Sayfa 1 / 4 123 ... SonSon
1 ile 30 arası toplam 104 sonuç

Konu: FM08 Maç motoru

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Exclamation FM08 Maç motoru

Bu Konuyu 'acaba benim gibi dü
    şünen varmı' diye merakımdan açıyorum.

Bildiğiniz gibi Football Manager 2008 çıkıcağı haberleri şimdiden tüm internete yayıldı.Herkesi bir heyecan havası sardı.Bu beklentiler arasına birde yepyeni eklentiler gelince daha büyük bir heyecan oldu tabii ki.Bu eklentiler arasında hepimizin heyecanla beklediği maç motoru hakkıında ki gelişmenin bu sene olacağı duyuruldu.Fakat bu durum bende bir korku yarattı.Sizde biliyorsunuz ki bu işin dönüşü olmaz.Yaptınmı en iyisini yapacaksın ve bunun her sene üstüne birşeyler koyacaksın ki yaptığın iş bir anlam kazansın.Football Manager bunu şimdiye kadar hep yaptı.Bunu sanırım hepiniz onaylayacaksınız.

Gelelim asıl meseleye...Beni korkutan şey şu:Maç motoru 3D'mi olacak yoksa Championship Manager'in yaptığı gibi başka bir boyutmu kazanacak onu bilemiyorum tabii ki ama 3D olursa üzerinde çok çalışılması gerekli bence.Nitekim yapılan dandik bir maç motoru FM severleri hüsrana uğratacaktır ve oyuncu kitlesinde büyük bir çöküş olacaktır.Düşünmesi bile kötü...İşin kötüsü , bu işin dönüşü olmaz.Düşünsenize bir oyunun geri sardığını.Eskiye dönme...Oyunun bütün karizması gider.Bir anlamı kalmaz.Bir daha da bekle ki 3D maç motoru olsun.

Bunları yazınca birden aklıma CM'nin hali geldi.Baksanıza ne hale geldi.Bence biraz daha sabırlı olmalıyız.Abartmış olmayayım ama 4-5 senesi var bence.Ekran kartları biraz daha gelişsin.Yapay zekalar ilerlesin ki 3D bir anlam kazansın.

Evet şimdi ne diyorsunuz.Hala 3D olmasını istiyormusunuz?

FM Gazetesi

Nesil
    2006
    Yer
    istanbul

mac moturumuz güzel.. yapılan ufak ufak yeniliklerlede cok daha iyi olur
    cm nin düştügü hallere bakın..

fm böyle güzel

Nesil
    2006
    Yer
    Ordu

Mac motoru geliştirildi korkmaya gerek yok.........

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Korktuğum şey o zaten Yazıyı okumadın mı?
    FM Gazetesi

Nesil
    2006
    Yer
    Ordu

Görkem kardes elbette okudum korktugun sekılde olmucak yani.......Ben resimlerede baktım..

Nesil
    2006
    Yer
    Yalova

Link atabilir misin Emrah abi.Bu olay beni de korkutuyordu.İnşallah dediğin gibidir...

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Hakikaten link varsa bende bakabilirim.
    FM Gazetesi

mac motoru tam yapilmamis ki ss leri nerden buldun?

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Bende ondan şaşırdım.
    FM Gazetesi

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul - Tokat

Ölüyü fazla yıkamamak gerekir..

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

Evet korkmaya gerenk yok
    Gelirken ne getirilir ki giderken ne götürülür?

Nesil
    2006

3d Fm Ye Hayir!

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

İyi ya.Çoğu kişinin benimle aynı fikirde olduğuna sevindim.
    FM Gazetesi

Nesil
    2007
    Yer
    Finlandiya'dan selamlar

3-D olursa oyunu bozabilir

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Anket kapandımı?Bulamadım yoksa anket yapacaktım...
    FM Gazetesi

Quote Originally Posted by gorkem88 View Post
    Anket kapandımı?Bulamadım yoksa anket yapacaktım...
    Kapandı kardeş malesef umarım yakın zamanda geri gelicektir ama...

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Neden kapandı aslında iyiydi.Neyse...
    FM Gazetesi

Nesil
    2007
    Yer
    Adana

Emrah nerden baktığını öğrenebilir miyiz maç motoruna?
    (/s)

Nesil
    2006
    Yer
    Adana/Antalya

Felaket tellallığı yapmayalım. Henüz ortada hiç bir şey yokken böyle söylentiler yapmak gereksiz. Bizim bahsettiğimiz yapımcı SI! Siz CM ne hale geldi demişsiniz ama zaten Eidos'ta sadece CM'nin isim hakları kaldı. Yani CM baştan yapıldı ve Eidos oyunu öyle bir yapımcıya verdiki evlere şenlik. Henüz bir oyun bile yapmamış yapımcıya sen oyun teslim edersen böyle olur işte.

Ayrıca ekran kartlarının daha ne gelişmesi yahu? İşlemcilerin ne gelişmesi? Alt tarafı 3D bir motor olursa olacak. Sanki oyun Oblivion'un 4XAA açık hali mi olacak? Ayrıca ekran kartları zaten yeterince gelişmiş, takip edemiyoruz alacak parayı bulamıyoruz!

Maç motoru ile ilgili fazla birşey duyrulmadı ki..??

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by starfreedom View Post
    Felaket tellallığı yapmayalım. Henüz ortada hiç bir şey yokken böyle söylentiler yapmak gereksiz. Bizim bahsettiğimiz yapımcı SI! Siz CM ne hale geldi demişsiniz ama zaten Eidos'ta sadece CM'nin isim hakları kaldı. Yani CM baştan yapıldı ve Eidos oyunu öyle bir yapımcıya verdiki evlere şenlik. Henüz bir oyun bile yapmamış yapımcıya sen oyun teslim edersen böyle olur işte.

Ayrıca ekran kartlarının daha ne gelişmesi yahu? İşlemcilerin ne gelişmesi? Alt tarafı 3D bir motor olursa olacak. Sanki oyun Oblivion'un 4XAA açık hali mi olacak? Ayrıca ekran kartları zaten yeterince gelişmiş, takip edemiyoruz alacak parayı bulamıyoruz!
    Herşey çok çabuk gelişiyor ve emin ol gelişen teknolojinin sonu olamaz.Bunu iyi bil kardeş.Herşeyin gelişmişi ve birazdaha gelişmişi sürekli olacak.Bu sonsuza kadar devam edecek.Şunuda ekleyeyim:Ben orada CM'yi örnek verdim.Üzerinde durmana bile gerek yok ki.Sadece konuya ilişkin örnek aklıma geldi onu verdim.
    FM Gazetesi

Bence maç motorunda futbolcuların görünümleri değiştirilebilir.
    --Sağdan atıp soldan geçmeler
    --Ver-kaç lar daha belirgin ve güzel olmalı
    --Tribün eklenebilir.Gol atınca sevinebilen seyirciler.Tribünler seyirci sayısına göre dolu olsa çok güzel olurdu.Şimdi dediklerimi 3D düşüneceksiniz ama 2D de yapılabilir bunlar.Seyircilerin görünümü aynı şekilde futbolcular gibi olur.

Bu yenilikler olursa bence FM dahada ilgi çeker...

Nesil
    2006
    Yer
    Okul

Quote Originally Posted by huussii View Post
    Bence maç motorunda futbolcuların görünümleri değiştirilebilir.
    --Sağdan atıp soldan geçmeler
    --Ver-kaç lar daha belirgin ve güzel olmalı
    --Tribün eklenebilir.Gol atınca sevinebilen seyirciler.Tribünler seyirci sayısına göre dolu olsa çok güzel olurdu.Şimdi dediklerimi 3D düşüneceksiniz ama 2D de yapılabilir bunlar.Seyircilerin görünümü aynı şekilde futbolcular gibi olur.

Bu yenilikler olursa bence FM dahada ilgi çeker...
    Son madder hariç katılıyorum.
    Bunun yanında 0'dan gol yemeye gıcık oluyorum, oyuncular hiç kanat değiştirmiyor.Bazı oyunculara defans adamları müdafada bulunmuyor.

Nesil
    2006
    Yer
    Ordu

Arkadaslar resimleri gördüm ama hatılarmıyorum mac motoru varmıydı emşn degilim.....
    sevinen seyirciler bencede iyi olur yani trübün belli olsun....

Nesil
    2006
    Yer
    Adana/Antalya

Quote Originally Posted by gorkem88 View Post
    Herşey çok çabuk gelişiyor ve emin ol gelişen teknolojinin sonu olamaz.Bunu iyi bil kardeş.Herşeyin gelişmişi ve birazdaha gelişmişi sürekli olacak.Bu sonsuza kadar devam edecek.Şunuda ekleyeyim:Ben orada CM'yi örnek verdim.Üzerinde durmana bile gerek yok ki.Sadece konuya ilişkin örnek aklıma geldi onu verdim.

Senin donanım bilgini harbiden merak ediyorum! Yahu millet HL2 Episode 1 gibi, L2 gibi, F.E.A.R. gibi, AoE 3 grafik azmanı oyunları bile AA ve Shadow kapalıyken 2 nesil önceki ekran kartlarıyla gayet rahat oynayabiliyor ve sen bana kalkmış bir 3D maç motoru için teknoloji daha gelişmeli diyorsun. Yahu alt tarafı 3D maç motoru! Nasıl bir sisteme ihtiyaç duyar ki allah aşkına Sen galiba hiç Oblivion gibi, F.E.A.R gibi grafik fışkıran oyunlar oynamadın. Şu an Geforce ve Radeon serilerinin son nesil ekran kartlarının satış grafiğinin ne kadar düşük olduğunu bilmeni isterim! Ama ayrıca fiyatlarınında 500USD gibi aşmış rakamlardan başlamasınıda bilmeni isterim.

fm böyle güzel arkadaşlar maç motruna daha güzel dğişklkler yapılabilr trübnlern bayrak açması sahaya inen syrclerr.. bunlar ii olur bnce

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

abi bence tribüne falan hiç gerek yok.. Saha boyutu seçme ise tam bir rezalet..
    Maç motoru cmdeki gibi olsun yeter..

Nesil
    2006
    Yer
    22 - 07

ne cm si allah askına fm'nin maç motoru super bence 3d ye hiç gerek yok zaten onceki yıllarda ne olursa olsun 2d kalınacak diye bir acıklama yapılmamısmıydı.ben öyle biliyorum.sadece bir kac kucuk ayrıntıyla cok daha gusel olacagına inanıyorum

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

cmninkini biliyomusun? gerçekten çok güzel hava katıyo..

Nesil
    2003
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by hakan sükürü View Post
    abi bence tribüne falan hiç gerek yok.. Saha boyutu seçme ise tam bir rezalet..
    Maç motoru cmdeki gibi olsun yeter..
    Tamamen katiliyorum .. Tribun olsa ne olucakki baktigimiz acidan birsey farketmez.. Cm nin mac motorunu ben de begendim ama gurur yapip cm den calmazlar heralde

Saha boyutu secme ise fm tarihinin en buyuk sacmaligi!

Sayfa 1 / 4 123 ... SonSon

Mesaj Yetkileri