Sayfa 2 / 6 İlkİlk 1234 ... SonSon
31 ile 60 arası toplam 156 sonuç

Konu: FM 2007 Taktik ve Antreman Tartışma, Soru-Cevap - Taktik sorularınız buraya!

sana ikinci sorunla ilgili yardımcı olabilirim.sıkı markajı adam adama markajda kullanmakta fayda var.o zaman işe yarıyor.adamın yanında ayrılmıyor.ama ben denedim ve sonucun görmek için izledim alan savunması yaptığında sıkı markajın bi etkisini göremedim.ancak şöle bi seçenek geliyor aklıma alan savunmasında sıkı markaj yaptığımızda oyuncular daha konsantre bi şekilde adama basarlar topu kapmaya çalışırlar.

Quote Originally Posted by anka__61 View Post
    Arkadaşlar benim görüşüme göre taktik rakibe göre hazırlanmalıdır. Fakat bunun için rakibin taktiğini çözmek gerekiyor. Sorum şu rakibin taktiğini çözmeye çalışırken dikkat edilmesi gereken hususlar neler?....

Cevaplarınızı bekliyorum. Gelecek yanıtlar için şimdiden saolun

Tam olarak sorunu yanılayamasam da sana bi önerim war.önceden ben her maç taktik değiştirirdim ve rakibe göre düzenlerdim,sonuçta berbat sonuçlar alırdım.sonra anladım ki oyuncuların yerleriyle ve taktikleriyle çok uğraşmamak gerekirmiş çünkü süreklilik sağlanamıyor kesinlikle.böle olunca da oyuncu her maç ne yapacağını şaşırıo die düşünüorum,yani,adam belki bu maç iyi oynayamıo ama diğer maç çok iyi oynayacak,olmadı bu sefer adamı dinlendirirsin biraz.demek istediğim rakibin taktiğine göre oyuncuların yerlerini veya takım komutlarını değiştirmek takıma zarar verir.mesela sezon başı kendine kesin bir 11 çıkaracaksın sonra da çok ufak değişiklikler gerekirse yaparsın.rakip takımın oyuncularını etkisiz hale getirmek istersen defans oyuncusunun komutlarına girip sıkı markajdan istediğin oyuncuyu marke ettirebilirsin.ben şu an böle yapıorum ve çok işe yarıo.

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

Default FM 2007 Taktik ve Antreman Tartışma, Soru-Cevap - Taktik sorularınız buraya!

FM 2007 hakkında yeterli taktik ve antreman bilgisi olmayan arkadaşlara!

Yeni konu açmaktansa, sorunuzu ve tartışmak istediğiniz taktiksel olguları buraya yazın, tartışalım, cevaplayalım.

NOT: Bu konuya yazılabilecek ancak yeni konu açılarak sorulan sorular Gereksiz Mesaj Alanı'na yollanacaktır.
    Football Manager 2006&2007&2008 Türkçe Dili Çevirmeni & Çevirmen Ekibi Yöneticisi - Turksportal Site ve Forumları Eski Yöneticisi

arkadaşlar,bana bi ofans taktiği öneriniz var mı?

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

4-3-3 veya 4-2-4 varyasyonlarını denemeni tavsiye ederim.
    Football Manager 2006&2007&2008 Türkçe Dili Çevirmeni & Çevirmen Ekibi Yöneticisi - Turksportal Site ve Forumları Eski Yöneticisi

Default uzun toplardan gol yiyenlere yardim

arkadaslar ben sorunuma cevap veririsniz cok sevinirim.benim sorunum hangi takimi yonetirsem yoneteyim her gelen uzun top defansimi rahatlikla geciyo bana bi taktik veya yardimci olabilecek bi oneri sunarsaniz cok sevinirim bol fmli gunler...

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Uzun boylu bir defans al ve defans çizgisini geriye çek.

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

Quote Originally Posted by orangesplace View Post
    arkadaslar ben sorunuma cevap veririsniz cok sevinirim.benim sorunum hangi takimi yonetirsem yoneteyim her gelen uzun top defansimi rahatlikla geciyo bana bi taktik veya yardimci olabilecek bi oneri sunarsaniz cok sevinirim bol fmli gunler...
    Konuyu olması gereken yere taşıdım.

Defansif çizgini geri çekip, eğer büyük bir takımla oynuyosan ofsayt taktiğini kullanabilirsin.

Nesil
    2007
    Yer
    Bursa

Ofsayt taktiği sorun yaratabilir mi?

Nesil
    2006
    Yer
    Karabük

defansın yavaş sa yaşatabilir

4,1,3,2 bence iyi defans onemli tabi

12. Default beşiktaşa 4-4-2 den başka taktik neden olmuyor

beşiktaşta 2011 yılındyım her sene 442 oynuyom butun taktıklerı denedım dığer dizilişler olmuyo bu her beşiktaş ta oynayanlarda bölemi

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul - Tokat

olmuyo derken taktik tutmuyo mu?

ben besiktasla 2014 senesine geldim ve 2 seneden beri ust uste şampionlar lıgını alıorum şampıon oluorum her kupayı alıorum taktıgım ıse
    gk dc dc dc wbl wbr dmc aml amr fc fc (not aml ve amr yı ok cıkar forvet ın arkasına aml gorevı yaparken orta saha ya yardım etsınler bıde wbl wbr ye ok cıkar onlerıne ml mr gorevı olsun) ben 7 seneden berı taktıım hıc deısmedı dmc ıyı olsun oyun kurucu olsun ıstersen dene

15. Default evet

yani 442 den baska taktik tutmuyo

[QUOTE=peluk;619706]4-3-3 veya 4-2-4 varyasyonlarını denemeni tavsiye ederim

cok saol abicim..hemen denemeye baslicam saolasin
    .
    .
    .
    Birleştirilen Mesaj:
    ankaragucune uygun bi taktik bilen warsa soleyebilir mii??ya da onerileriniz??

Quote Originally Posted by gecmez1990 View Post
    ben besiktasla 2014 senesine geldim ve 2 seneden beri ust uste şampionlar lıgını alıorum şampıon oluorum her kupayı alıorum taktıgım ıse
    gk dc dc dc wbl wbr dmc aml amr fc fc (not aml ve amr yı ok cıkar forvet ın arkasına aml gorevı yaparken orta saha ya yardım etsınler bıde wbl wbr ye ok cıkar onlerıne ml mr gorevı olsun) ben 7 seneden berı taktıım hıc deısmedı dmc ıyı olsun oyun kurucu olsun ıstersen dene
    Taktiğini upload edebilir misin? Ben de 3'lü defans oynuyorum Beşiktaş'ta en fazla UEFA kupası finaline kadar gelebildim.

kardes ss koymasini bilmiorum koyabilsem gorecen de koyamiorum

Quote Originally Posted by gecmez1990 View Post
    kardes ss koymasini bilmiorum koyabilsem gorecen de koyamiorum
    SS koyma zaten Taktiği upload et rapidshare'e

20. Default geniş alanmı dar alanmı-kısa pas mı uzun pasmı

sizce geniş alanda oynamakmı daha iyi dar alandamı?ve kısa paslamı oynamak daha iyi doğrudan yada uzun pasla orta sahalar kısa defanslar uzunmu oynamalı veya

Nesil
    2006
    Yer
    ist/üsk

eğer ilerie ki oyncuların hızlı ise defans oyuncuların uzun oynamalarıı daha iyidir ama yavaş ise oyun kurucu kullan derimm

Nesil
    2006
    Yer
    ist/üsk

bi göz at eğer kafana yatarsa kullan derim ben çok büyük başarılara yelken açtım bnm ürettiğim taktikle...

http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=41038

defans çizgisini geriye nasııl çekiyoruz peki ?

basarılı olmam için taktik soyleyin bana

olur arkadasım 4 lu defans 1 tane ön liboro 2 kanat ve 1 amc koy ve 2 forvet işine yarar dene bence

dar alan uzun bas yap

27. Default

ben genis alanda uzun pas yapiyorum ilerdeki oyuncum arkadasinda dedigi hizli biri, kontra attack ve atak oyuncunun kosu yoluna pas secili rakibi kontradan vuruyorum ise yariya

Nesil
    2003
    Yer
    Bursa

Kısa pas,dar aLan.Tabi bu takıma ve takımdaki oyuncuLara göre değişir.
    ÖLürken BiLe Yanımda oL sevgiLim...

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

ben su anda fazla olmamakla birlikte genis alanda kısa pas la oynuyorum gayet de guzel oluyo normal bi tempoylşada oynayınca cok kral bi taktik oluyo

uzun pası asla kullanmıyorum cunku uzun paslı oynadıgımda basarılı pas oranım dusuyo ve pozisyon bulmakta zorlanıyorum karsı rakibe gorede genis yada dar alanda oynuyorum

Default Taktik çözmenin püf noktaları?..

Arkadaşlar benim görüşüme göre taktik rakibe göre hazırlanmalıdır. Fakat bunun için rakibin taktiğini çözmek gerekiyor. Sorum şu rakibin taktiğini çözmeye çalışırken dikkat edilmesi gereken hususlar neler?....

Cevaplarınızı bekliyorum. Gelecek yanıtlar için şimdiden saolun

Sayfa 2 / 6 İlkİlk 1234 ... SonSon

Mesaj Yetkileri