1 ile 6 arası toplam 6 sonuç

Konu: Artık Google'da kelime aramayacağız !

Arrow Artık Google'da kelime aramayacağız !

İnternette yapılan aramada yeni bir dönem başlıyor. IBM, arama motoruna kelime yazarak girip yapılan arama dönemini sona erdirecek bir sistem geliştiriyor. Peki arama nasıl yapılacak.

IBM, İnternet’te resim, video ve ses dosyası aramanın standardını değiştirecek bir araştırmaya liderlik edeceğini açıkladı.

Avrupa Birliği’nin 6. Çerçeve Programı kapsamında, 4.5 milyon Euro bütçeyle yürütülecek SAPIR (The Search on Audio-visual content using Peer-to-peer Information Retrieval – Eşler Arası Bilgi Edinme Yoluyla Ses ve Görüntü İçeriği Araması ) projesi kapsamında, kullanıcılara arama motoruna kelime girerek veriye ulaşmak yerine, resim, video ya da ses dosyası girerek o konuyla ilgili siteleri görebilme imkanı getirilecek.

IBM’in liderliğinde geliştirilecek yeni teknolojide, dosyalar mantıksal bir yapıda sınıflandırılacak ve kullanıcılar arama motorlarına resim girerek, o konuyla ilgili web sitelerine ulaşabilecek. İleri ses tanıma teknolojileri sayesinde, bir müzik ya da video dosyasının küçük bir bölümü arama motoruna girilerek, şarkının ya da filmin tamamına ulaşılabilecek. Kullanıcılar, aradıkları bilgileri arama motorlarına yazarak değil, konuşarak belirtebilecek.

Yaklaşık 3 yıl sürecek araştırmanın sonunda, İnternet’teki hacmi büyük bir hızla artan resim, ses, müzik ve video dosyalarının analiz edilmesi, sınıflandırılması ve bulunması için yeni yöntemler geliştirilecek. IBM’in İsrail Hayfa’daki araştırma laboratuvarının liderliğini üstlendiği araştırma projesinde, Almanya’dan Max-Planck Enstitüsü, İtalya’dan Padova Üniversitesi ve Eurix, Fransa’dan Xerox, Çek Cumhuriyeti’nden Masaryk Üniversitesi, İspanya’dan Telefónica I+D ve Norveç’ten Telenor’a bağlı bilim adamları ve AR-GE uzmanları yer alacak.

KAYNAK

Şu anda kulladımızda çok iyi herşeyi rahatça buluyoz...Ama bu daha iyidir...

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

ya mesela ben bir şey yazıyorum motora o bana ordan pis siteler veriyor en iyisi böyle ya...

çok süper olur .

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by the_imam912 View Post
    ya mesela ben bir şey yazıyorum motora o bana ordan pis siteler veriyor en iyisi böyle ya...
    tabi seninde işine geliooo imammmmmmmmm

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

vallahi tam anlamadım ama her halde iyi bir şey
    Football Manager araştırmasında gözlemlediğiniz eksiklikler ve hataları bildirebilirsiniz. Yazdıklarınız araştırma sorumluları tarafından değerlendirilecek ve veri tabanı üzerinde gerekli düzenlemeler yapılacaktır.
    Futbolcu Bilgileri
    Oyuncu profillerini buraya tıklayarak görebilirsiniz.

Mesaj Yetkileri