Sayfa 1 / 2 12 SonSon
1 ile 30 arası toplam 33 sonuç

Konu: '20 yılda yüzmilyonlarca kişi susuz kalacak'

Exclamation '20 yılda yüzmilyonlarca kişi susuz kalacak'

Hükümetlerarası İklim Değişikliği Paneli tarafından hazırlanan taslak rapora göre, küresel ısınma nedeniyle 20 yıl içerisinde yüzmilyonlarca kişi susuz kalacak.

AA - Çeşitli ülkelerden 1000'i aşkın bilim adamının hazırladığı ve gelecek ay Brüksel'de yapılacak toplantı öncesinde hükümetlerin bilgisine sunulacak olan taslak rapora göre ısının ve deniz seviyelerinin yükselmesinden ötürü kıyılarda oluşacak seller nedeniyle dünyada her yıl onmilyonlarca kişi evlerini terk etmek zorunda kalacak.
    Taslağa göre susuzluk 20 yıl sonra özellikle Afrika ve Latin Amerika'da yüzmilyonlarca kişiyi etkileyecek.
    Taslağa göre, küresel ısınmasının etkilerinden ötürü 2080'de 200 ila 600 milyon kişinin açlık çekeceği, yine 2080'li yıllarda sellerin her yıl 100 milyon kişiyi etkileyeceği hesaplanıyor.

Nesil
    2006
    Yer
    Sükrü Saracoglu Stadı

ozamana kadar yasamam heralde

Nesil
    2006
    Yer
    Island

20 yıl sora ben Allah izin verirse kendime bir aile kurmuş,çalışıyor olacağım.Yani çok sakat bi zamana denk geliyor

Nesil
    2006
    Yer
    Fikstüre Bak..

su savaşları başlar artık

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

Hayırlısı beya bu küresel ısınmada sıktı artık yaa

Nesil
    2006
    Yer
    ada'dan

bunlara hic inanmiyorum, dunya Allah yaratigindan beri donuyo ve kimse sussuz kalmadi. Bundan sonrada kalmaz

Nesil
    2006

Quote Originally Posted by ibig61 View Post
    bunlara hic inanmiyorum, dunya Allah yaratigindan beri donuyo ve kimse sussuz kalmadi. Bundan sonrada kalmaz
    Dünya'da nüfus durmadan artıyor kaynaklar belli yere kadar dayanır. Çok fazla nesil ve tahıl ürünü yok oldu artık yiyemiyoruz veya bazı tür hayvanları göremiyoruz. Hala farkında değilsin...

Nesil
    2006
    Yer
    Antalya

Bu çok ciddi bir tehlike, torunlarımıza iyi bir dünya bırakamayacağız .. Su savaşları başlayacak .. Artık geri dönülmez bir yola girdik, durdurmak imkansız sadece yavaşlatabiliriz ..

Nesil
    2006
    Yer
    Eski Açık

iŞte en güzel cevap

Nesil
    2006
    Yer
    Sükrü Saracoglu Stadı

arkadaslar 2080 diyo ozaman kadar hicbirimiz yasamayiz tahminimce
    rahat olun

Nesil
    2006
    Yer
    ada'dan

Quote Originally Posted by Batuhan Önder View Post
    Dünya'da nüfus durmadan artıyor kaynaklar belli yere kadar dayanır. Çok fazla nesil ve tahıl ürünü yok oldu artık yiyemiyoruz veya bazı tür hayvanları göremiyoruz. Hala farkında değilsin...
    dunyanin nufusu, dunya donmeye basladigindan beri artiyor

tamam ama yeni urunler cikiyo, baska yontemler bulunuyo.1000 yil once belkide neler vardi, degisik meyveler falan, degisik hayvanlar. Simdi ise yeni meyveler yeni hayvanlar bulunuyo.

bunlarin amacini ben anlamadim, herkes kendine gore hesap yapiyo, yok 20 yilda bitiyoz yok dunyaya dev alev topu yaklasiyo 5 yilda vuracak. Bunlar bos seyler, hayatinizi keyfine bakin, yarin sabah kalkacaginizin garantisi yok.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Açıkcası bu kadar abartmak bana anlamsız geliyor. Ocak ayında sıcaklık 15'in üzerinde seyretmişti. Mart'ta Nisan'da YAZI yaşamaya başlarız, kuraklık heryeri saracak diyorlardı. Hani nerde? Resmen 1 haftadır kış yaşıyoruz. Isı 3-4 dereceye bazen 1-2'ye iniyor. Bir yerin ikliminin değiştiğine tamamen kanaat getirmek için en az 20 yıl öyle devam etmesi gerekiyor. Eğer böyle 20 yıl daha devam ederse, işte o zaman korkmaya başlayabiliriz.
    ...Eğer mücadele ettiğin noktaya varmayı ummuyorsan, mücadele edemezsin...

Nesil
    2006
    Yer
    Başkent

Bu zamana kadar milletler nasıl geldiyse yine devam eder bende ibig61'e katılıyorum.
    Fenerbahçe Cumhuriyeti

Nesil
    2006
    Yer
    Antalya

Arkadaşlar tüm bilim adamları olacakları söylerken siz nasıl bu kadar rahat olabiliyorsunuz anlamadım doğrusu ..

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by uAburak89 View Post
    Arkadaşlar tüm bilim adamları olacakları söylerken siz nasıl bu kadar rahat olabiliyorsunuz anlamadım doğrusu ..
    Bilim adamları mı? Bu haberler yayınlanırken hep o demiş bu demiş deniyor. Adamakıllı bir bilim adamı çıkıpta İKLİM DEĞİŞMİŞTİR, ARTIK BÖYLEDİR Mİ dedi? Hayır tabii ki. Ben bu tür programları takip eden bir insanım. Bakın dünyada bu tür mevsim şartlarının değişmesi olmuştur. Ama bu ard arda tekrarlanmamıştır. Üstteki mesajımda da belirttiğim gibi bir yerin İKLİMİ DEĞİŞMİŞTİR denmesi için en az 20 yıl gerekir. Eğer 20 yıl böyle devam ederse bunu söyleyebiliriz.

KÜRESEL ISINMA diye birşey mevcuttur. Evet. Ama hergün gazetelerde okuduğumuz bu olcak şu olcak haberlerine AH layıp VAH layacağımıza, üzerimize düşen görevi yaparak küresel ısınmaya karşı önlem alalım. En ufağından DEDORANT değil PARFÜM kullanın. Parfümde belki zarar verir ama dedorant kadar değil. Asitli içecekleri azaltın. Mümkünse içmeyin. Su tüketiminizi tutumlu harcayın. Bunlar ufak şeyler. Ama dediğim gibi önce kendimize düşen görevleri yapalım. Kimse KAHİN olamaz. Kimse GELECEKTE ŞU KESİN OLACAK diyemez. Hangi birimiz yarınımızı biliyoruz değil mi? Önce biz üzerimize düşeni yapalım, sonra da zaman bize herşeyi gösterir zaten.

Nesil
    2006

Quote Originally Posted by LaKe View Post
    Açıkcası bu kadar abartmak bana anlamsız geliyor. Ocak ayında sıcaklık 15'in üzerinde seyretmişti. Mart'ta Nisan'da YAZI yaşamaya başlarız, kuraklık heryeri saracak diyorlardı. Hani nerde? Resmen 1 haftadır kış yaşıyoruz. Isı 3-4 dereceye bazen 1-2'ye iniyor. Bir yerin ikliminin değiştiğine tamamen kanaat getirmek için en az 20 yıl öyle devam etmesi gerekiyor. Eğer böyle 20 yıl daha devam ederse, işte o zaman korkmaya başlayabiliriz.
    Zaten Mart ayı'nın başları Ocak'tan soğuk geçer, şuan mevsim normallerinde hava o yüzden bu günlerde bir gariplik yok.

Nesil
    2006
    Yer
    ada'dan

tsunami oldu, dunyada degisiklikler oldu mesela yeni bi kac balik cinsleri bulundu, bazi yerlerde deniz seviyesi dustu.

boyle olaylar daha cok olacak, ve dunya daha cok degisecek. Bilim adamlari boyle yazmis diyolar peki kim bu bilim adamlari, ne yapmislarda bu sonuca varmislar.

Dunya cok degisik iklimler atlatmis, ice age ....

sadece diyorum, yarin sabaha kalkacagmizin garantisi yok. herkes hayatini yasasin.

Quote Originally Posted by uAburak89 View Post
    Olsun be kardeş ölümden öte köymü var... Kaderimizde ne varsa o olur... Sen bak keyfine...

Gecin bu isleri.Allah büyüktür.O isterse yarin dünya diye bir sey kalmaz.Yarina kalacagimizin garantisi yok.Ölümlüyüz hepimiz.Bari günlerimizi iyi gecirmeye bakalim...

Nesil
    2006
    Yer
    ada'dan

Quote Originally Posted by EmperoR View Post
    Gecin bu isleri.Allah büyüktür.O isterse yarin dünya diye bir sey kalmaz.Yarina kalacagimizin garantisi yok.Ölümlüyüz hepimiz.Bari günlerimizi iyi gecirmeye bakalim...
    sabahtan beri bende bunu anlatiyom, kimse anlamiyo. Bilim sadece bi yere kadar.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by Batuhan Önder View Post
    Zaten Mart ayı'nın başları Ocak'tan soğuk geçer, şuan mevsim normallerinde hava o yüzden bu günlerde bir gariplik yok.
    Bugünlerde bir gariplik var demiyorum zaten. Her yazılan şeyi abartmak gibi bir özelliğimiz var millet olarak. Ben şunu demek istiyorum orada, Ocak ayında da İLKBAHAR çok kurak geçecek yazı yaşamaya başlayacağız diye haberler geçilmişti. O zaman denen şeyler şimdi gerçekleşiyor mu? Hayır. Peki bunun gerçekleşmesinin garantisi var mı? Yok.

Küresel ısınma madem ki mevcut, o zaman insan olarak üzerimize düşeni yapalım ve kendi adımıza önlemimizi alalım. Her zaman böyle haberleri okuyup AAA falan diyeceğimize bu daha yararlı olur. Zaten aklı başında bir bilim adamı çıkıpta Dünya'da gelecekte şu yaşanacak bu yaşanacak diye tezler atmaz ortaya.

Nesil
    2006
    Yer
    İzmir

allah isterse dünyayı tamamen su ile kaplar.ancak susuz kimse kalmamış demişssin afrika'da susuzluktan ölen ne kadar insan var?

Nesil
    2006
    Yer
    ada'dan

Quote Originally Posted by fmsmyrna View Post
    allah isterse dünyayı tamamen su ile kaplar.ancak susuz kimse kalmamış demişssin afrika'da susuzluktan ölen ne kadar insan var?
    biz burda bilim'in sozleri hakkinda konusuyoruz, parasal sorunlari olan bazi ulkelerin degil.
    finans ve bilim ayri seyler.

Turkiyede halen bazi koylere su gitmiyo. Kaynak orda ama o ulkenin finanslari yetmiyo o suyu denizden veya nehirden temiz bir sekilde alip, insanlarin hizmetine sunamiyo. Yani Afrika'da parasal konunular iyi olsa, o su kolayca o insanlara yetistirilir.

Nesil
    2006
    Yer
    İzmir

çok bilimsel konuşuyorsunuz yani bilim adamlarını reddederek nası araştırmışlar diyorsunuz sanki gidip gördünüzde adamları kaynak zaten aa yani fotomaç değil.herkes elinden geleni yapsada fayda etmez ülkeler bu işe yardım etmezse bize yıllardır söylenir deodorant ancak deodorant belkide 10 katı zararlılar her yerde kullanılıyor kimsenin haberi varmı.insanlar para kazanmak için dünya'yı bu kadar bozuyolar.neyse 20 yıl sonra allah nasip eder yaşarsak dünya'nın nereye doğru gittiğini görürüz beraber

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul/Antalya

ibig61 kardeşim tamam doğru söylüyorsunda dinimizde kader kavramı var bir insan iyi veya kötü şekilde kendi kaderini kendi belirler.Bizde tüm insanlar olarak dünyaya bu kadar zarar vererek kendi kaderimizi etkilemiş olmuyormuyuz ?

Nesil
    2006
    Yer
    ada'dan

Quote Originally Posted by nekop View Post
    ibig61 kardeşim tamam doğru söylüyorsunda dinimizde kader kavramı var bir insan iyi veya kötü şekilde kendi kaderini kendi belirler.Bizde tüm insanlar olarak dünyaya bu kadar zarar vererek kendi kaderimizi etkilemiş olmuyormuyuz ?
    tamam birazcik etkiliyoz, ama 20 yilda neresi sussuz kalacak ben anlamadim. Her bilim adami baska bisey anlatiyo, baska rakamlar veriyo ...

Hayatimizi bunlara gore yasiyamayizki, cunku neyin dogru neyin yanlis oldugunu bilmiyoruz. Bilim adamlarina bukadar guveniliyorsa, ve bilim adamlari bukadar iyise, sussuzlugun da caresini bulsunlar diyorum.

27. Default

arkadaşlar lütfen herkes elektriği suyu falan tasarruflu kullansn..

Nesil
    2006
    Yer
    İzmir

tamam birazcik etkiliyoz, ama 20 yilda neresi sussuz kalacak ben anlamadim. Her bilim adami baska bisey anlatiyo, baska rakamlar veriyo ...

Hayatimizi bunlara gore yasiyamayizki, cunku neyin dogru neyin yanlis oldugunu bilmiyoruz. Bilim adamlarina bukadar guveniliyorsa, ve bilim adamlari bukadar iyise, sussuzlugun da caresini bulsunlar diyorum.
    bu 20 yıl sonra su bi anda biticek demek değil ki azalıcak en sonundada bitme noktasına gelicek

Nesil
    2007
    Yer
    Newcastle

Dostlar tamam Allah istediği herşeyi yapar ondan kimsenin şüphesi yok ama birde bizlere düşünme kabiliyeti vermiş.tabiri caizse eşeğini sağlam kazığa bağlamazsan Allah nasıl yardım eder sana.sen önce kendin tedbirini alacaksın sonra Allah yardımcın olacak.Sen hiç birşey yapma Allah büyük Allah korur de.

allah(c.c) bununda bi kolaylığını verir bence

Sayfa 1 / 2 12 SonSon

Mesaj Yetkileri