Sayfa 3 / 6 İlkİlk 12345 ... SonSon
61 ile 90 arası toplam 156 sonuç

Konu: FM 2007 Taktik ve Antreman Tartışma, Soru-Cevap - Taktik sorularınız buraya!

Nesil
    2006
    Yer
    Artık fener ıcın calısıom

kanatlarına iyi bak kanat oynamıyolarsa kanatlara onem wer we takım

kanat yaptık tan sora (ML veya AML we MR weya AMR) lere bu oellıklerı ver resımlere bak...

solda oynayana ml,aml ye

[IMG][/IMG]

sagda oynayan mr,amr ye

Herkese selamlar!.. Ben özellikle altyapıdan çıkan oyuncularla bir yere gelmek istiyorum, yok falanca yıldıza şu kadar para, yok şu iyi yok bu iyiden öte. Kendi yağımla kavrulayım diyorum. Bu nedenle gençlere nasıl bir antrenman yaptırmalı ve nelere dikkat etmeliyim??? şimdiden teşekkürler.

3. Default defansin orta ikilisi

defansta orta ikli adam savunmasi mi yapmali yaparsada ne faydası var taktik 3-5-2 olursa defanstakı 3 lu adammı yoksa alan savunması mı yapmalı wbr ve wbl yok ama

Nesil
    2007
    Yer
    Bursa

Bence adam savunması yapmalı. Ben belli adamları markaja alırım. Klose falan filan. 3'lü de yandakileri DL ve DR'ye koştur ve orta DC'yi adam savunması yapabilirsin.

eger kotu hava koşullarında uzun pas yaparsan top kaybedersin ve sürekli gol yersin ama iyi hava şartlarında uzun pas çok iyi işler, kötu havalarda ise kısa pas daha mantıklı .. geniş alanda oynarsanda sureklı top kaybedersin dar alan daha şekil olur

Default Taktik İçin Ne Kadar Süre Gerekir?

Şimdi arkadaşlar, ben 3 sezondur Werder Bremen ile oynuyorum. Bu 3 sezon boyunca da, deplasmanda ya da evimde hep aynı taktiği kullandım. 3 sezonda 2 şampiyonluk (1 puan farkla kaybetmiştim ilkini), işte Alman liginde ne kadar kupa varsa aldım. Şampiyonlar liginde ise, gruptan çıktım,sonraki sene çeyrek final ve son sene de yarı final oynadım. 4. seneye başlayacağım, ve şu ana kadar Şampiyonlar ligini kazanamadım. Takım çok iyi oynuyor aslında, Inter,PSV gibi takımlara bile farklı kazanabiliyorum. Ama Avrupa'da finale doğru yaklaşıldığında, maalesef eleniyorum. Şimdi bu taktiğimi değiştirmem mi gerekir, yoksa daha iyi oyuncular mı almalıyım, şampiyonlar ligi için? Kadrom da şöyle

Nesil
    2005
    Yer
    34

bence kadron iyi bi dc alman gerekebilir sadece taktik içinse büyük maçlara çıkarken karşı rakibe göre küçük önlemler alabilirsin... örn. adam adama markaj yaptırablirsin rakibin ortasahası iyiyse uzun pas oynatabilirisin ama dizilişi değiştirme bence..

Nesil
    2005
    Yer
    Tuzla

başkana söyle hocayı değiştirsin

şaka bi yana sanki defans biraz zayıf kalmış gibi 2 adet çok çok çok kaliteli oyuncu alırsan daha iyi olur...

Aslında Serdar Taşçı çok iyi oynuyor. Ben bir tane sol bek düşünüyordum, Bale mesela ama o da Chelsea'da gelmek istemiyor bir türlü. O zaman taktiği değiştirmeden defansa dünya klasında 1 oyuncu transfer et diyorsunuz yani

Nesil
    2005
    Yer
    Tuzla

aynen öyle commanding centre back bulursan süper olur mesela milito...

Nesil
    2003
    Yer
    İstanbul

İki tane sol bekin var zaten. Öncelikle stoper mevkisini sağlamlaştır. Bi sakatlık olursa zorluk çekersin. Büyük takımlara karşı üstünlük kurmak istiyosan fiziken sağlam bir takım ve iyi bir savunmaya sahip olman lazım. Sezon önce kondisyonu biraz fazla tut. Hazırlık maçlarını az yap. Oyunculara kondisyon yükle. Güçlendir yani futbolcularını. Hemen olmaz ama zamanla büyük takımlara karşı da üstünlük sağlayabilirsin. zaten iyi bir kadroya sahipsin.

zor maçlar da daha defansif oyna büyük takımlar gruplarda iyi oynar ama yarı final gibi daha üstlerde daha da iyi oynar kendi sahandak maçta gol yememege bak ve tecrübeli ve kaliteli stoper al ya da kendi bildigini yap.

sana bi kactane dc soliyim kompany erkan ferin barzagli(palermo)
    felipe(udinese) bunlar cok rahat kadrona katabilecegin isimler bunların yanına da tecrubeli olsun diosan lyondan çaçapa veya cris galatasaray dan song olabilir ama sen daha ii bilirsin zaten orta sahan ve forvetin muazzam derecede guzel

ama werder e coook yıldız bı forvet te alırsan ıyı edersın aslında klose nın yanına

fb ile 7 sezondur aynı taktiği kullanıyorum 7lig şampiyonluğu 2cl 1uefa 4trkuğası 1süper kupa 5tr süper kupası aldım ve hala dünyanın sayılı kküblerindenim...kadron çok dar bnce 2 3 takviye daha lazım

Büyük takımlara karşı kesinlikle adam adama markaj kullanmamanı öneririm

kardeş stopere bence bi tane adam al ama çok uğraşma ööle yedekte duracak biri olsa olur çünkü mertesacker ve serdar çok iyi ikili zaten birlikte oynatıyosan bozma derim ben.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Kardeş defansın ortasına iyi bir adam alırsan daha az gol yer daha çok atarsın
    Football Manager araştırmasında gözlemlediğiniz eksiklikler ve hataları bildirebilirsiniz. Yazdıklarınız araştırma sorumluları tarafından değerlendirilecek ve veri tabanı üzerinde gerekli düzenlemeler yapılacaktır.
    Futbolcu Bilgileri
    Oyuncu profillerini buraya tıklayarak görebilirsiniz.

Chelsea kulübü bana Mertesacker için Wesley Sneijder'i takas olarak öneriyor. Defansta Pasanen,Serdar Taşçı,Garay,Vanden Borre (Garay ve Borre'yi yeni aldım) var şu an. Almayı düşünüyorum ama size de bir sorayım dedim

Bu arada aynı taktikle devam ediyorum, şu ana kadar kayıpsız, ne şampiyonlar liginde ne de ligde hiç yenilmedim. Gruptan lider olarak çıktım. Bakalım neler olacak?

Nesil
    2006
    Yer
    Antalya

wesley sneijdere ihtiyacın yok o takası reddet ve iyi bir dc al (pablo,barzagli,felipe) bencede büyük takımalrın etkili forvetlerine adam markajı yaptır

Garay ve Borre'yi alabildim. Param var ama, Chelsea maşallah toplamış oyuncuları Milito Chelsea'de, Udinese'de oynayan da sanırım Milan'da. Zaten takas yattı, Chelsea'den gelmek istemedi adam

Neyse bunlarla yoluma devam edeceğim şimdilik artık

Nesil
    2006
    Yer
    İzmir GFB

Bence Sana Sağlam bi AMRC Gerekir ki...Andrea GASPARRONİ derim sadece...Juveden al...İşi bitirir...

benim taktiğim deplasman maçlarında ev sahibi takım geniş ve uzun oynadığı için deplasmanda kısa ve dar oyun oynamak(böylece rakibin genişliğinden yararlanıp kontra ataklarla gol buluyorum) evimde ki maçlarda ise geniş ve uzun oynuyorum (oyun yapay zeka olduğu için genelde evimdeyken rakip takım hep sahasına kapanıyor) birde bunu deneyin derim ben...

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Güçlü bir takımsan geniş alan ve kısa pas, zayıf bir takımsan dar alanda uzun pas.
    alemde tekiz, hepinize yeteriz..

Nesil
    2007
    Yer
    Kocaeli

Quote Originally Posted by koray_capello View Post
    Güçlü bir takımsan geniş alan ve kısa pas, zayıf bir takımsan dar alanda uzun pas.
    O, güçlü takıma karşı oynuyorsan dar alan uzun pas; zayıf takıma karşı oynuyorsan geniş alan kısa pas deilmiydi?

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Dostum aynı şeyden bahsediyoruz zaten.
    alemde tekiz, hepinize yeteriz..

dar alan uzun pas kisa alan pas kisa uzun geniş pas uzun alan dar pas geniş pas vs vs... şu iyidir diye birşey yoktur arkadaşlar.hepsi birer anlayıştır.ama tabiki zayıf takımlar alan daraltır,güçlü takımlar genişletirler.ama kısa yada uzum oynamak bu yönden çok farketmez,sadece maçlara veya stile göre tercihtir.şu da varki çok kalite takılmar kısa pas yaparlar( BREZİLYA).amele takımlar uzun top oynarlar genelde.(YUNANİSTAN )

Nesil
    2006
    Yer
    Kastamonu

Quote Originally Posted by futbolmenejer View Post
    eger kotu hava koşullarında uzun pas yaparsan top kaybedersin ve sürekli gol yersin ama iyi hava şartlarında uzun pas çok iyi işler, kötu havalarda ise kısa pas daha mantıklı .. geniş alanda oynarsanda sureklı top kaybedersin dar alan daha şekil olur
    tam tersini diyor oyun ipuçlarında..
    .
    .
    .
    Birleştirilen Mesaj:
    rakip oyuncuları yavaş fakat kafa vurma zıplama oranları yüksek ise kısa pas
    rakip oyuncular hızlı fakat zıplama ve kafa düşük ise uzun pası öneririm..

Resimde Goruldugu Uzre Boyle Bir Sorunum Var.Hangi Antremani Kullanirsam Kullanayim Sonuc Ayni. Sizden Bu Konuda Yardim Ve Antreman Paketi Istiyorum . Simdiden Tesekkurler

Save ederken oyunu, fişe takıldı ayağım, save dosyası bozuldu Neyse yeni oyun açtım ben de gene Werder ile, bu sefer de başkan Liverpool'a 41,5 milyon dolara Klose'yi sattı

Neyse biraz değişiklik yaparak aynı taktikle yeniden başlayacağım. Ama Klose çok iyiydi, yazık oldu Artık Delgado'yu alacağım sanırım.

Sayfa 3 / 6 İlkİlk 12345 ... SonSon

Mesaj Yetkileri