Sayfa 1 / 2 12 SonSon
1 ile 30 arası toplam 31 sonuç

Konu: Kariyer Hikayeleri bölümünde konu açmadan önce lütfen okuyunuz! Kurallar!

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

Exclamation Kariyer Hikayeleri bölümünde konu açmadan önce lütfen okuyunuz! Kurallar!

Merhaba arkadaşlar, hepiniz FM oynamayı seven ve paylaşmayı seven arkadaşlarımızsınız. Ancak son günlerde açılan gereksiz hikaye konularından sonra bu bölüme bir kıstas getirilmesi kanaatine vardım.

Bir kaç kural belirtmek istiyorum:

1. Kariyerinizde ekran resimleri ( ss ) kesinlikle bulunmalıdır. Yaptığınız transferler, oynadığınız maçlar, puan tabloları gibi pek çok veriyi yansıtmalısınız. Bunu yapmak çok basit. İstediğiz veri için gerekli ekrana gelip klavyenizin print screen tuşuna basıyorsunuz. Sonra paint programını açıp yukarıdaki seçeneklerden Düzen'i seçiyorsunuz. Çıkan yerden yapıştır'a tıkladıktan sonra resmi kaydediyorsunuz. Resmi kaydederken formatını "JPEG" olarak ayarlamayı unutmuyoruz.

Resimi kaydettikten sonra www.resim-yukle.com veya http://imageshack.us/ adreslerinin birinden upload edip linkini buraya yapıştırıyoruz. Sonra da altına bir açıklama yapıp okuyucuyu bilgilendiriyoruz.

2. Kariyerinizde herhangi bir hile veya kandırıcı birşeye kalkışmayın. Anlaşıldığında rezil olmaktansa aynen aktarın. Moral bozucu yorumları bana özel mesaj atarak bildirebilirsiniz, ben hallederim. Hile yok!

3. Kariyer hikayenizde Türkçe imla ve noktalamalarına dikkat etmelisiniz. Kullandığınız başlıkların ve sözcüklerin imla ve noktalamaya uygun olması daha okunaklı olması demektir.

Herhangi bir sorunuz olursa bu konudan yazabilirsiniz.
    Football Manager 2006&2007&2008 Türkçe Dili Çevirmeni & Çevirmen Ekibi Yöneticisi - Turksportal Site ve Forumları Eski Yöneticisi

her zaman dıkkat etmeye calısıyorum imla klavuzlarına ancak sunu soyleme geregi duyuyorum.benim ilk oyunum counter oldugu için genelde i harfi yerine ı harfini yazıyorum.bi turlu elımı alıstırımadım.

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

Bende oyundaki Ingilizce klavye sorunu yuzunden bazi turkce karakterleri yazamiyorum... Bu sorun cogu kisi de var zaten

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

Quote Originally Posted by eglocc View Post
    Bende oyundaki Ingilizce klavye sorunu yuzunden bazi turkce karakterleri yazamiyorum... Bu sorun cogu kisi de var zaten
    Klavyeni Türkçeye çevirebilirsin. Teknik Sorunlar bölümüne göz at. Ayrıca İngilizce karakter bile kullansan kurallara uygun yazıyorsun. Tebrikler.
    Football Manager 2006&2007&2008 Türkçe Dili Çevirmeni & Çevirmen Ekibi Yöneticisi - Turksportal Site ve Forumları Eski Yöneticisi

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

Dogru yaziyorsam sorun yok o zaman ben ü,ç,i gibi harfleri yazamadigimi icin soylemistim...

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Ben suan evde degil kuzenlerimdeyim
    Suan da onun laptoptan giriyorum
    O bu laptopu egitim icin gittigi Amerika'dan getirdi.
    Bu yuzden klavyede Turkce karakter bulunmamakta

Evden save game i cdye kaydedip buraya getirdim
    Kariyere buradan devam edecegim
    O yuzden Turkce sorunu olacaktir kusura bakmayin

İlhan abi iyi oldu bu kurallar,herkes rastgele sözde kariyer birsürü konu açıyordu

Özellikle imla kuralına uymayan ve ss'siz birçok konu açılıyor. Bu kariyerler hiç zevk vermiyor. Bunu özellikle yeni kullanıcılar yapıyor.

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul

Evet bu kurallar çok güzel olmuş. Doruk'a katılıyorum bazı yeni üyeler kariyer konularına ekran görüntüsü koymuyorlar, özensiz davranıyorlar.

Aslında bu kariyer bölümü de yükleme kısmı gibi yönetici onaylı olsa daha iyi olur gibime geliyor. Böylece kariyerler belirli bir nitelik ve kaliteye göre ayrılmış olur.
    Oğuz Kağan

TROLLING MAKES PERFECT

Nesil
    2006
    Yer
    Giяєѕun

Birde konu açma konusuna bir uygulama getirilse tam süper olcak

Büyük sıçrayışı gerçekleştirmek isteyen, birkaç adım geriye gitmek zorundadır. "Bertolt Brecht"

Nesil
    2006
    Yer
    Fikstüre Bak..

bence kariyer bölümüne 2 haftada 1 konu açma sınırı getirilmeli...böylece kariyerlerin uzun soluklu olması saglanabilir..

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

Bence gayet guzel bir fikir

bencede iyi bir fikir..mesela bir üye kariyer bölümünde 2 haftada bir kez konu acabilsin..böylece geçen aksam yaşadığımız o forum kirliliğini önlemiş oluruz..hemde kariyer sahipleri daha fazla özen gösterirler...

Nesil
    2007
    Yer
    59-39

Kariyerini Bitiren Yöneticilere Ö.M atsın ki konuları kapansın.Birde ben bu kariyerden sıkıldım bırakıyorum diyip hemen başka bir kariyer açılmasın...

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

Cok iyi birsey yapmısın İlhan abi bu konuyu acmakla ozellıkle de son gunlerde cok fazla gereksız konu acılıyordu
    Gelirken ne getirilir ki giderken ne götürülür?

bence her uye kariyerini bitirmeden başka bi kariyer açmamalı.yada bu adı ustunde kariyer.ornegın sebatsporla başladın fenerbahceye geçince ordan yenı karıyer acmaya gerek yok.adı ustunde kariyer.sürekli devam eder.onuda o konudan devam ettirebilir.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Kuralları okumamıştım ama zaten gerektiğince uyuyorum..

omer-faruk-14 Misafir

BU kirliliği yapan kişilerin başında sayılırım.
    CSKA, PSV, Rizespor[OK], Boca[OK] ve Galatasaray olmak üzere 5 tane konu çürüttüm aslında. En iyi çözüm herkes kariyer bölümüne kariyer için bir konu açabilsin ve oyunu silindi falan tekrar ordan devam etsin.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Kral 54 Nİcklİ Bİr ArkadaŞ Benİm Fm 2006 Karİyerlerİmden Kayserİspor Karİyerİmİ Kopyala YapiŞtir Yaparak Kendİ Karİyerİ Gİbİ Fm 2007 Karİyerler BÖlÜmÜne AÇmiŞtir Gerekenlerİn Yapilmasini İstİyorum

Nesil
    2006
    Yer
    Karşıyaka 35½

Tamam gerekeni yaptım.
    "YÜCE ATATÜRK"

Sayın Peluk benim kariyerim diğer bilgisayarda onda CD-RW de yok. USB'ye aktarcamda aktaramadım zamanım olmadı... Resim koymak kesinlikle şartmı? Ben sonra koysam hem bu kariyer konusunda ilk konum bu... Veya bi yardımcı olabilirmisin.?

Quote Originally Posted by Burak Üstüner View Post
    Sayın Peluk benim kariyerim diğer bilgisayarda onda CD-RW de yok. USB'ye aktarcamda aktaramadım zamanım olmadı... Resim koymak kesinlikle şartmı? Ben sonra koysam hem bu kariyer konusunda ilk konum bu... Veya bi yardımcı olabilirmisin.?
    En azından daha cazip gözükmesi için resim koyman lazım

ben hep birlestirilmis mesaj gonderiyorum bunu gondermemek icin ne yapmaliyim
    .
    .
    .
    Birleştirilen Mesaj:
    bana hemen yardim edin

Quote Originally Posted by eemre96 View Post
    .
    .
    .
    Birleştirilen Mesaj:
    bana hemen yardim edin
    Bir kez mesaj gönderdikten sonra bir daha göndermemeye çalışın.Birleştirme olmaması için gönderdiğiniz mesajın altında başka birinin mesaj yazması gerekiyor..

Nesil
    2007
    Yer
    Newcastle

.
    .
    .
    Birleştirilen Mesaj:
    bana hemen yardim edin
    emrin başımız üstüne.

Mert açıklamış maalesef yapacak birşey yok ondan başka yada 48 saat beklemekten.

evet cekochan cok sogol bi da oyle yapicam allah razi olsun allah tuttugunu altin etsin allah ne muradin varsa versin

27. Default

Bu kurallar çok iyi olmuş.

Nesil
    2006
    Yer
    -

evet cekochan cok sogol bi da oyle yapicam allah razi olsun allah tuttugunu altin etsin allah ne muradin varsa versin
    Söyleseydin bende sana yrdım ederdim.

Benim fikrim bütün kariyerlerin ismini açan kişinin nick i yapınlar yani örneğin Canavar kariyer böylece hiç kirlilik olmaz herkez istediği zaman yeni kariyere başlayabilir. Ya da yeni çözümler bulabilirsiniz.
    Saygılarımla...

Nesil
    2006
    Yer
    Malatya

Quote Originally Posted by mustafa35 View Post
    Bu kurallar çok iyi olmuş.
    Kural koyulmadan da doğruları yapabilmeli, kendi kabul edilebilir kurallarımızı koyabilmeliyiz.

Nesil
    2006
    Yer
    Giяєѕun

Merhaba arkadaşlar, hepiniz FM oynamayı seven ve paylaşmayı seven arkadaşlarımızsınız. Ancak son günlerde açılan gereksiz hikaye konularından sonra bu bölüme bir kıstas getirilmesi kanaatine vardım.

Bir kaç kural belirtmek istiyorum:

1. Kariyerinizde ekran resimleri ( ss ) kesinlikle bulunmalıdır. Yaptığınız transferler, oynadığınız maçlar, puan tabloları gibi pek çok veriyi yansıtmalısınız. Bunu yapmak çok basit. İstediğiz veri için gerekli ekrana gelip klavyenizin print screen tuşuna basıyorsunuz. Sonra paint programını açıp yukarıdaki seçeneklerden Düzen'i seçiyorsunuz. Çıkan yerden yapıştır'a tıkladıktan sonra resmi kaydediyorsunuz. Resmi kaydederken formatını "JPEG" olarak ayarlamayı unutmuyoruz.

Resimi kaydettikten sonra
    www.resim-yukle.com veya http://imageshack.us/ adreslerinin birinden upload edip linkini buraya yapıştırıyoruz. Sonra da altına bir açıklama yapıp okuyucuyu bilgilendiriyoruz.

2. Kariyerinizde herhangi bir hile veya kandırıcı birşeye kalkışmayın. Anlaşıldığında rezil olmaktansa aynen aktarın. Moral bozucu yorumları bana özel mesaj atarak bildirebilirsiniz, ben hallederim. Hile yok!

3. Kariyer hikayenizde Türkçe imla ve noktalamalarına dikkat etmelisiniz. Kullandığınız başlıkların ve sözcüklerin imla ve noktalamaya uygun olması daha okunaklı olması demektir.

Kariyer paylaşan arkadaşlar bu konuya biraz daha dikkat edelim.

Büyük sıçrayışı gerçekleştirmek isteyen, birkaç adım geriye gitmek zorundadır. "Bertolt Brecht"

Sayfa 1 / 2 12 SonSon

Mesaj Yetkileri