Sayfa 2 / 7 İlkİlk 1234 ... SonSon
31 ile 60 arası toplam 185 sonuç

Konu: [4-4-2 Dengeli Premiership] Ada'yı Sallayın!!

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

ilhan kardeş taktiğin gerçekten çok başarılı çok faydasını gördüm devamını da bekleriz...
    fakat taktiğini 1,5 sezondur kullanıyorum oyunda ve başarılıda oldum fakat stoper mevkiğinde cris le naldo yu oynatıorum kendi taktiğimi kullandığımda bu adamların ortalamaları 7-7,5 arasıydı ama senn taktikte 7 ye zor çıkıyolar. bu biraz garibime gitti eğer bi bilgin varsa bu konuda yardımcı olursan sevinirim...

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

Quote Originally Posted by GsDoruk View Post
    Lampard ve Ballack ortada. Ballack'i defansıf olarak kullanabilir miyim? Yoksa onu satıp başka bir yıldız mı alayım?
    Elbette defansif olarak kullanıabilir Ballack.

Quote Originally Posted by *(DEFOE)* View Post
    ilhan kardeş taktiğin gerçekten çok başarılı çok faydasını gördüm devamını da bekleriz...
    fakat taktiğini 1,5 sezondur kullanıyorum oyunda ve başarılıda oldum fakat stoper mevkiğinde cris le naldo yu oynatıorum kendi taktiğimi kullandığımda bu adamların ortalamaları 7-7,5 arasıydı ama senn taktikte 7 ye zor çıkıyolar. bu biraz garibime gitti eğer bi bilgin varsa bu konuda yardımcı olursan sevinirim...
    Maç istatistikleri ile alakalı bir durum. Bende de aksine DC'ler maçın yıldızı oluyor.
    Football Manager 2006&2007&2008 Türkçe Dili Çevirmeni & Çevirmen Ekibi Yöneticisi - Turksportal Site ve Forumları Eski Yöneticisi

m.cityle oynuyorum.

ilk macim 20.dk 4-0.

tesekkurler...

Thumbs down

ben bu antremanı indirdikten sonra nereye atıcam

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

Quote Originally Posted by aher View Post
    ben bu antremanı indirdikten sonra nereye atıcam
    Belgelerim/Sports Interactive/Football Manager 2007/Schedules içine atacaksın.
    Football Manager 2006&2007&2008 Türkçe Dili Çevirmeni & Çevirmen Ekibi Yöneticisi - Turksportal Site ve Forumları Eski Yöneticisi

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

Taktiği biraz değiştirip yeniledim. Yeni link:

http://rapidshare.com/files/50398118...2009_.tac.html

Ve kariyerimde ilk 10 maç denedim. İşte sonuç:

Nesil
    2006
    Yer
    TRaBZoN

Peki bu taktiktede diger taktikLerde oLdugu gibi komutLar fLn oyuncu sekiLleri ayni dimi

Quote Originally Posted by peluk View Post
    Belgelerim/Sports Interactive/Football Manager 2007/Schedules içine atacaksın.
    saol kanka
    .
    .
    .
    Birleştirilen Mesaj:
    peluk dediğin yere attım ama şimdide taktiği oyunun içinde bulamıyorum nerede?

Portsmouth u aldım pivot için kanu iyidir heralde

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

Quote Originally Posted by shamur1 View Post
    Peki bu taktiktede diger taktikLerde oLdugu gibi komutLar fLn oyuncu sekiLleri ayni dimi
    Evet......

peki bundesliga da denesem ters teper mi deneyen var mı?

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

Tepmez, deneyin her yerde...

arsenal ile başarılı olamadım ama eline sağlık kardeşim devamını beklerim

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

Hangi durumlarda başarılı olamadın. Dediklerimin hepsini yaptın mı? Ekran resmi görebilir miyim?

Nesil
    2006
    Yer
    TRaBZoN

Taktik hakkinda biLgi vermeni istiyorum peluk zamanin varsa.. Soracagim seylerde var bu arada .. Birincisi defans cizgisi onde ama ofsayt taktigi kuLlanmak gerekmiyomu dc Lerin anlayisi normaL peki ozeLlikleri nasi oLucak sol mc ile sag mc tmm pivotta tmm hizLi sc de tmm peki Kanatlar sadece orta yapma ve hiz ozeLliklerimi oLacak ha birde soL mc Amc tarzimi mc tarzimi Amc oLupta mc yerinde oYnayabilcek bi oyuncumu oLacak cok sey soruyorum farkindayim ama ..

ilhan abi anlıyış,defans çizgisi vb. terimleri açıklayacağını söylemiştin.
    lütfen açıklar mısın?
    bir de uzun şutlarda iyi kurtaran bir kaleci demişsin hangi terim iyi olması gerekir
    elle kontrol mü yumruk eğilimi mi bire bir mi hangisi bu sorumu cevaplarsan sevinirim teşekkürler.

Hangi durumlarda başarılı olamadın. Dediklerimin hepsini yaptın mı? Ekran resmi görebilir miyim?

kardeş zigici aldım,defansa micah richardsı aldım kanata delporteyi aldım ve taktiği uyguladım maalesef olmadı bizimde yanlışlarımız olmuştur ama umduğumu bulamadım emeğin için çok sağol

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

Quote Originally Posted by anaka View Post
    ilhan abi anlıyış,defans çizgisi vb. terimleri açıklayacağını söylemiştin.
    lütfen açıklar mısın?
    bir de uzun şutlarda iyi kurtaran bir kaleci demişsin hangi terim iyi olması gerekir
    elle kontrol mü yumruk eğilimi mi bire bir mi hangisi bu sorumu cevaplarsan sevinirim teşekkürler.
    Hemen yazayım.

Anlayış (mantalite): bir futbolcunun saha içinde ne kadar hücumu, ne kadar savunmayı düşüneceğinin göstergesidir. Anlayış'ı 20 üzerinden 1 olan futbolcu hep savunmayı düşünür, 20 olan futbolcu da geri dönmez bile, hücumu düşünür sadece.

Width (genişlik):
    takımın hücum ederken sahayı ne kadar geniş kullandığını. Ofansif oynayan bir takımsanız oyunu geniş sahaya yaymalısınız, defansif oynuyorsanız oyunu dar alana sıkıştırıp rakibe top yaptırmamalısınız.

Closing down (alan daraltma): rakibe ne kadar sıklıkta ve saha alanında baskı yaptığınız. Bir defans oyuncusu için 20/20 closing down karşıdan yaklaşan her hücum oyuncusuna her defasında baskı uygulamaktır. Orta sahalar ve forvetler için de aynı şey geçerlidir. Eğer closing down yapmazsanız oyunu kendi alanınızda kabul etmiş olursunuz, rakibin üzerinize gelmesini beklersiniz.

Defans çizgisi: defansınızın rakip ataklarında durduğu pozisyon. Bunu düşük yaparsanız rakibi ceza alanınıza kadar kabul etmiş olursunuz ancak olası kontra atakları engellemiş olursunuz. Eğer yüksek yaparsanız rakip atakları erken bitirme şansınız olur, bu kez de hızlı kontralarda defansın arkasında çok boşluk olur. Offsayt taktiği ile bunu engellemeniz az da olsa mümkün.

Başka bir arzunuz?

Nesil
    2006
    Yer
    TRaBZoN

oNceLikle bilgiler icin saoL simdi atak oyuncu sadece sol fc ya atak oyuncumuzun kafasi ziplamasi 18 ama hizi az atak oyuncuya pasi kafasina yapsak ne derece verim aliriz az mi cok mu atak oyuncuya pasi karisik yaptigimiz zaman sag fc yide 2. siraya koyabilirmiyiz sag sol kanatlar amr aml seklindemi mr ml dha verimLi bnm sikintim hep sol mc den amc Koyuyorum olmuyo ozellikler burda pas teknik yaraticilik degiLmi mc seklinde bi oyuncu koyabiLirmiyiz defansi derin yapsak nasil olur onde yapip ofsayt taktigyle dc ler hizli oLmalidir dmi ..

ilhan abi
    sağol.terimleri açıkladığı için mesala şampiyonlar liginde barcelona ile oynuyorsun
    senin takımında aston villa gibi orta derecede takım onların stadında oynuyorsun
    böyle büyük takımlara defans çizgisi, anlayış vb. terimleri nasıl yapmalıyız?

Teşekkürler.Denicem.

Çok sagol kardeşim işte taktiginin sonuçları

Buda kadrom

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

Quote Originally Posted by shamur1 View Post
    oNceLikle bilgiler icin saoL simdi atak oyuncu sadece sol fc ya atak oyuncumuzun kafasi ziplamasi 18 ama hizi az atak oyuncuya pasi kafasina yapsak ne derece verim aliriz az mi cok mu atak oyuncuya pasi karisik yaptigimiz zaman sag fc yide 2. siraya koyabilirmiyiz sag sol kanatlar amr aml seklindemi mr ml dha verimLi bnm sikintim hep sol mc den amc Koyuyorum olmuyo ozellikler burda pas teknik yaraticilik degiLmi mc seklinde bi oyuncu koyabiLirmiyiz defansi derin yapsak nasil olur onde yapip ofsayt taktigyle dc ler hizli oLmalidir dmi ..
    Şimdi taktikte offsayt taktiği açık değil, açık olunca defans hata yapabiliyor. Atatk oyuncuya pası mixed yapın. Oyuncunuzun jumping yanında topsuz alan özelliği de iyiyse harika olur, yerden de iyi pas alır. Sadece sol fc oyuncusunu atak oyuncu listesine koyuyorsunuz. Kanat adamlarınızın MR ve ML oynama özelliği de olmalı, AMR ve AML özellikleri de olursa daha iyi olur. Defansı derin yapmayın, taktiğin orjinal halkini bozmayın, sadece dediklerimi yapın ve takımı oynatın. Sol MC oyuncunuz MC de oynayabilmeli ve dediğin özellikler olmalı.

ilhan abi
    sağol.terimleri açıkladığı için mesala şampiyonlar liginde barcelona ile oynuyorsun
    senin takımında aston villa gibi orta derecede takım onların stadında oynuyorsun
    böyle büyük takımlara defans çizgisi, anlayış vb. terimleri nasıl yapmalıyız?
    Öncelikle şu anda Villans olarak büyük ekiplerle yarışacak bir ekip oluşturduğumuzu belirteyim.

Ama orta derecede bir takım olsam, ve Barca gibi büyük bir ekiple atıyorum deplasman maçına çıkmış olsam, defansif çizgiyi azaltırım, 6/20'ye çekerim.

Width'i normal düzeye çekerim, 10/20 yaparım. Kontra atağı açarım. Tempoyu biraz artırırım ve dua ederim

Quote Originally Posted by Erci09 View Post
    Çok sagol kardeşim işte taktiginin sonuçları

Buda kadrom

Başarıların harika.

Nesil
    2006
    Yer
    TRaBZoN

hMm saoLasin peki kontraatak ise yaramazmi peki ben kuLlandigimda verim aliyorum kontraatak acik olmasi demek defansif bir oyun kurgusu demek degildir dmi sonucta daha hizli hucum yapmazmisin ..

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

Kontrayı büyük takımlarla oynadığınız deplasman maçları dışında açmayın. Çok savunma yapan ekiplere karşı yaramaz.

Nesil
    2006
    Yer
    TRaBZoN

Kontrayı büyük takımlarla oynadığınız deplasman maçları dışında açmayın. Çok savunma yapan ekiplere karşı yaramaz.
    anLadim saoLasin suan bu taktigi denedigim icin soruLarim biraz fazla oLuyo ama benim kafama yatan en uygun taktik bu . Dr ve dL oyuncularini buyuk maclarda defansif normal maclarda anLayisLarini normaL yapiorm orjinaldeki gibi mr ml ler az ortalamayla oynuo suan denedigim sey ve senden cevabini bekledigim sey su oLacak Mr Amrc tarzida oLurmu ve bunlarn ozellikleri hiz orta yapma yeterli degiLmi bir de defansimiz onde oldugu icin top kapma markaj kafa sicrama hangisi dha onemli yoksa hizli defans oyuncularimi gerekli bu sistemde

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

Bakın, taktiği yeniledim bir hafta evvel. Onu indirin ve dediklerimi yapın. Hiç değişklik yapmayın, iç sahada veya deplasmanda. Herşeyi aynen uygulayın. Premiership'i ve diğer ligleri kasıp kavurun.

Nesil
    2006
    Yer
    TRaBZoN

Onu indirdim ztn hiper aston wiLla onu deniyorum ztn sunu basariLi gercekten tmm dha sormucam bisey euheuhe

iki sorum olacaktı ilhan abi
    1- hiper aston villa taktiğini oynarken ilk yarı yenik kapatırsak sayfa başında anlattığın tempoyu artırır vs. onlarımı yapacağız.
    2-deplasmanda ve iç sahada yeni taktiği değiştirmeyin demişsin rehberler bölümünde bir taktiği sürekli oynarsan takımlar artık senin nasıl bir taktikle çıktığını anladığı için başarısız sonuçlar alabilirsiniz deniyor bu söylem sence doğru 20 maç hep aynı taktikle oynarsak karşı takımlar taktiğimizi öğrenip işimiz daha zor olmaz mı?
    bu iki soruyu ayrı ayrı cevaplarsan sevinirim ilhan abi
    bizi aydınlattığın için teşekkürler.

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

iki sorum olacaktı ilhan abi
    1- hiper aston villa taktiğini oynarken ilk yarı yenik kapatırsak sayfa başında anlattığın tempoyu artırır vs. onlarımı yapacağız.
    2-deplasmanda ve iç sahada yeni taktiği değiştirmeyin demişsin rehberler bölümünde bir taktiği sürekli oynarsan takımlar artık senin nasıl bir taktikle çıktığını anladığı için başarısız sonuçlar alabilirsiniz deniyor bu söylem sence doğru 20 maç hep aynı taktikle oynarsak karşı takımlar taktiğimizi öğrenip işimiz daha zor olmaz mı?
    bu iki soruyu ayrı ayrı cevaplarsan sevinirim ilhan abi
    bizi aydınlattığın için teşekkürler.
    1. Evet

2. Böyle birşey yok. Sadece ligdeki medya tahmini önemli. Bir maça favori girerseniz, rakip kapanır, eğer favori değilseniz rakip yüklenir. Ben yıllardır hep bu taktikle oynuyorum. O yüzden taktik değiştirme çabalarına girmeyin. Yalan bunlar yalan

Sayfa 2 / 7 İlkİlk 1234 ... SonSon

Mesaj Yetkileri