Sayfa 1 / 6 123 ... SonSon
1 ile 30 arası toplam 171 sonuç

Konu: Futbol mu? O da ne? Bu Bir Aşk Hikayesi!

Nesil
    2007
    Yer
    Diyarbakır

abi bittimi bu yhaa

Nesil
    2006
    Yer
    Malatya

Default Futbol mu? O da ne? Bu Bir Aşk Hikayesi!

Herşey o yağmurlu günde başlamıştı. Cebimde 5 kuruş para yoktu! Soğuktan sığındığım o kafede herkesin dikkati üzerime çevrilmişti. Yorgunluk ve soğuktan bitkin düşen bedenim, kafenin girişindeki ilk masaya oturmamla kendini daha da hissettirmişti. Nerede olduğumun farkında bile değildim. Sadece bir masaya oturduğumu anlamıştım. Kısa bir süre sonra, artık hâl kalmayan bedenim kendini kaloriferin yanındaki masaya sermişti. Kaç saat uyudum bilmiyorum. Çünkü kafeye geldiğimde saatin kaç olduğunu, hatta gece mi gündüz mü olduğunu bile bilmiyordum. Çünkü gözlerim soğuktan artık kapanmıştı ve onları hissetmiyordum.

Ve uyandım... Dinlenmiştim ama gözlerimde hâlâ bir ağırlık vardı. Karşımda beni izleyen bir kadın görmüştüm. Bana acıyan gözlerle bakıyordu. Bunu farkedince hemen doğruldum ve ben de ürkek gözlerle ona baktım. O kadın, hayatımın aşkıydı. İşte ona ilk baktığım gün böyle geçmişti. Kafeden çıktım ve eve doğru yola koyuldum. Yolda hep düşündüm. Acaba kimdi o? Neden sadece o bakıyordu bana?

Derken... Aradan aylar geçti ve o kadınla yine aynı yerde tekrar karşılaştım. O kafe benim sürekli yemek yediğim yerdi ama o gün soğuktan tir tir titreyen aklım bunu algılayamamıştı. Birgün yine yemek yerken, karşı masadaki kadın gelip masama oturdu ve beni tanıdığını söyledi. Ben "evet ben de sanırım tanıyorum" dedim. Daha sonra saatlerce oracıkta oturup konuştuk. Ondan etkilenmiştim ve artık hep onu düşlüyordum. Sık sık buluşup konuşuyorduk. Bir zaman sonra artık birbirimize aşık olduk ve günün birinde de evlenmeye karar verdik. O kafeye yorgun argın gelip oturuşum, yani onu ilk görüşümden beri tam 3 yıl geçmişti. Artık 23 yaşındaydım.

Ben evlilik hazırlıkları yaparken o da bana yardım ediyordu. Onun kimsesi yoktu. Ailesini trafik kazasında kaybetmişti. İçinde bir sıkıntı olduğunu görüyordum ve bir gün sordum : Neden mutsuz gibi görünüyorsun?

- Bu parayla nasıl geçineceğiz Emrah?
    - Herkes nasıl geçiniyorsa biz de öyle.
    - Ama ben daha fazla kazanmanı istiyorum.
    - İnşallah birgün daha fazla kazanırım.
    - Evlilik kararını gözden geçirmem gerekiyor.
    - Neler söylüyorsun? Gözden geçirmek de ne demek?
    ...
    ...
    ...

Bu konuşmadan sonra, birkaç hafta boyunca hep tartıştık ve sonunda ayrıldık! Ben buna inanamıyordum ama o halinden memnun gibiydi. Ayrıldıktan 2 ay sonra başkasıyla evlendi. Ben şoka girmiştim. Nasıl olur diyordum kendi kendime? Beni hiç sevmedi mi bu kadın? Ne kara talihim varmış. Hâlâ inanamıyordum. Sonradan öğrendiğim kadarıyla, evlendiği adam çok zenginmiş ve anladım ki o parayı seçmişti. Oysa kimse onu, benden daha fazla sevemezdi. Evlendiği gün onu uzaktan izledim. Beni gördü, ağacın arkasından gizlice onlara bakıyordum. Gözlerimle, onu unutmayacağımı anlatmış olacağım ki ağlamaya başladı ve ben de "sevmenin, sevdiğini mutlu görmek olduğunu" bildiğim için oradan uzaklaştım ve onu bir daha hiç görmemek üzere çıktım hayatından...

İşte bu benim en acıklı anlarımdı, bundan sonra intikam için değil ama ona neler yapabileceğimi göstermek için "çok çalışacağım ve çok kazanacağım, sonra da geri geleceğim" diye yemin ettim. Parayı seçen birine yaptığının ne kadar yanlış olduğunu göstermekti niyetim ama onu kırmadan ve pişmanlık duymasına engel olarak... Hemen ilk uçakla İtalya'ya gittim. Uçak parasını bile arkadaştan borç almıştım. İtalya'da bulunan arkadaşım Luca ile buluştum. Öncelikle bana bir iş bulmasını istedim. Çünkü cebimde 5 kuruş bile yoktu, ona yük olamazdım. Luca bana eski işimi yapmak isteyip istemeyeceğimi sordu. Eskiden futbol teknik direktörüydüm. Bu işe küçük yaşlarda başlamıştım. İsterim diye cevap verdim ama koskoca İtalya'da beni kim ister ki dedim. Bana çok net bir şekilde Fiorentina dedi. Şaşkınlıktan küçük dilimi yutmuştum. Bir süre suskun kaldım. Sonra;

- Nasıl olur Lucacığım? Şaka yapıyorsun değil mi?
    - Hayır Emrah şaka değil. Fiorentina'da oynuyorum biliyorsun ve şuanda takım hocasız. Ben senin ismini başkana verdim. Önce benimle alay ettiler. Sonra, senin Türkiye ve İspanya'da büyük başarılar kazandığını anlatınca kabul ettiler.
    - Yani şimdi ben Fiorentina'nın hocası mıyım?
    - Sadece Fiorentina'nın değil, benim de hocamsın artık!

Bu konuşmadan sonra klübe gittik. Floransa'da bizi yöneticiler ve başkan karşıladı. Klüpte bir süre dinlendikten sonra, aşağı lobiye indim. Bir de ne göreyim? Bir basın ordusu beni takip ediyor, basın toplantısı düzenlemişler. Bu imza töreniydi. İnanamıyordum... Basın önünde imzayı attığımda dünyalar benim olmuştu. Basına birkaç cümle söylememi istediler ama ben tek cümle söyledim.

- "Bir yerde, bir başarı isteniyorsa bu, başarıya ulaşacak kişilerin istediği kadar olabilir ve ben de bunu herkesten çok istiyorum."

Devam edecek...

Emrah harika başlamışsın.. Tam Türk filmi tadında olmuş.. Devamını merakla bekliyorum.

Şimdiden başarılar

Nesil
    2006
    Yer
    ISTANBUL

Çok güzel devamını dört gözle bekliyom

Nesil
    2006
    Yer
    -

abim bu ne iyi başlangıç(diyyemem:)

Nesil
    2006
    Yer
    Malatya

Hikaye değil, film bu! emrah44 geri döndü!!!

Nesil
    2007
    Yer
    Kocaeli

gercektgen super baslamissin devamini merakle bekliyorum
    " Sizler işiniz değilsiniz.. Sizler paranız kadar değilsiniz.. Sizler bindiğiniz arabalarınız değilsiniz.. Kredi kartlarınızın limitleri değilsiniz.. Sizler iç çamaşırı değilsiniz.. Sizler dünyanın dans edip şarkı söyleyen pisliklerisiniz. "

Tyler Durden- Fight Club

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Güzel başlamışsınBaşarılar...

Nesil
    2007
    Yer
    Kahramanmaraş

Başarılar kardeşim.

Hani FM ' de maç içerisinde geçer.. "Great cameback..."

Emrah Gürbüz...
    Bravo! Geri dönmüşsünüz!

Bu hikayenin devamını sabırsızlıkla bekliyorum!

Nesil
    2003
    Yer
    İstanbul

Eh eh eh fakir ama gururlu çocuk Emrah ve zengin kız...
    kolay gelsin emrah neler yapabileceğini biliyoruz. bizim düşüncelermizi boşa çıkarma... takımının tek kötü yanı negatif puanla başlaması...

Nesil
    2006
    Yer
    Giяєѕun

Umarım son kariyerlerindeki gibi bırakmassın ve uzun soluklu birşey yaparsın.

Giriş çok güzel olmuş,devamını dilerim...

Büyük sıçrayışı gerçekleştirmek isteyen, birkaç adım geriye gitmek zorundadır. "Bertolt Brecht"

BaŞarilar Takİp Etmeye ÇaliŞicam

Nesil
    2007
    Yer
    Finlandiya'dan selamlar

basarilar. Dayak mayak filan yede tam klasik türk filmi olsun

Nesil
    2006
    Yer
    ISTANBUL

Quote Originally Posted by YusufT View Post
    basarilar. Dayak mayak filan yede tam klasik türk filmi olsun
    Birde kör oldumu tam süper olur

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

Emrahcığım sana hayranım yahu
    Football Manager 2006&2007&2008 Türkçe Dili Çevirmeni & Çevirmen Ekibi Yöneticisi - Turksportal Site ve Forumları Eski Yöneticisi

Nesil
    2006
    Yer
    Okul

Creativity isi son derece yüksek bir arkaşımız, harika başlamışsın

Nesil
    2006
    Yer
    ❶❻

Başarılıar Emrah abi..Güzel bir başlangıç olmuş.

Nesil
    2006
    Yer
    Malatya

Sağolun arkadaşlar yorumlarınız için. Kariyere bu akşam başlayacaktım ama kardeşimden bilgisayarı alamıyorum ki! Hmm hikayemize bir de kıskanç kız kardeş ekleyeyim o zaman. İlhan yorumun için sağol ayrıca, estağfurullah.

İngiltere ve İspanya ligi oyuncularını ekledim oyuna. Bana kimleri önerirsiniz. Bütçe 11 milyon TL ama Mutu'yu belki satarım. Kadro ss'i az sonra...

Nesil
    2006
    Yer
    Artık fener ıcın calısıom

Abi valla süper olmuş agzım acık okudum ama sen bunlarla ugrasacagına KİTAP yassana engın olursun dıcem burası TÜRKİYE korsan var(Korsana hayır !!!)

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

abi izinden gelip çok çalışıp çok başarılı olup çok para kazanıp çok klüp dolaşıp izinden geleceğim
    Süper bir giriş olmuş.başarılar.önerim 3.forvetini(pazziniydi sanırım) sat ve yerine 1 kontejyanını kullanmana değecek birini al.(delgado mesela)

Nesil
    2006
    Yer
    Malatya

İşte Kadrom!!!

Shot with unknown at 1969-12-31

Quote Originally Posted by olumelegi View Post
    Abi valla süper olmuş agzım acık okudum ama sen bunlarla ugrasacagına KİTAP yassana engın olursun dıcem burası TÜRKİYE korsan var(Korsana hayır !!!)
    Kariyeri zaten dizi senaryosu gibi yapacağım. Belki teklif gelir, yaparız.

Quote Originally Posted by magirus View Post
    abi izinden gelip çok çalışıp çok başarılı olup çok para kazanıp çok klüp dolaşıp izinden geleceğim
    Süper bir giriş olmuş.başarılar.önerim 3.forvetini(pazziniydi sanırım) sat ve yerine 1 kontejyanını kullanmana değecek birini al.(delgado mesela)
    Hayır Pazzini'yi kesinlikle bu sezon satmam. Ben At. Madrid'deyken (hey gidi günler ) R.Madrid Pazzini'yi almıştı ve harika oynuyordu. Zaten beğendiğim bir oyuncu. Şimdilik kalsın. Bir de zaten ilk teklifimi Delgado'ya yapacağım. Delgado Floransa'ya ya gelecek ya gelecek.

Nesil
    2006
    Yer
    Fikstüre Bak..

kadron güzelmiş..özellikle hücum hattım harika...

Nesil
    2006
    Yer
    Karşıyaka 35½

Nerde benim mendilim?

Emrah yine harikasın, okurken bir ara kopmuşum, burasının FM sitesi, konunun FM ile alakalı olduğunu unutmuşum.

Sana yeni kariyerinde başarılar. Bir gün o kız kapına gelirse, sevdana yenik düşme ha.
    "YÜCE ATATÜRK"

aga senin yerinde olsam mutuyu toniyi satar villa ve iverseni alirim pasquali sakin satma bi de mc lazim bu takima

Nesil
    2003
    Yer
    Bursa

Emrah bu işi en iyi yapanLardansın.Bu kariyerinde sana başarıLar diLiyorum.
    ÖLürken BiLe Yanımda oL sevgiLim...

Nesil
    2006
    Yer
    Pizzacı

Efsane geri döndü. Süpersin Emrah abi. Bu konuda tam bir ustasın. Çok güzel yazmışsın.

Nesil
    2006
    Yer
    Malatya

Marifet iltifata tabidir arkadaşlar, sağolun. Siz övmezseniz bir hiçim.

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul/Antalya

Emrah abi sen buralarda harçanıyorsun valla bir FM kariyeri insanı ancak bu kadar duygulandırabilir

asamoh gyan ve obodo 2 sini almani tercih ederim super ve genc oyuncular samoah forvet oynatirsan cok verim alirsin ben udineesedeyken yilin en iyi genc futbolcusu secilmisti

Sayfa 1 / 6 123 ... SonSon

Mesaj Yetkileri