Sayfa 2 / 7 İlkİlk 1234 ... SonSon
31 ile 60 arası toplam 198 sonuç

Konu: Football Manager 2008

Nesil
    2006
    Yer
    Pekin

Eren abinin dediklerine katılıyorum spiker olayıda oyunu çok yavaşlatacağından olmasın..
    So what?
    Saike

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

- İlk etapta duran toplarda oyuncunun topu kalecinin önüne atana kadar geçen saçma zaman düzeltilsin..

- Sakatlıklar çok abartılı..Onlarda düzenleme yapılsın..

- Oyuncular topsuz alanda çıkan tartışmalarda direkt oyundan atılmasın, ilk önce sarı kartla uyarılsın..

- Hakeme itirazlarda bazen çok fazla kırmızı kart oluyo, bu da düzeltilsin..

- Federasyona hakemi şikayet edip haklı bulunursak maç tekrarı yapılsın..

Quote Originally Posted by EreN View Post
    Öncelikle KİRALIKLAR yabancı sayılmasın.
    2D maçta biraz iyileştirmeler yapılabilir.
    Takımlar arası fark azaltılmalı ve MENEJERİN TAKTİĞİ daha belirleyici rol oynamalı.
    SPONSORLUK olayı geliştirilmeli.
    Sakatlık ve Kırmızı kart olayı düzeltilmeli.
    Haberlerdeki opsiyonlar ve çeşitlilik arttırılmalı.
    TÜRKİYE DB'si turksportalın verdiği gibi olmalı.
    BOL randomlu bile olsa 3.lig olmalı.
    Oyundaki takımların FİNANSLARI iyi aktarılmalı.
    Oyuncularla olan birebir etkileşimler artmalı aynı şekilde menejerler arasıda.
    Arka planda dolaşan bazı şeyler optimize edilip oyun hızlanmalı.
    Oyundaki Transfer olayı biraz daha reele yaklaştırılmalı.
    Futbolculara bir KARAKTER yapısı uyarlanmalı.
    Stadyumlara gelen gidenler yani ortalamalar falan düzeltilmeli.bkzFB saraçoğlu ortalama hep 27bin ama gerçekte bu sene 42 bini geçiyor.
    Görsel öğeler bakımından çok abartı isteklerde bulunulmuş.Lütfen oyunu FİFA MENEJER'e çevirmeyelim.Gerek yok..

aklıma şimdilik bunlar geliyor.
    tamamı ile katılıyorum!

omer-faruk-14 Misafir

Oyunda Türkçe dil seçeneği olsun o bana yeter.

Nesil
    2007
    Yer
    Kahramanmaraş

Türkçe dil seçeneği olursa ayrıntıya daha fazla inerler zaten.Herşeyden önce süperligde daha ayrıntıya girmelerini istiyorum walla

Nesil
    2005
    Yer
    Republic Of Fenerbahçe

Mesela tribünlerin fiyatlarına karışabilsek.YÖnetime maç başı öneri yapabilsek ayrıntı isteyen menejerler için.YÖneim kafasına göre uygulasa bizim öneriyi dikkate alarak tabi.MEsela tribünleri 4 e bölseler fbyi örnek vereyim MİGROS tribün doluluk oranı %bilmem kaç bilet fiyatı şu kadar diye bir sonraki maçın da tahmini doluluğıunu yazsalar ve bu doluluk direkt olarak transferler başarılar ile etkilense.Çok karışık oldu ama
    dar ağacında olsak bile son sözümüz FENERBAHÇE !

Şöyle bir yenilik var aklımda, çok da hoş olur. Transfer teklifi ediyoruz bir oyuncu için kulübüne, kulübü kabul ediyor ama başka kulüplerin yaptığı teklifleri de kabul ediyor. Örneğin; 5-6 kulüp bir oyuncuya kontrat önerebiliyor ve oyuncu bu kulüplerin kontratlarını düşünüyor. İşte biz bu esnada menajer olarak devreye girebilip oyuncunun aklını çelebiksek çok iyi olur. Mesela "Bizim takıma gelmelisin çünkü burada maaşını iyi alacaksın.", "Bizim takımda sevdiğin arkadaşların var.", "Bizim hedeflerimiz büyük." vb. vaatler vererek oyuncuyu ikna edebilme gibi şeylerin olması büyük zevk katar diye düşünüyorum.

Nesil
    2007
    Yer
    Foruma katıldığınız yer

Fanatik ve Fotospor eklense...

Nesil
    2005
    Yer
    Republic Of Fenerbahçe

Quote Originally Posted by eGowiCh View Post
    Şöyle bir yenilik var aklımda, çok da hoş olur. Transfer teklifi ediyoruz bir oyuncu için kulübüne, kulübü kabul ediyor ama başka kulüplerin yaptığı teklifleri de kabul ediyor. Örneğin; 5-6 kulüp bir oyuncuya kontrat önerebiliyor ve oyuncu bu kulüplerin kontratlarını düşünüyor. İşte biz bu esnada menajer olarak devreye girebilip oyuncunun aklını çelebiksek çok iyi olur. Mesela "Bizim takıma gelmelisin çünkü burada maaşını iyi alacaksın.", "Bizim takımda sevdiğin arkadaşların var.", "Bizim hedeflerimiz büyük." vb. vaatler vererek oyuncuyu ikna edebilme gibi şeylerin olması büyük zevk katar diye düşünüyorum.
    Bu zaten oyunda kısmen var.oyuncunun aklını ETKİLEŞİM ekranından çelebiliyorsun

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

defans oyuncuları bomboş ve rahat pozisyonlarda topu direk taça atmasın, forvetlerde kendi kendilerine ara pası atmaya çalışıp topu taça atmasınlar.
    alemde tekiz, hepinize yeteriz..

Nesil
    2005
    Yer
    Republic Of Fenerbahçe

Quote Originally Posted by koray_capello View Post
    defans oyuncuları bomboş ve rahat pozisyonlarda topu direk taça atmasın, forvetlerde kendi kendilerine ara pası atmaya çalışıp topu taça atmasınlar.
    Ayrıca herşeyi DAR ve ORTADAN yaptığın halde defans oyuncuların kanatlara KAPTIRILMASI KESİN olan toplar çıkarmasın.Bayılıyorlar bunu yapmaya

Beyler 2d maç motoru geliştirilirse oyunun bi gerçekçilii kalmaz top kayıpları pas hataları top sekmeleri pozisyon hataları vs maç motoru düzelirse saçma olur ikon halinde olması gerçekle birebir tutuo zaten

Nesil
    2005
    Yer
    Turkiye'de biyerler iste

futbolcuların maç sonrası dogru içeri gitmesi saçma bence adam kupayı kazanıyo hemen içeri gidiyo biraz sahada eglenir

Nesil
    2006
    Yer
    internetten

-Tribünler kesinlikle eklenilmeli

-Türkçe dil seçeneği gelsin

-Trabzon'u sıradan bir anadolu klübü yapmasınlar

-Antrenmanları izleme güzel fikir olabilir ama ayrıntı olması lazım

-Oyun alanındaki saçmalıklar kaldırılmalı(kalecinin topu alamaması, topu durduk yerde taca atması gibi...)

Opsiyonlu sözleşme de eklenmeli diye düşünüyorum. 3+1 yıllık, 2+1 yıllık sözleşmeler imzalayabilelim, çok güzel olur sanıyorum.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

hangi futbolcu ne kadar forma sattırmış gözüksün

Abi bence transfer müzakerelerini yaprken süre kısalsın oyuncuyla daha aksiyon halde pazarlık olsun yani cidden masaya oturulsun böyle yıllık 4mil. vercen o 5 isticek 4,5 dicen falan bütün bu işlemler daha kısa sürede olsun

Nesil
    2006
    Yer
    Okul

Arkadaşlar çok güzel fikrler var. Benim aslında en hoşuma giden Egowich'in dediği oyuncunun kafasını karşıtırma işi oldu. Mesala Oyuncular o ülkeye gelmeden önce oradaki yurtdaşlarını arasa bilgi alsa, bizede şu sebebten dolayı gelmek istemiyoruz dese çok güzel olur bence.Diğer aklıma gelen fikirler;

-Ibrahimoviç, Henry, Cesar Delgado gibi futbolcular biraz gerçeğe uygun yapılsa(İyi futbolcular kabul ama 0'dan gol atıyorlar)

-Altyapıdan çıkan oyuncuları yetiştirmesinin biraz daha kolay olması sağlanması. Tıpkı Messi gibi o da birden parladı.(Oyunun ilerleyen zamanın bence altyapımızın hiç bir önemi olmuyor, sırf başka takımlarda yetişen regen oyuncularla takım kuruyoruz)

-Şampiyonlar liginin, Uefanın önemi artırılsa. Bazen ligde şampiyon olamıyoruz, bu kupalardan birini alıyoruz ama yönetim yine menun olmuyor.

-Takım finansal krize girdiğinde, Klube bağlılığı olmayan oyuncular maaşlarını alamadıklarında klupten ayrılma şanslar olsa

-Oyunun scoutları artırılsa. Cm serisindeki gibi iyi araştırma yapmıyor scoutlar kanımca.(Buna dahil olabilecek Türkiye ligi daha gerçekçi olsa)

-Bir arkadaşın da dediği gibi yeni kontrat maddeleri eklense. Bu opsiyon şeklinde olabilir yada bir oyuncu bir takıma geldiğinde o oyuncuyu alan takımın beğenilmesse şu ücrete size geri dönme maddesi var şeklinde

-Hakemlerin önemi arttırılsa(Arada sırada tartışmalı pozisyonlarda haklı çıkmak iyi olurdu ama ne olursa olsun o maç yada o karar iptal edilmese taraftarın hakeme olan saygısı azalsa, maçta onu yuhlasalar)

-Kendimize yeni ezeli rakipler yaratabilsek.

-Oyuna başkanlık opsiyonu eklense

-Takım konuşmalarının etkisi azatılsa, çoğu zaman maçı tek başına bunlar etkiliyor.

-Klüplerinin gelirleri, giderleri daha uygun hala getirilse

-Oyunu aldığımızda hiç uğraşmadan logo, resim, herşey hazır olsa

-Belki biraz uçuk kaçık bir fikir olcak ama, Oyuna federasyonlar eklense, maçları ileri tarihe aldırabilme şansımız olsa( Cm 2000 de vardı sanırım), bizim gibi sürekli yabancı sınırı değişmesi söz konusu olan bir ülkede Milli takımın başarısına göre yabancı sınırlaması değişse

-Son olarak bir oyuncuya uyruk değiştirme önerisinde bulunma şansımız olsa, oyuncuda kendi milli takımında forma giymiyorsa, bulunduğu ülkeyi seviyorsa uyruk değiştirse.

Fm 2008'in demosunu bile büyük bir heyecanla bekliyorum. Temmuz ayı gibi falan çıkar inş.

Başkanlık opsiyonu da harika olur. Takımın başına geçebilip yeni teknik direktör getirme, kulübü finanse etme vb. gibi şeyler olursa harika olur.

Bir de menajerlik sisteminin de değişmesinde fayda olabilir. Örneğin; oyunda oyunculara ödeyeceğimiz bedelleri vb. her şeyi biz ayarlayıp seçiyoruz. Bu İngiltere'de böyle ama diğer ülkelerde böyle olmayabiliyor. Mesela Türkiye'de böyle değil. Oyundan önce tüm yetkileri isteyip istemeyeceğimiz sorulsa ve biz tüm yetkileri istemeyeceğimizi seçtiğimizde, başkana bir transfer listesi versek, o da finansa göre oyuncu alıp satsa, daha güzel olur gibime geliyor.

Düşünsenize, başkan geliyor size "Gravesen ile anlaştım, alayım mı?" diye soruyor, size danışıyor, siz de hayır veya evet diyorsunuz. Veya siz diyorsunuz "Başkanım Mehmet Topuz'u alabilir misin?", cevap şöyle oluyor: "Kulübü satmaya yanaşmıyor."

Yani iki seçim olsa, "tam menajerlik", "yarı menajerlik" diye, tam menajerlik mevcut oyundaki gibi alımı satımı biz yapıyoruz, yarı menajerlik ise Türkiye'deki sistem, hayali bile güzel.

Nesil
    2006

Tek şey istiyorum FM 2008'den,eski oyunlardaki kayıtlarımıza devam edebilelim,FM 2007'de baya ilerledim,hesaplarıma göre bu yeni FM çıkana kadar 2050 yılını bulurum,bu kadar emeğim yeni oyunun çıkışıyla boşa gitsin istemiyorum
    Forumlarımızda küfür etmek yasaktır. Küfürlü mesaj yazdığı için hesabı kapatılmıştır.

Quote Originally Posted by dick View Post
    Tek şey istiyorum FM 2008'den,eski oyunlardaki kayıtlarımıza devam edebilelim,FM 2007'de baya ilerledim,hesaplarıma göre bu yeni FM çıkana kadar 2050 yılını bulurum,bu kadar emeğim yeni oyunun çıkışıyla boşa gitsin istemiyorum
    Güzel bir fikir aslına bakarsan ama FM 2008'de veritabanı farklı olacağı için böyle bir şey olabilir de olmayabilir de.

Nesil
    2006

Güzel bir fikir aslına bakarsan ama FM 2008'de veritabanı farklı olacağı için böyle bir şey olabilir de olmayabilir de.
    Oyuncu veritabanını direk kayıtlı oyundan alıyor FM,aslında olmayacak iş değil
    Forumlarımızda küfür etmek yasaktır. Küfürlü mesaj yazdığı için hesabı kapatılmıştır.

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul

Spikerin sesli olması ,yeni ses dosyaları ve bununla birlikte daha fazla yer kaplayan FM demek.Bu da oyunu düşük sistemlerde oynayan oyuncuları sıkıntıya sokacaktır.

Benim beklentilerim:

*Maç ekranında bizim ikonumuz
    *Daha da gerçekçi maç motoru(Şimdikide bayağı gerçekçi aslında)
    *Daha az sakatlanma
    *Başkanla daha fazla iletişim kurabilme
    *Başkanların profili gözüksün
    *Başka ekiplere kiralık gönderilen yabancı oyuncular kontenjandan yemesin
    *Daha farklı yerlerden gelirler gelsin(Sponsor vs.)
    *EN ÖNEMLİSİ TÜRKÇE DİL DESTEĞİ

Mesela sponsorluk teklifleri gelmeli bize ve biz de bunları inceleyip seçebilmeliyiz. Örneğin; Fenerbahçe'nin menajeriyiz diyelim, avea'dan, TURKCELL'den, Ülker'den forma için olsun, ana sponsorluk için olsun çeşitli sponsorluk teklifleri gelmeli ve en iyi bedeli ve şartları kabul edip onaylamalıyız.

Avrupa'da ünümüz duyulduğunda ise Carlsberg, Gazprom, BENQ siemens, bwin gibi firmalardan da teklifler gelebilmeli.

Nesil
    2005
    Yer
    Turkiye'de biyerler iste

başka bir lige gitmeden dil ögrenebilsek,birden fazla favori takım ve oyuncu secebilsek iyi olur yönetimden şikayetçi olabilsek bunlarda olsa iyi olur
    .
    .
    .
    Birleştirilen Mesaj:
    bide sponsorluk teklifi cok az geliyo millet yıllık 5 6 milyon eurolardan bahsediyo oyunda mesela galatasarayın 700 bin dolar yıllık sponsor geliri

Nesil
    2003

Mesela sponsorluk teklifleri gelmeli bize ve biz de bunları inceleyip seçebilmeliyiz. Örneğin; Fenerbahçe'nin menajeriyiz diyelim, avea'dan, TURKCELL'den, Ülker'den forma için olsun, ana sponsorluk için olsun çeşitli sponsorluk teklifleri gelmeli ve en iyi bedeli ve şartları kabul edip onaylamalıyız.

Avrupa'da ünümüz duyulduğunda ise Carlsberg, Gazprom, BENQ siemens, bwin gibi firmalardan da teklifler gelebilmeli.
    Sponsorluk tekliflerini degerlendirme ve kabul etme kulup menajerinin degil, yonetiminin isi oldugu icin bu ozelligin gelme ihtimali sifir.

Ayrica bu markalarin isim haklarinin satin alinmasi gerekir oyunda kullanabilmek icin.

Transfer de yönetimin işi. Türkiye'de hangi menajerin bütçeye göre transferi bizzat kendi yaptığı görülmüş ki?

Bu sebepten dolayı sponsorluk da bizim işimiz olabilir.

---abiler oyuncu ikonlari kulubedeyken yani daha taktiklere bile girmeye gerek kalmadan onlari surukle-birak yapip isindirabilsek
    ---baskanla muhabbeti artirabilsek
    ---kiraliklar yabanci sayilmasa(bu bence bu seneye mahsus bi hataydi cunku tek kelimeyle rezalet)
    ---benim forvet oyuncum rakibimin aptal kalecisine topu atabilmek icin yirtinmasa
    ---ve en onemlisi kanat-forvetler icin ekstra bi mevki olsa yani kullanilmasi opsiyonel olsa(sweeper gibi) ve bu mevki yerine korner direklerindeki fl ve fr mevkileri iptal olsa(isteddim mevkiyle belkide gunumuz futbolunun en flas takttini oyunda uygulayabiliriz )4-5-1/4-3-3 arasinda takilan bi taktikten bahsediyorum chelsea cok kullanio
    ---evet uzun oldu ama insallah son maddemi bi moderator farkeder belkide gerekli yerler ulastirir

---tesekkurler

Nesil
    2007
    Yer
    Ankara

Arkadaslar bu saydıklarımızın çoğu Total Club Manager de vardı. Fm yapımcıları neden bu tür özellikleri eklemiyorlar. TCM'den ne eksiği var. Bence Fm e saydığımız eklentiler yapılsa oyun satışında patlama yaşanır.

-Daha farklı ve gerçekçi gelirler
    -Saha kenarında teknik direktör ikonu
    -Tribünler
    -Başkan ve yönetici profillerinin gözükmesi
    -Sakatlık ve ceza olayının düzeltilmesi
    -Başkan daha yoğun dialog
    -Hakem karalarına yapılan itirazda haklı olduğumuzda maç tekrarı hatta yoğun hatalar gerçekleştiğinde federasyon değişikliği
    -Eğer olursa Türkçe dil desteği

Sayfa 2 / 7 İlkİlk 1234 ... SonSon

Mesaj Yetkileri