Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
31 ile 47 arası toplam 47 sonuç

Konu: Atatürk Videoları

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

hehe normalde türkler bunu düşünürlerdi ilginç

Quote Originally Posted by Photograph View Post
    Atatürk'ün tek videosu var derken, 10. yıl kutlamalarında tek bir videosu var, demek istemiş arkadaş.

Quote Originally Posted by BlacKSpiriT View Post
    Bu yüzden Mustafa Kemal Atatürk'ün tek bir videosu var.
    Ben burada 10. yıl kutlamaları diye birşey göremiyorum

Bu tür konularda kaynak eklenmesi gerekir. Alıntı yapıldığı zaman görüldüğü üzere anlatım bozuklukları meydana geliyor.

Kaynak dediğim kitap, gazete, dergi vb.
    Öyle başka sitelerden kopyaya-yapıştır ile olmaz

Nesil
    2006

O mesajda yok ama; eğer bütün mesajı okursan, o mesajda ne anlatmak istediğini anlarsın. Zaten sen kalkıpda bu mesajın hangi anlama geldiğini anlamadıysan ben senle zaten gelipde tartışmam...

Konunun kaynağını soruyorum ısrarla cevap vermiyorsunuz
    Bilgisiz olduğunuz konuda milleti bilgilendirmeye çalışmayın

Google'da "Atatürk'ün videosunun sırrı" şeklinde arama yaptım ve iki sonuç çıktı
    http://www.google.com.tr/search?hlr&client=firefox-a&rls=org.mozilla%3Atr%3Aofficial&hs=Gbg&q=Atat%C3 %BCrk%27%C3%BCn+videosunun+s%C4%B1rr%C4%B1&btnG=Ar a&meta=&aq=f&oq=

Bir tanesi bu site diğeri aşağıdaki site Belli ki aşağıdaki siteden alıntı yapılmış. Yazı rengi bile aynı.

http://www.tcdownload.org/goruntulu-kaynaklar/52070-ataturkun-videosunun-sirri.html

Bizim kendi kameramızda mı yokmuş?

Eğer alıntı yaptığınız site verdiğim site değilse lütfen kaynağı gösteriniz.

Nesil
    2006

Sen A diyorsun ben B diyorum. Sen eğer kaynak istiyorsan onu benden öğrenemessin...

Nesil
    2007
    Yer
    Newcastle

Bu tür hikayeler tarihin masalsı kısmı. Net olarak üzerinde kesin söylenemeyen şeyler böyle destanlaşabiliyor.

Şimdi düşünüyorum eğer Ruslar çektiyse bu görüntüyü hangi Rus arşivinde mevcuttur bu görüntü, yoksa Ruslar neden bu görüntüyü Türklere versin, verdiyse bunun aslı nerededir?, cumhuriyet arşivinde ise katalogunda görünüyor mu gibi sorular akla geliyor.

Ama insanlara tarihin bu masalsı yönü keyifli geliyor ama maalesef tarih böyle öğrenilmiyor. Türk insanı olarak garipliğimiz bu ama. Biz ki Aşk-ı memnu'yu, yaprak dökümü'nü vs. televizyon dizilerinden, kurtuluş savaşını, çanakkale savaşını romanlardan öğrenen bir toplumuz. Yani bize bir şekilde öğretilmek istenen birşey ya destanlaştırılmalı ya da farklı bir şekilde gösterilmeli.

Konunun ucu açık nereye çekersen oraya doğru uzar. Ama önemli olan konuya objektif bir gözle bakabilmek. Yoksa içerisinde Atatürk'ün adı geçiyor veya destansılaştırıldığı için "helal olsun bee" gibi nidalarla hemen herşeye inanmamak gerekiyor.

Nesil
    2005
    Yer
    Sakarya

Farzedelim gerçek olsun da.. Benim anlamadığım, bunun neresinde ne gibi bir sır olduğu. Bana birisi bunu anlatabilir mi?

Ardından 10.yıl şerefi üzerine Atatürk stada araba ile girmiş.Bütün devletlerin telleri kopmuş...
    Bu kısım mı yoksa işin esrarlı kısmı?
    "Beşerin taptığı bir kendisinin heykelidir"

Ben ısrarla kaynak istedim ancak konuyu açan arkadaş kaynak eklemedi. Heralde daha mesajımı görmedi

bir süredir siteye giremiyorum.bunu bize hocamız anlattı ben paylaşmak istedim sadece hiçbri siteden alıntı yapmadım uydurmayın ya .ayrıca sır derken yanlış başlık olmuş

Nesil
    2005
    Yer
    Sakarya

Şu halde şu linkteki Konig nickli kişi sensin:

http://www.tcdownload.org/goruntulu-...nun-sirri.html

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by meddah View Post
    Şuan o sitenin reklamını yapıyorsunuz.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Şu halde şu linkteki Konig nickli kişi sensin:

http://www.tcdownload.org/goruntulu-...nun-sirri.html
    Ya da tarih öğretmeni o kişi

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul / Samsun

Evet reklama girdi. Ban pls
    ultrAslan UNI ! ultrAslan UNI ! ultrAslan UNI !

Bir forum aktifliğini kaybettiği zaman üyeler gider, adamlar kalır. | Pavel Nedved

Nesil
    2005
    Yer
    Sakarya

İtiraf ediyorum: Konig aslında benim.

Nesil
    2006

İtiraf ediyorum: Konig aslında benim.
    O zaman bende KöNig'im.

Nesil
    2006
    Yer
    Türkiye

Default İlk kez yayınlanıyor!

İzmir’de Yunan ordusunu denize döken Atatürk ve silah arkadaşlarının kente girerken çekilen video görüntüleri Amerikan arşivlerinden ilk kez ortaya çıktı

Atatürk, binlerce İzmirli’nin sevgi gösterileriyle karşılanmıştı.

Kurtuluş Savaşı’nın sonlarında Türk ordusunun, 9 Eylül 1922 sabahı İzmir’i işgal eden Yunan ordusunu bozguna uğratarak denize dökmüştü. Mustafa Kemal Atatürk ve Türk ordusunun İzmir’e girişinin görüntüleri ilk kez ortaya çıktı.
    İlk kez izleyeceksiniz

Turk North America isimli internet haber sitesi, ABD arşivlerinden İzmir’in kurtuluşunun ertesi günündeki çekilen görüntülere ulaştı. Yunan ordusunu bir gün önce denize döken Mustafa Kemal Atatürk ve Türk ordusu binlerce İzmirli’nin sevgi gösterileri arasında İzmir’e giriyor. Ellerinde Türk bayrakları ile Atatürk’ü ve Türk ordusunu karşılayan İzmirlilerin müthiş sevinci görüntülere yansıyor. Görüntülerde kentin her köşesinin Türk bayraklarıyla donatıldığı dikkat çekiyor.

Atlı ve yaya askerler sokaklarda geçit töreni yapıyor. Atatürk’ün bir başka görüntüsünde ise Ata yanında Kazım Karabekir ve kurmaylarıyla İzmir halkını selamlıyor, halkı ise Atasını bağrına basıyor. Bir başka görüntüde ise İzmir vilayet konağında Türk bayrağı göndere çekiliyor.

http://video.haberturk.com/haber/vid...le-girdi/63492

Nesil
    2010
    Yer
    Karabük

Amerikanlardan niye çıkıyor bunlar ? Bizim arşivimizde kurucumuzun , ulu önderimizin ve onun kahraman askerlerinin izleri yoksa yazık..

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12

Mesaj Yetkileri