Sayfa 4 / 6 İlkİlk ... 23456 SonSon
91 ile 120 arası toplam 156 sonuç

Konu: FM 2007 Taktik ve Antreman Tartışma, Soru-Cevap - Taktik sorularınız buraya!

hava kotuyse havadan uzun oyuncuyu hedef gosterirsin
    hava iiyse oyun kurucu kullanırsan

genis alan oynaman tamamen ofansif oyuncularınla alakalı eger hızlıysa geniz alan yaparsın kanatlardan atak cıkar benim taktigim budur

2. Default şampiyonlar ligi taktik ve lig taktik

beşiktaştayım ligde oynadığım taktik takır takır işliyo ama şampiyonlar liginde işlemiyor neden

Quote Originally Posted by realkartalizma View Post
    defansta orta ikli adam savunmasi mi yapmali yaparsada ne faydası var taktik 3-5-2 olursa defanstakı 3 lu adammı yoksa alan savunması mı yapmalı wbr ve wbl yok ama
    Ben olsam uçtaki dc'lere man marking ortadaki dc'ye ise zonal marking yaptırırdım. Bu tabii ikili forvetlere karşı. İki uç dc adamı tutarken ortadaki dc diğerinin kaçırdığı adamı siler süpürür. Kanatların boş olmaması içinde, sanırım ml ve mr kullanıyorsun, onların oklarını da geriye doğru sürerdim.

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

Ligdeki takimlar tam disine gore oluyor..

Avrupaya cikinca bir saglam takim gelince yan ciziyor..

Nesil
    2006
    Yer
    -

arkadaş sabit başlıklar vaaar

Nesil
    2006
    Yer
    Samsun

Default Takim Komutlari Olmayan Taktikler

Arkadaslar fm 2007 en sewmedigim yani takim komutlari olmamasi
    2006 da 4-4-2 ataking diyince takim komutlari otomatik olarak gelirdi bunda gelmiyor sikinti cekiyorum

kadrona gir sağ taraftan yukardan takım komutları bulunuyor

Default Antrenman-futbolcu etkileşimi

Her pozisyon için ayrı ayrı antrenman yaptırıyorum ve her pozisyona göre kilit olan antrenmanı yoğun olarak ayarlıyorum, diğerlerini de pozisyonlarının gerektirdiği şekilde medium ile high arasına alıyorum. Antrenmanın da tüm olarak mediumda bırakıyorum. Ama futbolcularıma baktığımda ara sıra yükselme görüyorum değerlerinde sonra hepsi kıpkırmızı düşüş içinde. Coachları tek tek görevlendirip 2-3 adet 4 diğerleri 5 yıldızlı antrenman. Bunun nedeni ne olabilir başka??? Yardımcı olursanız sevinirim. Hazır antrenman paketi istemiyorum yalnız.

programa alisamamislardir kondisyonlrinida arttirdiysan oyle olmasi gayet dogal biras bekle inaniyosan programinin guzel olduguna sonuclari oyuncularin alismasiyla beraberinde guzel olucaktir

Nesil
    2003
    Yer
    Bursa

Orantısız antreman programı yapmışsındır,sebebi bu oLabiLir.Sitedeki hazır antreman programlarını deneyebiLirsin.Antreman programLarını hazırLarken biraz orantıLı ve oyuncunun mevki ve artırmak istediğin özeLLikLerine göre seçmen gerek.
    ÖLürken BiLe Yanımda oL sevgiLim...

Quote Originally Posted by eXcitinG View Post
    Orantısız antreman programı yapmışsındır,sebebi bu oLabiLir.Sitedeki hazır antreman programlarını deneyebiLirsin.Antreman programLarını hazırLarken biraz orantıLı ve oyuncunun mevki ve artırmak istediğin özeLLikLerine göre seçmen gerek.
    orantılı derken Mesela ben forvet için shootingi intensive yapıyorum, ball control ve aerobici ondan sonra en güçlü program olarak ayarlıyorum, defence yok, set piece light tactics medium vs. vs. bunları nasıl orantı haline gtireceğim??? saol.

Quote Originally Posted by orangesplace View Post
    arkadaslar ben sorunuma cevap veririsniz cok sevinirim.benim sorunum hangi takimi yonetirsem yoneteyim her gelen uzun top defansimi rahatlikla geciyo bana bi taktik veya yardimci olabilecek bi oneri sunarsaniz cok sevinirim bol fmli gunler...
    Arkadasim defansi geriye cekmekte cozum getirmez o sorunu zaman zaman bende yasiyorum ben atak iynamayi sevdigim icin yasiyorum. Sana tavsiyem sudur digelim defansif oyniycaksin ozaman tm defans cizgini geri cek ama herzamanda defansif oynanmaz iste ozaman sogle yap. Defans cizgi normal olandan 1 gidim geri cek tum takim buna uysun ama oyuncu taktiklarine geldiginde eger 4 lu savunma yapiyorsan gobekteki 2 oyuncunu 3 defans oynuyorsan min gobekteki 1 oyuncuna alan daraltmayi nadiren de yani takim ileri giderken alan daraltmak icin bu oyucular gitmesin. Mesela genelde sogle bilinir defans oyuncusuna ileri cikma hep geride kal dersin ama alan daraltma normalde yada takimla beraber hareket ette kalmistir. Ozaman oyuncunun kafasi karisir alanimi daraltiyim yoksa geridemi kalayim geneldede alani daraltir vede arkaya atilan toplar tehlike olur benden bukadar umarim faydam olmustur...
    .
    .
    .
    Birleştirilen Mesaj:
    Quote Originally Posted by berkaytr View Post

Resimde Goruldugu Uzre Boyle Bir Sorunum Var.Hangi Antremani Kullanirsam Kullanayim Sonuc Ayni. Sizden Bu Konuda Yardim Ve Antreman Paketi Istiyorum . Simdiden Tesekkurler

Bak ben antreman olayina inananlardan degilim editor daha evvel kullandiysan sende bilirsin sakatlanmalar yuzdeler olarak verilmis yani bir olasilik orani girmisler iyunda vede ne yaparsan yap o oran denk geldimi inan bana isliyor vede oyuncu sakatlaniyor. Mesela sana bir ornek ben denedim ordan biliyorum 1 sezonda antremani normalinde altinda tuttum diyelim sezon boyunca 50 sakatlik yasadim daha sonra yeni oyun actim ayni oyunculara buseferde max antreman yaptirdim sonuc 3 assagi 5 yukari ayniydi degismedi yani sakatlancagi varsa sakatlaniyor oyuncu. Sana tavsiyem maclarda oyuncunun performansi dusmesin diye yani maca yorgun cikmasin diye sadece fiziksel antremanlardan biraz odun ver onlari minimumda tut toplamdada zor idman secenegi cikmamasina dikkat iste bukadar gerisi artik sans vede ihtimal
    .
    .
    .
    Birleştirilen Mesaj:
    Arkadarlar biri bana penalti noktasimi yoksa 6 pas olan yermi kaleye daha yakin soglesin. Gulmeyin sakin cidden bilmiyorum biraz korner atislarina takili kaldim 2007 de her 2 secenegide denedim yinede ayni bolgeye atip duruyo topu benim oyuncum. Ben size sorayim dedim altipasmi yoksa penalti noktasimi kaleye daha yakin...

Sen onlarin kirmizi olup tekrar yesil olduguna felan bakma sezon sonuna bakicaksin schoout programi al tm sezon basinda bak oyuncunun ozelligine sezonu gecir bide bitince bak arada farki goruceksin.

Nesil
    2006
    Yer
    istanbul

ben böyle bişi daha önce görmedim yaa, son haftalarda çok pozisyona girmeme rağmen takım gol atamıyor!
    şimdi oyundayım fenerbahçeyim 80.dk kadıköyde diyarbakır ile oynuyorum abartmıyorum 16 şutum var 3ü kaleyi buldu, rakip az önce maçtaki ilk şutunu kontradan çekti ve golü attı 0-1 oldu! adamla kezman arasında dünya fark var bu ne biçim iştir!
    .
    .
    .
    Birleştirilen Mesaj:
    olaya bak ya, ben burda yakınırken takım kalan 10dk de kezmanın golleriyle almış maçı 2-1. peki bu kadar çok gol pozisyona giripte atamamanın nedeni ne olabilir?

evet, 3maç sonra gene aynı şey, 4-1 ve 18-8 maç 1-1 golü de kornerden atıyorum. çözemedim olayı gitti

Default Antreman Sakatlık Sorunu..!!!

Arkadaşlar bazen tek maçta 2 - 3 oyuncum birden sakatlanıyor antremanımı mı yanlış yaptırıyorum Dayanıklılık ve Aerobik antremanı hem ilk orta cizgisinde olur...az mı ? yardım ederseniz.... şimdiden çok tşkler....

Nesil
    2006
    Yer
    istanbul

valla bende de aynı sorun var.kendim yapiyim dedim antremanı,fiyasko cıktı.ayrıntılı olarak anlatabilirseniz cok sevinirim.

usrobotics Misafir

Bu oyunda bitiricilik ve composure un bir ise yaradigina inanmiyorum.bitiriciligi 20 composure u 15in ustunde olan adamin ardarda 4-5 pozisyon kacirdigi oluyor.Her mac girdigi pozisyonlarin yarisini bile atamiyor.sacmalik.kalecilerde nedense 2 macta bir panterlesiyor.panterlesiyor.

4=2=3=1 veya 4=1=2=2=1 deney'n der'm

Nesil
    2006

Bu sakatlanma olayı sıktı yanlız yok antreman kullan düzelir kardeşim olmuyor olmuyor yeni yama mı çıkarcaklar ne yapçaklar anlamadım kırmızı kart oluyodu bak o düzelmiş 7.02 yamasıyla 2 maçta bir 1 2 oyuncum sakatlanır o oyunun zevki mevki kalmaz saçma saçma oyun yapıyorlar alla alla bir de gerçekçiymiş neresi gerçekçi bunun 2 maçta bir oyuncu sakatlanması ne zaman gerçekçilik olmuş anlamadım!!!

ya oyuncu taktiklerini değiştiriyomusunuz taktik hazılarken?

usrobotics Misafir

Quote Originally Posted by jeaw View Post
    ya oyuncu taktiklerini değiştiriyomusunuz taktik hazılarken?
    heralde

Default Arsenal Ligi Aldi

Su oyunda birturlu beceremedigim bir konu su antremanlar sezon sonu anca 4. olabildim. Arsenal ligi aldi oyunculara baktim 60 a yakin mac yapmislar benim oyuncularim daha az mac yaptigi halde maclara yorgun cikiyo. 2 ekiple bu sorunu cozmeye calisiyorum fakat bu seferde avrupa maci oncedi buyuk mac oldugunda yedeklerle ciksam maci kaybederim aslarla ciksam avrupa macini kaybederim. Sezon boyu ayni futbolculari kullanmanin bir yolu varmi arsenal antreman yapmiyormu nasi butun maclara ayni kadro ile cikiyor vede oyuncular 98 formla maca cikiyo...

Sürekli aynı takımla çıkarsam benim oyuncularda yorgun düşüyor.Onun için geniş bir kadrom var.Şampiyonlar ligine farklı 11 ile çıkıyorum.İngiltere liginde çok yoğun maç trafiği var.FA Cup,Carling Cup onun için sende kadronu geniş tut.Arsenal'in nasıl öyle yaptığını bilmiyorum ss koyarsan yorum yapabilirim belki.

Nesil
    2006
    Yer
    Malatya

Question Pres Nasıl Yapılır??

arkadaşlar ben taktiği yaparken pres yapan bi takım istiyorum ama presi nerden arttıracağım bilmiyorum acaba bunu bilen birisi bana söyleyebilirmi????
    Tüm Haklarım Saklıdır ® 2008
    |l|lllll|lll||ll||lll
    ²¹°¹³²¹³ °¹²¹³¹³
    [SIGPIC][/SIGPIC]

Nesil
    2006
    Yer
    gebze/kocaeli

"alan daraltma" yazan yerden

Nesil
    2006
    Yer
    Malatya

çok teşekkür ederim saol
    Tüm Haklarım Saklıdır ® 2008
    |l|lllll|lll||ll||lll
    ²¹°¹³²¹³ °¹²¹³¹³
    [SIGPIC][/SIGPIC]

Nesil
    2006
    Yer
    Kütahya

arkadaşlar zevkinize karışmak gibi olmasın da neden büyük takım alıyorsunuz zaten onlar kendi kendine şampiyon oluyor 2. liglerden falan almanızı tavsiye ederim neyse eğer alan ve yönetip başarı yakalıyan varsa bana bir yardım etsin TÜRKİYE 2 lig B için bir taktik istiyorum ama oyuncu komutları da olmalı LÜTFEN ACİL YARDIM

Quote Originally Posted by fm_monster View Post
    "alan daraltma" yazan yerden
    Bence yanlis bilgi yada oyun o cumleyi hatali kullaniyo, alan daraltmak dusunsene mana olarak pres yap demek olmuyoki. Bence alan daralt dediginde ornek defans ile orta saha olsun ikisi arasindaki mesafeden bassediyo yani rakibe press yap olmuyor bence. Alandaralti arttirdikca sahayi boylamasina olarak takim kuculur oyuncular birbirine yakin olurlar. Azalttikca takimin boyu uzar oyuncular arasi mesafe artar buogle oluncada kivrak hizli olan rakip oyunculara gun dogar
    .
    .
    .
    Birleştirilen Mesaj:
    Quote Originally Posted by sefaburan View Post
    Sürekli aynı takımla çıkarsam benim oyuncularda yorgun düşüyor.Onun için geniş bir kadrom var.Şampiyonlar ligine farklı 11 ile çıkıyorum.İngiltere liginde çok yoğun maç trafiği var.FA Cup,Carling Cup onun için sende kadronu geniş tut.Arsenal'in nasıl öyle yaptığını bilmiyorum ss koyarsan yorum yapabilirim belki.
    Senin yontemi kullaniyorum bende zaten orta seker oyunculara harciyom az olan parami mesele o degil. Ss oyuzden koyamadim arsenali ben yonetmiyomki bilgisayar oynatiyo benle beraber ayni ligi yasiyo ama onun oyunculara bi baktim henry 60 macta oynamis mesela benim pazzini 42 macta oynamis ben eger pazzini 60 macta oynatabilsem arsenal gibi ligi rahat 1. bitirirdim adam hep tam kadro cikiyo tum maclara.
    .
    .
    .
    Birleştirilen Mesaj:
    Quote Originally Posted by Aftershock View Post
    Herkese selamlar!.. Ben özellikle altyapıdan çıkan oyuncularla bir yere gelmek istiyorum, yok falanca yıldıza şu kadar para, yok şu iyi yok bu iyiden öte. Kendi yağımla kavrulayım diyorum. Bu nedenle gençlere nasıl bir antrenman yaptırmalı ve nelere dikkat etmeliyim??? şimdiden teşekkürler.
    Bence gencleri once fiziksel olarak hazirla genc antreman kismindan as kadroya kaydirdiginda nasil olsa teknik depolarsin. Ama fizik cok zor ve zahmetli gelisiyo mentalde ogle teknik bi sekilde ogrenir

Arkadaslar size her takimda denedigim ve super basarili oldugum bir taktik yolluyorum
    http://rapidshare.com/files/35569540/4-4-2_tezy.rar

Quote Originally Posted by tristan06 View Post
    Arkadaslar size her takimda denedigim ve super basarili oldugum bir taktik yolluyorum
    http://rapidshare.com/files/35569540/4-4-2_tezy.rar
    ss koyarmısın

Sayfa 4 / 6 İlkİlk ... 23456 SonSon

Mesaj Yetkileri