Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
31 ile 38 arası toplam 38 sonuç

Konu: Ücret tercihi?

Nesil
    2007
    Yer
    Istanbul

ben kariyerime göre ayarlıyom. yeni başladıysam ne verirlerse artık.

Nesil
    2003
    Yer
    İstanbul

ben man utd'den (2018) yıllık 5.500.000 euro alıyorum, bütçe 788MN, kazanç 119MN, sezonluk bütçe 411MN kalan 431MN, kulüpte 784MN euro ile en zengin kulüplerde birinci. walla ben sözleşmelerimde oyunculara verilebilecek bütçeyi fazlalaştırıp transfer bütçemi azaltıyorum. (hile yok)

Nesil
    2003
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by perpetua View Post
    Yanlis..

Bir teknik direktorun sozlesmesi ne kadar uzunsa ve ne kadar fazla kazaniyorsa, takimdan kovulma ihtimali daha duser, yaptiginiz hareketlere karsi yonetim sizi gorevden almadan daha cok dusunuyor.

Ornegin yilda 1M Euro kazandiginiz ve kontratinizin bitmesine 6 ay kalmis bir takimda stadyumun buyutulmesini isterseniz ve geri cevirilirse, ultimatom verdiginiz takdirde sizi kapi disari etmek icin takimin sadece 500.000 Euro odemesi gerekir.

Ama yilda 4 milyon Euro Kazaniyorsaniz ve 4 senelik kontratiniz varsa ultimatom da verseniz basarisiz da olsaniz gorevden sizi alip 16 milyon Euro'yu odemek istemez hic bir takim.

Eger oyunda bir etkisi olmasa, SI teknik direktor kontratlarini emin ol oyuna eklemezdi.
    Bir bakima hak veriyorum ama ortada hayali bir 16milyon euro dan bahsettigimizi de hatirlatmak isterim.. Zira kovulup da tazminat aldigimi gormedim..Ya da soyle diyeyim: alsam da bu parayi gorebilecegim bir yer yok.. cunku o paranin bir anlami yok!..Benim tepki gosterdigim sey , bu ozellik diger bir cok ozellikle baglantili olmasi gerekmesine ragmen cok yuzeysel kalmis..

Kendimden ornek vereyim bir de.. hicbirzaman bana onerilen maksimum ucreti kabul etmem hatta pek ilgilenmem de ... bana az para veren ve benim sezon sonunda bekleneni veremedigim durumlarda dahi kovulmadim..Hatta utanmadan ultimatom verdim yine kovulmadim..

Sonuc olarak ,
    Oyunda etkisi yok demiyorum sadece gerektigi etkiyi yapmiyor.. diger ozelliklerle yeterince etkilesim halinde degil , bu da komik bir durum olusturuyor oyunda..

Nesil
    2007
    Yer
    Ankara

bende en düşüğü seçiyorum walla aldığım paranın bana hiç bi faydasını göremedim. O kadar para alıyom ne araba ne willa ne yat hiç bişeyim yok

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by amorti View Post
    Bir bakima hak veriyorum ama ortada hayali bir 16milyon euro dan bahsettigimizi de hatirlatmak isterim.. Zira kovulup da tazminat aldigimi gormedim..Ya da soyle diyeyim: alsam da bu parayi gorebilecegim bir yer yok.. cunku o paranin bir anlami yok!..Benim tepki gosterdigim sey , bu ozellik diger bir cok ozellikle baglantili olmasi gerekmesine ragmen cok yuzeysel kalmis..
    Menajer acisindan hayali olabilir ancak meanjaeri yollayan kulup acisindan kesinlikle hayali bir rakam degil bu. Kulupte gorevden alindiginiz zaman bu para kulubun kasasindan cikiyor.

Kendimden ornek vereyim bir de.. hicbirzaman bana onerilen maksimum ucreti kabul etmem hatta pek ilgilenmem de ... bana az para veren ve benim sezon sonunda bekleneni veremedigim durumlarda dahi kovulmadim..Hatta utanmadan ultimatom verdim yine kovulmadim..
    Kontrat kisa ise bu durumlarda kulup teknik direktoru cok daha kolay yollar. Kontrat uzunsa tazminati goze alacak kadar kotu bir durumu bekler.

Sonuc olarak ,
    Oyunda etkisi yok demiyorum sadece gerektigi etkiyi yapmiyor.. diger ozelliklerle yeterince etkilesim halinde degil , bu da komik bir durum olusturuyor oyunda..
    Kulubun butcesine yardimci olarak loyalty ozelliginin artmasi ne kadar mantikli? Ornedin Tigana Besiktas'dan ayrilirken bir yillik ucretini hibe etti. Bu Tigana'nin Besiktas'a sadik oldugunu bu gosterir?

Bir kontrat'in amaci hem kulube hem de imzalayan menajer'e guven vermektir. Kulup kontrati olan bir teknik adamin tazminat odenmeden kulupten baska bir kulube gitmesi karsiliginda guvence sahibidir. Menajer icin ise gorevden alinma durumunda kontrat uzerinde yazan parayi alma garantisi vardir. Kontrat degeri ne kadar yuksekse, bu kontrati bozma cezasi da o kadar pahali olur. Bir kontrat'in herhangi baska bir yarari yoktur.

ne verirlerse allah razi olsun diyom ben

siga 2008 de yeni şeyler eklemeli bence mesela fifa manager deki gibi para biriktirip ev alsak araba alsak harcama yapsak oyuna renk gelmezmi gelir değilmi???

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by sergioagüero View Post
    Aldığımız parayı değerlendirebilsek, daha iyi olur.

aynen katılıyorum o zaman attıgın kontratın bi anlamı kalır... bole paranın bi onmeı yok.

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12

Mesaj Yetkileri