26 Kasım 1990 - Cumartesi Günü

Kasım ayının soğuk günlerinden birinde, futbol kariyerimi, futbola başladığım takım olan Galatasaray'da harika bir gösteri maçıyla bırakmıştım.
Taraftarlar Ali Sami Yen stadını doldurmuş, beni yıllardır izleyen abilerim, kardeşlerim beni bağrına basmak için stadı işgal etmişlerdi. Türkiye Milli Takımı ve Galatasaray benim için karşı karşıya gelmişti. Bir defans futbolcusu olmama rağmen,
attığım 2 golle kariyerimin son maçını harika bir şekilde bitiriyordum. Maçın 15'inci dakikasında Cüneyt Tanman ve Cevad Prekazi beni omuzlarına almıştı. Taraftarlar ve takım arkadaşlarım benim için ağlıyorlardı...

Aradan geçen 17 Yıl

17 yıl boyunca Galatasaray'ın alt yapısına hizmet etmiştim. Birçok genç futbolcuyu A takıma kazandırmıştım. Bununla birlikte alt yapının tüm sorumluluğu üstümdeydi. Bu yıllar içerisinde birçok teknik direktör geldi geçti ama ben hala yerimdeydim.
Alt yapımıza harika katkılar yapmıştım, birçok kupa kazandırmıştım ve benim için futbolun değişilmez isimleri gençlerdi. Gençleri ne zaman, nerede kullanacağımı çok iyi biliyordum.

20 Haziran 2007 - Pazartesi Günü

Eric Gerets'in görevine son verildikten sonra Galatasaray yönetimi birçok teknik direktör ile görüşmelere başlamıştı. Herkesin aklında tek bir isim vardı, o da Karl Heinz Feldkamp. Kalli ile her konuda anlaşılmış ve İstanbul'a gelmeden önce yönetime bir telefon geliyordu,

- Kalli: Merhaba başkanım,
- Ö.Canaydın: Merhaba hocam,
- Kalli: Başkanım size kötü bir haberim var.
- Ö.Canaydın: Hayırdır hocam ne oldu?
- Kalli: Galatasaray camiasına olan hayranlığımı biliyorsunuz fakat bu görev için kendimi pek iyi hissetmiyorum. Doktorlardan gerekli izni alamadım. Sizinle anlaşmadan önce konuşmuştum fakat şuan
doktorların beni bu görev için yeteri kadar sağlıklı olmadığımı düşünüyorlar.
- Ö.Canaydın: Anladım hocam. Bizim için bir sorun yok, sen sağlıklı ol yeter. Eğer bir ihtiyacın olursa Galatasaray kulübü her zaman sana açıktır hocam.
- Kalli: Teşekkür ederim başkanım. Kendinize iyi bakın.
- Ö.Canaydın: Sende hocam, sende..

Başkan Özhan Canaydın Galatasaray TV’ye Konuştu

Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Özhan Canaydın, Futbol Takımı’nın sezon açılışında Galatasaray Televizyonu’na son dakika açıklaması yaptı.

Başkanımız, "Bundan iki gün önce hocamız Kalli ile görüştüm. Kalli'nin bazı sağlık problemleri nedeniyle takımımızın başına geçmeyi uygun görmediğini belirtti.
Doktorlardan gerekli izni alamadığından dolayı yeni hocamız olarak kendini uygun görmedi ve bizlere bir isim önerdi. Evet ilk defa Galatasaray TV'ye yeni teknik direktörümüzü açıklıyorum.
Daha önce takımımızda böyle bir gelişme yaşanmamıştı. Tam 17 senedir bizimle birlikte olan, bizim içimizden, evladımız gibi sevdiğimiz bir isim olan Eray Dengiz'i takımımızın başına teknik direktör olarak görmek istiyoruz.
Kendisiyle bugün Florya'da görüşeceğiz. Ve büyük ihtimalle gelecek sene Galatasarayımızın yeni teknik direktörü Eray Dengiz olacaktır.

24 Haziran 2007 - Cuma Günü

Adnan Sezgin: 17 yıldır alt yapıdan sorumlu olan Eray Dengiz bugün itibariyle Galatasaray Spor Kulübünün teknik direktörüdür. Kendisine yeni takımında demeyelimde, yeni oyuncularıyla başarılar dileriz.

Eray Dengiz: Öncelikle başkanıma ve tüm yönetim kuruluna teşekkürlerimi sunuyorum. Benim için Galatasaray Spor Kulübünün teknik direktörlüğünü yapmak büyük bir onur. Sizin yüzünüzü kara çıkarmayacağımdan emin olun, harika bir takımla karşınızda olacağız.

Vee Eray Dengiz Galatasaray ile 2+1 yıllık sözleşme imzaladı.

(Haberler, Transferler, Takımdan Bilgiler hepsi yakında..)