Sayfa 1 / 2 12 SonSon
1 ile 30 arası toplam 50 sonuç

Konu: İngiltere Ligini Çözen taktik..

Nesil
    2005
    Yer
    Dünya'dan

Cool İngiltere Ligini Çözen taktik..

Arkadaşlar merhaba..İngiltere liginde oynayan arkadaşlar bilir, klasik 4-4-2 den baska taktik işe yaramaz.3-5 mac sonra diğer taktikleri çözerler..Ama bu taktik sandıgınız gibi olmayacak,4-4-2'den nefret edenler bununla şampiyon olacaklar..O kadar iddialı konusuyorum..

Geçelim ufak taktik bilgisine..

Ortada bir oyun kurucumuz mevcut ki oyunu yönlendiren o olacak..AML/R oyuncularınızın hızlı ve yaratıcı olmalarında cok fayda var..Cok rahat gole gidersiniz..Defans ve defansif ortasaha oyuncularınızdan en az 2'si saglam olsun yeter..
    Son olarak forvetler..Uzun boylu forvetiniz varsa(Zigic gibi..) atak oyuncu'nun kafasına topu attırıp şova kaçarsınız yoksa gerisi sizin bileceğiniz iş..
    Kolay gelsin..

http://rapidshare.com/files/22123733/the_butterfly_effect__Man_Utd__Oca_2009_.tac.html

Nesil
    2006
    Yer
    Antalya

Riskli bir taktik gibi..

Nesil
    2006
    Yer
    Pizzacı

deniyiceğim

Nesil
    2005
    Yer
    Dünya'dan

Uygula,gör hocam..

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul/Ümraniye

bence riski yok çünkü oyun kurucuda yardım ederse savunma 6 kişi ile yapılıyor.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul- Samsun- Isparta

Dizilimi güzele benziyor...

7. Default

savunmanin sag ve solunu neden kanatlara acmiyorsun boylece hucum ederken kaptirilan toplarda kanatlari kapatirsin.ingiltere liginde takimlar hep kanat oyunu oynar bu sekilde ileride topu kaptirirsan cok kanattan atak yersin.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

saolasın denicem

defans Biraz Boş Kalıyor Sanırsam Ama GEne Bir Deneyeceğim...

ne defansta nede ortasahada kanat yok sadece forvet arkasında var onlarda geriye yonelik degil kanatları saglam takımlara karsı zorlanırız bence ama zayıf takımlara karsı muthis bi taktik olabilir

Nesil
    2006
    Yer
    Eskişehir

arkadaslar ben taktigi denedim..gercektende cok işe yarıyor..küçük takım büyük takım ayrımcılıgı yok taktikte...yeterki yazılan sekilde adamlarınız olsun...arkadasım zigic i örnek vermiş bende aldım...adam adeta panzer gibi oynuyor...gol atıyor ,kafa topu indiriyor,gol pozisyonuna giriyor...ben bu taktigi west ham da denedim..tek kelime ile müthişşş....tavsiye ederim herkese....

Nesil
    2006

İlla ingiltere ligi mi türkiye liginde oynayamaz mıyız?

Nesil
    2007
    Yer
    Bursa

Oyna. En azından dene. Ama İngiltere liginde etkiliymiş.

14. Default

4-4-2 en iyisi
    tottenham i alip 1. yil uefa+lig champ. 2. yil 6 kupa birden aldim (yani tum kupalar oluyor)

Nesil
    2006

Quote Originally Posted by Wesley Sneijder View Post
    Oyna. En azından dene. Ama İngiltere liginde etkiliymiş.
    Deniyorum da bende bir sorun var sanırım bir maç yeniliyorum mesela ama en önemli maç oluyor bende ceza veriyorum verince yönetim kaygılarını bildirdi diye bir yazı çıkıyor o kızgınlıkla gaza geliyorum devam ediyorum cezaya maaş kesintisi uyarı falan sora tekmelenmiş menajer oluyorum deividi satmaya çalışıyorum yok gitmiyor bireh be ne adammış adamı isteyen yok yav.

Nesil
    2006
    Yer
    Eskişehir

Quote Originally Posted by gok_cin View Post
    4-4-2 en iyisi
    tottenham i alip 1. yil uefa+lig champ. 2. yil 6 kupa birden aldim (yani tum kupalar oluyor)

dostum dikkatli okursan bu taktik zaten 4-4-2 yi sevmeyenler için hazırlanmıs bi taktik...

Nesil
    2005
    Yer
    Dünya'dan

Arrow

guney dostum tam ben yazacaktım sen benden once davranmıssın..eywallah..dedigim gibi beyler 4-4-2 yi sevmeyenler için..ayrıca kanatlar bos klamıyo cunku adam degil alan savunması yapıyoruz..golden sonra adamlar santraya gelirken takımınızın dizilişine bir bakın..ne kadar estetik oldugunun farkına varacaksınız..

taktik baska liglerde işe yarar mı bilmem sadece ingiltere de denedim..almadıgım kupa kalmadı..dedim 2.sezon da oyniyim yarısına gelince çözdüler eskisi gibi her macı alamaz oldum

yorum yazan herkese tesekkurler..
    .
    .
    .
    Birleştirilen Mesaj:
    madem söz zigic'ten acıldı..bi ss verelim..İstatistikler kısmına bakmanız yeterli olacaktır

DipNot : zigic'in yaptıgı asistlerin %95'i rooney'in gol hanesine yazıldı.Bu da rooney'in ingiltere de gol kralı,tüm avrupa da yılın futbolcusu olmasını sağladı

Nesil
    2006

İdaalı diyorsun ama mutlaka sağlam bir defansın olmalı çünkü hatayı affetmiyecek bir kadro yapısı kurmuşsun.

Nesil
    2007
    Yer
    Bursa

Nikola Zigic kaç yaşında?

Nesil
    2005
    Yer
    Dünya'dan

28 yaşında dostum..ayrıca taktik basında belirttim en az 2 tane saglam olsun oyuncularınız diye..ingiltere ligi bu affetmez walla

Nesil
    2007
    Yer
    Bursa

Çok yaşlı sayılmaz. Bir deneyeceğim.

22. Default

ingilizler bu taktiği kullanıyorlar zaten...

Nesil
    2006
    Yer
    Eskişehir

zigic 28 degil fm ye ilk baslayanlarda 26 yasında gözüküyor...arkadas 2009 da oldugu için öyle demiş olabilir
    .
    .
    .
    Birleştirilen Mesaj:
    ewet arkadaslar ben bu taktigi 2 ligde daha denedim ve cok basarılı oldu...arkadasım gercekten güsl taktik kurmuss...ben bu taktigi ispanya ve italyada denedim ve tekkelimeyle harika...ispanyada 1 sene oynadım ve almadıgım kupa kalmadı üstelik klübüm racin santander di..yani zigic in takımı italya liginde milanla oynadım ve gilardino nun hava hakimiyeti sayesinde 2 sene içinde almadıgım kupa kalmadı deneyin bence...ama hiçkimse yorumlarını eksik etmesin...çünkü taktikte degişiklikler yorumlara baglıdır...

arkadaş haklı ingilterede en kral taktik 4-4-2 dir ama kendi taktigide baya riskli ozelliklede deplasmanda iş yapmaz gibi ama denemekten ne çıkarki

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

savunmanın kanatları boş kalıyo ama denicem

Nesil
    2005
    Yer
    Dünya'dan

hocam boş kalmıyo yukarda açıklmayı yaptım fakat için rahat edecekse kenarlara dogru kısa ok cıkarıver

Bence bırbırlerıne cok yakın oyuncular atak yaparken oyun cok sıkısır .....

Nesil
    2005
    Yer
    Dünya'dan

baska yok mu bu taktiği deneyen..herkes 4-4-2 mi oynuyor

Nesil
    2007
    Yer
    Bursa

Ben bu taktiği denedim ama biraz değiştirerek. HSV ile bilmem kaç puan farkla önde gidiyorum.

Nesil
    2005
    Yer
    Dünya'dan

nihayet b,r fm dostu işte..sağol hocam bu arada avatar süper..kezman çakacak kadıköyde..

Sayfa 1 / 2 12 SonSon

Mesaj Yetkileri