Sayfa 3 / 12 İlkİlk 12345 ... SonSon
61 ile 90 arası toplam 337 sonuç

Konu: Basketbol Transfer Haberleri

Nesil
    2007
    Yer
    Finlandiya'dan selamlar

Dee Brown transferi harika. Bu yil lig cok cekismeli olacak

Nesil
    2006
    Yer
    Giяєѕun

F.Bahçe'de imza şov

Fenerbahçe Ülker Basketbol Takımı, 2007-2008 sezonu için transfer ettiği Serhat Çetin, Gasper Vidmar, Emir Preldzic ve yeniden anlaştığı Willie Solomon ile sözleşme imzaladı. Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı'nın basın toplantısı odasında gerçekleştirilen, Asbaşkan Mahmut Uslu, Fenerbahçe Ülker İcra Kurulu Üyesi Aydın Acun ve Basketbol Şube Direktörü Nedim Karakaş'ın da katıldığı törende, 4 oyuncu sarı-lacivertli ekiple sözleşme imzaladı.
    Solomon ile 2 yıllık sözleşme imzalayan Fenerbahçe Ülker, Preldzic, Vidmar ve Serhat ile de 4'er yıllık mukavele yaptı.

-SOLOMON: ''TÜRK MİLLİ TAKIM FORMASINI GİYMEKTEN
    BÜYÜK BİR ONUR DUYARIM''-

İspanya'da düzenlenen Avrupa Basketbol Şampiyonası'nın ardından spor kamuoyunda konuşulan Solomon'un Türk yapılarak milli takımda oynatılması konusundaki soruyu yanıtlayan ABD'li oyuncu, ''Benim için büyük bir şeref olur. Türk milli takımının formasını giymekten büyük bir onur duyarım'' dedi.
    Fenerbahçe Ülker'i Türkiye'de şampiyon yapmayı ve Avrupa'da gidebileceği yere kadar taşımayı hedeflediğini kaydeden ABD'li oyuncu, Türk milli takım formasının kendisini onurlandıracağını ifade etti.
    Fenerbahçe Ülker'in, geçen yılın tecrübeli oyuncuları ile bu yıl alınan genç ve tecrübeli oyuncularla geçen yıla göre daha zor iki kulvarda mücadele vereceğini ifade eden Solomon, ''Tecrübelerimizi genç oyuncularımıza aktarıp şampiyon olacağız. Avrupa'da saygı duyulan bir antrenörümüz var. Başarıyı yakalayacağımıza inanıyoruz''' diye konuştu.

-SERHAT: ''ŞAMPİYON TAKIMIN TEK TÜRK TRANSFERİYİM''-

Serhat Çetin, geçen sezonun şampiyon takımımın tek Türk transferi olduğunu, bunun kendisini onurlandırdığını ifade etti.
    Yeni takımında mevkisinde çok iyi oyuncular olduğunu ifade eden Serhat, rekabetin takıma faydalı olacağını dile getirerek şunları söyledi:
    ''Fenerbahçe'ye transfer olmak. Benim için büyük bir onur oldu. Şampiyon kadronun tek Türk transferiyim. Bu da benim için büyük bir onur. Benim mevkimde çok iyi oyuncular var. İbrahim ve Ömer ağabey ve gençlerle beraber çok güzel bir kapışma yaşayacağız. Fenerbahçe bu rekabet ortamından şanslı çıkacaktır. Geçen yıla oranla zor bir lig olacak. Rakiplerimiz isim yapmış oyuncular aldı. Ancak sahada her zaman isim değil, mücadele eden kazanır.''

-USLU: ''TAKIMIMIZ BU YIL DA ŞAMPİYONLUĞUN EN BÜYÜK ADAYIDIR''-

Uslu, geçen yıl olduğu gibi 2007-2008 sezonunda da şampiyonluğun en büyük adayı olduklarını ifade etti.
    Geçen yıl gibi bu yıl da Fenerbahçe Ülker'e şans verilmediğini kaydeden Uslu, şöyle konuştu:
    ''Takımımız bu yıl da şampiyonluğun en büyük adayıdır. Tecrübeli oyuncularla gençlere güvendik. Geçen yıl iyi başlamadığımız halde başta Solomon'un önderliğinde diğer oyuncularla şampiyon olmayı bildik. Hem de nasıl aldığımızı gördünüz. Avrupa'da ve Türkiye Kupası'nda belli başarısızlıklarımız oldu. Kendi aramızda öz eleştiri yaparak şampiyonluğa ulaştık. Mevcut takımı aynen tutarak, yeni isimler aldık. 12 bin kişilik spor salonumuzu 2009 sezonuna yetiştirmeye çalışacağız. Avrupa'da final oynamak için elimizden geleni yapacağız. Ben inanıyorum ki, Fenerbahçe taraftarının özlediği diğerleriyle mukayese edilmeyecek şekilde Avrupa takımlarıyla başa baş oynayan, ilk 16 hedefleyen bir takım kurduk.''

-''FENERBAHÇE TAKIMI GÜMBÜR GÜMBÜR GELİYOR''-

Aziz Yıldırım'ın 10 yıllık başkanlığının 8 yılında yönetim kurulunda yer aldığını hatırlatıp, o günlerden bugünlere alt yapıya verdikleri önemin sonuçlarını almaya başladıklarını anlatan Uslu, ''Şu an Fenerbahçe takımı inanılmaz bir şekilde gümbür gümbür geliyor'' dedi.
    2009 ve 2010'lu yıllarda Avrupa'da final oynayacaklarına inandığını ifade eden Uslu, şunları söyledi:
    ''Şu anda Fenerbahçe takımı inanılmaz şekilde gümbür gümbür geliyor. Yalnız futbolla ilgili değil. Basketbol da dahil son yıllarda geldiğimiz yerler ortada. Hedeflerimiz doğrultusunda gidiyoruz. Aydın Örs geldiğinde de 3 yıllık planımız vardı, şimdi de 3 yıllık plan yaptık. 2009'larda 2010'larda Final-Four diyorlar. Ben final oynayacağımıza inanıyorum. Alt yapımızda Enes, Can ve daha bilmediğiniz çok önemli isimler var. Alt yapıdaki Fenerbahçe Ülker'in oyuncuları ve Alpella'yı da dahil edersek, yıldız, genç ve ümit milli takım oyuncularının yüzde 60'ı Fenerbahçe'de.''

Büyük sıçrayışı gerçekleştirmek isteyen, birkaç adım geriye gitmek zorundadır. "Bertolt Brecht"

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Heee gümbür gümbür geliyoruz

Nesil
    2006
    Yer
    Heryer

Solomon bir basketbol sanatçısı. Bu oyuncuyu seyretmek büyük bir zevk.
    [CENTER][B][SIZE=2][COLOR=black][/COLOR][/SIZE][/B] [/CENTER]

Nesil
    2005
    Yer
    Samsun

Bu senede Tanjeviç fakörü ortaya çıkmassa Şampiyonuz İnşallah
    20 Ocak 1989 - Onların formaları vardı , Taraftarları için terlettikleri.

Default Brian Greene ile Yollar Ayrıldı !

Beko Basketbol Ligi´nde yeni sezon güçlü bir kadro kuran Galatasaray Cafe Crow´nda 1 ay önce kadroya katılan Amerikalı power forvet Brian Greene ile yollar ayrıldı.

Bir süre önce Utah Jazz´ın oyun kurucusu Dee Brown´un kadroya katılmasının ardından 3 numaralı pozisyonda yabancı hakkı kalmayan ve bu pozisyonda sıkıntı yaşayan Galatasaray Cafe Crown´un yabancı kontenjanında yer açmak amacıyla başarılı oyuncuyu takımdan gönderdiği öğrenildi.

Bu konu hakkında konuşan Murat Özyer yaptığı açıklamada; ´´ Hazırlık maçkarında istediği performansı alamadıkları ve takım kimyasına uymadığını düşündüğü Brian Greene´i takımdan kestiklerini ´´ belirtti.

Bu ayrılığın ardından yabancı kontenjanında bir oyunculuk yer açan sarı-kırmızılıların önümüzdeki günlerde hem 3 hem de 4 numarada oynayabilen bir yabancı oyuncuyu kadrosuna katması bekleniyor.

GSCimbom.Com

Nesil
    2006
    Yer
    Ordu

Yerine başka bir yabancı oyuncu alacakmışız.Greene takım kimyasına tam olarak uyum sağlayamamış ve beklenen performansı gösterememiş.Duruma göre beklemeye almışlar şimdilik.Daha herşey net değil.

Murat Hoca bugün NTV'deki Yakın Plan programında söyledi.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Clark Fener'de kaldı
    Yeni sezon için Bogdan Tanjeviç’i takımın başına getiren ve kadrosuna Vidmar ile Preldzic gibi genç yabancılar katan Fenerbahçe Ülker, geçtiğimiz sezon da takımda bulunan Ira Clark’la devam kararı aldı. Bir süredir yurtdışında oyuncu arayışlarını sürdüren ancak istenilen seviyede bir uzun bulamayan Kanarya, 1975 doğumlu ve 2.03 m. boyundaki ABD’li oyuncuyu yeniden Türkiye’ye çağırdı.

Bosna’da ilk maç

Sarı-Lacivertli ekibin, yabancı arayışlarını sürdürdüğü ve NBA takımlarının serbest bıraktığı forvet pozisyonunda oynayabilecek isimleri takibe aldığı öğrenildi. Öte yandan yeni sezon hazırlıklarını sürdürmek için Bosna’ya giden Fenerbahçe, ilk hazırlık maçını bugün saat 18.00’de Sırp temsilcisi Zeleznik ile yapacak. Kanarya, Braunsweig ve Bosna Telecom takımları ile de özel karşılaşmalar oynadıktan sonra Türkiye’ye dönecek.
    .
    .
    .
    Birleştirilen Mesaj:
    Brown: Takımı sırtlayacağım
    Galatasaray Cafe Crown'ın NBA takımlarından Utah Jazz'dan transfer ettiği Dee Brown, Türkiye'ye geldi. NTV'de yayınlanan Spor Servisi programına konuk olan Brown, "Galatasaray'da önemli bir oyuncu olacağımı ve takımı sırtlayacağımı düşünüyorum" diye konuştu.

BEKO Basketbol Ligi takımlarından Galatasaray Cafe Crown'ın yeni transferi Dee Brwon, NTV'de yayınlanan Spor Servisi programında Burcu Esmersoy'un sorularını yanıtladı. Basketbol oynamaktan zevk aldığını ve her zaman kazanmayı istediğini belirten ABD'li oyuncu, "Büyük bir takımda olmak çok güzel. Takım oyunu oynadığımız zaman çok başarılı olacağımızı düşünüyorum. Enerjimi sayı atmak ve takım oyunu için harcayacağım" dedi.

İnternetten mesajlar atarak kendisine destek veren sarı-kırmızılı taraftarlara teşekkür eden Brown, çok çalışarak takımın en önemli oyuncularından biri olmayı hedeflediğini söyledi.
    - Neden Galatasaray'ı tercih ettin?

- Mehmet Okur ile görüştüm. Türkiye'den çok güzel bahsetti. Takımdaki bazı isimleri de biliyorum. Benim için en iyi seçenek Galatasaray Cafe Crown'dı.
    (Ah Memo Ah )

Olympiacos'un da sana bir teklif yaptığı yönünde haberler vardı...

- Yaz başında Olympiacos ve Utah Jazz ile bir görüşmem oldu. Ancak Galatasaray Cafe Crown'dan gelen teklif çok cazipti.

- Mehmet Okur'dan bahsettin. İyi arkadaş olduğunuzu biliyoruz. Sana İstanbul ve Galatasaray hakkında ne gibi şeyler söyledi?

- Takımla ilgili çok fikrim olmasa da, Memo İstanbul'un ne kadar güzel olduğundan bahsetti. Ben de burada olmaktan çok mutluyum.

- NBA'de oynuyordun ve NBA ile Avrupa basketbolu arasında fark olduğunu düşünüyorum. Bu konuda neler söyleyeceksin?

- Elimden geleni yapacağım. Tabii ki yeni bir takıma ve farklı kurallara alışmak çok kolay değil ama ben öğrenmeyi severim. Antrenörüm ne isterse onu yapmaya çalışacağım. Takımda iyi oyuncular olduğunu öğrendim ve onların da bana yardımcı olacağını düşünüyorum.

Adaptasyon süreci hakkında ne düşünüyorsun?

Evet ilk haftalar biraz zor olacak. Farklı bir oyun tarzı kesinlikle. Takım da size bakacak, nasıl olduğunuzu görmeye çalışacak. Ben kolay öğrenen biriyim. Takım arkadaşlarımla kaynaşmam lazım. Çünkü basketbol bir takım oyunu. Utah'ta da yeni sisteme, yeni antrenöre alışmak zor olmuştu. Ama sonuçta ödemeniz gereken bir borç var. Galatasaray'da da kesinlikle önemli bir oyuncu olacağımı düşünüyorum. Takımı sırtlayacağımı düşünüyorum. Bir an önce takım arkadaşlarımı görmek ve onlarla tanışmak istiyorum. Bunun için gerçekten sabırsızlanıyorum.

- Peki beklentilerin neler?

Kazanmaktan başka bir şey düşünmüyorum. Bu dünyadaki en güzel duygu. Mümkün olduğunca çok sayı atmak istiyorum.

- Son olarak Galatasaray taraftarlarına neler söylemek istersin?

- İnternet sitemde taraftarlardan gelen çok sayıda mesaj vardı. Onlara teşekkür ediyorum. Sahaya çıktığımda en iyisini yapmaya çalışacağım. Taraftarlarımız bizi desteklesinler. Çok çalışacağız ve çok iyi bir takım olacağız.

Nesil
    2007
    Yer
    Yeni Açık!

Galatasaray çok güzel transfer yaptı....

Nesil
    2006
    Yer
    Giяєѕun

Beşiktaş Kaya'nın peşinde

Beşiktaş Cola Turka, Tau Ceramica ile bağlarını koparan milli pivot Kaya Peker'in peşini bırakmıyor. Sabah Gazetesi'nde yer alan habere göre: "Siyah-beyazlılar şu anda Zalgiris Kaunas ile görüşen Kaya'yı Türkiye'ye getirmek için bastırıyor.
    Ancak Kaya'nın menajerliğini yapan Tolga Tuğsavul'un ayrılığı siyah-beyazlıların işini zorlaştırıyor. Zira yabancı menajer, özellikle maddi konular yüzünden Kaya'nın Türkiye'ye dönmesine sıcak bakmıyor. Öte yandan hazırlık maçlarındaki performansı ile taraftarını memnun eden Beşiktaş, Jacop Jaacks'ı gönderip, kadrosunu yabancı bir pivot ile daha da güçlendirmek istiyor."

29.09.2007
    Kaynak : Sabah

Büyük sıçrayışı gerçekleştirmek isteyen, birkaç adım geriye gitmek zorundadır. "Bertolt Brecht"

Nesil
    2006
    Yer
    Giяєѕun

Kaya Peker Telekom yolcusu

Yaptığı flaş transferlerle yeni sezonda en büyük şampiyonluk adayları arasında yer alan Türk Telekom bir bomba daha patlatmak üzere...
    Ankara temsilcisi, geçtiğimiz sezonu İspanya’nın TAU Ceramica takımında geçiren Kaya Peker ile prensip anlaşmasına vardı. Yıldız oyuncuyu her konuda ikna eden Türk Telekom’un resmi imzayı da önümüzdeki günlerde attıracağı ve 27 yaşındaki, 2.07’lik yıldıza gelecek sezon Mavi-Beyazlı formayı giydireceği öğrenildi. Bilindiği gibi İspanyol kulübüyle arasında sorunlar olan milli basketbolcu, ayrılmak istediğini daha önce de dile getirmiş ve kısa bir süre önce TAU Ceramica Başkanı tarafından da eleştirilmişti.

30.09.2007
    Kaynak : Fanatik

Nesil
    2006
    Yer
    Ordu

Chris Owens Galatasaray Cafe Crown’da

Galatasaray Cafe Crown, geçtiğimiz sezon Almanya’nın Alba Berlin takımında forma giyen Chris Owens’ı kadrosuna kattı.

2.04 m boyundaki ABD’li oyuncu forvet pozisyonunda görev yapıyor. 1979, Ohio doğumlu Chris Owens 1997 yılında Tulane Üniversitesi’nde profesyonel basketbola adım attı. Daha sonra Teksas Üniversitesi’nde NCAA kariyerine devam eden Owens, 2001 yılında en iyi savunma takımına dahil oldu. 2002 draftında Milwaukee Bucks tarafından seçildi ve aynı sezon Memphis’e takas edildi.

2003 yılında Avrupa kariyeri İtalyan ikinci lig takımı Trapani ile başlayan Chris Owens, daha sonra İspanya’nın Granada takımına transfer oldu. Ardından Yunanistan’ın Panionios takımına transfer olan oyuncu geçtiğimiz sezon Alba Berlin formasını giydi.

1936 Berlin Olimpiyat Oyunları’nda dört altın madalya kazanan ünlü Amerikalı atlet Jesse Owens’ın yeğeni olan Chris Owens, bugün İstanbul’da olacak.

Chris Owens
    Mevki: Forvet
    Doğum Tarihi: 01.03.1979
    Geldiği Takım: Alba Berlin (Almanya)
    Kolej: Teksas
    Boyu: 2.04 m

Nesil
    2005
    Yer
    Samsun

Bu Brown mevzzusunda fazla abartmaya gerek yok eğer çok üst düzey bir oyuncu gelmiş olsaydıki bu imkansız Nba'den bir Türk takımına Nba basınındada büyük bir yer alırdı ama ben göremedim şahsen...
    20 Ocak 1989 - Onların formaları vardı , Taraftarları için terlettikleri.

Nesil
    2006
    Yer
    Giяєѕun

Kepez'in son transferi Simmons

Beko Basketbol Ligi takımlarından Kepez Belediyespor, ABD'li oyuncu Keith Simmons ile anlaştı.
    Beko Basketbol Ligi'nde kalıcı olmayı hedefleyen Kepez Belediyespor, Opel Türkiye Kupası maçları öncesi forvet pozisyonunda oynayan ABD'li oyuncu Keith Simmons'u renklerine bağladı. Simmons'un transferiyle Kırmızı-mavili ekip transfer dönemini kapattı. Genel Menajer Engin Taşkıran, takıma katkı sağlayacak iyi bir şutör transfer ettiklerini söyleyerek, "Güçlü, takım oyununu sahaya yansıtan bir ekip oluşturduk. Ligde başarılı olacağımıza inanıyorum. Simmons'u renklerimize bağlayarak, transferi tamamladık.
    İhtiyaç duyulması halinde ara transferde takıma takviye yapabiliriz" diye konuştu. Cross Üniversitesi mezunu olan, 1985 doğumlu ve 1.96 metre boyundaki ABD'li oyuncu Simmons Holly, 3 sayılık atışlardaki başarasıyla dikkat çekiyor. Simmons, 16.9 sayı ve 4.5 ribaunt ortalamasıyla oynuyor.

02.10.2007
    Kaynak : İHA

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

James White 17.30’da İstanbul’da

Fenerbahçe Ülker Basketbol Takımımızın 4. yabancı transferi olan James White bugün İstanbul'a geliyor. San Antonio takımından Fenerbahçe Ülker'e gelecek olan oyuncu Atatürk Havaalanı'ndan Türkiye'ye giriş yapacak.

James White kimdir?

1982 doğumlu ve 2.01 metre boyundaki White, Cincinnati Üniversitesi mezunu. James White, geçen yıl Spurs'da 6 maçta 22.8 dakika ortalama oynama süresine, 8.3 sayı, 3.3 ribaunt, 0.8 asist, 0.5 top çalma istatistiklerini sığdırdı.

2006 yılında Portland Trail Blazers takımı tarafından 2.tur 31.sırada seçilen James White, daha sonra Indiana Pacers'a takas oldu. Bu takımla 2 yıllık sözleşme yapan White, 30 Ekim 2006'da Pacers ile ilişiği kesildi. 3 Kasım'da San Antonio Spurs ile sözleşme imzaladı ancak sezonu Gelişim Ligi (NBDL) takımlarından Austin'de tamamladı.

Müthiş bir transfer müthiş

Nesil
    2006
    Yer
    #20-#34

acikcasi NBA i surekli seyretmeme ragmen bu oyuncuyu ilk defa duyuyorum bakalim insallah hayirli bi transfer olur.bu arada fener'in CASA TED KOLEJI ile oynayacağı maç sky turk vericekmi

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

[YOUTUBE]EzeAcPik4_s[/YOUTUBE]

Biraz yardımcı olur Osman

Nesil
    2006
    Yer
    #20-#34

tamam ıyı göze hoş gelen smaçlar yaptığı belli ama önemli olan nasıl bir takım oyuncusu olduğuyalnız smaçlarada bakarsak bu sezon all star'da smac yarışmasının galibi olucagı kesın gibi

Nesil
    2006
    Yer
    Giяєѕun

Bir de ben haber ekleyem

F.Bahçe'ye smaç ustası!

Beko Basketbol Ligi şampiyonu Fenerbahçe Ülker, Ersan İlyasova'nın Barcelona takımını tercih etmesi üzerine, adı bir dönem Efes Pilsen'le de anılan Amerikalı oyuncu James White'ı Türkiye'ye davet etti. Opel Türkiye Kupası A grubu eleme müsabakaları için Yozgat'ta bulunan Fenerbahçe Ülker takımının antrenörü Bogdan Tanjeviç, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Ersan İlyasova'yı çok istemelerine karşılık, bu sporcunun İspanya'nın Barcelona takımını tercih ettiğini belirtti. Tanjeviç, ''Biz de bir Amerikalı ile temasa geçtik. James White da kaliteli bir oyuncu, bu oyuncudan beklentimiz çok, bize çok şey verecek'' dedi.
    Geçen sezon Euroleague'de iyi bir derece yapamadıklarını ifade eden Tanjeviç, bu sezon daha iyi bir derece yapmak için çalıştıklarını vurguladı. Bu sezon geçen seneki kadroya benzer bir kadro oluşturdukları anlatan Tanjeviç, Serhat Çetin, Gasper Vidmar, Emir Preldzic'i transfer ettiklerini, Willie Solomon ile yeniden sözleşme imzaladıklarını vurguladı.
    Fenerbahçe Ülker Antrenörü Bogdan Tanjeviç, şöyle konuştu:
    ''Bu sene, geçen seneki kadromuzu koruduk. Kadroya sadece iki tane Sloven genç oyuncu ilave ettik, bir tane Amerikalı bekliyoruz. Ersan İlyasova çok iyi bir oyuncu, ama o Barcelona'yı seçti. Biz en iyi transferi düşünüyorduk, o yüzden James White'ı alacağız. İyi kaliteli bir oyuncu. Bu oyuncudan beklentimiz çok, bize çok şey verecek. James White, bu akşam ya da yarın İstanbul'a gelecek, bu sezon bizim kadromuzda olacak.
    Euroleague için şu anda bir şey söylemek çok zor, ama her şeyi yapacağız, geçen seneye göre daha iyi derece bulmaya çalışacağız. Euroleague'de iyi bir derece yapabilmek için çok iyi çalışacağız, tüm hazırlıklarımı bu lige göre yapıyoruz.''

James White kimdir?

2006 draftında Portland Trail Blazers tarafından 2. tur 31. sıradan seçilen Florida Üniversitesi çıkışlı guard/forvet James White (2,01 m, 25) draft gecesi Indiana Pacers'a takas edildi. Ardından White sezon öncesi Pacers tarafından serbest bırakıldı. O dönem Pacers head coachu olan Rick Carlisle'ın "Coachluk kariyerimdeki en zor an" olarak nitelendirdiği bu kararın ardından 3 gün sonra genç oyuncu San Antonio Spurs ile iki yıllık kontrat yaptı.

Bu imzanın ardından bir ay sonra Teksas ekibi kadrosundaki genişlikten ötürü James White'ı NBDL takımlarından Austin Toros takımına gönderdi. Bu takımın önemli oyuncularından birisi olan White sezonu Toros'da tamamladıktan sonra free agent oldu.

Geçtiğimiz sezon sadece 6 maç Spurs forması giyen White 22,4 dakika, 8,3 sayı ve 3,3 ribaunt ortalamalarıyla oynadı.

25 yaşındaki oyuncu Austin Toros takımında ise 15 maçta 16,3 sayı, 4,0 ribaunt ve 3,1 asist ortalamalarıyla oynadı.

Atletik özellikleri ve smaçlardaki başarısıyla bilinen "Flight" lakaplı oyuncu serbest atış çizgisinden yükselerek vurduğu çift el smaçlarla biliniyor.

04.10.2007
    Kaynak : Sporx.com ve AA

Nesil
    2006

Böyle bir oyuncuya ihtiyacımız var. Pota alıntıda ve boyalı bölgelerdeki atışlarımızda isabetsizlik var.

Nesil
    2005
    Yer
    Samsun

Valla bu sene Efesden biraz korkuyorum ama bizde iyi takım oluşturduk fakat Tanjeviz

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Ceyms vayr Süper adam bence

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul-Bahçelievler

Kaya Peker imzayı attı

Beşiktaş Cola Turka Erkek Basketbol Takımı, bugün Akatlar Spor Kompleksi'nde Kaya Peker ile sözleşme imzaladı.

Akatlar Club Sporium'daki imza törenine Baketbol Şubesi'nden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Şeref Yalçın, Coach Ergin Ataman ve İdari Menajer Hasan Bozkurter katıldı.
    Törende konuşan Şeref Yalçın, sözlerine ülkemizde son günlerde yaşanan elim olaylardan duyduğu üzüntüyü belirterek başladı. Yalçın, "Son 3 gün içinde 16 vatan evladı askerimizin şehit edilmesinden dolayı büyük üzüntü içindeyiz. Milletimize ve şehitlerimizin ailelerine baş sağlığı diliyorum" dedi.
    Türk basketbolunun yetiştirdiği en değerli oyunculardan biri olan Kaya Peker ile el sıkışarak, anlaşma sağladıklarını belirten Şeref Yalçın, "Bu transfer sezon başı itibariyle şampiyonluk parolasıyla yola çıkan Kulübümüz'ün bu yolda ne kadar kararlı ve istekli olduğunun göstergesidir. Kaya'nın transferiyle Takımımız daha da güçlenecek ve şampiyonluğa emin adımlarla yürüyecektir. Bu takım değerli Beşiktaş taraftarlarının da sevgisini kazanacaktır. Taraftarlarımızın salonumuzu bundan böyle hınca hınç dolduracaklarına inanıyorum. Sevgili Beşiktaşlılar'ın ve basketbolseverlerin Takımımız'a desteklerinin devamlı olacağına inanıyor ve herkesi şu anda satışta olan Basketbol Kombine Kartları'nı almaya davet ediyorum" diye konuştu.
    Coach Ergin Ataman da yaklaşık 1 aydır Kaya ile görüştüklerine değinerek, "İspanya'da Tau Ceramica takımında final four oynamış, çok önemli bir oyuncu. Fakat yönetim ile olan bazı anlaşmazlıklardan dolayı kendi isteğiyle oradan ayrıldı. İtalya, İspanya ve Türkiye'den çok önemli transfer teklifleri aldı. Fakat bugün bizimle anlaştı. İnanıyorum ki Kaya'nın da Takımımız'a katacağı güçle, daha önceden de belirttiğimiz ana hedeflerimiz olan Türkiye ligi, Türkiye Kupası ve Avrupa Ligi'nde hedeflerimize ulaşacağız" ifadelerini kullandı.
    İdari Menajer Hasan Bozkurter ise "Geçtiğimiz dönemlerde kıl payı kaçırılan kupalar, artık bu yıl müzemize gelecektir. 104. yılında Beşiktaş Jimnastik Kulübü'nü hem bayan hem erkek basketbol da yaptığımız yatırımlarla bütün kulvarlarda şampiyon yapacağız. Çok önemli transferler yaptık ve Kaya ile birlikte yapmaya devam ediyoruz. Hedefimiz hem Türkiye Kupası hem lig hem de Avrupa'da gelinebilecek en üst noktadır" dedi.
    Beşiktaş forması ile imza törenine katılan Kaya Peker, kendisini Siyah Beyaz renklere bağlayan imzayı attıktan sonra yaptığı açıklamada, "Kafamda hiçbir soru işareti yok. Geçtiğimiz sezon İspanya'da biraz problemlerim oldu ve kendi isteğimle takımımdan ayrıldım. Beşiktaş çok büyük bir Camia. Çok önemli transferler yaptılar. Şampiyonluğa oynamaları ve Ergin hocamın burada olması buraya gelmemin en büyük etkenleridir. Tabii ki taraftarımızı da unutmamak lazım" ifadelerini kullandı.
    "Eminim ki benimle birlikte Takımımız daha da güçlenecek ve bütün kupaları o muhteşem taraftara armağan edeceğiz" diyen Kaya, "Tabii ki onların da özellikle salonumuzda oynadığımız maçlarda bizleri yalnız bırakmamalarını istiyoruz" diye konuştu.

Nesil
    2007
    Yer
    İzmir

Kaya Peker süper transfer oldu.

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul-Bahçelievler

Nesil
    2006
    Yer
    Pekin

Kaya çok iyi bir transfer.Bu sezon takımdan umutluyum.
    So what?
    Saike

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul-Bahçelievler

bende çok umutluyum...herkes tahminde tt ye vermiş ama engin ataman'la en az final oynamamız lazım...Ama Kerem TUNÇERİ'nin yerini kimse alamaz...

Nesil
    2007
    Yer
    Yeni Açık!

İnanamıyorum.Kaya Peker'i mi aldık?Artık şampiyonluğa daha çok inanıyorum

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Kaya süper transfer ama Beşiktaş şampiyonlugu zorlayamıcak bence Fb,Efes ve Telekom varken Bjk'nin işi cok zor.

Nesil
    2007
    Yer
    İzmir-Ordu

Kadromuz bozulmuştu 2-3 yıl önceki gibi değildi.Güçlenmiş olduk

Sayfa 3 / 12 İlkİlk 12345 ... SonSon

Mesaj Yetkileri