1 ile 22 arası toplam 22 sonuç

Konu: Kola Ve Faydalari Lütfen Okuyun!!!

Nesil
    2007
    Yer
    59-39

Exclamation Kola Ve Faydalari Lütfen Okuyun!!!

COLA'nın Faydaları!!!
    Büyük olasılıkla az sonra okuyacağınız bir çok şeyi siz zaten daha önceden biliyordunuz (!) ya da bilmeyenler "hadi canım, saçmalık " diyeceklerdir. Eğer öyle olduğunu düşünüyorsanız, burada anlatılanlara inanmadıysanız denemesi bir cola parasıdır. Yani bir kutu Cola yeterli Gelelim COLA ne gibi pratik işler yapabileceğinize:
    TUVALETI TEMIZLEMEK IÇIN: Bir kutu kolayı klozetin içine dökünüz. Bir saat kadar bekleyiniz ve sifonu çekiniz. Koladaki sitrik asit hela başındaki lekeleri yok edecektir.
    KROM TAMPONLARDAKI PAS LEKELERINI YOK ETMEK IÇIN : Arabanın tamponunu Cola''ya batırılmış bir sigara paketinin içindeki alüminyum folyosuyla iyice ovunuz. Tertemiz olacaktır.
    AKÜ KUTUP BAŞLARINDA ÇAPAĞI TEMIZLEMEK IÇIN : Bir kutu Cola'yı kutup başlarına dökün ve bütün çapak yok olsun.
    PASLANMIŞ BIR CiVATAYI SÖKMEK IÇIN : Cola'ya batırılmış bir bezi bir kaç dakika paslı cıvataya uygulayınız. Bir kaç dakika sonra rahatlıkla dönecek ve çıkacaktır.
    ELBISENIZDEKI YAĞ LEKESINI ÇIKARMAK IÇIN : Bir kutu Cola'yı lekeli giyeceklerin üstüne boşaltın, deterjanı ekleyin ve her zaman yıkadığınız gibi yıkayın. Cola yağ lekelerinin yok olmasına yardım edecektir. Ayrıca araba ön camlarındaki her türlü kuş pisliği yapışan sinekler veya ağaçlardan dökülen toz , polen, yapışkan maddelerin çıkarılması en iyi madde COLA'dir. * * * Haa... isterseniz bu çok kuvvetli temizleyicinin geriye kalanını içersiniz. Bakın bu da bir fayda. Fayda ise eğer??? Peki nedir bu Cola'nın bu kadar etkileyici temizliklerde bile kullanılabilmesinin sebebi? Cola'nın ortalama pH değeri 3.4 tür. Bu asidi de dişleri ve kemikleri eritmek için yeterlidir. Temizliklerde bu kadar etkili olmasının sebebi budur. Aslına bakarsanız Cola ile dünyada kimsenin tavsiye edemeyeceği KARBONDİOKSİT içiyoruz. Hani şu dışarı atmak için devamlı nefes alıp verdiğimiz, atmak için uğraştığımız KARBONDIOKSIT...!
    2001 yılında Delhi Üniversitesinde "kim daha fazla Cola içecek" diye bir yarışma yapıldığında, sekiz litre Cola içerek kazanan ve 10 dakika içerisinde herkesin gözü önünde ölen kişinin haberini duymuşsunuzdur . Neden öldü? Çünkü çok fazla karbondioksit almıştı ve kanında yeterli oksijen yoktu. Başka bir örnek: Kırılmış dişinizi bir şişe Cola'nın içine koyun ve 10 gün sonra bakın... Diş 10 günde büyük oranda erir.Halbuki dişler ve kemikler ölümden sonra bile en fazla dayanabilen organlarımızdır ... Bir şişe Cola içerek midenize ve dişlerinize ve bağırsaklarınıza ne yaptığınızı bir düşünün...Peki bunları niye yazdık ve niye herkes okusun istiyoruz? Bu Cola ile ilgili gönderilen yazı; genç bir grubun ortak platformlarda aldıkları bir kararın ürünüdür.

Bu yazı Internet üzerinden gönderilerek yayılması amaçlanmıştır. Zaten onlar da büyük kartellerden boyalı medyadan ya da yaz eylemcisi kimi sivil toplum örgütlerinden destek beklemiyorlar. Yoksa bu tiplere yaptıkları parasal desteği ya da promosyon adı altında verilen sus" paylarını vermezler. Bu kadar zararlı bir içecek nasıl olurda bu kadar bilinçsizce tüketilebilir ve bu şirketler bu kadar karı nasıl elde edebilir?

Işte bu bilinçsizliği önlemek için çevrenize, sevdiklerinize ve özellikle çocuklarınıza bunları anlatın. Belki bu kampanya fazla bir ses getirmeyecek olabilir. Ama ne kadar kişiye ulaşırsa o kadar büyük etki yapacaktır. Destek olmak için yapmanız gereken tek şey; bu yazıyı olabildiğince fazla kişiye ulaştırmak, anlatmak...

Nesil
    2006
    Yer
    22 | 34

Kolasız yaşayamam..

Nesil
    2007
    Yer
    Kocaeli

Bütün bunları biliyorum ama cola dan vazgeçemiyorum

Nesil
    2007
    Yer
    59-39

bende yaşayamam.
    .ama.....

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by Ayg.22 View Post
    Kolasız yaşayamam..
    Bağımlı olmuşsun demek ki...

Nesil
    2006
    Yer
    22 | 34

Quote Originally Posted by AneLKa_90 View Post
    Bağımlı olmuşsun demek ki...
    Herkes gibi..

Quote Originally Posted by GingkO View Post
    bende yaşayamam.
    .ama.....
    Quote Originally Posted by hsncnmtn View Post
    Bütün bunları biliyorum ama cola dan vazgeçemiyorum

Nesil
    2007
    Yer
    İzmir

Kolaya alışmış artık bünyem bırakamam

Nesil
    2006

Güneş kreminiz yoksa kola sürün. Eski yöntem. Çok iyi yanıyormuşsunuz.

Nesil
    2006
    Yer
    Sivas

aslında pek fazla içmezdim 4-5 kişi buluşunca kola hastası arkadaşlar 3 litre kola almaya başladılar.Biz de para koyduğumuz için biz de içtik.3-4 günde bir buluşuyoruz ve ara sıra 1 litre de ben alıyorum.Ama çok fazla hastası değilim.Ama kolasız biraz zor oluyor.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Bunlar gerçöekten doğrumu acep??İşe yarayacaklar var.
    FM Gazetesi

Nesil
    2006
    Yer
    Göçebe

Kola faydalıdır diye bas bas bağırıyordum. Ama dinleyen yoktu. Bu yazı beni kolaya daha çok bağladı. Sağol dostum.
    Hani, kurşun sıksan geçmez geceden,
    Anlatamam, nasıl ıssız, nasıl karanlık... Ve zehir - zıkkım cıgaram.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Kola dişlere de çok zararlı ben içmemeye dikkat ediyorum..

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Geçen sene bu zamanlar günde 2 litre deviriyordum sonra acısını çok çektim.O asit mahvediyor mideyi Şimdi hiç içmiyorum,rahatım

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul- Samsun- Isparta

Küçüklükden bu yana içtiğim kola miktarı en fazla 1 bardak...O da denemek için ..

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul-Antalya arasında

Hergün 2,5 litreee abartısız katısıksız..Ben kolasız yaşayamamcılardanım..İster tiryaki diyin ister bağımlı..
    Herşeye sahip olmak isteyen elindekini de kaybediyor..

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul/Antalya

Quote Originally Posted by physicist87 View Post
    Hergün 2,5 litreee abartısız katısıksız..Ben kolasız yaşayamamcılardanım..İster tiryaki diyin ister bağımlı..
    2 hafta öncesine kadar öyleydim ama bir tanıdığımın midesinde yaralanma oldu kola yüzünden artık pek içecegimi sanmıyorum içsemde haftada 1 bardak falan olur herhalde...

Nesil
    2007
    Yer
    Adana

En büyük zararı;

Sabah aç karnına kola içmek

Canım çekti bak
    (/s)

Nesil
    2006
    Yer
    Adana

eskiden günde 2-3 litre içerdim kola 3 yıldır çok az kola içiyorum son 3 yılda içtiğim kolanın toplamı 1-2 litre belki...

Nesil
    2007
    Yer
    34

7. sınıfta öğretmenimiz okumuştu bunu
    Tırtılın : " Dünyanın sonu " dediğine ,
    Usta : " Kelebek " der ..

Nesil
    2006
    Yer
    Sivas

Quote Originally Posted by physicist87 View Post
    abla ne yaptın ya ben en fazla 1 litre içtim

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

ne güzel işte midemdeki pasları temizliyo

ben hastası değilim olunca içerim olmazsa istemem

Nesil
    2005
    Yer
    ŞişLi + Byrmpşa Carrefour

Gecen Seneye Kdr Gunde 1 Yada 2 Litre Kesin İçiodum Su Yerıne Nerdeyse

Ama Midem Ağrımaya BaşLayınca Bide Üstüne Endoskopi YapıLınca 10-15 Gunde 1 İçmeye BaşLadım (BağısakLarım Yara Olmus)

Olmuo Yaa Yemek Yerken Yanında İçecek Olmadan Olmuo OzeLLikLe CoLa
    Artık Meyve Suyu FaLan İçiom

Mesaj Yetkileri