1 ile 26 arası toplam 26 sonuç

Konu: 4-4-2 Edit, Korner, Duran Toplar, Hızlı Oyun

Wink 4-4-2 Edit, Korner, Duran Toplar, Hızlı Oyun

Aşağıda verdiğim taktik, 4-4-2 nin oyun durumuna göre editlenmiş halidir. Yani atağa kalktığında yada defansa çekildiğinde farklı kalıplara girer.

http://uploaded.to/?id=ajp6ta

Korner taktiği şöyle:
    DC olan oyuncularımızdan bir tanesini "kaleciyi sıkıştır" yapıyoruz. Diğer DC de "ön direğe saldır" olacak. Sonra sağlam kafa vuruşu yapabilen forvetimizi ön direğe, diğer forveti de arka direğe yolluyoruz. Korneri de ön direğe kullanıyoruz. Korner kullanıldığında, kaleci dev defans oyuncusu tarafından sıkıştırılıyor, ve ön direğe başka bir oyuncu saldırıyor, bu rakip takımın defansını dağıtıyor, ön direğe gelen topu da kafa vuruşu yüksek olan golcü forvetimiz affetmiyor. bu taktikle ben rooney e çok gol attırdım. ayrıca seken topları da tamamlaması için 2 orta fırsat bekliyor..

taktik ayrıca duran toplarda atak yaparken oyuncuların nerede duracağını, defansif firikiklerde kimi tutacağını da gösteriyor.

kontra atak yapıldığında wing backler de dahil olmak üzere 8 oyuncu baskı yapıyor rakip sahaya. taçlar ve kaleci hızlı olarak oyun başlatıyor. orta saha da iki oyuncu ve defanstaki 4 oyuncu adam adama baskı yapıyorlar. doğrudan pasla oynuyoruz ama dikkat!!! orta saha oyuncuları her zaman kısa apaslı oynar ve boş olduklarında ara pası denerler. tempo da her zaman yüksektir..

neyse gerisini kendiniz görün 4-4-2 oynayan varsa denesin.
    NOT: bu taktik hızlı oyun ve teknik kapasitesi yüksek takımlar içindir. takımınız eğer yavaş ve yaşlı ise bu taktik işe yaramaz..

ben şunu sorucam
    kaleciyi sıkıştır dedin mi hiç faul yapıp sarı kart almıyo mu erman hoca yorumu gibi oldu

zaten DC lerden biri kaleciyi sıkıştırıyo.. o kalecinin yanında sürekli hareket halinde . diğer DC de ön direğe saldırıyo, yani bu kiisi rakip defansı sağa sola hareketlendi,rirken korner kullanılıyor ön direğe, ön direkde bekleyen futbolcunuzu sadece 1 kişi tuttuğu için gol şansı %50, eğer kafa vuruşu ve bitiricilik de iyiyse %70 lere çıkabiliyor..

deneyelim o zaman taktiğini
    ss koysaydın daha çok indiren ve yorum yazan olurdu

SS çok saçma olurdu 4-4-2 zaten sadece bölgelerin anlayışlarını değiştirdik vista yükledim oyun gitti, kayıtlı oyunumu tekrar açabilirsem video kaydedip göndericem..

6 kornerden birini atamadım

diğerlerini atmışın o zaman way be 6 korner de 5 gol hemde 1 maç(mı?)
    daum'un fenerbahçeside öle şampiyon oldu zaten klasik alman futbol anlayışıda böle gollerin %90 ı duran toplardan geliyo

bendede çok korner oluyoo ama hiçbirini atamıyorum

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul - Gayrettepe

sağolasın kardeş ...

Portoyla deniyecem kards.genc ve hızlı bi kodrom var!.

heading ve jumping i yuksek birini on direge oynatin ben servet cetinle bi sezonda 17 gol attim servet le hepside kornerlerden

akadaşım, ön direğe zibidinin tekini gönderirsen atamaz tabi. bak bu taktikle bendekiler,
    kaleciyi sıkıştıran: Rio ferdinand (aynı yapıda sağlam b defans oyuncusu kullanabilirsin)
    ön direğe saldıran: her hagi bir defans oyuncusu farketmez
    ön direkte bekleyen: Rooney yada anderson (kafa vuruşu yüksek, golcü bir oyuncuyu gönder)

gönderdiğim taktiği 2012 ye kadar hep aynı kullandım, konerlerden çok gol kazanıyorum. garanti gol demiyorum bakın, gol kazanma başarısı yüksek..

taktiğin diğer bölgeleri hakkında sormak istedikleriniz olursa yardımcı olurum..

paylaşım için sağol

Nesil
    2007
    Yer
    --------------------

Deneyelim bakalım bu taktik Klose'a uyacak mı?Emeğine sağlık...

kardes saolasin man utd'a taktik çok uyuyo ilk maçımda gerçi hazırlıktı ama ilk yarıyı 9-0 önde kapattım gollerin ikisi ise kornerden

hakan şükür ü koyup deneyelim sağol

edit: dosya bulunamıyo diyo

Nesil
    2006
    Yer
    Antalya

Link sağlam, kornerden gol atamayan biri olarak deneyeceğim .. Sağol paylaşımın için ..

sanırım o an bende bir sorun vardı sağol

tevez_10
    karşındaki rakip kimdi ki ilk yarıda 9 gol attın

bu gönderdiğim taktiği, orta sahadaki defansa dönük oynayan DMC yi geri alarak 4-1-3-2 yapabilirsiniz, defans ile orta saha arasındaki oyuncuyu da okla defansa doğru çekerseniz rakip topu aldığında geri çekilir.. büyük ve hızlı forveti olan takımlara karşı işe yarayacaktır..

korker oalyın guzel senin korneri benim taktiğe koydum şuan 2 maçta iki korner golu bide benimkini dene sitersen gerçi seninki kadar iyi değil ama alan dışı na kullan korneri alan dışınada iki mc uzun şutu iyi olan o taktiktede baya gol atarsın

Nesil
    2006
    Yer
    istanbul

kardess bende fenerliyimm..senn arka plandaki resmi bende koymak istiormm yardiM edersen sevinirmm

Nesil
    2006
    Yer
    Istanbul

Şampiyonluk olamaz.Arkadaşlarını indiriom download indirmez

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

oww güzel teşekkürler

Nesil
    2006