1 ile 30 arası toplam 30 sonuç

Konu: FM 2007'de hata (okuyun)

Quote Originally Posted by Hagi10-Dirk41 View Post
    Ne biçin konuşuyorsun sen ya şike falan saçma sapan laflar etme!!

Konuya gelirsek oyunda hiç bir hata yoktur TSL'de puan eşitliğinde ikili averaja bakılır , bu durumdaki gibi eğer ikili averaj eşitse (Deplasmanda atılan gol ikili averajda herhangi bir avantaj SAĞLAMAZ!!) genel averaja bakılır fenerbahçenin şampiyon olması doğrudur...İstersenseniz TFF'nin sitesine bakabilirsiniz...
    ben tff resmi sitesine baktım bununla ilgili bi bilgiye ulasamadım. link atabilirmisn? biz de bu konuda bilgilenelim

Ne biçin konuşuyorsun sen ya şike falan saçma sapan laflar etme!!

Konuya gelirsek oyunda hiç bir hata yoktur TSL'de puan eşitliğinde ikili averaja bakılır , bu durumdaki gibi eğer ikili averaj eşitse (Deplasmanda atılan gol ikili averajda herhangi bir avantaj SAĞLAMAZ!!) genel averaja bakılır fenerbahçenin şampiyon olması doğrudur...İstersenseniz TFF'nin sitesine bakabilirsiniz...
    İkili averajda deplasmanda atılan goller de belirleyici olur...!

Exclamation

Quote Originally Posted by Hugo View Post
    İkili averajda deplasmanda atılan goller de belirleyici olur...!
    Quote Originally Posted by demirhanmurat38 View Post
    ben tff resmi sitesine baktım bununla ilgili bi bilgiye ulasamadım. link atabilirmisn? biz de bu konuda bilgilenelim
    PUAN USULÜ VE AVERAJ:

Türkiye Profesyonel Lig müsabakalarında kazanan takıma 3 (üç), berabere kalan takıma 1 (bir), kaybeden takıma 0 (sıfır) puan verilir.

Puan usulü ile yapılan müsabakalar sonunda en fazla puanı kazanan takım birinci, ondan sonra gelen ikinci ...... olarak sıralanır. 2006 - 2007 Sezonunda aynı puana sahip ilgili takımlar arasında aşağıda belirtilen esaslar uygulanır.

a) Öncelikle aynı puana sahip ilgili takımların kendi aralarında oynadıkları müsabakalardaki puan üstünlüğüne,
    b) Kendi aralarındaki müsabakalarda puan eşitliği varsa kendi aralarındaki müsabakalardaki gol averajına, (Kendi aralarındaki maçlarda atılan gollerde eşitlik var ise, deplasmanda fazla gol atan takım üstün sayılmaz.) Futbol Müsabaka Talimatı'nın 10.maddesinin son paragrafı hükmünce; Lig B kategorisinde klasman gruplarında sezon sonundaki puan cetvelinde takımların kendi aralarında oynamış oldukları 4 maça birden bakılır.
    c) Kendi aralarındaki müsabakalarda puan ve gol eşitliği devam ediyorsa, Genel puantajdaki gol averajına bakılır. Takımlar arasındaki gol averajı da eşit ise daha fazla gol atmış olan takım üstün sayılır.
    d) Bu şartlara rağmen eşitlik devam ediyorsa hükmen yenilgisi olmayan takım üstün sayılır.
    e) Bütün bu şartlara rağmen eşitliğin devam etmesi halinde belirtilen esaslara göre ilgili takımlar arasında yapılacak tek maçlı eleme usulü müsabakaları neticesinde kazanan takım üstün sayılarak nihai sonuç alınır.

Bu da linki

http://www.tff.org/default.aspx?pageID=350

PUAN USULÜ VE AVERAJ:

Türkiye Profesyonel Lig müsabakalarında kazanan takıma 3 (üç), berabere kalan takıma 1 (bir), kaybeden takıma 0 (sıfır) puan verilir.

Puan usulü ile yapılan müsabakalar sonunda en fazla puanı kazanan takım birinci, ondan sonra gelen ikinci ...... olarak sıralanır. 2006 - 2007 Sezonunda aynı puana sahip ilgili takımlar arasında aşağıda belirtilen esaslar uygulanır.

a) Öncelikle aynı puana sahip ilgili takımların kendi aralarında oynadıkları müsabakalardaki puan üstünlüğüne,
    b) Kendi aralarındaki müsabakalarda puan eşitliği varsa kendi aralarındaki müsabakalardaki gol averajına, (Kendi aralarındaki maçlarda atılan gollerde eşitlik var ise, deplasmanda fazla gol atan takım üstün sayılmaz.) Futbol Müsabaka Talimatı'nın 10.maddesinin son paragrafı hükmünce; Lig B kategorisinde klasman gruplarında sezon sonundaki puan cetvelinde takımların kendi aralarında oynamış oldukları 4 maça birden bakılır.
    c) Kendi aralarındaki müsabakalarda puan ve gol eşitliği devam ediyorsa, Genel puantajdaki gol averajına bakılır. Takımlar arasındaki gol averajı da eşit ise daha fazla gol atmış olan takım üstün sayılır.
    d) Bu şartlara rağmen eşitlik devam ediyorsa hükmen yenilgisi olmayan takım üstün sayılır.
    e) Bütün bu şartlara rağmen eşitliğin devam etmesi halinde belirtilen esaslara göre ilgili takımlar arasında yapılacak tek maçlı eleme usulü müsabakaları neticesinde kazanan takım üstün sayılarak nihai sonuç alınır.

Bu da linki

cok tesekkurler

arkadaşlar önce ikil averaja bakılır ama ikili averajda deplasman golü diye bişey yok gerçektede bu böle örneğin a takımı b takımını 10-0 yendi ikinci maçta b takımı a takımını 1-0 yendi o zaman daha fazla gole felan bakmaz direk averaja geçer yani elemelerdeki gibi değil

2 takimin puani ayniysa takimlar arasi averaja bakilir. Bunda deplasman avantaji yoktur. Atilan - yenilen= 0 ise genel averaja bakilir. Sonuc dogru!!!

PUAN USULÜ VE AVERAJ:

Bu da linki

saol kardeş aynı şey banada olmuştu.
    bu arada şike falan diyen arkadaş fb nin şikelerini hatırlatmıyım sana?))

ilk olarak avareja bakılır

Nesil
    2007
    Yer
    Migros Üst

8-0'ın acısını çıkartıyordur Aziz Baba...

Default FM 2007'de hata (okuyun)

Arkadaslar fm 2007 de bır hata ıle karsılastım. Galatasaray ile şampiyonluga oynuyorum. Fenerbahçe ile ligin ilk yarısı Şükrü Saraçoğlu nda karşılaştım ve 3-2 mağlup oldum. Buraya kadar herşey normal. Ligin ikinici yarısı Fener den 8 puan gerideyim son 5 hafta. Fener le evimde oynadım ve 1-0 kazandım. Puan farkı 5 e indi. Sonrasında Fener sırasıyla berabere kalarak ve yenilerek avantajını kaybetti ve puan farkı kayboldu. Son haftaya eşit puanla girdik ama Fener in averajı 4 daha iyiydi. Son hafta Fener evinde Orduspor la ben Ankaraspor la oynuyordum. Fener Ordu yu 3-0 ben Ankaraspor u 5-0 yendim. Fener hala 2 averaj daha iyiydi. Maçın sonunda ben şampiyonluk beklerken 2. oldum.Deplasmanda fazla gola attığımdan benim şampiyon olmam gerekmez mi? Oyun ikili averaj sıralamada önemli diyor ama benim şampiyonluğumu yedi. Bu konudaki görüşleriniz neler? Bekliyorum...

Nesil
    2007
    Yer
    Bursa

Şampiyonluk FB'nin olmalı çünkü averajı daha iyi. Oyunda bir hata yok. Ligde ikili averaja ancak puan ve averaj eşitliğinde bakılır.

Nesil
    2006
    Yer
    gebze/kocaeli

fb nin averajı daha iyi

Fenerbahçe üstünmüş averajda.

Arkadaslar Turkiye Liginde Ne Olursa Olsun Ikili Averaja Bakar.puan Esit Olursa Ikili Averaj Ikili Averajda Esit Olursa Gol Averajina Bakilir..

ne averajı ya senin galatasarayın şampiyon olması lazımdı.
    son hafta puanlarınız eşitti galiba eğer altındaki takım la beraber üç takım aynı puanda olsaydınız o zaman fener şampiyon olurdu.
    oyunda böyle hata olmaz ama anlayamadım.

Nesil
    2003

Screenshot alabilirmiyim? Eger bu sorun varsa biran once gormek ve kanit biriktirmek lazim ki SI'a duzeltmesi icin rapor verme sansimiz olsun.

bncede arkın dedi gibi şampion olması alzım artık averaj hesabı yok 2li averaja bakılıo

burası Türkiye

usrobotics Misafir

Quote Originally Posted by Wesley Sneijder View Post
    Şampiyonluk FB'nin olmalı çünkü averajı daha iyi. Oyunda bir hata yok. Ligde ikili averaja ancak puan ve averaj eşitliğinde bakılır.
    Alakasi yok puan esitligi halinde direk ikili averaja bakilir.gs nin sikeyle kazandigi 8-0lik mactan sonra kaldirildi averaj kurali.

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

Oyunda ikili averaj kuralı yanlızca puan ve genel averaj eşitliklerinde geçerli olur..
    Senin dediğin kadarıyla Fb'nin genel averajı Gs'den 2 fazla..
    Bu durumda Fb'nin şampiyon olması çok normal..
    Eğer Fb ve Gs'nin averajları eşit olsaydı şampiyon Gs olabilirdi..

Nesil
    2007
    Yer
    Bursa

usrobotics, nasıl alakası yok?

usrobotics Misafir

tamam iste oyun hatali.normalde turkiye liginde direk ikili averaja bakiliyor.

Nesil
    2006
    Yer
    2 kıtada birden olandan;)

Türkiye Ligi'ni bırakın, artık kurallar genelleştiği için bütün heryerde bu böyledir. Fenerbahçe AZ ile burada 3-3 orada 2-2 berabere kaldı, AZ turu geçti. Anlatabildim sanırım?

ewt o konuda oyun hatali puan esitliginde onccelikle ikili averaja bakilir eger onlarda esitse norml averaja bakilir

Arkadaslar bende screenshotlar da var ama nasil burada gosterecegimi bilmiorum yardim edebilirmisiniz
    .
    .
    .
    Birleştirilen Mesaj:
    Iste screenshotlar
    Puan Durumu

Ilk Mac

Ikinci Mac

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

benzer olay benim de başıma geldi lütfen si'e iletin bu şikayetimizi az daha kovulacaktım takımdan )=

haluk ulusoy fenere kıyak gecmiş olamaz !

ewt oyunda hata var gs nin 2 li averajla şamp. olması lazım...

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

oyunda hata yok zaten gs ne zaman fb den şampiyonluk alabildiki şimdide alcak
    98>100
    unutma unutturma

Quote Originally Posted by usrobotics View Post
    Alakasi yok puan esitligi halinde direk ikili averaja bakilir.gs nin sikeyle kazandigi 8-0lik mactan sonra kaldirildi averaj kurali.
    Ne biçim konuşuyorsun sen ya şike falan saçma sapan laflar etme!!

Mesaj Yetkileri