Sayfa 1 / 2 12 SonSon
1 ile 30 arası toplam 47 sonuç

Konu: Maruzat

Nesil
    2006
    Yer
    Göçebe

Default Maruzat

Merhabalar.. Son zamanlarda forumda yönetici abilerimizin hiç olmayacak sebeplerden dolayı ceza verdiklerini gördük.. Bunun en son örneği EmperoR kardeşimizdir.. R.Carlos'un defansif özelliklerinin iyi olmadığını söylediği için Burak şefi tahrik etmiş.. Bu olayın öncesinde de EmperoR kardeşimizin bazı olaylara karıştığı söyleniyor. Lakin bu olayların cezaları verildi.. Bu ban olayının tekrar gözden geçirilmesini arzu ediyorum..

Bir diğer konu.. Sitemizin Adminlerinden Volkan abi dün bana böyle bir mesaj yazmış:
    "Kendine gel, doğru düzgün yaz. Burada provakasyona izin vermem." demiş.. Bunu demesine sebep olan mesajım ise nedvedmania'ya için yazdğım:
    "Ya yeter ama! Burda bende mi illa birisine söveyim! Hala nasıl savunuyorsunuz bu acizi! Aciz dedim ya atarsınız beni de şimdi !" cümlemdir.. Sevgili Volkan abi; Sana saygımın sonsuz olduğunu bilirsin.. Lakin burda bahsini ettiğim kişi benim anama sövmüş bir kişdiir.. Ben burda provakasyon v.s yapmıyorum. Kendi düşüncemi belirtiyorum. Ki küfür eden brisini tekrar affetmek ne kadar doğrudur bilemiyorum.. Bu yazdığım 2. olaya sadece senden cevap bekliyorum Volkan abi. Birisi kalkıpta senin anana ve akrabalarına küfür etmiş olsa sen onu bu foruma tekrar alır mısın? Eğer almaz isen senin annen ile benim annem arasında fark mı var? Senin annen benim annemden üstün durumda mı? Eğer alırdım dersende bende senden özür dilerim burada..

Dediğim gibi ilk konu hakkında herkesin düşüncelerini bekliyorum. Fakat 2. konu hakkında sadece Volkan abinin cevabını bekliyorum. Saygılarla..
    Hani, kurşun sıksan geçmez geceden,
    Anlatamam, nasıl ıssız, nasıl karanlık... Ve zehir - zıkkım cıgaram.

Nesil
    2006
    Yer
    Pekin

Tamam daha önceden sabıkası olabilir ama R.Carlos olayında verilen ceza bence tamamen haksız Baran bunu R.Carlos transferi karalamak için yapmadı aynı görüşünü bana karşıda msn'de söylemişti sonuçta bu onun fikiriydi kimseyide tahrik etmedi eğer tahrik onun yazdıklarında varsa Poster konusuda tahrik bakımından incelenmeli diye düşünüyorum

Bugün aldığı bu talihsiz ceza Baran'ı çok üzdü ve bundan dolayı sert çıkışı yöneticilere karşı gösterdi
    So what?
    Saike

Sheriff Misafir

Quote Originally Posted by tosunpasa View Post
    Merhabalar.. Son zamanlarda forumda yönetici abilerimizin hiç olmayacak sebeplerden dolayı ceza verdiklerini gördük.. Bunun en son örneği EmperoR kardeşimizdir.. R.Carlos'un defansif özelliklerinin iyi olmadığını söylediği için Burak şefi tahrik etmiş.. Bu olayın öncesinde de EmperoR kardeşimizin bazı olaylara karıştığı söyleniyor. Lakin bu olayların cezaları verildi.. Bu ban olayının tekrar gözden geçirilmesini arzu ediyorum..
    İlk olarak şöyle diyeyim.. Banlanmasının nedeni cafede ettiği hakaretler..
    Okur grubuna alınmasının nedeni, sürekli sataşmalarda bulunması ve insanların bilgisini aşağılayıcı mesajlar yazmasıydı..

Bir diğer konu.. Sitemizin Adminlerinden Volkan abi dün bana böyle bir mesaj yazmış:
    "Kendine gel, doğru düzgün yaz. Burada provakasyona izin vermem." demiş.. Bunu demesine sebep olan mesajım ise nedvedmania'ya için yazdğım:
    "Ya yeter ama! Burda bende mi illa birisine söveyim! Hala nasıl savunuyorsunuz bu acizi! Aciz dedim ya atarsınız beni de şimdi !" cümlemdir.. Sevgili Volkan abi; Sana saygımın sonsuz olduğunu bilirsin.. Lakin burda bahsini ettiğim kişi benim anama sövmüş bir kişdiir.. Ben burda provakasyon v.s yapmıyorum. Kendi düşüncemi belirtiyorum. Ki küfür eden brisini tekrar affetmek ne kadar doğrudur bilemiyorum.. Bu yazdığım 2. olaya sadece senden cevap bekliyorum Volkan abi. Birisi kalkıpta senin anana ve akrabalarına küfür etmiş olsa sen onu bu foruma tekrar alır mısın? Eğer almaz isen senin annen ile benim annem arasında fark mı var? Senin annen benim annemden üstün durumda mı? Eğer alırdım dersende bende senden özür dilerim burada..
    Bu konu halledildi.. Sanırım üstelemenin anlamı yok..Bir şans daha verilebilirmi dendi. Ancak verilmedi..
    Dediğim gibi ilk konu hakkında herkesin düşüncelerini bekliyorum. Fakat 2. konu hakkında sadece Volkan abinin cevabını bekliyorum. Saygılarla..
    Ben ikisi hakkındada yorum yaptım. Volkan Baros'da gelince bir cevap yazar sana..

Nesil
    2006
    Yer
    Karşıyaka 35½

O konuda çok mesaj silinmiş, ayrıca Carlos'u beğenmeyen sadece Baran değil. Diğer beğenmeyenlere birşey denmiyorsa bunun sebebi bizden değildir. Karşılıklı tartışmaya girmek istemiyorum, sadece düşüncelerimi yazacağım başka da mesaj atmayacağım.

Baran geçmişte yaptıklarından, aldığı cezalardan sorumludur. Tıpkı nedvedmania gibi. Süresi bittiği için eski düşünceler değişmez. Burada her üye hakkında yöneticilerimiz belli fikirleri vardır.

Atılma sebebi Carlos'u küçük görmesi değil, daha sonrasında yaptığı seviyesizliktir. Bir dönem bir daha girmeyeceğim foruma demişti, ben o konuyu kaldırmasam, tekrar geri geldiğinde nasıl dolaşacaktı forumda?

Bundan sonra daha katı olacağız, kurallar neyi gerektiriyorsa onu uygulayacağız. Bazı konularda taviz veriyordum ama artık onu da vermeyeceğim, sanırım diğer arkadaşlarım da aynı düşüncededir.
    "YÜCE ATATÜRK"

Nesil
    2006
    Yer
    Türkiye

Bence de ceza gereksiz Roberto Carlos konusunda, ki bu konuda bence haklı, bu onu kötüleme anlamına gelmez ki. Ayrıca forumlarda İnamoto'yla dalga geçenler de ceza almalıydı o zaman. Neyse ben uzatmayım tehlike sınırlarına yüzkek istemem

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul

Evet, EmperoR adlı arkadaşımız bazen fanatizm sınırlarını aşsa bile forumda bir saygısızlığını görmedim. Sitede üst yöneticiler ile tartışmaya giremez olduk. Hemen bir şey söylesek bizi küçümseyici şeyler söylüyorlar. Onlar benden daha üstün diye cevap veremeyecek miyim, ağzımı açamayacak mıyım? Tabii hepsi için aynı şeyi söylemem çok zor.

EmperoR önceden de fanatizm yapıyordu ve cezasını alıyordu. Şimdi Roberto Carlos hakkında defansif özelliklerinin iyi olmadığını söyleyince neden ceza alıyor? Zaten şu ana kadar 4-5 defa yazma cezası almıştı, onlar geçmişte kaldı. Onlar öne sürülerek neden bir daha ceza veriliyor?

Bahsedilen kişinin siteye geri alınmasını istiyoruz...

Nesil
    2006
    Yer
    Pekin

Atılma sebebi Carlos konusu değil ama onunla ilişkili Baran o konuda aldığı cezadan dolayı Kafe'de o tepkiyi gösterdi
    So what?
    Saike

Nesil
    2006
    Yer
    Göçebe

Quote Originally Posted by Sheriff View Post
    İlk olarak şöyle diyeyim.. Banlanmasının nedeni cafede ettiği hakaretler..
    Okur grubuna alınmasının nedeni, sürekli sataşmalarda bulunması ve insanların bilgisini aşağılayıcı mesajlar yazmasıydı..

Ben ikisi hakkındada yorum yaptım. Volkan Baros'da gelince bir cevap yazar sana..
    Kimsenin bilgisini aşağıladığını düşünmüyorum sevgili Burak abim.. Kendi düşündüğünü söyledi orda.. Kendi düşündüğünü söylediği için okur grubuna alındı.. Dediğim gibi geçmiştekilerinin karıştırmaya gerek yok cezalarını çekti onların..

2. konu nedvedmania ile ilgili değil.. Volkan abi beni yanlış anlamış. O yanlışı düzeltmek için belirttim o konuyu..

Nesil
    2006
    Yer
    Karşıyaka 35½

Bu arada hatırlatmakta fayda var, silinen mesajlar var, şimdi konuya bakıp, herhangi bir sorun yok diyebilirsiniz. Ceza almasını gerektiren mesajlar silinmiştir.
    "YÜCE ATATÜRK"

Nesil
    2006

Quote Originally Posted by Sekopej
    Bir dönem bir daha girmeyeceğim foruma demişti, ben o konuyu kaldırmasam, tekrar geri geldiğinde nasıl dolaşacaktı forumda?
    Böyle bir düşüncesi olan kişinin banlanıp veya banlanmasının arasında ki fark yoktur. Bir diğer olay tamam bu düşünceden vazgeçmiştir. Tekrar yazmak istiyordur. O zaman forumun belli kuralları var bu kurallar görede yazar grubuna alınmış. Sonra ettiği hakaretten dolayı banlanmış. Aynı dün olan Nedvedmania'a hakaret edenler gibi.

Nesil
    2006
    Yer
    22 | 34

Bizde Serhat'ı istiyoruz.

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul

İyi de Baran en son aldığı yazma cezasını R.Carlos konusu yüzünden aldı. R.Carlos konusu olmasaydı Baran belki de şimdi aramızda olacaktı. Yazma cezası alarak sinirlerine hakim olamadı çünkü haklı idi ve kendisine yediremediğinden öyle bir tepki verdi.

Nesil
    2006
    Yer
    Pekin

Ben o mesajlar yazıldığı zaman o konudaydım bana göre kimsenin bilgisi küçümsenmedi
    So what?
    Saike

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by Ayg.22 View Post
    Konu Baran için açılmış. Serhat için açılmamış. Lütfen konuyu daldan dala saptırma.

Nesil
    2006
    Yer
    Göçebe

Quote Originally Posted by Batuhan Önder View Post
    Böyle bir düşüncesi olan kişinin banlanıp veya banlanmasının arasında ki fark yoktur. Bir diğer olay tamam bu düşünceden vazgeçmiştir. Tekrar yazmak istiyordur. O zaman forumun belli kuralları var bu kurallar görede yazar grubuna alınmış. Sonra ettiği hakaretten dolayı banlanmış. Aynı dün olan Nedvedmania'a hakaret edenler gibi.
    Batuhan zamanında aramızda olan tatsızlıktan dolayı bende ayrılmak istedim. Ama çok sevdiğim kişiler araya girince kaldım. Konu da açtım. İnsanların düşünceleri değişebilir.. Gidene kal, kalana git denilmiyor TSİ'de Baran'ın tepkisi R.Carlos konusundaki olaydan dolayıdır. Ki öyle bir olay benimde başıma gelse bende sinirlenirdim. R.Carlos'u hiç sevmiyorum. Kötü bir futbolcu da diyebilirdi. Bunda ısrar da edebilirdi.. Lakin bu atılmasını veya ceza verilmesini gerektirmezdi diye düşünüyorum..
    .
    .
    .
    Birleştirilen Mesaj:
    Konu Baran için açıldı..

Nesil
    2006
    Yer
    Ankara

Aygün,Serhat kendi hatasından dolayı banlanamasını kendisi istemiştir.
    O yüzden haksız bir durum yok ortada.

Ayrıca konuyu dağıtmayalım LÜTFEN

Öncelikle öneriler kısmında bunları konuştuğunuz için teşekkürler.

İlk olarak bugün atılan arkadaş konusunda açıklama yapayım. Kendisi uzun zamandır pek çok yönetici tarafından uyarılmasına (ben dahil) rağmen, tartışma çıkarmaya yönelik mesajlar yazmaya devam ettiği için okur grubuna tarafımdan dahil edilmiştir. Daha sonra cafe'de sohbet ortamında yöneticilerimizle atışmaya başlamasının ardından duruma bir son verilmesi için mesaj yazdım. Maalesef çıkışlarına devam etti ve tarafımdan forumdan atıldı. Geri alınması gibi bir durum şu an için söz konusu bile olamaz.

Bu arkadaş tek örnek değildir. Bu şekilde tartışmaların odak noktası olarak tespit ettiğimiz başka kişilerde yakın zamanda okur grubuna alınacaklardır. Eğerki aynı tepkileri onlarda verirse onlarında forumdan uzaklaştırılacağı kesindir.

Ayrıca her uzaklaştırılan veya grubu değiştirilen üyemiz için sizlerin bu şekilde tepki vermesi doğru değildir. Burada her üyenin pek çok arkadaşı olduğunu düşünürsek vaktimizi sürekli açıklama yapmakla geçireceğimiz aşikardır. Yönetimsel hareketler konusundaki eleştirilerin sadece adminlerimize yapılacağını her zaman belirtiyoruz. Bu şekilde bir kamuoyu baskısı oluşturularak üyelere verilen cezaların kaldırılması söz konusu değildir.

Özellikle spor forumlarımızda köklü değişiklikler, yeni kurallar uygulanacaktır. Üzerinde çalıştığımız bu kurallları sizlere yakın zamanda duyuracağız. Forum hakkındaki görüşleriniz tabiki bizler için büyük önem taşıyor. Ancak forumun genel gidişatı hakkındaki kararlar TSI yönetimi tarafından verilecektir ve üyelerimiz bu doğrultuda katılım göstermek zorundadır. Bugün pek çok üyemiz ile msn yolu ile görüştüm, pek çoğu yaş olarak benden bir hayli küçük ancak bir o kadar da zeki insanlar. Eğer sabırlı olup bizlerin hangi amaç doğrultusunda uğraştığımızı anlamaya çalışırlar ise hepimiz için keyifli sohbetlerin olacağı bir foruma kavuşacağımızdan kuşkum yok.

Ayrıca moderatörlerimiz hakkındaki fanatiklik iddialarını son dönemde pek çok kez duydum. Bu iddiaları sataşmalar ve tartışmalar yoluyla değil, yönetime kanıtlarıyla beraber bildirerek belirtmek en doğrusudur. Bu yol ile belirtilen tüm şikayetler tarafımızca değerlendirilmektedir.

Nesil
    2006
    Yer
    Antalya

Ben bugüne kadar sadece bir uyarı aldım, neden okur grubundayım anlayamıyorum..

Nesil
    2006

Batuhan zamanında aramızda olan tatsızlıktan dolayı bende ayrılmak istedim. Ama çok sevdiğim kişiler araya girince kaldım. Konu da açtım. İnsanların düşünceleri değişebilir.. Gidene kal, kalana git denilmiyor TSİ'de Baran'ın tepkisi R.Carlos konusundaki olaydan dolayıdır. Ki öyle bir olay benimde başıma gelse bende sinirlenirdim. R.Carlos'u hiç sevmiyorum. Kötü bir futbolcu da diyebilirdi. Bunda ısrar da edebilirdi.. Lakin bu atılmasını veya ceza verilmesini gerektirmezdi diye düşünüyorum..

Bende onu diyorum fikir değişterebilir. Bende bir ara ayrılıyordum fikir değiştirdim. Biliyorsun. Ama Şeçkin abide hakaretten atıldı diyordu. Eğer öyle bir olay var ise dün Nedvedmania'ya hakaret edilenlerde alınmalı. Çünkü onlarda provakasyona uğradı.

Nesil
    2007
    Yer
    Newcastle

Yöneticilik anlayışı ali kıran baş kesene dönmeye başladı sanırım artık.

Nesil
    2006
    Yer
    Göçebe

Quote Originally Posted by Seçkinn View Post
    Öncelikle öneriler kısmında bunları konuştuğunuz için teşekkürler.

İlk olarak bugün atılan arkadaş konusunda açıklama yapayım. Kendisi uzun zamandır pek çok yönetici tarafından uyarılmasına (ben dahil) rağmen, tartışma çıkarmaya yönelik mesajlar yazmaya devam ettiği için okur grubuna tarafımdan dahil edilmiştir. Daha sonra cafe'de sohbet ortamında yöneticilerimizle atışmaya başlamasının ardından duruma bir son verilmesi için mesaj yazdım. Maalesef çıkışlarına devam etti ve tarafımdan forumdan atıldı. Geri alınması gibi bir durum şu an için söz konusu bile olamaz.

Bu arkadaş tek örnek değildir. Bu şekilde tartışmaların odak noktası olarak tespit ettiğimiz başka kişilerde yakın zamanda okur grubuna alınacaklardır. Eğerki aynı tepkileri onlarda verirse onlarında forumdan uzaklaştırılacağı kesindir.

Ayrıca her uzaklaştırılan veya grubu değiştirilen üyemiz için sizlerin bu şekilde tepki vermesi doğru değildir. Burada her üyenin pek çok arkadaşı olduğunu düşünürsek vaktimizi sürekli açıklama yapmakla geçireceğimiz aşikardır. Yönetimsel hareketler konusundaki eleştirilerin sadece adminlerimize yapılacağını her zaman belirtiyoruz. Bu şekilde bir kamuoyu baskısı oluşturularak üyelere verilen cezaların kaldırılması söz konusu değildir.

Özellikle spor forumlarımızda köklü değişiklikler, yeni kurallar uygulanacaktır. Üzerinde çalıştığımız bu kurallları sizlere yakın zamanda duyuracağız. Forum hakkındaki görüşleriniz tabiki bizler için büyük önem taşıyor. Ancak forumun genel gidişatı hakkındaki kararlar TSI yönetimi tarafından verilecektir ve üyelerimiz bu doğrultuda katılım göstermek zorundadır. Bugün pek çok üyemiz ile msn yolu ile görüştüm, pek çoğu yaş olarak benden bir hayli küçük ancak bir o kadar da zeki insanlar. Eğer sabırlı olup bizlerin hangi amaç doğrultusunda uğraştığımızı anlamaya çalışırlar ise hepimiz için keyifli sohbetlerin olacağı bir foruma kavuşacağımızdan kuşkum yok.

Ayrıca moderatörlerimiz hakkındaki fanatiklik iddialarını son dönemde pek çok kez duydum. Bu iddiaları sataşmalar ve tartışmalar yoluyla değil, yönetime kanıtlarıyla beraber bildirerek belirtmek en doğrusudur. Bu yol ile belirtilen tüm şikayetler tarafımızdan değerlendirilmektedir.
    Seçkin abi Baran foruma katıldığından bu yana foruma kattıkları bellidir.. Tek eksikliği fanatizme kaçmasıdır. Ancak fanatizmde seviyeyi aştığına ben şahit olmadım henüz. Kararlar TSİ yönetiminden verilecektir forumda bulunduğum süre zarfı içerisinde bunu az çok anladım.. Ancak bizimde fikirlerimiz sizin için önemli durumda ise küfür etmemiş v.s yapmamış bir arkadaşın aramızdan atılması büyük bir eksiklik olacağı kuşkusuzdur..

Baran adlı kardeşimizin ne kadar iyi bir kişi olduğunu onu site haricinde msn'de v.s ortamlarda tanıyanlar bilir.. Damarına basılmadığı taktirce iyi bir insandır Baran.. Ki bu son olay beni şaşkına çevirmiş durumda.. Futbolcular hakkında herkes aynı düşüncede olmak zorunda değil. Eskiden beri böyle yapması hiç bir şeyi değiştirmez. Eskiden yaptığı yanlışların yeni ve ceza gerektirmeyen bir konuya karıştırılması pek doğru değil düşüncesi içerisindeyim..

Nesil
    2006
    Yer
    Antalya

Baran yada ben hiç farketmez kendi derdimden onun işini de tam anlayamadım... Beni de atacaksınız anlaşılan.. En azından bir açıklama bekliyorum... Bugüne kadar sadece 1 uyarı aldım, bunca tartışmaya giren kişi varken benim bu gruba alınmam haksızlık değilmidir ?

Belirttiğim gibi şu an için geri alınması söz konusu bile olamaz. Kendisi uyarılarıma rağmen yöneticilerimizle polemiğe devam etmiştir, eleştirmeye hakkınız var tabiki ancak karar ve tavırlarımız değişmeyecektir.

uAburak89 diğer arkadaş için geçerli olan sebepler senin içinde geçerlidir. daha önce kaç uyarı aldığınızın bir önemi yoktur. Forumda huzursuzluk yarattığına inandığımız tüm üyeleri bir süre okur grubuna alacağız. Atmaya niyetimiz yok seni, tabi sende çirkin yollara başvurmazsan.

Bizleri makine olarak görmeyin, pek çok konu üzerinde çalışıyoruz. İlk olmadığınız gibi sonda olmayacaksınız.

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by uAburak89 View Post
    Baran yada ben hiç farketmez kendi derdimden onun işini de tam anlayamadım... Beni de atacaksınız anlaşılan.. En azından bir açıklama bekliyorum... Bugüne kadar sadece 1 uyarı aldım, bunca tartışmaya giren kişi varken benim bu gruba alınmam haksızlık değilmidir ?
    Burak'cığım sorununu ö.m. yolu ile hallet. Bu konu Baran için açıldı sonra kilitlenmesin.

Nesil
    2006
    Yer
    Göçebe

Böyle giderse çok kan kaybı olur TSİ'de...

Nesil
    2006
    Yer
    Pekin

Bakın tekrar ediyorum Baran sadece görüşlerini belirttiği için haksız yere ceza aldı tartışmaya girmedi kesinlikle bu forumda insanlar görüşlerini savunmayacaksa o zaman bir anlamı olmaz ve Baran bu aldığı haksız cezadan dolayı sinirlerine hakim olamadı bu yüzdende atıldı (burada maalesef Sheriff (Burak abinin)in suçu bulunmaktadır orada sadece kendisi tahrik olduğunu belirtti yoksa herkes orada karşılıklı görüşlerini belirtiyordu)
    So what?
    Saike

Gerekiyorsa evet biraz kan kaybedeceğiz. Böyle olduğu için bizde mutlu değiliz ancak bizleri çaresiz bırakanlar utansın diyorum.

Konu saçmalamaya varmadığı sürece kilitlenmeyecektir.

Nesil
    2006
    Yer
    Antalya

Ben kiminle görüşmem gerektiğini gayet iyi biliyorum, Volkan abinin yazdığı kuralı göstermek ortalığı germek olmuş.. Ortada çok büyük bir haksızlık var, dünkü olay yüzünden bu ceza geldi büyük ihtimal, ben ilk başta kural gösterdim herkes üzerime gelince savunuyorum durumuna DÜŞÜRÜLDÜM..

Ben anlatamıyorum sanırım, olay sadece bugünkü konuya özel değildir. Bu başlangıç noktası oldu. Pek çok üye benzer uygulamalara maruz kalabilir. Herkes birilerini savunmaktansa kendi tavırlarını gözden geçirme yoluna gitse iyi olur.

Kendisi adminlerimizle görüşür uygun görülürse cezası kaldırılır. Sizlerin savunması sadece size ve bizlere zaman kaybı olarak geri dönüyor.

Nesil
    2006
    Yer
    Pekin

Quote Originally Posted by Seçkinn View Post
    Kendisi uyarılarıma rağmen yöneticilerimizle polemiğe devam etmiştir, eleştirmeye hakkınız var tabiki ancak karar ve tavırlarımız değişmeyecektir.
    Baran polemiğe Sheriff abi ile girdiği için ceza aldı herhalde ama o yöneticiler ile karşı görüşten olamaz mı yani?
    So what?
    Saike

Sayfa 1 / 2 12 SonSon

Mesaj Yetkileri