1 ile 6 arası toplam 6 sonuç

Konu: Bilgisayar Oyunlarının 5 Faydası!

Nesil
    2006
    Yer
    İzmir

Default Bilgisayar Oyunlarının 5 Faydası!

Ebeveynlerin en büyük şikâyetlerinden biri de şüphesiz çocuklarının bilgisayar başında fazla vakit geçirmeleridir. Fakat bilgisayar başında oyun oynarken çocuğun kazanabileceği çok fazla şey de var! Hatta yalnızca çocukların değil, yaşı ilerlemiş fakat hâlâ oyun oynamayı bırakamamışlar için de… Neler mi? Beş tanesini sizler için paylaşıyoruz. Buyurun:

1) Yapılan araştırmalar, bilgisayar oyunlarının hiperaktif çocuklarda, dinginleştirici etkisi olduğunu ve dikkat dağınıklığının önüne geçerek zekâlarını kullanmada yardımcı olduğunu göstermiştir.

2) Eğer oynanan, bir kol yardımıyla yahut bilgisayar klavyesinin farklı tuşlarına basarak hareket ettirilen bir veya birkaç karakterlik oyunsa, el-göz-beyin koordinasyonunun gelişmesine fayda sağlamaktadır.

3) Oyun, türüne göre (futbol, tarih konulu strateji, savaş vs.) ilgi alanı gelişimi ve bilgi aktarımı sağlamaktadır.

4) Oyunların büyük çoğunluğunun İngilizce olması, dil öğrenme kabiliyetini geliştirmekte, oyunun türüne göre terminolojiye hâkim olmaya başlamasını sağlamaktadır.

5) Oyunlar, yine türlerine göre, merakın artmasını sağlamakta ve farklı ilgi alanları oluşturmaktadır.

Abdurrahim Yüce

Nesil
    2011
    Yer
    Ankara - Eskişehir

Diğer oyunları bilmem ama FM serisi benim psikolojimi bozuyor

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

İyi İngilizce kelime bilgimin %70ini oyunlara borçluyum. Tabii biraz da ilgi ve merak meselesi

Bütün seçeneklerdeki açıklamalara doğrudan katılıyorum. Ben kendimden örnek vermek istiyorum. Tarih ve savaş tarihlerini savaş oyunlarını yada filmlerini izleyerek kendimi yetiştirdim. Tabi sonradan tarih ve coğrafya derslerini severek çok iyi duruma gelmiştim. Burda hocalarında bir o kadar katkısı zaten vardı onu inkar edemem. Lakin bu faktörler de bir o kadar bende gerçek idi.

Nesil
    2013
    Yer
    Zonguldak

Quote Originally Posted by Redrum View Post
    İyi İngilizce kelime bilgimin %70ini oyunlara borçluyum. Tabii biraz da ilgi ve merak meselesi
    Katılıyorum.İngilizcemin gelişmesinde online oyunların etkisi çok.Hele ki Silkroad oynarkan küçükken sürekli ingilizce konuşurduk

Nesil
    2009
    Yer
    Bursa

yolcu hocam senin ufağı al şimdiden karşına öğrensin kerata bir şeyler

Mesaj Yetkileri