Sayfa 3 / 4 İlkİlk 1234 SonSon
61 ile 90 arası toplam 96 sonuç

Konu: Taktikler ve Mevkiler Hakkında Rehber

Nesil
    2006
    Yer
    istanbul

okudum ve yararlandım.bu tarz paylasımlara devam edersen sevinirim.
    cok tesekkurler dostum.

Nesil
    2007
    Yer
    Kocaeli

hepsini okudum ve gözlerimi kaybettim sanırım.dünyayı bulanık görüyorum artıkşaka bi yana verdiğin bilgiler için teşekkürler...

usrobotics Misafir

Default Target Man ve Playmaker

Bu iki ozelligi ayni anda kullanmak dogru mu.Bir zarari olur mu

Playmaker ''Beyin'' diye tabir edebilcemiz bir şey... Bütün toplar onda toplanıyo oyunu o kuruyo vs... Msla 4-4-2'de Kaka' gibi... Oyuncun yetenekliyse faydası olur galiba...

Target Men ise bilmiyom...O da tahminimce belki koşan,mücadeleci adam anlamına gelir... Gattuso gibi msla...

usrobotics Misafir

anlamlarini sormadim ki biliyorum zaten.ikisini ayni anda kullanmak dogru mu diye sordum.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Target man forvet yap.Eddie johnson gibi olmalı.Uzun boylu,hava mücadelesinde hakim,çevik,dayanıklı ve hızlı olmalıdır.Ona göre atak oyuncunu belirlersin.İkisinide kullanmakta bence yarar var

Del Piero_10 Misafir

Target man,tek santrafor için daha uygun.

Tüm toplar ona atılır.Güçlü ve bitirici olması gerekir.

Trezeguet,Toni gibi.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Oyun kurucu olarak belirlediğin oyuncu ise oyunu yönlendiren oyuncu olmalıdır,tüm takım ona pas atmaya çalışır,ayrıca skor yapabilmeside önemlidir.Bkz.Rosicky.
    Playmaker-Target man tek forvet de daha çok işe yarar Delpiero abinin dediği gibi

Nesil
    2003
    Yer
    İstanbul

Fikrimce her ikisini birarada kullanmak yarar saglar.Teorik olarak playmaker top dagitacagi icin -ki bu da gobekten olursa direk forvet olan target man a gidecek ya da kanatlara actigi toplari iyi dolduran kanat adamlariyla yine target man beslenecek- yararli olur diye dusunuyorum ama cok cok iyi bir adam olmasi istikrarli da olmasi lazim diye dusunuyorum.. Ama playmakeri ni kitlerlerse vay haline! Bir de goze hos gelen futbol oynama kaygin varsa pek tavsiye etmem..

usrobotics Misafir

italyan takimi romayla oynadigim icin ve cok dar kadrom oldugu icin pek goze hos gelen top oynayamam.4 tane cakili defansla oynuyorum ve hic kanatlari kullanmiyorum.oyun kurucum carvalho target man olarka ise mario gomez var.4-3-1-2 kisa pas dusuk tempoda oynuyorum.bu sekilde acaba playmaker kullanmayip direk target man kullanmak daha mi dogru olur.

Nesil
    2006
    Yer
    Okul

mesela ben chelseayı seçtiğimde tek forvet oynar drogbatı target man yaparım tüm hava toplarını alır en az 8 ile oynardı

Nesil
    2007
    Yer
    Yeni Açık!

ben ikisini de kullanmıoyrum denedim verim alamadım

Nesil
    2003
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by usrobotics View Post
    italyan takimi romayla oynadigim icin ve cok dar kadrom oldugu icin pek goze hos gelen top oynayamam.4 tane cakili defansla oynuyorum ve hic kanatlari kullanmiyorum.oyun kurucum carvalho target man olarka ise mario gomez var.4-3-1-2 kisa pas dusuk tempoda oynuyorum.bu sekilde acaba playmaker kullanmayip direk target man kullanmak daha mi dogru olur.
    playmaker carvalho sanirim amc pozisyonunda .. eger oyleyse bence ortadaki 3lunun gobegindeki oyuncun playmaker olsun..Cunku bir de kisa pas oynuyosun.. oyun kurucun amc ye top gidene kadar top kaptirirsin bol bol.. benim dusuncem tabi..

usrobotics Misafir

Kim tasidi bu basligi buraya.
    benim actigim konunun burayla ne alakasi var. Bari
    "FM 2007 Taktik ve Antreman Tartışma, Soru-Cevap - Taktik sorularınız buraya!"
    adindaki basliga tasisaydiniz.

15. Default

uzmanca hazırlanmış bir rehber...

Nesil
    2007
    Yer
    Finlandiya'dan selamlar

paylasim icin sagol

Gercekten Bilgilendirici.Oyununun Temel Mantıgını cok guzel anlatan bir yazı.Hocam Sen Bu işi biliyon yaw

Arkadaşım şimdiye kadar okuduğum en iyi taktik Bilgisi. Hatta tek taktik bilgisi. Bütün herkes taktik bilgisi deyince dizilişleri yazıp seninde yazmış olduğun gibi "garanti taktik", "yenilmez taktik" deyip anlamsız ve uyumsuz bilgiler veriyorlar. O yüzden tekrar emeğine sağlık harika olmuş. Durumu güzel analiz etmiş ve sonucu vermişsin asıl bu bilgilerle garanti taktikler üretilir. Özgün bir taktik seninkisi

Nesil
    2006
    Yer
    İzmir

çok teşekkur ederim

Gerçekten faydalı bilgiler var. Teşekkür ederim.

Target man i hep merak etmişimdir bilmiyodum eskiden... Sonunda öğrendim...

Rehber içinde teşekkürler özellikle kaleci ile ilgili bölümü dikkatlice okudum en çok ordan çekiyom oyunda...

22. Default

mevk'ler' teker teker yazar misiniz?
    gk; kaleci gibi

Arkadaslar Through Balls(Direk toplar) secegegini acıklarsanız sewinirim...Barı ı az yaparsak cok mu arapas atar,Yoksa bar ı cok yaparsak mı fazla arapas atar bilgilendirirseniz sewinirim...

ben yarısını okduum yarısınıda yarın okiyacağım(akıl bu dayanmıyo biraz hazmetsin bilgileri )paylaşım için saol süper b,ilgiler var burrda

Nesil
    2006
    Yer
    Artık fener ıcın calısıom

Abi bende bi yakımı yenemıyodum sımdı bıraz dusundum'de cok dogru dıyosun haklısın dedıgını yaptım simdi bakıcaz artık gelecek maclara.....

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

walla tam super olmus tesekkurler

eline sağlık süper olmuş

faydalı gorunuyor..denemye deger

Bilgiler için çok teşekkür ederim. Fakat şu ok çıkarma işleminin nasıl yapılacağını anlatacak bir arkadaş var mı? Çok makbule geçer. Mouse ile yapmaya çalıştım olmuyor. Yazacak başka bir yer de bulamadım...

Nesil
    2007
    Yer
    .

Quote Originally Posted by Ergun06 View Post
    Bilgiler için çok teşekkür ederim. Fakat şu ok çıkarma işleminin nasıl yapılacağını anlatacak bir arkadaş var mı? Çok makbule geçer. Mouse ile yapmaya çalıştım olmuyor. Yazacak başka bir yer de bulamadım...
    Mouse da sağ tuşa basılı tutar iken oku çek ve olmasını istediğin yerde bırak.
    Kıyamet kopacak da olsa bırakınız adalet yerini bulsun....

Sayfa 3 / 4 İlkİlk 1234 SonSon

Mesaj Yetkileri