1 ile 16 arası toplam 16 sonuç

Konu: [Genel]Türkiyenin elenmesi oyundaki dengeleri etkilermi

Nesil
    2001
    Yer
    Istanbul

Default [Genel]Türkiyenin elenmesi oyundaki dengeleri etkilermi

Evet Arkadaşlar sizce Türkiye'nin Avrupa şampiyonasına gidememesi bu oyundaki oyuncularımızın özelliklerini etkilermi etkilemelimi???
    Mustafa Budak
    Turksportal

"Büyük sıçrayışı gerçekleştirmek isteyen, birkaç adım geriye gitmek zorundadır.
    Bugün yarına dünle beslenerek yol alır"
    Bertolt Brecht

Nesil
    2003
    Yer
    Istanbul

Evet Arkadaşlar sizce Türkiye'nin Avrupa şampiyonasına gidememesi bu oyundaki oyuncularımızın özelliklerini etkilermi etkilemelimi???
    Eğer Portekiz'e gitseydik zaten başarılı olamıyacaktır çünkü Avrupa Takımlarına karşı oynadığımız taktik ve futbol bugüne kadar işe yaramamıştı ve adı üstünde Euro 2004 sadece avrupa takımları var yani Japonya,Senegal vb takımlar yok biz Letonya'ya karşı bile zorlanıyorken Fransa,Almanya ,Portekiz,İtalya,Çek Cumhuriyeti vb avrupa takımlarına karşı bariz bir şekilde yenilirdik.Bence iyi ki gidemedik ama takımdaki oyuncuların tecrübe kazanıcak olması ihtimalini de yitirdik.

Nesil
    2001
    Yer
    Istanbul

kötü oldu bence etkileyecektir. Sigames in belirlediği ülkelere göre güç dengeleri tablosunda Türkiye nin puanı kesin düşer
    Mustafa Budak
    Turksportal

Bertolt Brecht

Nesil
    2003
    Yer
    Ankara

Kesin etkileyecek.
    Zamanında Hırvatistan da 3. olmuştu sonra Avr. Şampiyonasına gidemedi.
    Sonrasında pek bir başarı gösteremediler. Oyundada çok kuvvetlideğiller zaten.

keşke gençlerin önünü açsalardı. onların, dolayısıyla türkiyenin prestiji artardı.

Malesef etkilicek diyorum. Ve milli takımda revizyona gidilmedikçede bu sorun dvm edecek..

Nesil
    2001
    Yer
    Istanbul

yaw bu şenol güneş birde çıkmış tvye pişkin pişkin halen 2006ya bakacağız dio
    Mustafa Budak
    Turksportal

Bertolt Brecht

Nesil
    2003
    Yer
    Tekirdağ

Evet bence de etkileyecektir bunun hala bir gerçek olduğuna inanamıyorum nasıl oldu bu ama CM de birkaç sene içinde dengeleri değiştirerek herşeyi Türkiye'nin lehine çevirmek bana büyük zevk veriyor..

bence ersun yanal geldiği an olay biter...adam çok disiplinli çalışıor we gençlere öncelik weriyor...

Herkese selam!

Türk oyuncuların dengelerinde mutlaka bir değişiklik olacak. Bunu objektif olmak adına bizler yapmalıyız. Belki updateler ile tam olarak yetiştiremeyiz ancak bir sonraki şirketle çıkacak olan oyunda daha dengeli özellikler bizi bekliyor diyebilirim. Özellikle, eskiden iyi bildiğiniz adamlarda düşme görebilirsiniz.
    Bazı oyuncuların özellikle potential ability lerinde ciddi anlamda abartılar var.
    Bunların üzerine gitmeyi planlıyorum.

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by Turker Tozar
    Herkese selam!

Türk oyuncuların dengelerinde mutlaka bir değişiklik olacak. Bunu objektif olmak adına bizler yapmalıyız. Belki updateler ile tam olarak yetiştiremeyiz ancak bir sonraki şirketle çıkacak olan oyunda daha dengeli özellikler bizi bekliyor diyebilirim. Özellikle, eskiden iyi bildiğiniz adamlarda düşme görebilirsiniz.
    Bazı oyuncuların özellikle potential ability lerinde ciddi anlamda abartılar var.
    Bunların üzerine gitmeyi planlıyorum.
    Potential Abilility'lerde abartilar olan futbolcular Turkiye liglerinde olan futbolcular mi yoksa yabanci liglerde oynayan futbolcular mi?

Bana kalirsa ozellikle bir cok anadolu kulubundeki futbolcularin hem potential abilityleri hemde current abilityleri biraz dusuk.

Ayrica gelecek vaad eden futbolcularin oyunda da gelecek vaad etmeleri cok hos olur. Ornegin Galatasaray'daki Emre Koroglu ve Irfan Basaran gelecekte cok iyi olabilecek futbolcular. Bunlar gibi diger futbolculari TFF.org daki genc milli takimlarda cok yer almis futbolculari arayarak bulunabilir. Tabii abilitylerini -1 veya -2 yapmak biraz tahminsel olur ama oyunda gelecekte iyi olabilecek bir cok futbolcu olur.

Quote Originally Posted by REALULTRASLAN
    bence ersun yanal geldiği an olay biter...adam çok disiplinli çalışıor we gençlere öncelik weriyor...
    Ersun yanal taktik kurarken bir bilgisayar oyunundan yararlaniyor diyor gazetede CM olabilirmi acaba

Nesil
    2003
    Yer
    Ankara-İstanbul-Kırşehir

Bence Ersun Yanal ile birlikte Ziya Doğan da milli takımda çok başarılı olabilir. Keza Rıza Çalımbay da iyi bir alternetif ama öncekiler kadar değil. Şenol Güneş ise bence takımın başına geldiğinden beri tek taktikle oynuyor. 4-1-3-2, değiştirdiğini gören oldu mu? Bence oyunculardan ziyade teknik kadrodan kaynaklanan sorunu oyuncuların özelliklerini düşürerek çözemezsiniz. UEFA'da anadolu takımlarının çıkışı için ne diyeceksiniz o zaman? Hatta bazı oyuncularda artış bile olmalı. Aynı şekilde CM'de Türk teknik direktörlerin özellikleri biraz düşük gibi geliyor bana.

Nesil
    2004
    Yer
    Ankara

Default Re: Türkiyenin elenmesi oyundaki dengeleri etkilermi

Quote Originally Posted by Vieri
    Şunu hatırlatmak isterim.2002 dünya kupasına hollanda milli takımı katılamamıştı ve ben cm4 hollanda da pek bi düşüş göremedim.Gerçi hollanda isim yapmış bir milli takım.Ama türkiyede büyük bir düşüş olmaması gerektiğine inanıyorum.

Bence cm de türk oyuncuların mental özellikleri düşük ve teknik özellikleri (crossing dışında) yüksek verilmeli. Potansiyelleri yüksek ama current ability leri düşük olmalı. Gelecek vaad eden genç oyuncuların sayısı artırılmalı ama bir şekilde çoğunun parlamaması lazım. bu nasıl ayarlanır bilmiyorum. Türk milli takımı'nda çok yetenekli oyuncular var. Bunu belçika maçında da gördük. Attığımız birinci golü bir ingiliz takımının kolay kolay atabileceğini zannetmiyorum ancak bizim mental olarak çok çok büyük eksikliklerimiz var. Genel bir düşüş yerine böyle mesela mental özelliklerde düşüş gibi ayarlamalar yapılabilir bence.

Hem milli kupalara gidemedik kaç zamandır,hem de Trük takımları öneli başarılar alamadı uzun zamandır.Etkiler....

Mesaj Yetkileri