Sayfa 1 / 2 12 SonSon
1 ile 30 arası toplam 35 sonuç

Konu: Football Manager 2008 den beklentileriniz

Arrow Football Manager 2008 den beklentileriniz

Arkadaşlar FM 08 den ne bekliyorsunuz

Düşük oyuncu rakamları (abartılmamış)

Herşeyi buraya yazabilirsiniz

Nesil
    2006
    Yer
    Okul

Zaten oyunda ne gibi ozelliklerin olacagi belli bu saatten sonra beklesektew birsey degismez.(Mı acaba?)

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

-Oyuncuların (özellikle brezilyada ki genç yetenekler)düzelmesi.18 yaşında ki bir genci alır almaz şampiyonlar liginde o oyuncuyla isim yapabiliyorsun.Bence bu daha zor olmalı.

-En önemlisi maç motoru.Son derece dikkatli bir şekilde yapılmalı.Ayrıntıları görebileceğimiz şekilde olmalı.Yani demek istediğim 2D den sora bu işin dönüşü olamaz.Ona göre kalite yapmaları lazım.Öyle fifa gibi düz maç seğrediyor gibi olmaz bu iş

-Bir önemli meselede , örneğin chelsea gibi büyük bir takımla lige başladık diye her takımı yenebileceğiz diye birşey yok.Taktiksel bilgimizi nekadar konuşturursak okadar iyi oynanmalı.

-Medyada önemli deişimler bekliyorum.Dedikodu haberlerin sürekliliği önemli.Bu 07 de de vardı ama daha ince ayrıntılı olmalı.Yani bu özellikde yerinde saymamalı.

-Arayüzde öyle olağanüstü bir değişikliğe bence hiç gerek yoktu.Ben şahsen yeni arayüzü beyenmedim.

-Taraftar baskısının fazlasıyla hissedilmesi gerekir.

-Teknik direktörün istediği zamanlarda basın toplantısı vermesi gerekli.Yani gerçeğe uygunluk istiyorsak bu da şart.

-Oyunun hızlandırılması iyi bir haber.Bundan hepimiz sıkılmıştık.
    FM Gazetesi

bnece turkıye lıgı kalıtelı olmalı fenerbahceyel oynuom genclerle yedeklerle oynuyom 3 -4 tane atıom bıraz daha kalıtelı olmalı zaten bu yonde cabalar varmıs.basın toplantısıan bende katılıoyrum
    .
    .
    .
    Birleştirilen Mesaj:
    bence bıde macta adam karsı karsıya yanında adam olmasına ragmen hep kaleye vuruyolar ın bunu duzeltmıslerdır bana katılanlar benı destekleyıcı cvp yazsınlar

Nesil
    2006
    Yer
    ıstanbul

gorkem88 diyecek bisey birakmamis oyuncu cok abartili oyuncular gorebiliyoruzz bunlar duzeltilmeli

abi adamlar yeterince profesyonel hazırlıyolar.ve görkem88 gayet ii yazmış doğrusu.bide tek istegim türkçe dil desteğiyle çıkması.sanırım bi çok arkadaşta istiyodur bunu.

Nesil
    2006
    Yer
    istanbul

deplasman kadrosunu belirleme....18 kişilk kadro
    sezon öncesi kampı(detaylı)
    antrenmanlarda takımın eksiklerini detaylı çalışabilme ve bu sorunun giderilmesi.

görkem 88

-Bir önemli meselede , örneğin chelsea gibi büyük bir takımla lige başladık diye her takımı yenebileceğiz diye birşey yok.Taktiksel bilgimizi nekadar konuşturursak okadar iyi oynanmalı.

Kardeş malesef bu klüb potansiyeli yani Chelsea yı aldınmı kazanıyosun... Msla Liverpool e kral taktik kur iyi transferler yap Chelsea gibi olamıyo...
    Oyunun kendi simulete ayarları var takımlar potansiyeline göre değerlendiriliyo bence... Ama 2.3.sezon da bu braz daha değişiyor...

Ayrıca şunu diliyorum umarım rakip kaleciler her maç 9almaz....

Aslında direk menejer olmadan önce önce bir sene filan okulunu okusak sonra anadolu kulüplerinde yardımcı antranörlük sonra menejer filan öyle olsa güzel olur.Fıratcan senin dediklerinede aynen katılıyorum.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul- Samsun- Isparta

Bir oyuncu ile 2 - 3 yıl sonrası için söz kesilmesi.
    Türkçe dil seçeneği.
    Oyuncunun değerinden fazla uçuk fiyatlara satılmaması.

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

Fiyatların uçuk olmaması
    Sakatlık ve kartların azaltılması
    Pa ve Caların abartılmaması
    Gelirken ne getirilir ki giderken ne götürülür?

Bence hepsinden onemlisi daha fazla lig olması... Özellikle ben dogu avrupa futboluna hayranım. Malezya singapur ligleri yerine bi makedonya arnavutluk veya azerbaycan gibi ligler olsa cok iyi olurdu... ama okudugum kadarıyla lig sayısı değişmedi Artık isteklerim 2009 a kaldı

1-Benim takımımıma sponsorları ben seçmeliyim.sponsorlar getirisi ile bana belirtilmeli.
    2-Tranfer miktarı aşşağıçekilmeli.örneğin:Adriano:20m€ olan bonservisi 40m€ gözükmekte bu ayarlanmalı.
    3- Oyuncu transfer ederken satın al kirala seçeneklerinin yanında pazarlık et seçeneği de bulunmalı
    4-Klübünden sonra oyuncu ile görüşürken seçeneklerin daha fazla olması lazım(maddi manevi)
    5-Saha kameraları değişik açılara alına bilmeli
    6-Antremanların bir kısmını biz izleye bilmeliyiz
    7-Maç öncesi Önemli karşılaşmalar öncesi prim olmalı (sponsor miktarını bu yüz den belirtilmesini istedim MALİ KRİZ olmasın esabı)
    8-1 kereye mahsus Sponsor aracılıgı ile transfer yapıla bilmesi örneğin: 5 yılda 1 yada sponsor ile yeni anlaşmalara göre

Zorlarsak Belki Olur

türkçe olcakmı????????

pazarlık zaten var oyunda

Bide özel günler kutlanmalı.Boş yere doğum tarihimizi eklemeyelim profilimize.Futbolcuların veya teknik ekibin doğum günleri filan

Nesil
    2006
    Yer
    istanbul

save dosyaları bozulmasın yeter

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Evet bu önemli gerçekten.Birde bu crash damps mı nedir...Öyle bir hata varya , artık buna bir çözüm getirilmeli.
    FM Gazetesi

Benda türkçe gelsin istiyorum.Bir de antrenman ve form olayı düzeltilsin.Adam 1 tane seviye atlıyorsa bir kategoride 3 hafta sonra hiç bir sebep olmadığı halde 2 tane düşüyor.

türkçe dil seçeneği olsun
    maçta bir çok top kullanılsın bir topla olmuyor.

Biz ne kadar dersek diyelim ya SI'ye sözümüz geçmiyor.Ya da bizi hiç takmıyorlar.Biz o kadar çok şey istedikki bunlar olsa oyunu hiçkimse hiç bırakamaz.Uykusundan keser yine oyun oynar.
    Ben şunları istiyoRum:
    1) Maç motoru 2007'de çok kötüydü, berbattı.Ben o yüzden maçları izlemiyordum.Hep tatile gidiyordum.Bu da benim için bazen çok kötü olabiliyordu.Birçok pas-gol vs. seçenekleri olmalı.Hep aynı şekilde gol atılıyor.Adam çizgiye kadar iniyor.İçerideki boş adama pas vermeyip kaleye vuruyor vs.
    2) Transfer konusunda biz isteklerimizi liste şeklinde sunalım yönetime.O konuşup anlaşma yoluna gitsin ama sadece yönetim değil bizde transfer işlemi yapabilelim.Mesela yönetime vermediklerinde biz devreye girebilelim veya almak istediğimiz ama bizim beceremediğimizi yönetime söyleyelim bu konudada seçenekler olsun.Mesela bu oyuncuyu alın size şampiyonluğu garanti ediyorum.Tüm planlarım bu oyuncu üzerine gibi.
    3) Antrenmanları izleyebilmeli ve düzenlemede ayrıntı olmalı.Mesela ben 2 takım çıkarıp yarım sahada maç yapacağım.Şut çalışacağım.Orta çalışacağım.Bunlarda detay olmalı.
    4) Sahada tek top olmamalı.Tribünlerin ön kısmıda görünmeli.Teknik direktörde olmalı sahada.Gol olduğunda veya kaçtığında kulübeden fırlamalar falan
    5) Saha kapatma.Seyircisiz oynama gibi cezalar verilmeli.
    6) Futbolcularla diyaloglar geliştirilmeli.Basit 2-3 seçenek olmamalı
    7) Yöneticilerle ve başkanlada konuşmalar olmalı.
    8) İstenildiği zaman basın toplantısı yapılmalı.Maç günü veya diğer günler.Maçta beklenmeyen bir yenilgi sonrası çeşitli açıklamalar olmalı.Mesela suç futbolcularda taktiklerime uymadılar yada yönetim istediğim futbocuyu almadı.Suç bende gibi.
    9) Sezon öncesi hazırlık kamplarına da katılabilmeliyiz ve düzenleme yapmalıyız.Yer seçmeliyiz.Tarih ayarlamalıyız.
    10) Aldığımız paralar işe yaramalı.Ev araba gibi şeyler olmaz böyle bi oyunda ama parana göre bir futbolcunun bonservisini kendin alabilirsin ve o futbolcu senin olur.Gittiğin kulübe götürürsünki bu bir çok menajer için harika olur vazgeçilmez futbolcularını heryere götürürler(bu olmaz gibime geliyo)
    11) Taraftarlar çeşitli etkinlikler yapsa.Anrenmana gelse.Türk takımlarında baklava meşhurdur.Diğerlerinde de ne meşhursa o olsa.

Daha aklıma gelmeyenlerde wardır.Ama ben bunların hepsini istemiyorum.Hepsini bir anda verirlerse 2009'a eklenecek bişe kalmaz ama.2şer 3er olsada yapsalar.Ama maç motoru kesinlikle düzeltilmeli.
    Bence 2008 hayal kırıklığı.O kadar istenilen ve düşünülen şeyler olmasına rağmen çoğu FM severin isteğinin olmaması oyunun 2007'den neredeyse farksız olduğu görüşündeyim.Saha boyutu ayarlansa ne olur ayarlanmasa ne olur benim için ki çoğu zaman ben normal boyut yaparım.
    İnşallah oyun beni yanıLtır.İnş harika bir oyun olur.Ama SI bizi fazla bağlamamak için okulumuza işimize daha çok yönelmemiz için fazla bişey yapmamıştır belkide..

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

taaa aralıkta çıkçakmış biraz çabuk çıksın yeter

Nesil
    2006

Oyunu yüklemek için bu kadar uğraşmamalıyız öncelikle sonra sakatlıklar ve kırmızı kartlar düzeltilmeli oyuncuların özellikleri abartılmamalı fm 2006 da ibrahimoviçin kaç tane 20 i vardı hatırlamıyorum valla oyunun zevki kaçıyor öyle...

Nesil
    2006
    Yer
    Adana

maç motoru 2D kalsın ama şu kaleler artık üç boyutlu olsun ya adam kalenin dibinden auta vuruyor

1-Mümkünse oyunda sacma sapan dil seçenekleri olmasın
    2-Sakatlıklar düzeltilsin
    3-Hakemlere kırmızı kartı kime göstercei öretilsin
    4-Mehmet topuzu alırken başkanları gerçekteki gibi pürüz çıkarmassa iyi olur

Nesil
    2006
    Yer
    İzmir

gelecek vaad eden oyunculara buyuk dunya kulupleri her oyun actıgım da saldırmasın sanki saplantı varmış gibi aynı oyuncular surekli aynı takımlara gidiyor
    oldukça gerçege yaklaşması en buyuk arzum
    bi de belki 2008de olmaz ama ilerde menejerlik dışında, yardımcı antrenörlük,antrenörlük,gözlemcilik mesleklerini secebilmek de olsun =)

Nesil
    2006
    Yer
    İzmir

1-en büyük istegim Türkçe dil seçenegi ( ama bildigim kadarıyla bu satış rakamıyla ilgili bir olay..yani çok sattıgı ülkelere ait dil seçenegi ekliyolar..Türkiyede de orjinal oyun bulmak pek de kolay olmadıgı için genelde herkes çekme cd kullanıyor..dolayısıyla Türkçe dili yok diye biliyorum)

2-antremanın bir bölümünü izleyebilsek,yönetebilsek

3-daha farklı goller daha farklı pozisyonlar eklenmeli..

4-TSL daha kaliteli olmalı..örnegin 2.yıldan sonra gelene 5 gidene 5 atamamalı...diger takımlar biraz daha dişli olmalı..

5-oyuncu fiyatları abartılmamalı..

fm nın ayrıntıdan cok gercekcı olması gereken en buyuk ozellıgı mac motoru olmalı dıgerlerını sonra gelıstırsınler mac motorunda kalecıler orta sahaya kadar gelıp savunma arkasına atılan topları cıkartıyor ya tam sacmalık + ve sonrada oyuncu ozellıklerı tam ayarlansın ozellıklerı dusuk olan oyuncular sankı ronaldınho gıbı sahada dolasıo yapıosan 20 uzerınden degılde 30 uzerınden yap yıldızlar bellı etsın kendını yıldız oyuncuların puanlarının yuksek olması lazım

u-17 milli takımlar 08 de olm asa bile 09 da olsa güzel olur.

Bende birçok arkadaşa katılıorum oyunda henry nin değeri 69 milyonlara warırken bu sene 24 mılyon a gittibu yanlışların düzeltilmesini ve pazarlık sisteminin biraz daha gerçekçi olmasını istiorum.Oyuncu fiyatı oyunda 10milyon yazarken takıma getirmek için ndn 25 mılyon gibi fiyatları oduoruz bunların duzeltılmesı gerektıgını dusunuorum...

Saygılarımla...

Sayfa 1 / 2 12 SonSon

Mesaj Yetkileri