1 ile 8 arası toplam 8 sonuç

Konu: Gazetecilik İş olanakları nasıl?

Question Gazetecilik İş olanakları nasıl?

Arkadaşlar ben Gazetecilik düşünüyorum gazetecilikten sonra sosyolojide yüksek lisans yapma niyetlerim var. Gazetecilik ve Basın Yayın bölümleri arasındaki farklar neler? Bu bölümlerden mezun olduktan sonra neler yapabiliriz, iş bulmak zor olur mu? Bu konular hakkında bilgisi olan arkadaşlar bilgilerini bizimle paylaşırlarsa iyi olur.

Nesil
    2007
    Yer
    Adana

Ülke de çok gazeteci var.Bence atılma bu işe.Yine de hevesini kırmak istemem senin bileceğin iş.
    (/s)

Nesil
    2005
    Yer
    34

bence gazetecilik oku.çünkü çok çeşitli iş olanakları var ya basitçe gazetecilik kariyerine başlarsın ve ilerlersin ya da çoğu kişinin yaptığı gibi kitap senaryo vs. işlerine girersin bence gazetecilik okumayı ön plana koy

pekiya Basın yayın mı Gazetecilik mi?

Torpil'în var ise ne olursan ol. Bu ülke'de torpilin olmadan hiç bir işte tutunamazsın. Yok ben Gazeteciliği seviyorum yapacağım diyorsan. Çok zahmetli ve yorucu bir iş. Üniversite bitirdiğinde kamera karşısına geçeceğini zanneden 2 3 arkadaşım var. Kaç yıldır kameramanlık yapıyorlar.

Bence gazeteciliği boşwer Askeriye ye gir...15sene içinde omuzlarına 3yıldız alırsın...Gazeteci çok var memlekette ve hak ettikleri değeri görmüyorlar...

Nesil
    2003
    Yer
    Manetheren

Ben internet gazeteciliği okuyorum. zaten çocukluktan beri istediğim şey bir gazetenin ya da tv nin spor bölümünde çalışmaktı. bu bölüme girerek bunu gerçekleştirdim.

bir yere girmek istiyorsan da illa torpil gerekmez. yazın star spor'a girdiğimde şanslıydım. çünkü stajer yoktu ben gittiğimde. ama başka yerlerde de böyle olacağı anlamına gelmez. torpil gerekebilir. ama sana şunu söyleyeyim kesin ve net bir şekilde. torpil sadece staja başlamanı sağlar. kadroya geçmeni değil. haber bölümünde çalışan birinin torpiliyle bir stajer girmişti yazın benimle aynı zamanda. torpili olmasına rağmen ona değil bana kadro teklif edildi.

kısacası olay sana bakar. gazeteciliğe girmen, radyo tv ve gazatede çalışman için sadece bir araç olacak. şansın varsa ne güzel. torpilin varsa daha da güzel. ama sadece staj yapıp, okulu okuyup diplomam bulunsun yeter diyorsan da hiç girme.

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul/Antalya

Bende gazeteci olmak isterdim eskiden ama sonradan vazgeçtim çünkü yeni bişeyler yapabilmek tasarlayabilmek istedim bu yüzden grafik tasarım okudum sende seçimini iyi yap kimbilir belkide ileride bir gazetede grafiker olarak çalışırım

Mesaj Yetkileri