Sayfa 9 / 9 İlkİlk ... 789
241 ile 266 arası toplam 266 sonuç

Konu: 7.0.2 Yaması ve Şubat Ayı Güncellemesi

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

Quote Originally Posted by livorno23 View Post
    Burası türkiye burda insanların yıllık kazançları ortalama 3 bin dolardır.Tabi daha çok kazananlar da var.Ama genel yargılarda bulunurken kendi kazancınızın çokluğunu değil insanların yaşam koşullarını dikkate almalısınız.Bu açıdan gelir düzeyi yüksek insanların bu oyunu maddi yetersizlikler yüzünden alamayan kimseleri hiç hoş olmayan şekillerde azarlamaları hiç hoş değildir.Yaptıkları değerlendirmelerde çok sığ ve yanlıştır.Her insanın en iyi yaşam koşullarını sürmek ve her türlü güzelliği yaşamak hakkıdır.Ancak günümüzde maalesef eşitsiz düzen yüzünden böyle bir şansa sahip değiliz.Dar gelirli arkadaşlarımızın bir oyuna 100 milyon verecek parasının olmamasını, ben veriyorum sen neden vermiyorsun gibi yaklaşımlarla değerlendirilmek doğru değil çünkü herkesin kazancı söylediğim gibi farklıdır.Maddi yetersizlikler nedeniyle oyunu alamayan ve kopya cd alan arkadaşlarımıza kızmıyorum ben zengin amerikan şirketlerine değil yoksul insanlarıma hak veriyorum.Onlarda bu oyunu oynamalı ve site sorumluları zengin amerikan şirketlerinin değil yoksul insanlarının yanında olmalıdır.Şu ana kadar maddi yetersizlikten ötürü oyunu edinemeyen üyelere yönelik tavrından dolayı site sorumlularını esefle kınıyorum.
    Bakın, şurda bir hatanız var. Yöneticiler küçümseme yapmıyor, sadece kuralları uyguluyorlar..
    Football Manager 2006&2007&2008 Türkçe Dili Çevirmeni & Çevirmen Ekibi Yöneticisi - Turksportal Site ve Forumları Eski Yöneticisi

7.0.2 yi yukledim ancak databesi oyunda goremiyorum yine 7.0 olarak gorunuyor.

Nesil
    2007
    Yer
    Newcastle

Korsan içerikle ilgili soru sormak yasak arkadaşım.

4. Default

yoneticiler kurallari uygulasin sadece bence kopya kullananlara asalak falan garibime gidiyo her oyuna 100 er ytl para kimse vermez veremez yabancilar danda var vermeyen netten indiriyolar

ayrica bu oyunlari kopyalayan kiranlar turk degil yabanci gruplar ionternete koyar bizimkiler oralaradan alip basalar

ben hayatimda 2 defa orjinal aldim bi half life birde pes6 her oyuna 100 ytl vericek para yok malesef

ayrica merak etmeyin yani adamlar her sene oyun cikariyolar dimi demekki kazaniyolar satilan orjinaller yetiyo yani

durumum olsa surekli orjinal alirim onun dvd kutusundaki goruntusu bile insana haz veriyo valla ama alamayan almayacak tabi hala millete orjinal alin diyemezsinizki alabilse alir adamda zaten

siz sadece sanmayin turkiyede kopya satiliyo falan bi tek bizim sokak saticilarinda falan olmasi normal nedeni ise internet baglantilarinin kotu olmasi

yabancilarin baglantilari super ve adamlar direk netten cekiyolar zaten oyunlari kiranlarda yabancilar oluyo yani turkler yapmiyo bunlari bizimkiler internetin dandikliginden yararlanip cd ye cekip satiyolar vs yani sadece turkler kopya aliyo sanilmasin kiranlar turkler icin yapmiyo bunlari

herneyse forumda yasak olmasi cok dogal bunlarin *****lerin falan paylasilmasida insanlara orjinal al ozaman kardesim tarzi cevaplar goruyorum bazi yerlerdede bunlar yanlis bence alabilen alir

Nesil
    2007
    Yer
    Newcastle

Sorunsuz oynamak istiyorsan arkadaşım.......

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by bulutbaba1 View Post
    yoneticiler kurallari uygulasin sadece bence kopya kullananlara asalak falan garibime gidiyo her oyuna 100 er ytl para kimse vermez veremez yabancilar danda var vermeyen netten indiriyolar
    Asalak kelimesi yukarida da acikladigim gibi kopya satan ve dagitanlar icin kullanildi.

Ozellikle satanlar, kendi yapimlari olmayan, para kazanmak icin en ufak haklari olmayan bir seyi satip para kazaniyorlar.

Yine yukarida ve bir cok kez yazdigim gibi. Bu oyunu satin almak oyunun gelismesine katkida bulunmak icin. Evet fiyati yuksek, evet ozellikle Turkiye icin cok yuksek. Ancak bu oyunu haftada 2 saat gibi kisa bir sure oynuyorsaniz, yilda 104 saat eder ki bu saat basina 1 YTL demektir. Mac seyretmek icin kahveye gitmek icin kac para odeniyor. Orada icilen cay/kahve/gazoz kac paraya geliyor?

Amacimiz kesinlikle korsan kullananlari kucumsemek, asagilamak degil, sadece mumkunse orjinal oyuna tesvik etmek. Fiyatlar dussun, oyunu bulmak/satin almak kolay olsun diye bizler de kafa patlatiyor, SI games'i nasil ikna edebiliriz diye dusunuyoruz.

Bir kac ay once SI Games Eastside Hockey Manager isimli oyunun yapimini durdurdu. Bunun nedeni satislarin yeterince yuksek olmamasi idi. Her ne kadar oynayan cok olsa da oyun satisi cok dusuk kaldi. Her oynanan 20 oyundan sadece 1 tanesinin orjinal oldugu gibi bir istatistik var ortada. Fm icin de benzer bir istatistik gecerli. Simdilik FM yapiminin, EHM gibi durdurulma ihtimali dusuk. Ancak gelecek ne gosterir kestirmek pek de kolay degil.

Yukarida yabancilara para gitmesin gibi bir dusunce de surulmus ortaya. Football Manager'da Turkiye liglerinin olabilmesi icin Federasyon'a bir lisans ucreti verildigini unutmayalim. Satin alanlarin verdigi paralar ile bu oyunu yaratanlarin gecindigini, oyunu daha cok gelistirmek icin kazanilan paralari tekrar oyuna yatirdigini unutmayalim. Bugun odenen para, bir sonraki surumun daha gelismis bir sekilde karsiniza cikmasi icin.

Bu sitede herhangi bir yasadisi paylasim yapmak yasaktir. Buna c.rack dagitimi da dahildir. Acik forumlarda veya ozel mesaj yolu ile bu tip paylasimlari yapanlar uyari/ceza alacaktir. Bizlerin ustunde durdugu konu bu. Ayrica insanlari egitmek, korsan kullaniminin zevk aldiginiz, bu kadar cok zaman harcadiginiz bir oyunun gelismesine ne kadar zararli oldugunu anlatmak ozellikle benim ustunde durdugum bir konu.

Ben Football Manager'in asigiyim. Bu oyun, dunya'da futbol bilgisinin gelismesine cok buyuk bir katki yapmis bir oyundur. Genc kusak bugun bir cok oyuncu hakkinda bu kadar bilgiye sahipse, futbol'u gittikce daha cok anliyorsa bunu buyuk miktarda Football Manager'a borcludur. Bu oyunun daha cok gelismesini, daha da gercekci ve zevkli olmasini isteyen ben, ozellikle bu oyunun korsan olarak dagitilmasina tamamen karsiyim. Cunku bu oyun bence piyasadaki bir cok oyundan cok daha detayli, cok daha emek gerektiren bir oyun oldugu icin satin alinmayi hak ediyor.

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

Ben Football Manager'in asigiyim. Bu oyun, dunya'da futbol bilgisinin gelismesine cok buyuk bir katki yapmis bir oyundur. Genc kusak bugun bir cok oyuncu hakkinda bu kadar bilgiye sahipse, futbol'u gittikce daha cok anliyorsa bunu buyuk miktarda Football Manager'a borcludur. Bu oyunun daha cok gelismesini, daha da gercekci ve zevkli olmasini isteyen ben, ozellikle bu oyunun korsan olarak dagitilmasina tamamen karsiyim. Cunku bu oyun bence piyasadaki bir cok oyundan cok daha detayli, cok daha emek gerektiren bir oyun oldugu icin satin alinmayi hak ediyor.
    Kesinlikle haklısın Ömer abi. Hatırlıyorum da, yıl 99'du sanırsam. Ronaldinho Gremio'da iken favorim olmuştu. Kuzenim sağolsun
    Football Manager 2006&2007&2008 Türkçe Dili Çevirmeni & Çevirmen Ekibi Yöneticisi - Turksportal Site ve Forumları Eski Yöneticisi

Nesil
    2006
    Yer
    -

ben indirdim ama genellikle oyuncuların özellikleri düşmüş

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

indirdim oyunum orjinal olmadığı için gereken hatayı verdi.data/db'nin içindeki 702 klasörünü sildim ama yine olmadı.neden acaba??

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

702'deki hataları yeni konu açarak değil, bu konu altına yazarak açıklayın.

Nesil
    2003

ben indirdim hata verdi nasıl duzelticem yani hangi dosyayı silecem ya da oyunu komple mi silecem

Nesil
    2007
    Yer
    EsKiŞeHiR/BoZüYüK

ya benim oyun maalesef orjinal değil.ben bu yamayı yüklemeyi çok istiyorum fakat korsanlarda çalışmıyomuş.ama bazıları diyo ki korsan olduğu halde çalıştı bu da benim aklımı çeliyo.acaba denesem mi belki olur diye.orjinal fiyatı ne kadar bu oyunun bilgi verir misiniz?

oyunu aldık önce dil problemi kurulum problemi Beşiktaş gibi kaç kere şampiyonlar liginde oynamış uefada çeyrek finale çıkmış takımın çoğu oyuncusunun random açılması gibi sorunlar varken 100 milyonluk orjinal cd ye bu ülkede çoğu kişi para vermek istemez.Önce yapımcılar bi adım atsın bi bize adam gibi düzgün bi oyun sunsunlar ona göre insanlardan da bi adım gelir.
    zaten dünya öyle bi hale geldiki her yerde parayı veren düdüğü çalar pastanın kaymağnı yer artık..
    bizde 2-3 milyonluk oyunla neyi nasıl düzeltebilir diye kafa patlatmaya devam edereiz anca..

15. Default

ya buraya yazmam doru mu bilmiorum ama bn bu 7.0.2 patch i yukledm ***** fln da yaptm ancak actiimda yne versiyon eski neden acaba

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

Quote Originally Posted by coskunbaba View Post
    ya buraya yazmam doru mu bilmiorum ama bn bu 7.0.2 patch i yukledm ***** fln da yaptm ancak actiimda yne versiyon eski neden acaba
    Turksportal, SIGames' in Football Manager Türkiye Resmi Araştırma Sitesi' dir. Forumlarımızda c.rack veya benzeri yöntemleri sormak, hakkında bilgi verici konular açmak, cevaplar vermek yasaktır.

17. Default

7.0.2 yamasını yükledim oyunda da yasıo ama nie yeni transferler yok onu anlayamadım

bunu kulşlanmanızı ve yuklemenızı tavsıye edıyorum

abi 702 ,701 felan hepsini sildim yine de please insert cd hatasi veriyo lutfen yardim edin yaaa

arkadaslar kusura bakmayin uzun suredir aranizda yoktum. askerdeydimmm... biraz geri de kaldim... bu yeni türkce yama sadece orjinal oyunlarda mı aktiv olacak?

21. Default

arkadaşlar biri bana yardım etsin lütfen acil ben football manager 2007 ye sürümü 7.0
    olduğu için ben update yapıp 7.2 versiyon sürümünü yükledim ancak oyunu başlatdığımda hala 7.0 sürümü yazıyor ne yapmam lazım benim şimdide teşejjürlerimi sunuyorum

BİR KONUDAN YARARLANIPDA O KONU ÜZERİNE YORUM YAPMADAN GEÇENİ HIRSIZLIK

OLARAK GÖRÜYORUM

Nesil
    2005
    Yer
    Tuzla

yeni oyun aç dediğin zaman orda bi seçenek ekranı çıkacak ordan onjinali değiştirip 702 yaması yapacaksın olacak...

Nesil
    2006
    Yer
    Çorlu

Daha oynamadım oynayıp görücez....

24. Default

bu nasıl kuruluyo

arkadaslar kusura bakmayin uzun suredir aranizda yoktum. askerdeydimmm... biraz geri de kaldim... bu yeni türkce yama sadece orjinal oyunlarda mı aktiv olacak?

demin indirdim ve sanırım yamadan bir hata nedeniyle (sigames den indridim)
    oyuna tıklayınca hiç bişey açılmıodu şimdi tekrar kurdum ve normal açılıyor
    burdan indircem bu linklerin hepsini indiriyormuyuz 1.sayfadaki

Sayfa 9 / 9 İlkİlk ... 789

Mesaj Yetkileri