1 ile 14 arası toplam 14 sonuç

Konu: Bozbaykuşlar

Default Bozbaykuşlar

nereye açacağımı bilemedim yanlış yere açtıysam affola

NEDEN BOZBAYKUŞLAR

Baykuşlardan, Ansiklopedilerde; Strigiformes (gece yırtıcıları) takımından gece avlanan yırtıcı kuş diye bahsedilinir . Yırtıcıların en vahşilerindendir . Gece avlanır ve çok sessizdir . Görünüş ve avlanma açısından çok asil canlılardır . Gagaları kıvrık, pençeleri keskin kanca tırnaklı ve döner parmaklıdır. Kuvvetli pençeleri adeta avına kenetlenir.
    En ilginç özellikleri ise şunlardır ;
    *Gece avının bir diğer zorluğu hava sıcaklığının düşmesidir. Tanrı baykuşlara bu zorluğa karşı da bir farklı bir özellik vermiştir. Vücut yapılarını incelediğimizde diğer yırtıcı kuşlar içinde en kalın tüylere sahip olanların baykuşlar olduğunu görürüz.
    *Tüyleri baykuşu yalnızca soğuktan korumakla kalmaz, tüylerinin üzerindeki desenler bazı türlerin düşmanlarından kamufle olmasını sağlar. Örneğin, göz benzeri benekleri olan baykuşun (Glaucidium perlatum) başının arkasında belirgin gözleri bulunan taklit bir yüz bulunur. Tanrı’nın baykuşta özel olarak yarattığı bu taklit yüz, arkadan gelen düşmanları caydırıp uzaklaştırmak içindir.
    *Yavru bir baykuş korkutulduğunda, dışa açılan kanatlarını ve kafasındaki tüylerini çok iri gözükene kadar kabartarak korkutucu bir görünüm alır. Bir yandan da davetsiz misafirlere büyük gözlerini ardına kadar açarak bakar. Bu sayede yavru baykuşun yüzü çok daha büyük bir hayvanın yüzü gibi görünür.
    *Baykuş , lacivert! rengi gören tek kuştur.

Boz eki ise baykuşların en çok rastlanan renginden geliyor . Boz renginden ayrı olarak beyaz , açık gri ve az rastlanan siyah renkleri vardır .

Grubumuz ‘ un bu ismi seçmesinde etkisi olan yukarıdaki özellikleri , İBB Spor un futbolu oynayış tarzıyla , ataklara hiç beklenmedik şekilde sessizce kalkmasıyla ve 3 büyüklere korku salarak baş kaldırma özelliğini bağdaştırırak bu isimde karar kıldık ve artık yıllarca bu isimle kalacağız .

bu gruba bayılıyorum

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Son pankart inanilmaz

Nesil
    2006
    Yer
    22 | 34

Son resimde arkada da "okuyom ben ya" pankartları da var

Nesil
    2009
    Yer
    Ankara

Son pankartı hiç unutmayacağım
    "insanı kirleten, ağzına giren değildir. ağzından çıkandır insanı kirleten."

Nesil
    2007
    Yer
    Newcastle

Nesil
    2009
    Yer
    Antalya

İBB hakettiği taraftara kesinlikle kavustu gercekten sevindim harika bir taraftar bu arada taraftarlarının buyuk bir bolumu inci sözlükten

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by attirson View Post
    İBB hakettiği taraftara kesinlikle kavustu gercekten sevindim harika bir taraftar bu arada taraftarlarının buyuk bir bolumu inci sözlükten
    Tamamı inci sözlük.

Seneye bende katılmayı düşünüyorum. Kombineler normalde 100 TL ama o grupla gidince 50 TL yapıyorlar. Her maçta atkı vs. veriyorlar(15 TL).

Nesil
    2009
    Yer
    Antalya

Bende Abdullah Avcı'nın büyük hayranıyım onun için İBByide seviyorum biraz

Quote Originally Posted by attirson View Post
    Bende Abdullah Avcı'nın büyük hayranıyım onun için İBByide seviyorum biraz
    Gerçek Sportmen İşte Fenerbahçeli Arkadaşımız Abdullah Avcı Hayranı

Bende Ayıptır Söylemesi Bizi Yenmesine Rağmen Şenol Hocanın Hayranıyım

En Tehlikeli İnsan Az Anlayıp Çok İnanandır. "A.Çehov"

Nesil
    2009
    Yer
    Antalya

Sportmen olmak lazım demi

Sözlükte olanın aksine tribünde küfüre karşı olan gayet sportmen bir taraftar grubudur. Bursa maçında "bize her yer deplasman" diye bağırdık. Orda toplasan 90-70 kişiydin. Yuhladılar, ıslıkladılar. Sustuk. Şampiyon BUrsa tezahuratı başlayınca rakip tribüne dönüp alkışladık.
    Asla rakibi yuhlamak veya hakeme küfür etmek gibi bir olayımız olmadı, olmayacak da

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul

her 3 caps tede varım

cCc bozbaykuşlar cCc
    Last edited by El Barto : 08.Mart.2011 at 07:48

Pankartlar süper

Nesil
    2007
    Yer
    Diyarbakır

Hakem Haklı Beyler pankartı gerçekten unutulmaz oldu benim için... BozBaykuşlar

Mesaj Yetkileri