Quote Originally Posted by crazysebo View Post
    Bizim yonetici olmamız için ne gibi bir paylaşım yapmamız gerekiyor.
    Her konuda yorum yapmak mı yoksa kendimize ait olan oyunla ilgili şeyleri paylaşmak mı(ORN:taktik,oyuncu vs.) ?
    forumun sadece bir kısmında değil genelinde bu işi severek ve istekle herkese karşı paylaşım yaparak kırıcı tavırlardan uzak sevgiyle ağır başlı olarak ve saygı sevgi ile davranarak

post kasıpta yönetici olunmadığınıda herkezin bilmesi gerekir artık. Önemli olan ne düzeyde paylaşım yapıldığı ve ne kadar olgun olunduğu...

Nesil
    2005
    Yer
    ev

Quote Originally Posted by coskun1907 View Post
    Benim bu seviyelere gelmemde ki en büyük artı üslübum, ve insanlara karşı gösterdiğim saygıdır. Yazılarımı okuyan ve beni tanıyan insanlar bunu bilirler. Yapılması gereken bir konuşma idi, umarım hiçbişey için geç kalınmamıştır. İnsanları insan yapan değerleridir, lütfen bunu unutmayın.
    Herşeyi boşverde bu söz gerçekten çok önemli
    aklı büyük insanlara saygılar

Saygı , Üslup önemlidir , Sadece site içinde değil gerçek hayat'tada dikkat edilmesi gereken noktalardan birisidir.

Nesil
    2003
    Yer
    Manetheren

Bu yazyı yazmama rağmen hala bana özel mesajla "mod olabilir miyim" türü yazılar geliyor. pes doğrusu.

Nesil
    2005
    Yer
    Samsun

Quote Originally Posted by Sami Demirdizen View Post
    Saygı , Üslup önemlidir , Sadece site içinde değil gerçek hayat'tada dikkat edilmesi gereken noktalardan birisidir.

evet sami bu konuda haklı bi saygı ve üslup yaklaşımlar sadece burda değil hayatmızdada bizi iyi yerlere getirir..

ayrıca bir konuya daha değinmek istedim mesaj sayısını arttırarmak yönetici olmak anlamına gelmez bunuda unutmayalım

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul / Samsun

Quote Originally Posted by coskun1907 View Post
    Benim bu seviyelere gelmemde ki en büyük artı üslübum, ve insanlara karşı gösterdiğim saygıdır. Yazılarımı okuyan ve beni tanıyan insanlar bunu bilirler. Yapılması gereken bir konuşma idi, umarım hiçbişey için geç kalınmamıştır. İnsanları insan yapan değerleridir, lütfen bunu unutmayın.
    senin sitedeki saygını üslubunu resmiyetini bileyenmi var ben sana takılıyorum arada ama sen devam et gene
    ultrAslan UNI ! ultrAslan UNI ! ultrAslan UNI !

Bir forum aktifliğini kaybettiği zaman üyeler gider, adamlar kalır. | Pavel Nedved

bu ıs saygıya,dürüstl]üğe ve [COLOR="Red"][/COLORİMLAYA bakıyor imlayı kırmızı harfle ve buyuk harfle yazdım cunkı modlugum bu yuzden gıttı bunun ıcın ayrı caba gosterıyorum ama yazar ve basket sıte editörü olarak yine yöneticiliğime devam ediyorum...

Nesil
    2006
    Yer
    Karşıyaka 35½

Quote Originally Posted by Jay_Jay Ceyhun View Post
    bu ıs saygıya,dürüstl]üğe ve [COLOR="Red"][/COLORİMLAYA bakıyor imlayı kırmızı harfle ve buyuk harfle yazdım cunkı modlugum bu yuzden gıttı bunun ıcın ayrı caba gosterıyorum ama yazar ve basket sıte editörü olarak yine yöneticiliğime devam ediyorum...
    Ceyhun, iyisin, iyi niyetlisin de senin de dediğin gibi şu imla kurallarına biraz dikkat etsen daha iyi olacak.

Ayrıca diğer arkadaşlardan da rica ediyorum. Lütfen Türkçe'mizi koruyalım. Nokta, virgül kullanmasanız da kelimeleri düzgün yazalım...
    "YÜCE ATATÜRK"

saol abı uymaya calısırım

Nesil
    2006
    Yer
    Bilgisayar

Ceyhun bencede biraz dikkat etsen iyi olacak kardeşim...

dogru dıyorsun kardesım duzelteceöğim artık bu hatalarımı inşallah

Ceyhun yavaş yavaş hatalarını düzeltecektir

Nesil
    2006

Benim de yöneticlikten çıkmamın nedenlerinden biride budur. Bu işin saygı çerçevesi içinde yapıldığını unutumuştum ve bir büyüğüme saygısızlık etmiştim. Ne kadar kendimi başarılı olarak ta görsem üslubunum kötü olması yöneticlikten ayrılmama neden oldu. Bende farkına vardım. İnşallah artık böyle durumlarla karşı karşıya kalmayacağım.

Nesil
    2006
    Yer
    istanbul

Kesinlikle katılıyorum. Kim ne olursa olsun hayatında birçok şeyi üslübunu koruyarak ve saygı göstererek yapmalıdır.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

iş özü şudurki ey ahali..
    bu iş gönül işidir..yöneticilik geliir geçer..ben mesela..yöneticiydim işlerimin yoğunluğu dolayısı ile şu anda yapamıyorum..bu benim bu site ile işimin bittiği anlamına gelmez..bakın ilk fırsatta sitemdeyim..bakın benim sitem diyorum..
    çünki burası bir aile gibi ve ben büyüklerinizden biri olarak(zannedersem bi mali var benle yaşıt ) söylüyorum..İşin özü herkesi kendinden gibi görmektir..
    siz siteyi sevin ey gençlik..yöneticilik için değil..site için bişeyler yapmaya çalışın..

gerisi laf-ı güzâf...

Bir insan öncelikle Saygısından ve Uslübündan değer kazanır , 2.planda olarak ise yaptığı işlerden

eğer yardımcı arıyorsanız ben hazırım..

Nesil
    2005
    Yer
    istanbul

Nesil
    2005
    Yer
    istanbul-izmir

imlayı kırmızı harfle yazamamışsın ceyhun...yazdıklarını göndermeden önce bi okusan da öyle göndersen?

yok ben o renklendırme ısını fazla cakozlayamıyom zaten ımlayı kırmızı yapmaya calıstım ama olmadı

Nesil
    2006

yok ben o renklendırme ısını fazla cakozlayamıyom zaten ımlayı kırmızı yapmaya calıstım ama olmadı
    Eğer bilmiyorsan bilmediğin işi yapma.

Daha Yeniyim Katkılarım olacak

29. Default

bende mod olmak istiyorum güzel turnuvalar kurarım ?

Nesil
    2006
    Yer
    Eski Açık

Quote Originally Posted by muratsungur132 View Post
    bende mod olmak istiyorum güzel turnuvalar kurarım ?
    sanirim konuyu okumadin

Sayfa 1 / 2 12 SonSon

Mesaj Yetkileri