Sayfa 1 / 3 123 SonSon
1 ile 30 arası toplam 72 sonuç

Konu: "Çalışma İzni" Problemi, Çözüldü

Nesil
    2006
    Yer
    2 kıtada birden olandan;)

Ya hakikaten açıklayıcı bir cevap verin, takıma gelmeyen oyuncuyu nasıl kiraya göndereceğiz??

abicim çalışma izni alamadığın zaman futbolcuyla sözleşme imazlıyamıyosunki sen nasıl kadrona alıp kiraya gönderdin anlamadım gitti.

Nesil
    2006
    Yer
    Fikstüre Bak..

Quote Originally Posted by ForCimbom View Post
    Ya hakikaten açıklayıcı bir cevap verin, takıma gelmeyen oyuncuyu nasıl kiraya göndereceğiz??
    çalışma izni problemini çözecek bi takım varsa pilot takımların arasında( belçika takımları yane) her futbolcu gelir ama yanında izn yazar yani pilot gödermen gerekir...her pilot takım olmaz belçikadan bir takımı pilot takımın yapmalısın

Nesil
    2006
    Yer
    2 kıtada birden olandan;)

Hmm, en açıklayıcı cevabı verdin kardeşim, sağolasın...

Nesil
    2006
    Yer
    Adana/Antalya

Quote Originally Posted by avniaker View Post
    çalışma izni problemini çözecek bi takım varsa pilot takımların arasında( belçika takımları yane) her futbolcu gelir ama yanında izn yazar yani pilot gödermen gerekir...her pilot takım olmaz belçikadan bir takımı pilot takımın yapmalısın
    Yani bu kadar burada çığırdık, en sonunda yardımımıza koştun. Sağol

Hollanda takımları da oluyor galiba..

Nesil
    2006
    Yer
    Fikstüre Bak..

Quote Originally Posted by Hugo View Post
    Hollanda takımları da oluyor galiba..
    evet olabilir ama genelde belçika takımları tercih ediliyor

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

güzel çaloşma

Nesil
    2007
    Yer
    Varna-Bulgaristan

ya beyler gekdim 2020 ye de....

belcika talımı da feeder club yaptim ama yazinin en başinda dendiği gibi oyuncu oynadiği ulkede 2 yıl oynarsa vatandas olur diye yazmior...

boyle bir sey yaziorsa lutfen screenshoot i gondersirseniz sevinirim.

birde belcikaya gonderirken adamların EU statusu olması ıcın feeder club anlasmasında 'oynadiği ulkede 2 yıl oynarsa vatandas olur' diye birsey yaziormu

ya arkadaslar ben cesar delgadoyu transfer ettim yasi 25 ve calisma izni istenio ya ben bu oyuncuyu sporting cp ye yollicam da orda 5 yil mi kalicak izin cikmasi icin ayrica 5 yil kaldiktan sonra 30 oluo bana ne faydasi kalir

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by ekurcenli View Post
    ya beyler gekdim 2020 ye de....

belcika talımı da feeder club yaptim ama yazinin en başinda dendiği gibi oyuncu oynadiği ulkede 2 yıl oynarsa vatandas olur diye yazmior...

boyle bir sey yaziorsa lutfen screenshoot i gondersirseniz sevinirim.

birde belcikaya gonderirken adamların EU statusu olması ıcın feeder club anlasmasında 'oynadiği ulkede 2 yıl oynarsa vatandas olur' diye birsey yaziormu
    sadece belçika değil bütün Avrupa Birliğine üye takımlar için geçerli screenshot da yolluyorum.

Tıkla screenshot

Nesil
    2006
    Yer
    Ankara

teşekkürler açıklayıcı bi anlatım olmuş ellerine sağlık

Wink "Çalışma İzni" Problemi, Çözüldü

Özellikl ingilterede oynayanlar için çalışma izni problemi çok önemlidir, çok büyük yetenekler bulursunuz ama bir türlü çalışma izni alamaz alsa bile, EU Passaport'uyla yani, sınırlı izinle turist olarak gelir sadece hazırlık maçlarında oynar. Peki nasıl olacak bu iş?
    Birinci Yol: (Tavsiye ederim)

1- Aynen avrupa liglerinde olduğu gibi FM, oyun içine bir ip ucu koymuş. "Bağlı Klüp" !
    2- Öncelikle takımımıza bağlı kluplerin sözleşmelerine bakıyoruz. Kiralık oyuncu gönderme, birinci opsiyon olma gibi özelliklerin yanında şu seçenek te olması lazım: "...... takımında 3 yıl oynayan oyuncular, avrupa vatandaşı statüsü alırlar" Eğer bu seçenek varsa 16-18 yaş arası yeteneklerimizi bu takımlara gönderiyoruz, 3- 3 yıl oynuyorlar ve tam verimli çağlarında çalışma iznini alıyorlar.
    4- Çalışma izni alabilecek durumdaki oyuncularınızla sözleşme yeniliyoruz, veeeee o artık 2 uyruklu, bir uyruğu doğum yeri ve diğer uyruğu ingiltere oluyor.. Ayrıca ingilterede 5 yıl oynayan oyuncu ingiltere vatandaşı sayılır.

İkinci Yol:
    1- Öncelikle 17 yaşından küçük, gelecek vaad eden genç yeteneğimize "Genç" statüsüyle imza attırıyoruz.
    2- 17 yaşına gelene kadar alt yapıda bekletiyoruz, 17 yaşına gelince yeni sözleşme gerekecek.
    3- Yeni sözleşme yani profesyonelliğe atılan ilk adımı atarken, "Gelecek Vaad Eden" statüsüyle yeni sözleşme imzalıyoruz.
    4- O artık kulübünüzün alt yapısından yetişmiş bir oyuncu
    NOT: alt yapınızdayken milli takıma çağırılan oyuncular da, çalışma izni alabilirler. ama sözleşme yenilemeyi unutmuyoruz

Üçüncü Yol:
    1- Transfer yaparken, alacağımız oyuncunun Profiline bakıyoruz. Genç,21 Yaş altı yada asıl milli takım kadrosunda oynamış mı?
    2- Eğer herhangi birinde oynamamışsa, Birinci ve ikinci yöntemleri deniyoruz.
    3- Eğer 21 yaşından büyükse almıyoruz
    4- Eğer 21 yaşından küçükse ve en az bir milli takım forması giymişse, bir ümit alıyoruz. Zaten eğer gerçekten yetenekse mutlaka çalışma iznini alacaktır.

Şunu unutmayın, kadronuzdaki oyuncu çalışma izni alamadan milli takım kadrosuna çağırılabilir, bu durumda hemen sözleşmesini yeniliyouz. Eğer Çalışma izni almışsa sözleşme yenilediğinizde kadronuza dahil olacaktır. Ve tabi 18 yaş altı genç yetenekler, profesyonel sözleşmeyi takımınızda yaparlarsa onlar artık sizin oyuncunuzdur unutmayın, genç değil gelecek vaad eden yada kadro oyuncusu olarak imza attırailirsiniz.

Anlatmadan geçemedim, Man Utd ile oynarken Arjantinden Pablo Vitti adında bir oyuncu aldım, çalışma izni yoktu. Sporting Lizbon bana bağlı klüp, oraya gönderdim. 25 yaşına kadar çalışma izni alamıyor diye sürekli kiraya gönderiyordum. Sonra br baktım, arjantinli bu oyuncu, Portekizle milli maça çıkıyo, hemde ilk 18 de. hemen sözleşme yeniledim ve 20 M Euro ya sattım Gördüğüm en ilginç olydı FM de.
    Aynı 3 yöntemle, Jorge Inostroza, Sebastian Zuniga, Garay, Gonzalo Lux, Ivan Petkov ve unuttuğum bir çok oyuncuya çalışma izni alıp kadroma aldım.

Colo Colo klününün 20 yaş alı bütün oyuncuları süper yetenek mutlaka transfer edin

Kerim Ay

Sorunlarınızı ve bu konu ilgili paylaşımlarınızı buradan devam ediniz.

CoşkuN ÖzdemiR

teşekkürler açıklayıcı bi anlatım olmuş ellerine sağlık

wala biraz karisik yaw
    .
    .
    .
    Birleştirilen Mesaj:
    arkadaslar ben 2014 yilindayim millan aldim sezon basi izni cikmadi sporting cp kiraladim arkdasin yazisini okudum eger milli takimda oynamissin yeni sozlesme imzalat izin cikar milli takimda oynamis yaptim izin yine cikmadi cvp bekliyorum

Wala aynı yöntemle bende birkaç kişiye almıştım. zaten çalışma izni olmayınca oraya açıklama yapılıyor kiralik gönderin diye. ama kimisinede alamamıştım çalışma izni.

Quote Originally Posted by aysem View Post
    wala biraz karisik yaw
    .
    .
    .
    Birleştirilen Mesaj:
    arkadaslar ben 2014 yilindayim millan aldim sezon basi izni cikmadi sporting cp kiraladim arkdasin yazisini okudum eger milli takimda oynamissin yeni sozlesme imzalat izin cikar milli takimda oynamis yaptim izin yine cikmadi cvp bekliyorum
    nicolas millan diyosun dimi Colo Colo'dan Şili'li forvet.. ben onu aldığımda çalışma izni yoktu, 21 yaş altı ve 18 yaş milli takımda oynuyo ama çalışma izni alamıyordu, sporting lizbon'da 2 sene kiralık oynadıktan sonra aldım.. ayrıca millan dan iyi forvet olmaz boşa yatırım yapma sebastian zuniga ve jorge inostroza var aynı Şili'li ikiside. onları al derim..

18. Default

ii olmus ellerine saglik bide colo colo icin katiliorum sana

Nesil
    2006
    Yer
    Antalya

Güzel, açıklayıcı bir yazı .. İngiltere liginde oynayanlar için süper bilgiler ..

Quote Originally Posted by Circass View Post
    nicolas millan diyosun dimi Colo Colo'dan Şili'li forvet.. ben onu aldığımda çalışma izni yoktu, 21 yaş altı ve 18 yaş milli takımda oynuyo ama çalışma izni alamıyordu, sporting lizbon'da 2 sene kiralık oynadıktan sonra aldım.. ayrıca millan dan iyi forvet olmaz boşa yatırım yapma sebastian zuniga ve jorge inostroza var aynı Şili'li ikiside. onları al derim..
    BENCE IYI BIR ANTREMAN PROGRAMIYLA COK GUZEL OLUR ZATEN SUAN BITIRICILI20 KAFA 19 KIZ 18 TEKNIK 17

Nesil
    2006
    Yer
    Pekin

valla ben bunları daha yeni öğreniyorum teşekkür ederim kardeş
    So what?
    Saike

Nesil
    2006

süper olmus

Quote Originally Posted by aysem View Post
    BENCE IYI BIR ANTREMAN PROGRAMIYLA COK GUZEL OLUR ZATEN SUAN BITIRICILI20 KAFA 19 KIZ 18 TEKNIK 17
    nicolas millan 'ın problemi bitiriciliğince değil, zihinsel özelliklerinde..

Nesil
    2006
    Yer
    Artık fener ıcın calısıom

walla bn pek anlamadim zaten oyuncular gelmiyor ki ??? bn getiremiyorum oyunculari izin alamiyolar

Nesil
    2006
    Yer
    22 - 07

bence nicolas millan müthiş ayrıca sherman cardenas amrc 16 yaşında 10un altında özelliği yok bn bişey sorucam bi adamıma iş izni çıkmadı kardeş takımda oynuyor kendiliğinden iş izni çıkar mı yoksa bnm bişi yapmam gerekiyo mu

Nesil
    2006
    Yer
    Internet Explorer

ben bagli kulubume oyuncuyu gonderemiyorum nasil yapabilirim

Nesil
    2006
    Yer
    22 - 07

oyuncuna sağ tusla tıkla move to affiliate ya da kardes kulube gonder de

çok saol kaptan bunlar işime yarıyacak gerçekten çok teşekkürler

eyvallah çok işe yarayacak bilgiler bunlar sırf bu izin yüzünden ingiltere ligini açmıyodum

2014 yılında aston villa ile oynuyorum . celsınho 27 yasında 4 kez mıllı olmus calışma izni çımıyor aynı şekilde adu 25 70 e yakın milli olmuş çalişma izni çıkmıyor yrd. olurmusunuz ?

Sayfa 1 / 3 123 SonSon

Mesaj Yetkileri