Sayfa 1 / 2 12 SonSon
1 ile 30 arası toplam 32 sonuç

Konu: Hızlı ve Kalıcı Kilo Kaybı

Nesil
    2009
    Yer
    İzmir

Default Hızlı ve Kalıcı Kilo Kaybı

Bilmiyorum daha önce konusu vardı sanırım, bir iki sayfa baktım bulamadım.

Yazın 85 kiloydum, 1 buçuk ay gibi bir sürede 77 kiloya kadar düştüm, oldukça fit de görünüyor sayılırdım. Okulun açılmasıyla eski spor temposunu yakalamadım tabi. 81 kiloya kadar çıktım 5 aylık sürede. Yine sağdan soldan duymaya başlıyorum kilo aldın lafını. Esasen kilosunu da çok dert eden biri değilimdir.

Ancak hedefim Nisan'ın sonuna kadar 74-75 kiloya kadar düşebilmek. Fakat bir sorunum var kendimi frenleyemiyorum bu aralar ve eve çok yorgun dönüyorum okuldan, spor falan hak getire yani.

Sizlerden isteğim güzel bir yemek listesi hazırlamama yardımcı olmanız ve benim fazla vaktimi almayacak ama kalori yakmama yardımcı olacak kültür - fizik hareketleri önermeniz.

Bunun dışında zaten günde yarım saat koşuyorum, sigara kullanmıyorum, nefes problemim yok. Boyum da 1.78. Sanırsam 75 kiloya düşersem kafi.

Bu uzun yolda lütfen desteklerinizi esirgemeyin, yardımlarınızı bekliyorum.

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

Bende 23 kilo verdim 3.5 ay gibi bir zamanda ama benim yaptıklarımın sağlıkla hiç bir alakası yok. O yüzden hiç tavsiye etmiyorum ve yaptıklarımı yazmıyorum .

Nesil
    2009
    Yer
    İzmir

Olsun, sağol yine de. Ee yok mu başka tavsiyesi olan?

Nesil
    2009
    Yer
    Samsun

Can boğazdan gelir-gider ye ye

Nesil
    2009
    Yer
    İzmir

O öyle olmuyo işte. Ne güzel 77 kiloya düşmüştüm. Boy 1.78, kilo 77 gidiyoduk öyle, kıyafet konusunda da sıkıntı çekmiyodum.

5'i bi yerde çayı kullanıyodum, gayet iyiydi o da. Ona yine dönmeyi düşünüyorum, kilo kaybında etkili oluyor. Ekmek yoktu bi de hayatımda, şimdi her öğlen yarım ekmek yiyorum olmuyor tabi. Bi de okul açıldı fazla hareket yok iyice şiştik ya 81 kilo.

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

Kepek ekmeği yesene. Yada salla ekmeği gereksiz. Ben günde bir dilim kepek ekmeğiyle sınırlıyorum kendimi. Pirinç pilavı yeme bulgur pilavı ye. Etli yemekleri biraz azalt otlu yemeklere yönel birazda popoyu kaldırdınmı 1-2 aya fit olursun.

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul

Akşam yemeğinde ekmek yememeye çalış,sulu yemeklerin sularından uzak dur, kahvaltıda krem peynir,kaşar peynir tüketmemelisin fazla. bal-reçel hiç yeme
    Eve gelince hergün şınav çekmeyi,mekik çekmeyi,varsa dumblelarla çalışmayı adet haline getir, en fazla yarım saatini alacaktır. Ben bu şekilde 2-3 ayda 11-12kilo verdim .. 81'den 69-70'e indim. Ya zaten insan kilo vermeyi kafasına koyduğu zaman neleri yapmaması gerektiğini kendisi karar veriyor,bi süre sonra da alışıyor,hiç farketmeden kilo vermeye başlıyor alışkanlıkları değiştiği için.
    Last edited by ForsakeN : 01.Mart.2011 at 01:05

Nesil
    2009
    Yer
    İzmir

Quote Originally Posted by ForsakeN View Post
    Akşam yemeğinde ekmek yememeye çalış,sulu yemeklerin sularından uzak dur, kahvaltıda krem peynir,kaşar peynir tüketmemelisin fazla. bal-reçel hiç yeme
    Eve gelince hergün şınav çekmeyi,mekik çekmeyi,varsa dumblelarla çalışmayı adet haline getir, en fazla yarım saatini alacaktır. Ben bu şekilde 2-3 ayda 11-12kilo verdim abi.. 81'den 69-70'e indim. Ya zaten insan kilo vermeyi kafasına koyduğu zaman neleri yapmaması gerektiğini kendisi karar veriyor.
    Yemeğin suyuna yarım ekmek banma adetim yoktur, çok sevmem esasen kolay vazgeçerim gibi. Kaşar peynir tutkumdur ama vazgeçilmeyecek şey yok.

Akşam yemeğini çok hafif tutmaya çalışıyorum ama en çok da akşam acıktığımdan pek mümkün olmuyor.

Şınav işini iyi beceriyorum, mekikte çok iyiyim. Bunları her gün yapıyorum. 2'şer kiloluk dumble'larım var ama çok hafif geliyor, kaç senelik zaten. Bunun yerine 10 kiloluk almayı düşünüyorum.

Sağol tavsiyelerin için.

Quote Originally Posted by Addolorato View Post
    Kepek ekmeği yesene. Yada salla ekmeği gereksiz. Ben günde bir dilim kepek ekmeğiyle sınırlıyorum kendimi. Pirinç pilavı yeme bulgur pilavı ye. Etli yemekleri biraz azalt otlu yemeklere yönel birazda popoyu kaldırdınmı 1-2 aya fit olursun.
    Akşam hiç ekmek kullanmamaya özen gösteriyorum da sabahları nutella olduğumu yarım ekmek gider yani, afedersin öküz gibi yiyorum. Bulgur pilavını çok seviyorum esasen pirince tercih ederim.

Ot severim, tavuk eti pek sevmem, dana eti sevmem esasen nugget ve şinitzel dışında pek et yemiyorum gibi. Ha balık ayrı.

Popoyu kaldırabilsem süper olacak zaten.

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by Homer J.S View Post
    Yemeğin suyuna yarım ekmek banma adetim yoktur, çok sevmem esasen kolay vazgeçerim gibi. Kaşar peynir tutkumdur ama vazgeçilmeyecek şey yok.

Akşam yemeğini çok hafif tutmaya çalışıyorum ama en çok da akşam acıktığımdan pek mümkün olmuyor.

Şınav işini iyi beceriyorum, mekikte çok iyiyim. Bunları her gün yapıyorum. 2'şer kiloluk dumble'larım var ama çok hafif geliyor, kaç senelik zaten. Bunun yerine 10 kiloluk almayı düşünüyorum.

Sağol tavsiyelerin için.
    Ne demek . Kaşar peynirin kalorisi cidden çokmuş,mayonezle eşdeğer diye okumuştum birkaç yerde.
    Last edited by ForsakeN : 01.Mart.2011 at 01:05

Nesil
    2006
    Yer
    Aydın #09, Ankara #06

Çağdaş bende bugün itibariyle kolayı kestim, zaten akşama kadar sürekli etkin halde olduğum için spor gibi bir derdim yok. Yemek olayınıda azalttım, birde sana tavsiye yemeğin yanında her zaman su bulundur ve arada bir su iç. Hem nefes alma vaktin olur hemde su içtiğin için çok fazla yemek yiyemezsin.

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

Devamlı sakız çiğne ve su iç. Sakızdaki tatlandırıcı seni tok tutar su ile beraber. Ben en son ne zaman asitli birşey içtiğimi hatırlamıyorum mesela o meşrubatlarda çok zararlı.

Nesil
    2009
    Yer
    Samsun

Fazla sakız laktasit mi ne etki yapıyor(Bildiğimiz cırcır)

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by vego View Post
    Fazla sakız laktasit mi ne etki yapıyor(Bildiğimiz cırcır)
    Ben günde ortalama 11 saat sakız çiğniyorum bir zararını görmedim ..

Nesil
    2009
    Yer
    Samsun

Arkasında yazıyormuş yoksa hiç sakız meraklısı değilimdir

Nesil
    2006
    Yer
    22 | 34

Devamlı sakız çiğne ve su iç. Sakızdaki tatlandırıcı seni tok tutar su ile beraber. Ben en son ne zaman asitli birşey içtiğimi hatırlamıyorum mesela o meşrubatlarda çok zararlı.
    Ben sakız çiğneyince acıkıyorum her seferinde (:

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul - Tokat

Quote Originally Posted by RaSenGan View Post
    Ben sakız çiğneyince acıkıyorum her seferinde (:
    Mide yemek yiyosun gibi algılıyo ondandır

Nesil
    2009
    Yer
    Manisa

Her gün 3 tane sakız çiğniyorum. Ama falım. Şekersiz biliyorum. Eralp belirttiğin tatlandırıcı etkisi oluyor mu? Benimde 4-5 kilo fazlam var.

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

4-5 kilo çok birşey değil yahu. 2-3 hafta yediğine dikkat çok kolay verirsin. Sakız bende çok işe yarıyordu ama sizi bilmem. Ben diyete ilk başladığımda haftada 3 kilo veriyordum şimdi günde 200-300 gram belki. Gerçi daha neyin kilosunu veriyorsam 184 boy 72 kiloyum .

Nesil
    2009
    Yer
    Manisa

4-5 kilo çok birşey değil yahu. 2-3 hafta yediğine dikkat çok kolay verirsin. Sakız bende çok işe yarıyordu ama sizi bilmem. Ben diyete ilk başladığımda haftada 3 kilo veriyordum şimdi günde 200-300 gram belki. Gerçi daha neyin kilosunu veriyorsam 184 boy 72 kiloyum .
    Yaz gelse kilo vermek çok kolay olacak fakat okul zamanı hiç zaman olmuyor.

Nesil
    2009
    Yer
    İzmir

Herkese teşekkür ediyorum tavsiyeleriniz için. Bu sefer sıkı bir program olacak benim için, hamur işini neredeyse tamamıyle hayatımdan çıkartıyorum.

Belirteyim bu arada sakız her zaman işe yaramıştır, özellikle bi ara tırnak yiyodum sakız sayesinde bıraktım.

Nesil
    2006
    Yer
    istanbul

Hiç spor yapmadan,hatta sürekli yatarak 3 aya yakın bir sürede 14 kilo verdim.Spor yapsam 20 falan verebilirdim heralde.

Ekmek,şeker,tuz,çikolata,cips,kola,abur cubur vs yok.En geç akşam 6'da yedim.O kadar.

Nesil
    2006
    Yer
    Aşk-ı Şehir

Gençler kilonuzu sıkı tutun. Ben liseden mezun olduğumda 60 kiloydum. Dün tartıldım 90 kilo olmuşum. Vaziyet kötü. Boyda 1.78 civarı olunca işler sakatlaşıyo.
    I'm back...

Nesil
    2009
    Yer
    İzmir

Herkese teşekkürler. Spor işini gün aşırı yapmaya karar verdim okuldan çok yorgun ve geç geliyorum çünkü. Bunun dışında yediklerime dikkat etme işini sıkılaştırıyorum.

Nesil
    2006
    Yer
    Türkiye

Hiç yapmazken bir anda 100 mekik çekme gibi işlere girme.. 2 gün önce yaptım, hala acısını çekiyorum

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul

O kasları tekrar çalıştırınca ağrı azalıyor

Nesil
    2009
    Yer
    İzmir

30 mekikle başlıyorum. Şans dileyin, 70 olacağım herkes de görecek.

Nesil
    2007
    Yer
    Adana

ben de yarından itibaren spor salonuna yazılıyorum. 20 kg fazlam var ve 10 kg setlerle vereceğim. mayıs'ın sonuna kadar 70 olurum.

kg vermek isteyenlere tavsiyem, spor yaparken balık yağı hapı kullansınlar. yağ yakımında yardımcı oluyor. ben denedim işe yarıyor. aklında bulunsun çağdaş.

Nesil
    2007
    Yer
    Adana

Bende 23 kilo verdim 3.5 ay gibi bir zamanda ama benim yaptıklarımın sağlıkla hiç bir alakası yok. O yüzden hiç tavsiye etmiyorum ve yaptıklarımı yazmıyorum .
    bir ara bana yazsan şu yaptıklarını

Nesil
    2006
    Yer
    Türkiye

Zayıflayacağım diye doğruluğu veya uygunluğu şüpheli olan önerilerle sağlığınızı tehlikeye atmayın. Vücudun herşeye ihtiyacı var. Onu yeme bunu yemeye çalış dendiğinde acaba iki besin türünün vücutta ne işe yaradığı, nasıl enerjiye dönüştüğü, eksikliğinde ne gibi tahribatlar yarattığı bilinciyle mi söyleniyor. Ben pek sanmıyorum. Zaten bacağımda bir ağrı var dediğinde herkes şu ilacı al, şunu yap, şunu dene, gel ameliyat edeyim der. Birisi çıkıp doktora git demez. Bugün burada onlarca öneri gelebilir. Bunların senin fizyolojik ve anatomik yapına uygun olup olmadığını nerden biliyorsun. Hani öyle birşey olsaydı tek antrenman modeli, tek diyet modeli olurdu.

Klasik laflardan kurtulmamız lazım şayet bilmiyorsak bilmeden fikir sahibi de olmayalım. En azından böyle ciddi konularda.

- Çok kilo alıyorum.
    - Abi gece abur cuburu kesecen bide spor yap.
    - Hemen yarın 50 mekik, 3x100 koşu başlıyorum.

O kadar kolay değil bu işler. Belki o 50 mekik vücut ağırlığın nedeniyle senin disklerinde kaymaya neden olacaktır. Kilo veriyorken fıtık yolunu açabilirsin. Hani bu en basitinden bir örnekti.

Neyse amacım bilgiçlik taslamak değil sadece bu zihniyeti eleştirmek ve az çok eğitimini aldığımız bir alanda sağlığını korumaya çalışıyorum. Sanane de diyebilirsin.

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

Geçen yaz 1 ay 10 gün boyunca günde 1 saat koşu ve hafif beslenme ile 10 kilo verip 82 kilodan 72'ye düştüm Berk.

Bunda beslenmenin etkisi çok büyük.Çok hafif şeyler ye.Kahvaltıda mesela sebze ye.Domates,marul falan ye.Peynirin yağsızını ye.Arada bir kendini ödüllendirebilirsin(yağlı peynir yiyerek).

Öğle yemeği yine hafif olsun ve ekmek yeme.Akşam çok küçük bir dilim ekmek yiyebilirsin.Yağlı yemeklerden,hamur işlerinden kaçın.Yiyorsan da,yiyebileceğin en az miktarda ye.
    Gelirken ne getirilir ki giderken ne götürülür?

Sayfa 1 / 2 12 SonSon

Mesaj Yetkileri