Sayfa 2 / 6 İlkİlk 1234 ... SonSon
31 ile 60 arası toplam 177 sonuç

Konu: Turksportal Türkçe FM 2006

Nesil
    2005
    Yer
    *Apricot City*

Quote Originally Posted by emirduman
    Ya şimdi Mustafa abi ve Volkan abi bıraktı mı forumu siteyi falan?...
    Volkan bana mail attı, bişey sorduydum. Siteyi bıraktım yazmış bilmiyorum. Mustafa bugün mesaj yazmış bir yere demekki o burada.

öncelikle geçmş olsun insanın emeğinin çalınması kadar kötü birşey yokmlsf bu çapulcular yüzünden sizlerde bizlerde mağdur oluyoruz sizin emekleriniz çalınıyor bizim oyun keyfimiz her yönüyle bariz şekilde belli çalıntı olduğu çoğu yerde turksportal.net in adı geçiyor ve çoğunlukla milliyet gazetesinden bir muhabir size şu soruyu sordu tarzı tamamiyle fm 2005 siz sonuna kadar haklısınız ve kararınızıa saygı duyuyorum fakat siz birşeyler yapmadıkça ortalık bu çapulculara kalacak mlsf ister istemez onların çalıntı yamalarını kullanıcağız ama tekrar düşünün ne olursa olsun emitasyon aslını yaşatır...saygılar

Nesil
    2003
    Yer
    Ankara

haklısın bir bakıma, biz daha iyisi diye beklerken başkları bizim emeğimizle kendi tanıtımını yapıyor. Bilen biliyor ama bilmeyen de onlara minnettar kalıyor.

Birçok sitede kendileri yapmış gibi yamayı yayınlamaya kalkmışlar, hemen müdehale edip kaldırttırtdık. Bunların peşinde koşmaktan bıktım inanın.

Neyse yakında kendi çevirilerimizi yayınlayacağız işallah....

<a href="http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=42321" style="text-decoration: none">Türkçe FM Hakkında Bilinmeyenler</a>
    Forumlarımızda YASADIŞI PAYLAŞIMLAR yapamazsınız
    ÖM veya E Posta ile teknik sorular sormayın cevaplamıyorum
    <a href="http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=2358" style="text-decoration: none">Hesabınızın kapatılmaması, kullanıcı adınızın ceza almaması için tıklayın</a>
    <a href=http://www.turksportal.net style="text-decoration: none">Turksportal Interactive l <font COLOR=”#333333”>Football Manager Türkiye Resmi Araştırma Sitesi</font></a>

__________________________________________________ _______________

Nesil
    2003
    Yer
    Manetheren

Bundan yaklaşık 2 sene önce cm4 oyunu için yayınladıkları daha doğrusu çalıp yayınladıkları türkçe yamayı da tsi'den almışlardı. biliyorum çünkü o zamanlar ben o sitede admindim. Ama hırsızlar daima bi iz bırakır derler ya, aynen o yamada, bu yamayı yapanlar kısmındaki Turksportal ismini ve elemanlarını silmemişti bunu yapan şerefsiz...

herneyse daha sonra bu yerin screen'ini alarak addmanager ve soccercenter'da anasayfaya haber olarak koydurttum. ama turksportal'dan tolga kaprol gerekli ilgiyi işlerinin yoğunluğundan mıdır ya da başka bişeyden midir bilmiyorum ama göstermedi. asıl ilgiyi göstermesi gerekecek taraf ilgiyi göstermeyince de bu haberler hep havada kaldı.

ama yaptıkları bu hırsızlık ilk değil. son da olmaz. çünkü adamlar kılıfını çok güzel hazırlıyorlar. yılanın başını küçükken ezemedik. şimdi de pek birşey yapılacağını zannetmiyorum açıkçası. emeğimizi çalanların allah belasını versin demekten başka yapacak bişeyimiz yok gibi..

Nesil
    2001
    Yer
    Bilkent University

İlk olarak benim yamamı araklamaları sayesinde bunların bu yüzü acıkca ortaya cıkmıstı.Ondan sonra da hep devam etti,hep caldılar,hep caldılar ve hep de calacaklar.Kimse buna gerekli tepkiyi koymuyor.Malesef bu ortamı bizler hazırlıyoruz.Adamlar başkasının emek harcayıp yayınladıgı dosyayı alıyorlar kendi isimleri ile yayınlıyorlar ve bir dolu övgü alıyorlar,ne kadar kolay bir başarı değil mi?Niye yapmasınlarki böyle bir ortam olduktan sonra...

Gerekli tepkiyi hep birlikte koymamız lazım yoksa başa cıkamayız bu şerefsiz hırsızlarla...

En azından içlerinden Aydın gibi (iori) düzgün insanları zamanında kurtarabilmiş olmak bu işin tek keyif veren noktası...

Nesil
    2003
    Yer
    Ankara

Haklısın barış bunlar çalmaya alışmışlar bir kere. Ama merak etme gerekli tüm tepkileri koyuyoruz, yamayı ekledikleri siteleri takip ediyor ve bilgilendiriyoruz, şimdiye kadar önemli sitelerden 2 tanesinde karşımıza çıktılar ve ikisine de müdehale ettirdik.

Ana sayfamızdan da haber olarak çeşitli zamanlarda giriyoruz bunları, kişilere duruyoruz. Sizde sitenizden duyurursanız memnun oluruz, böylece bu kişiler sırtımızdan prim yapamazlar...

Ayrıca Aydın (iori) bitanedir, kendisini kardeşim olsa anca bu kadar severdim sanırım )

Siteye Eklediğim Haber
    http://www.turksportal.net/fmhaber/7...esekkurler.htm

<a href="http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=42321" style="text-decoration: none">Türkçe FM Hakkında Bilinmeyenler</a>
    <a href="http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=2358" style="text-decoration: none">Hesabınızın kapatılmaması, kullanıcı adınızın ceza almaması için tıklayın</a>
    <a href=http://www.turksportal.net style="text-decoration: none">Turksportal Interactive l <font COLOR=”#333333”>Football Manager Türkiye Resmi Araştırma Sitesi</font></a>

Quote Originally Posted by VoLkaN BaROs
    Neyse yakında kendi çevirilerimizi yayınlayacağız işallah....
    Gerçekten iyi olur Volkan...Bir sürü arkadaş var bekliyoruz TSP'nin yamasını...Ben oyunu alalı bir hafta oldu tabi oynayamadım...Baktım bir şöyle oldukçada sabırsızım...

Bu konuda da ben eğer görürsem sağda solda bu yamayı sana haber ulaştırırım...Kaldırtalım tabiki nerelere koyduruyorlarsa...

Nesil
    2003
    Yer
    Ankara

ya zaten o yama hiç sağlıklı değl, %90 gibi bir değer vemişler neye göre vermişler anlamadım, Sanırım bizim yaptığımız çevirilere baya güveniyorlar sevgili emek hırsızı beyefendiler

2005 ile 2006 dil dosyalarının yapısı çok farklı, cümle numaraları birbirini karşılamıyor, iş 2005'in dosyasını alıp da 2006'ının dosya formatına çevirek olsaydı biz oyun çıktığı gün yayınlardık dosyayı.

O dosyada çevrili olup da oyunda ingilizce görünen o kadar çok yer var ki, ooo... Asıl o sorunu çözdğümüzde sen gelecek yamaya bak ama sabır sabır sabır değil mi...

Bu zamanlara kolay gelmedik, zamanında da çalmışlardı ne oldu o yamadan kat ve kat daha iyisini yaptık insanlar çok beğendi, ihtiyaçları fazlasıyla karşıladı... Bunlar ne kadar çalarsa çalsın, sonuçta oyuna göre sağlıklı, tam anlamlarını veren Türkçeleştirmeyi sadece Turksportal yapıyor ve bundan sonra da yapacaktır...

Şimdilik sadece bikaç sorundan dolayı yeni TR gişimlerine başlayamıyoruz, ama başladığımızda da kaliteli bir TR yama yayınlayacağımızdan kimsenin şüphesinin olacağını sanmıyorum, hırsız beylerin bile

Nesil
    2005
    Yer
    Hatay-Antakya-Harbiye-Biz

volkan abi bende sizin yama yapımına katılabilirmiyim bende size yardımcı olmak istiyorum

Nesil
    2003
    Yer
    Ankara

şuan için çeviri yapmıyoruz, zaten çeviri yapmaya başladığımızda sadece ben yapacağım öteki türlü daha karmaşık oluyor... Ancak başladığımızda ve yardıma ihtiyacımız olduğunda muhakkak forumdan duyururuz...

Nesil
    2003
    Yer
    Yedi Tepeli Şehir

Quote Originally Posted by VoLkaN BaROs
    şuan için çeviri yapmıyoruz, zaten çeviri yapmaya başladığımızda sadece ben yapacağım öteki türlü daha karmaşık oluyor... Ancak başladığımızda ve yardıma ihtiyacımız olduğunda muhakkak forumdan duyururuz...
    Tek başına nasıl kalkcan o işin altından ya, zor iş valla....

İşte bu yüzden o yapılanlar çok yanlış, ne kadar iğrenç şeyler.....

Nesil
    2003
    Yer
    Manetheren

en azından şu işi alınterinle yaptığını bilmek bile insana bir haz veriyor. iş disiplini desen zaten Volkan abi'den disiplin fışkırıyor. yapar Volkan abi tek başına yapar.. zaten tek başına yapabilecek tek kişi de o'dur bence..

Nesil
    2005
    Yer

tamam volkan abi sen tek başına yap.ama benim görüşüm birlikte yaparsak daha hızlı olur

Nesil
    2003
    Yer
    Yedi Tepeli Şehir

GEçen çalışmayı, oldukça fazla kişiyle yapmaya çalışmışlardı, baya bi karışıklık çıkmıştı yanlış hatırlamıyorsam, ondan sonra heralde tek başına yapsam daha iyi diyodur...

Nesil
    2003
    Yer
    Manetheren

Tek başına yaparsa daha sağlıklı olur çünkü hem bu alemde güvenilir kişi bulmak olayını geçtim, bu işi yapabilecek potansiyele sahip kişi bulmak çok zor. bu yüzden Malik, geç olsun güç olmasın diyorum.

Nesil
    2005
    Yer

tamam iori dostum hepinize katılıyorum volkan abi ne zaman isterse çıkarsın biz beklemeye hazırız inşallah bu sefr herhangi bir aksilik olmaz.

biz beklemeye hazırız önemmli olan bu işin sonu gelsin

Bence Artık Bunu Yapmazlar.. Çünki Çok Azarlandılar Çok Üye Kaybettiler Zaten Site Yakında Kapanır.. Battılar Resmen Kadrosu Zayıfladı ve Bu Olay Yüzünden İnternette "Emek Hırsızı" Olarak Tanındılar..

yaparlar abi.alışmış kudurmuştan beterdir...

ne diğlim ya kötü olmuş

Nesil
    2003
    Yer
    Manetheren

bunları emek hırsızı olarak siz yeni yeni tanımaya başlıyorsunuz. bizim 2 senedir bunlarla olan kavgamız, kendi adıma söylemek gerekirse beni oyundan soğuttu. sıktı. baydı. işin komedi tarafı, tarih tekerrürden ibarettir derler ya. bunlar cm4 'ün türkçesini aynen çalmışlardı. 3 ayda %70 ini yapmıştık diye böbürleniyorlardı. tabii çalmışlardı. ama geçen 7 ayda kalan %30 luk kısımı hiçbi zaman yapamadılar. bu da aynı olacak. Volkan abi yamayı ilerletmedikçe. onlar aynen %90'la kalacak. tsi ne zaman yamanın yüzdesini arttırırsa, onlar da artırır.

ama bundan sonra işleri çok zor ve kolay kolay çalamayacaklar..

Quote Originally Posted by gozgoz
    ama bundan sonra işleri çok zor ve kolay kolay çalamayacaklar..
    işallah dediğin gibi olurda çalamazlar

İşin doğrusu internet üzerinde malum siteye takılıyordum.
    Ancak gerek yayınladıkları dosyaların bozukluğu (1-2 kez virüs çıktı), gerekse forumlarda kullanılan dil hiç hoşuma gitmedi.
    Daha sonra bu siteyi buldum ve bir deneyeyim dedim ve çok memnun kaldım.
    Forumlara fazla aktif olarak katılmasamda artık her nete girişimde ne var ne yok diye bakmaya alıştım.
    Sitenin fikirleri gayet mantıklı geldiği için paraya kıyıp oyunun orjinalini bile aldım
    Buraya kadar yazılanlara tamamen katılıyorum.
    Ancak emeğe saygısızlık yapan birkaç çapulcu için tüm ormanı yakmak bence biraz hatalı bir tercih olur.
    Yazılanlar okunduğunda bu çalışmaları yapan arkadaşların ne kadar sevildiği ve değer gördüğü ortadadır.
    Bence böyle bırakıp gitmektense bazı tedbirler düşünülebilir. Örneğin yapılan çalışmaların içerisine paskalya yumurtaları şeklinde tsp logoları ve yorumları koymak, belirli sürelerle veya tuş kombinasyonları ile site reklamı verilmesi gibi çareler düşünülebilir.
    Yukarıda yazılanlardan sizleri tanıyan herkesin bu işin farkında olduğu bellidir.
    Bu olaylardan sonra malum siteye girdim ve şöyle bir dolaştım. Bencede site bitme aşamasına gelmiş çünkü yeni olan (çalınan dosyalar hariç) hiçbir şey yok.
    Affınıza sığınarak "Şu okullar olmasaydı Milli Eğitim ne kadar kolay olurdu" düşüncesinden uzaklaşmanızı ve o güzel alışmalarınıza devam etmenizi canı gönülden diliyorum.
    Elimden geldiği kadar her türlü konuda yardımcı olmaya hazırım, yeterki bu güzel site kapanmasın. Türkiye'nin sizlere ihtiyacı var
    Saygılarımla

%70 lik dedikleri yama %25 i kapsıyorsa ne diyim.Kendi yaptığım bile daha fazla ilerdeydi ama boşa gitti.Olsun.Sağlık olsun.

Şu anki de ilk yapan %60 diye çıkardı.Siteye %90 diye kondu.Oda güzel bir ayrıntı.

Neyse konuyu dağıtmayalımda geçen seneki gibi bir ortak çalışma olacaksa ben buralardayım...

Kim bu adamlar yaa valla merak ettim gidip 2 çift lafta ben söleyeyim adamlar yüzünden oyundan olduk iyimi?

Aslında düşünüyorum da sırf bu oyun için ingilizce öğrenilir...

Hatırlıyorum da Abim de Tsubasa için Japonca falan öğrenmeye kalkmıştı (Ama Futbol Terimleri) (Tabi ki de başarısız oldu.Akıllıca sayılmaz ama azim dolu bir hareket )

Nesil
    2001
    Yer
    İstanbul'un İçinde Herhan

Quote Originally Posted by Google
    %70 lik dedikleri yama %25 i kapsıyorsa ne diyim.Kendi yaptığım bile daha fazla ilerdeydi ama boşa gitti.Olsun.Sağlık olsun.

Şu anki de ilk yapan %60 diye çıkardı.Siteye %90 diye kondu.Oda güzel bir ayrıntı.

Neyse konuyu dağıtmayalımda geçen seneki gibi bir ortak çalışma olacaksa ben buralardayım...
    Evet bu yüzde olayı neye göre kime göer herkes kafasına göre birşey atıyor. Herkes kimin ne yaptığının gayet iyi farkında, işine gelmeyip de farkında değilmiş numarası yapanlar bile.
    TURKSPORTAL
    Football Manager Turkiye
    www.turksportal.net

Quote Originally Posted by pirtink
    Bence Artık Bunu Yapmazlar.. Çünki Çok Azarlandılar Çok Üye Kaybettiler Zaten Site Yakında Kapanır.. Battılar Resmen Kadrosu Zayıfladı ve Bu Olay Yüzünden İnternette "Emek Hırsızı" Olarak Tanındılar..
    Kopyacılar, korsanlar, emek hırsızları... Hiç bir zaman akıllanmazlar, ders almazlar, kural tanımazlar. Önemli olan kazanç, hit, reklam...

Nesil
    2005
    Yer
    istanbul

Quote Originally Posted by tomodachi
    .
    Ancak emeğe saygısızlık yapan birkaç çapulcu için tüm ormanı yakmak bence biraz hatalı bir tercih olur.
    Yazılanlar okunduğunda bu çalışmaları yapan arkadaşların ne kadar sevildiği ve değer gördüğü ortadadır.
    Bence böyle bırakıp gitmektense bazı tedbirler düşünülebilir. Örneğin yapılan çalışmaların içerisine paskalya yumurtaları şeklinde tsp logoları ve yorumları koymak, belirli sürelerle veya tuş kombinasyonları ile site reklamı verilmesi gibi çareler düşünülebilir.
    Yukarıda yazılanlardan sizleri tanıyan herkesin bu işin farkında olduğu bellidir.
    Bu olaylardan sonra malum siteye girdim ve şöyle bir dolaştım. Bencede site bitme aşamasına gelmiş çünkü yeni olan (çalınan dosyalar hariç) hiçbir şey yok.
    Affınıza sığınarak "Şu okullar olmasaydı Milli Eğitim ne kadar kolay olurdu" düşüncesinden uzaklaşmanızı ve o güzel alışmalarınıza devam etmenizi canı gönülden diliyorum.
    Elimden geldiği kadar her türlü konuda yardımcı olmaya hazırım, yeterki bu güzel site kapanmasın. Türkiye'nin sizlere ihtiyacı var
    Saygılarımla
    kesinlikle katılıyorum bir kaç çapulcu hırsız yüzünden bütünüyle türkçe fm fikrinden vazgeçilmemeli.fm 2005 için yapılan olağanüstü güzel yamadan sonra herkes büyük bi umutla fm 2006 için de aynı güzellikte bi yama bekliyordu.sonuçta kimse evine hırsız girdi diye bütün tası tarağı satıp sokakta yaşamaya başlamıyor.umarım turksportal yönetimi fm severlerin taleplerini karşılar.

Sayfa 2 / 6 İlkİlk 1234 ... SonSon

Mesaj Yetkileri