1 ile 25 arası toplam 25 sonuç

Konu: Tatildeyken Fiorentinayı 3. yapan (-15 puan) Go on Holiday Taktik

Nesil
    2006
    Yer
    Kütahya

abicim pivot forvet ne demek atak oyucu mu

uzun suredir oynamiyordum sinavlar falan ama hepsi bitti artik fm zamani

taktik icin cok saol ikinci yariya gs ile 6. sirada basladim ligte cok kotu sezon geciriyorduk bu taktikle 2. sezonda 5 te 5 yaptim cok saol

Nesil
    2007
    Yer
    Migros Üst

Cool

Quote Originally Posted by ars43 View Post
    abicim pivot forvet ne demek atak oyucu mu

uzun suredir oynamiyordum sinavlar falan ama hepsi bitti artik fm zamani

taktik icin cok saol ikinci yariya gs ile 6. sirada basladim ligte cok kotu sezon geciriyorduk bu taktikle 2. sezonda 5 te 5 yaptim cok saol
    evet birader pivot forward atak oyuncu demek ve bu taktiktede kilit oyuncu bu oyuncu. eğer iyi bir pivot forward seçmezsen taktik pek işine yaramaz...

Arkadaş açıklamış, pivot santrafor dediğimiz forvetin solundaki oyuncuyu atak oyuncu seçiceksiniz ve bu oyuncu iyi hava topu alabilen bi oyuncu olmalı zıplama ve mümkünse kafa özelliği iyi olmalı

Quote Originally Posted by Ozzy23 View Post
    Arkadaş açıklamış, pivot santrafor dediğimiz forvetin solundaki oyuncuyu atak oyuncu seçiceksiniz ve bu oyuncu iyi hava topu alabilen bi oyuncu olmalı zıplama ve mümkünse kafa özelliği iyi olmalı
    mesela hakan şükür gibi bir forvet mi yada gökhan ünal yada ümit karan...

bendede -19 dan basladı :S nie öyle - puan oluyor sebebi nedir ?

bide tatile bi gittim geldigimde sonuncuydum

Kardeş iyi güzel de , değinmek istediğim 1-2 konu var .

Birincisi sadece denemek için go on holiday yapmışsın olabilir ama bence go on holiday çok yanıltıcı bişey . İyi giden bi takımı bazen direk bozabiliyor veya kötü giden takımı direk çıkışa geçirtebiliyor . Bence riskli bi olay go on ... Bana pek güven vermiyor ..

İkinci olarak herkes güçlü takım çalıştırmıyor . Dolayısıyla herkesin pivot santroforu olmuyor . Bu taktik takıma göre değil , oyuncuya dayalı bi taktik olmuş . Her zaman için takıma dayalı taktikler iyi olur derim ...

Şimdi pivot santrofor önemli bi olay . Mesela benim takımım Udinese . İ**uinta iyi yazıyor ama pivot tarzı değil . Hadi pivot bulduk diyelim . Sakatlanınca nolcak ? Kısa boylu yedeğine bol bol hava topu göndermek olmaz ...

Sonuçta denemek lazım kötü taktik değil ama her zaman oyuncuya değil , sisteme yönelik taktikler daha iyidir derim ...

paylasım ıcın teşekkurler

Default Tatildeyken Fiorentinayı 3. yapan (-15 puan) Go on Holiday Taktik

Öncelikle herkese teşekkürler, sizlere yaptığım en iyi taktik olan "Go on Holiday" taktiğini sunucam. Taktiği BURADAN indirebilirsiniz. Biraz uzun ve fazla resimli oldu ancak iyi tanıtabilmek için yaptım bunları, inşallah üşenmessiniz.

Şimdi anlatmaya başlıyım, taktiği Fiorentina takımında denedim, ancak adından da anlaşılabileceği gibi maçları ben oynamadım, koçları aldım (hatta koçları görevlendirmeyi unutmuşum, 1 ay sonraki kontrole kadar hepsi herşeyi çalıştırmış) idmanı ayarladım, ilk 11 i ve en son da tabiki taktiği ayarlayarak süresiz tatile çıktım(transfer bile yapmadım), 5-6 maçta bir kontrol ettim, bakalım nasıl gidiyor diye, yani takım konuşmalarını bile yapmadan full tatile giderek denedim taktiği, nedeni de taktiğin ne kadar iyi olduğunun tarafsız bir biçimde belli olmasıydı, yoksa takım konuşmları filan girince işin içine menajerin yeteneği daha ön planda oluyor.

Neyse bu kadar bilgi yeter, taktiğimiz klasik 4-4-2 ve target man kullanıyoruz.

Diziliş bu, dediğim gibi klasik 4-4-2, takım komutlarım (not : bazı komutlar her oyuncuya özel olarak verildiği için ellenmemiştir, bilginize)

Taktiğin Mentalitesi :
    Hızlı tempoda, geniş bir alanda oynuyoruz, oyun kanatlardan gelişiyor, Target man kullanmamıza rağmen şişir hakana şeklinde bir olay yok . kanatlardan gelen ortalarda Toni yere indiriyor, pazzini ise atıyor. Oyuncuların alan daraltmalrı hep sıksık, (forvet ve sol amc dısında) fakat top kapmaları düşük olması beklenen oyuncuların tackling leri easy, kart görmüyoruz. ben kontra atağı kapalı tutmayı seçtim, takımınız düşük seviyeyse açabilirsiniz. defans çizgisi derin, ofsayt taktiği yok ve arkaya adam kaçırmıyoruz, defans da alan daraltıyor fakat gerek mentalite düşüklüğü, gerekse derinlikten dolayı yerini kaybetmiyor ve ortasahayla uyumlu çalışıyor, forvetler baskı yaparsa da topu pasla çıkarmaya çalışıyorlar, genelde başarılı oluyor, olmassa da toni ye gönderiyorlar, o da alıyor zaten, verilere göre gole sebebiyet veren defans hatası çok az.

Söyleğim gibi taktik böyle, şimdi oyuncu özelliklerine geçelim
    Gk - Bildiğiniz kaleci işte, liginize göre ortalama bir kaleciyle idare edebilirsinz, bende frey yılın kalecisi oldu, ayak gücü iyi olması iyi olur.
    Dr/l : hem savunma hem hücüm görevindeler, bende sagdaki strong, yani sawunmada daha cok görev alıyor ve top sürmesi karışık, soldaki daha hızlı ve hücüma yönelik olduğu için top süresi sık sık, siz sizinkilerin durmuna göre ayarlayabilirsiniz.
    DCler : Bildiğiniz uzun kafa vuran stoperler gerekli, farklı özelliklere sahip olmalarına gerek yok
    Mr/l : Hücüm özellikleri iyi olmalı, orta yapma özellikle kilit faktör.
    MC (sağ) : Defansif MC miz, top kapma, dayanıklılık önemli özellikleri, kazma olmassa iyi olur ama takımınız kalitesine göre hüseyin çimşir de olabilir, gattusso da
    MC (sol) : Takımın beyni, alex de souza tarzı bir oyuncu olmalı, ama top kapmasının 7-8 den yuksek olmasında yarar var.
    Pivot santrafor ( Sağ ) : Luca Toni işte, kafa vurabilen, hava topları alabilen bir oyuncu olmalı.hızlı olursa süper olur ama olmassa olaz değil. target man listesinde bu oyuncu olmalı
    Hızlı Santrafor (sol) : hızlı bir santrafor olmalı, fırsatçı ve bitiricliği yüksek olursa cok gol atar, pazzini işte

Lig tablomuz, dikkat edin -15 ile başladık

ve herşeye rağmen 3 yüz, ve 2. ile aramızda sadece 2 puan var, aslında taktiği tanıtmak için yanlış takımı seçmişim ama alınca bırakamadım. interin ise puanı silik değildi, yani taktiği değerlendirirken sizden bir +15 puan istiyorum. şikeyi ben yapmadım !!

Takım süper oynuyor, ortalama puanlarda inter ile en üst sıraları paylaşıyoruz..

Gol kralı Toni, süper formuyla, pazzini de sadece 21 maçta 16 gol atıyor sakatlıklar nedeniyle oynayamadı.

Asistler de ilk 2 sıra bizim, toni indirdiği toplarla montolivo ise kanat ataklarıyla asist yapıyorlar, Toni ligin hem gol kralı, hem de asistlerde 2.ci

Korner ve endirek frikikler bizim için çok önemli zira ikisinde de interle beraber lideriz.

Sık sık alan daraltmalara rağmen, ligin en az sarı kart gören takımıyız aynı zamanda :

Son olarak maçlara bakmak isteyenler için fikstürümü de 2 parça halinde veriyim :

2. kısım

Okuduğunuz için çok teşekkürler, yorumlarınızı ve olumlu olumsuz ama yapıcı eleştirileriniz bekliyorum, bir v2 de yayınlayabilirim. lütfen indirip deneyin

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

Harika bir taktiğe benziyor. Benim olşturduğum pivot konseptinden esintiler var Ancak tam olarak başarılı olup olmadığını görmek için kendin denemen gerekir. Yine de güzel taktik.
    Football Manager 2006&2007&2008 Türkçe Dili Çevirmeni & Çevirmen Ekibi Yöneticisi - Turksportal Site ve Forumları Eski Yöneticisi

Nesil
    2007
    Yer
    59-39

Denemeye başlayacağım...

saolasın, baya iyi oldu taktik, tatilde olmama rağmen bu başarıyı kazandım, ama pivot santrafor şart, yoksa o kadar rahat başarılı olamassın
    .
    .
    .
    Birleştirilen Mesaj:
    Quote Originally Posted by peluk View Post
    Harika bir taktiğe benziyor. Benim olşturduğum pivot konseptinden esintiler var Ancak tam olarak başarılı olup olmadığını görmek için kendin denemen gerekir. Yine de güzel taktik.
    Evet pivot santrafor fikrini ordan aldım, ama diğer kısımları tamamen bana ait zaten fikir ayrılığımızın olduğu yerler de olmuştu backlerin durumları, tempo zaman geçirme ve özellikle ofsayt taktiği gibi, bende bu şekilde bir taktik yaptım, aslında taktiği yaptıktan sonra hazırlık maçlarının tamamını oynayarak modifiye ettim bazı kısımları, şimdi aston villayla başladım oyuna, oyuncu transferlerinden sonra maçlara da bu taktikle çıkıcam, ayrıca fenerbahçe kariyerime de bunla devam edicem. bi 5 gün oyunu oynayamayacağım ancak foruma ara sıra girebilirim. taktiği deneyenlerin yorumlarını bekliyorum, gerçekten başarılı bir taktik oldu çünkü.

Nesil
    2006
    Yer
    Okul

Bende deneyeceğim, sağol paylaşım için

önemli değil, yorumlarınızı bekliyorum

fm 2006 da 2020 lerde yim ve o yıllara gelince her maç oynanmıyor bir kadro kurup go on holiday yapıyorum.bu taktik için yeni oyuncular aldım,deneyip yorumlarımı yazarım

2006da aynı etkiyi yapmayabilir, bu 2007 taktiği

Ben bu taktiğin aynısının Playmakerlısını yapmıştım
    Celtic'e Crouch'u almıştım ikinci sezonda. Sonra Ona açıyorduk ortaları indiriyordu. Sağolsun Hesselink de gol kralı

Playmaker olarak kanatları kullandım başarılı oldu. Sen de bunun 2.versiyonunu yapıp deneybilirsin..
    Ayrıca bu taktiği gerçek hayatta İngiltere Millî takımı kullanıyor..

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul__.. Karizma:World Class

tatile çıktıktan sonra zevki kalmaz
    :tur: Multi multi hesap açtığı için tüm hesapları kapatılmıştır

guzel taktige benziyor deniyecegim

go on holiday yapmayı çok severim bakalım nasıl olacak

beyler bu takigi kullanirken go on holiday yapmaniza gerek yok; onu sadece bel'tmek icin soyledim, yani maclari yine kendiniz oynayin konspetri yanlis anlamissiniz. bu da normal bir tatktik iste

chelsea ile 1-2 transfer yapıp bastım go on holidaye FA cup lig şamp lig kupası ve ŞL yarı finali... denemedim ama belki default 4-4-2 ile de bunlar oluyodur

emeğine sağlık kardeş

beyler taktigi siz go on holiday yapin diye yapmadim, sadece o sekilde denediim icin adini oyle koydum, siz oynarken kullanin diye yayinladim burda, oynayip denyen arkadaslar yorum yazarlarsa sevinirim

Nesil
    2007
    Yer
    Bursa

Güzel taktik ama Ajax'a 4-4-2 oturtamıyorum ben...

Nesil
    2003
    Yer
    İstanbul

Guzel bir "pazarlama taktigi" olmus "tatildeyken boleyse uu--uuf" diye dusunmeye itiyor insani

Bakalim ayni zamanda iyi bir "fm taktigi" de olmusmu bizim acimizdan..
    Tesekkurler..

Quote Originally Posted by amorti View Post
    Guzel bir "pazarlama taktigi" olmus "tatildeyken boleyse uu--uuf" diye dusunmeye itiyor insani

Bakalim ayni zamanda iyi bir "fm taktigi de" olmusmu bizim acimizdan..
    Tesekkurler..
    İnşallah olmuştur valla benim için oldu en azından, bir süredir evde deildim yazamadım hiç. Ya pazarlama çok önemli en azından benim için çünkü beni tanıyan yok ve bu daha ilk taktiğim sitede tanınan arkadaslar direk taktiği bir kaç de ss i koyunca zaten çok ilgi çekiyor taktik, aslında go on holiday yapma amacım da oydu, daha dikkat çeksin diye inşallah bu taktik beğenilir de hem işinize yarar hem de benim de taktiklerime hep bakılır diye koydum bu taktiği, herkese teşekkürler.

Mesaj Yetkileri