Sayfa 1 / 18 12311 ... SonSon
1 ile 30 arası toplam 535 sonuç

Konu: Beşiktaş Transfer Haberleri (II)

Nesil
    2003

Default Beşiktaş Transfer Haberleri (II)

Beşiktaş transfer haberlerine bu konu altından devam ediniz. Ayrıca lütfen artık transfer konularını bir sohbet alanı olarak kullanmayınız. Tartışma çıkartıcı, tahrik edici mesajlardan kaçınınız.

Nesil
    2005
    Yer
    ŞişLi + Byrmpşa Carrefour

Aaa.... Diatta gelmiş!

Beşiktaş'ın yeni yabancısını, Atatürk Havalimanı'nda sadece kulübün güvenlik müdürü karşıladı.
    03.08.2007

Öğle saatlerinde İstanbul’a gelen ve ayağının tozuyla sağlık kontrolünden geçirilen savunma oyuncusu, bugün medya karşısında sözleşme imzalayacak.

Ayrıca Acaipte YakısıkLı Bı FutboLcu

Nesil
    2003
    Yer
    Bursa

Lamine Diatta Kimdir?
    Senegalli olan futbolcu, 2 Temmuz 1975 Dakar doğumlu. Defansın sağında görev alan 32 yaşındaki Diatta 65 kez Senegal Milli Takımı'nın formasını giydi ve 3 gol kaydetti.

1.84 boyunda 76 kilo olan Diatta kariyerinin tamamını Fransa'da geçirdi. 1998/99'da Toulouse formasını giyen tecrübeli futbolcu burada 25 maça çıktı ve aynı sezon Marsilya'ya transfer oldu. Marsilya'da resmi maça çıkmadan 5 sezon geçirdiği Rennes'e transfer olan Diatta 1999/00 ve 2003/04 sezonlarında formasını giydiği Rennes'de 129 maça çıktı ve 9 gol kaydetti.

Rennes'in ardından 2004/05'te Fransa'nın en önemli takımlarından olan Lyon'a transfer olan Senegalli futbolcu, Fransa devinde 32 maça çıktı. Lyon'un ardından 2006/07'de Saint-Étienne forması giyen futbolcu, bu takımda ise 25 maçta görev aldı ve bir de gol kaydetti.

24 Eylül 2000'den beri Senegal Milli Takımı formasını giyen Diatta, milli takım ile en son Afrika Kupası'nda mücadele etti ve 2 ile 17 Haziran'da oynanan Tanzanya ile Mozambik maçlarında 90 dakika görev aldı.
    ÖLürken BiLe Yanımda oL sevgiLim...

Nesil
    2007
    Yer
    Newcastle

Quote Originally Posted by perpetua View Post
    Tartışma çıkartıcı, tahrik edici mesajlardan kaçınınız.
    Quote Originally Posted by Atakan38 View Post
    Aaa.... Diatta gelmiş!

Beşiktaş'ın yeni yabancısını, Atatürk Havalimanı'nda sadece kulübün güvenlik müdürü karşıladı.

Ayrıca Acaipte YakısıkLı Bı FutboLcu
    Bilgine...

Hayırlı olsun Beşiktaş için umarım faydalı olur. Ama bu transfer Serdar'ı bitirebilir çift ön libero oynamak şart o yüzden.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Hayırlı olsun

Nesil
    2006
    Yer
    Yalova

Diatta Başiktaş'a hayırlı olsun...

Nesil
    2003
    Yer
    Bursa

Sezon ortasında gönderiLecek gibi geLiyor bana.Şimdi Sinan Engin de geLdi ya Sezon ortası için iyi oyuncuLar ayarLar bize şimdi o.Ben Diatta nın kaLıcı oLacağına inanmıyorum ama umarım yanıLırım ve bize yararLı oLur.

Nesil
    2006
    Yer
    Pekin

Bende çok merak ediyorum bu Diatta'yı.Umarım çok yararlı olur takıma.Aksi takdirde Hayrettin abinin dediği gibi devre arası gider.
    So what?
    Saike

Nesil
    2006
    Yer
    Adana/Antalya

Bobo'ya 8 milyon Avro!
    Fransa'nın Bordeaux kulübü, Beşiktaş'ın Brezilyalı golcüsü Deivson Rogerio Da Silva (Bobo) için 8 milyon Avro'luk bir teklif yaptı. Siyah beyazlı kulüp Fransa'nın bir çok takımından gelen transfer tekliflerinin ardından özellikle Bordeaux ve St. Etienne kulaplerinin Bobo için ısrarları üzerine bu teklifleri ciddi olarak düşünmeye başladı. Özellikle de eski teknik direktörleri Vicente Del Bosque'nin tazminatı konusunda kaynak sıkıntısı yaşayan siyah beyazlı kulüpte başkan Yıldırım Demirören'in Bobo'nun transferi hakkında son kararı vereceği öğrenildi.

Bu arada Bobo'nun Brezilyalı menajerinin Fransız kulüplerine yakın olması ve Fransızcayı çok iyi konuşmasının golcü futbolcunun transferini gerçeklebilme ihtimalini daha da güçlendiriyor.

Bu ne ya!! Şaka mı yapılıyor!? Tazminatın ödenmesi için en iyi oyuncumuzu satacak duruma mı düştük? Hey Allahım! Yahu zaten bir forvete ihtiyacımız varken nasıl en golcü oyuncumuzu satabiliriz. Yani bahsi geçen miktarda o kadar ahım şahım bir miktar değil.

Allahım birde evet satalım diyen kişiler var! Şaka gibi! Gerçekten. Artık 22 yaşında ki oyuncuyu satıp 32 yaşında bir adam alırız. Carew'de yaptıkları gibi.

Diatta imzaladı
    Beşiktaş, daha önce prensipte anlaştığı ve sağlık kontrolünden geçirdiği Senegalli savunma oyuncusu Lamine Diatta ile 2+1 yıllık sözleşme imzaladı.

Beşiktaş, anlaşmaya vardığı Senegalli savunma oyuncusu Lamine Diatta ile 2 artı 1 yıllık sözleşme imzaladı.

BJK Nevzat Demir Tesisleri'nde, yöneticiler Behçet Ümitlen ve Bülent Deriş'in de hazır bulunduğu törende Diatta, kendisini 3 yıllığına siyah-beyazlı renklere bağlayan sözleşmeye imza attı.

Törende konuşan yönetici Behçet Ümitlen, Diatta'yı Lyon'da oynadığı dönemden beri takip ettiklerini belirterek, ''Senegalli oyuncunun Beşiktaş'a gelmesinde kısmet bugüneymiş. Diatta'yı teknik direktörümüz Ertuğrul Sağlam'ın isteği doğrultusunda ve Ali Gültiken'in katkılarıyla Beşiktaş'a kazandırdık. Beşiktaş'a hayırlı olsun'' diye konuştu.

DIATTA'DAN TÜRKÇE ''MERHABA BEŞİKTAŞ''
    Beşiktaş'ın yeni transferi Lamine Diatta ise sözlerine Türkçe başladı ve ''Merhaba Beşiktaş. Ben geliyorum. En büyük Beşiktaş'' dedi.

Daha sonra sözlerine Fransızca devam eden Senegalli oyuncu, ''Burada olmaktan çok mutluyum. Bu kadar büyük ve prestijli bir kulüpte olmaktan gurur duyuyorum. Çok büyük hedeflerimiz var. Şampiyonlar Ligi ile kendi ligimizde başarılara hep birlikte imza atacağız'' diye konuştu.

Birkaç kelime Türkçe bildiğini ifade eden yeni transfer, ''Farklı bir ülkeye geldim. Türkiye'yi biliyorum. Uyum sorunu yaşayacağımı düşünmüyorum'' dedi.

Diatta, 2002 Dünya Kupası'nda eski Beşiktaşlı oyuncu İlhan Mansız'ın Senegal'e attığı golün hatırlatılması üzerine ''Dünya Kupası'ndaki kötü anılarımdan biriydi. O maçı kaybettik. Ama şu an buradayım ve çok mutluyum'' diye konuştu.

Sağ ayağında kronik sakatlık olduğu yönündeki soruyu da yanıtlayan Lamine Diatta, ''Gerçek olan sağlık kontrolleridir. Ben de bu kontrollerden geçtim. En ufak bir sorunum yok'' dedi.

Hazırlık dönemi geçirmemesinin kendisini nasıl etkileyeceği yönündeki soruyu yanıtlayan Senegalli oyuncu, ''Hocalarımla görüşeceğim. Çalışmaya hemen başlayacağım. Çok büyük bir zamana ihtiyacım olduğunu zannetmiyorum. Hazır gibiyim. En son 17 Haziranda Senegal milli takımıyla maça çıktım. Son dönemde de Bordeaux ile antrenmanlara çıkıyordum. Tabii ki takımla çalışmak daha farklı olacak'' diye konuştu.

Fransız oyuncu Cisse'nin Beşiktaş'ta olmasının kendisi için artı bir durum yaratacağını kaydeden Diatta, ''Benim de iyi çalışıp her zaman hazır olmam lazım'' dedi.

Beşiktaş'ın Avrupa Şampiyonlar Ligi'nde İsviçre'nin FC Zürih takımıyla eşleşmesi konusunda ise Diatta, ''Zürih'i çok iyi bilmiyorum. Beşiktaş'ın çok büyük hedefi var. Biz bunları geçecek durumdayız'' diyerek sözlerini tamamladı.

BJK TV'YE KONUŞTU
    Senegalli oyuncu, imza törenin ardından BJK TV'ye konuştu.

Diatta, ''Beşiktaş büyük bir takım ve büyük bir kulüp olduğu için geldim. Türkiye sevdiğim bir ülke. Birçok Türk arkadaşım var, burayı biliyorum. Takım arkadaşlarımla birlikte bütün kupaları kazanmak için mücadele edeceğiz. Bütün takımlar Şampiyonlar Ligi'ne katılmak istiyor, biz de Şampiyonlar Ligi'nde ilerlemek istiyoruz. Ayrıca taraftarlarla tanışmak için sabırsızlanıyorum'' dedi.

YILLIK 1 MİLYON EURO ALACAK
    Siyah-beyazlı takımın yeni transferi Diatta, 2 artı 1 olmak üzere 3 yıllık sözleşme imzalarken, yıllık 1 milyon Euro alacak.

Beşiktaş, Senegalli oyuncunun transferinde bonservis bedeli ödemedi.

Bu arada Diatta'nın Beşiktaş'ın Süper Kupa'da Fenerbahçe ve Avrupa Şampiyonlar Ligi'nde Sheriff Tiraspol takımıyla yapacağı maçlar için takımla götürüleceği öğrenildi.

NTVSpor

Nesil
    2006
    Yer
    Her nerede bulunuyorsam..

Kariyerinde 1 sezonu tam olarak oynayamamış bir oyuncunun Gökhan ve Toraman gibi iki kaliteli oyuncuyu kesebileceğini zannetmiyorum. Diatta Beşiktaş gibi bir kulüpte ancak yedek olarak forma giyebilir. Gereksiz ve bir o kadar da anlamsız bir transfer. Bu oyuncunun maliyeti az diyenler olacaktır. Ödenmesi gereken stopajları da hesaba kattığımızda Diatta'nın isminden daha büyük bir masraf açacağı açıktır. Beşiktaş Diatta'ya ödeyeceği paralara ek yaparak kaliteli bir santrafor alabilirdi. Sheriff maçında da görüldüğü üzere Beşiktaş'ın şiddetle forvet oyuncusuna ihtiyacı vardır. Umarım bu santrafor sıkıntısı kısa zamanda çözülür.

Özetle Diatta'nın yanlış ve yersiz bir transfer olduğunu düşünüyorum. Dilerim beni yanıltır ama sanmıyorum...

Nesil
    2006
    Yer
    Ordu

Keşke sinan engün gelince alsalardı sinan engin baya futbolcu biliyor..........

Ayrıca Afrıka uluslar kupası var oyuncular bu maclara gidicek yakında bizden song,Diatta,Appıah gibi mesela.........

Diatta bence de oldukça gereksiz bir transfer. Onun yerine Bekir İrtegün alınsa daha faydalı olabilirdi. Kaliteli bir oyuncu olsa St. Etienne sözleşmesini uzatırdı veya bugüne dek başka bir takım bonservisi elinde olan Diatta'yı kadrosuna katardı. Hayal kırıklığı yaratacak gibi görünüyor Diatta, keşke Navarro alınabilseydi, veya Legrottaglie...

Nesil
    2005
    Yer
    ŞişLi + Byrmpşa Carrefour

Bu Adam BiLe YıLLık 1 MıLyon € Alıcak Haa VaLLa Tebrik Etmek Lazım Bjk'yi Zoru Başardı.

Legrottaglie veya Boumsonq DıoLardı Bı Ara Keşke OnLar GeLseydi

Nesil
    2006
    Yer
    Pekin

Bu oyuncuya benimde kanım pek ısınmadı ama Ertuğrul hoca izin verdiği için bir nebze umutluyum.İnşallah yararlı olur.
    So what?
    Saike

Nesil
    2006
    Yer
    Çorlu

Ben yararlı olabileceğini düşünüyorum . Ertuğrul Sağlam Legrottaglie transferini onaylamayıp Diatta'yı aldığına göre bir bildiği vardır . Geçen sene 25 maç oynamış hiçte az değil .

ya beyler sallamayalım lütfen acaba kaç maçını izlediler bu adamın.transfer yapmak için transfer baksanıza gittiği hiç bir kulüpte istikararı yok adamın.

Nesil
    2006
    Yer
    Çorlu

Quote Originally Posted by serhat1616 View Post
    ya beyler sallamayalım lütfen acaba kaç maçını izlediler bu adamın.transfer yapmak için transfer baksanıza gittiği hiç bir kulüpte istikararı yok adamın.

Bu sözleri kendi üzerime alıyorum. Ve ben sana soruyorum acaba hangi takımda tutunamamış, Marsilya,Lyon,Rennes, Saint Ettiene bu takımlara transfer olmuş ,kovulmamış dikkatini çekerim. Tutunamamakla alakası yok. Asıl sen sallama yorum yaptın .

Nesil
    2006
    Yer
    Pekin

Biz transfer yapmak için transfer yapsaydık Anderson,Yepes ya da Legrotalie'den birisini alırdık.Bu transferlere onay vermiyen Ertuğrul hoca Diatta'ya izin veriyorsa bir bildiği vardır.
    So what?
    Saike

Nesil
    2006
    Yer
    Ordu

Quote Originally Posted by M@rmel@t View Post
    Ben yararlı olabileceğini düşünüyorum . Ertuğrul Sağlam Legrottaglie transferini onaylamayıp Diatta'yı aldığına göre bir bildiği vardır . Geçen sene 25 maç oynamış hiçte az değil .
    Legratoaglıa dan besıktas vazgecmedi kendisi son anda vazgecti.......Zaten star tv de falan da cıktı....

Nesil
    2007
    Yer
    Yeni Açık!

Quote Originally Posted by Emurafu View Post
    Legratoaglıa dan besıktas vazgecmedi kendisi son anda vazgecti.......Zaten star tv de falan da cıktı....
    Nerden biliyorsun Legrotaglie öyle mi dedi sana.Allah allah ya.Star Tv onu demiş başkası şunu demiş çok mu önemli.Star tv spikeri zaten kesin bişey söylemedi aldığım duyumlara göre dedi
    .
    .
    .
    Birleştirilen Mesaj:
    İzlemeden aldıklarını sanmıyorum.Hocamız istediyse bir bildiği vardırAyrıca tam tersine istikrarlı bir adamBen de çok iyi trasnfer olduğunu söyleyemem ama bekleyip göreceğiz.

Nesil
    2006
    Yer
    Pekin

Quote Originally Posted by Emurafu View Post
    Bu adam açıklama yapmadımı ben Bjk ile anlaşma yaptım diye basına.Ki o zamanlar adı bile geçmiyordu.Her şey bitmişti ama son karar aşamasında bir önceki sezon az forma şansı bulmuş olması ve geçirdiği sakatlıktan dolayı vazgeçildi.Star Tv'nin her dediği doğru olmak zorunda değil.
    So what?
    Saike

Nesil
    2003
    Yer
    Bursa

Bu Diatta yı gerçekten ErtuğruL hoca mı istedi yoksa yönetim istedi de ErtuğruL hoca istemiş gibi mi gösterdi bunu Sezon başLayınca Diatta oynamaya başLayınca görücez.

Nesil
    2006
    Yer
    BJK İnönü Stadı

Yazık oldu Zan ve Toraman varken, bu ne şimdi..

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Hayırlı olsun Umarım fayda sağlar...

Del Piero_10 Misafir

İşin doğrusu Legrottaglie hiçbir zaman anlaştım demedi.Giunti ile görüştüm dedi.
    Kulüpler anlaştı ancak Del Bosque 8.5 milyonu alınca para yetişmedi.2.2 milyon euro bonservis üzerinde anlaşılmıştı.

Nesil
    2006
    Yer
    Ordu

Özgür cok dogru söylüyorsun.........Navarro gelseydi....İiyi olacaktı

Afrikalı almakta bir dert afrika uluslar kupası var sanırım baharda veya kışın baslıyor.....

Nesil
    2001
    Yer
    İstanbul

Çok ağır ama iyi oyuncu, Lyon'da Réveillère varken pek oynamayamazdı.Abidal olmadığında Réveillère sola geçer, Diatta da sağda oynardı.Öyle aham şaham müthiş bir isim değil ama yararlı, kesici, anlamlı bir transfer.
    Kadroyu genişletir, Legrottaglie'dan bin kat iyidir..

Ronaldo'yu nasıl oynattı ise Bjk, aynen öyle oynatmalı Diatta'yı da..
    TURKSPORTAL Interactive - FM Türkiye

Cengiz Haskan
    Fenerbahçe Araştırmacısı

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Sinan Enginin gelmesiyle şimdi necatiyi getirmesi gündemde.Sizce tararlı olurmu bjk de.
    FM Gazetesi

Nesil
    2003
    Yer
    Bursa

Daha önce asLında karşıydım takıma geLmesine ama şimdi biraz düşününce bir de yabancı bir santrafor haLa aLamadığımız için geLmesi iyi oLur diye düşünüyorum.Ama Gs yönetiminde öyLe bir durumda bize geLmesi için koLayLık sağLayacakLarını da sanmıyorum.Gs yönetimi Necatinin Avrupa ya gitmesini istiyor.Türkiye de kaLmasına pek sıcak bakmıyorLar.

Sayfa 1 / 18 12311 ... SonSon

Mesaj Yetkileri