Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
31 ile 35 arası toplam 35 sonuç

Konu: Oyunumu Geri Ver

Ya Cahillimi Mazur Gorun Biri Bana Fm 2007 De Neden 5-6 Yil Sonra Tum Dunyada Van Basteni Aratmiyan forvetler Her Biri Bi Maradona Eden En Az 20 Tane Regen Ama Muhtesem oyuncu CikTiiniN TEKNIK YONLERINI Soleebilirmi
    İşte huge database 'in kaldırılma sebebi buydu. Beni rahatsız etmemiş olsa da perpetua 'nın dediğine göre de bu durum çoğu oyuncuyu rahatsız etmiş, ve bu yönde şikayetler doğrultusunda huge database oyundan kaldırılmış.

Teşekkürler.

usrobotics Misafir

Quote Originally Posted by starfreedom View Post
    Türkçe hakkındaki açıklamalarına katılmıyorum. Adamların yapma gibi bir zorunluluğu yok. Faşist bir rejim tamlamana ise sadece gülüyorum. Adamların işi gücü yokta Türkiye'de bu oyunu alacak bir kaç oyuncu için mi o kadar uğraşacak? Şimdi "e oyunu alanlar insan değil mi?" diyeceksin ama ne yazık ki, ticari sistem böyle! Yapacak bir şey yok! Siz bir düşünün. Bir oyun yapıyorsunuz. Oyun için 1 senenizi harcıyorsunuz, milyonlarca dolar para akıtıyorsunuz, bir sürü çalışanınız var ve bir ülkede oyununuz satmıyor. Ancak buna rağmen oyunda türkçeye yönelik şeyler yapmanız isteniyor! Komedi yahu.

Huge Database konusunda ise haklısın. $ukela yazmışsın yani
    Oyunu 15-20 milyon yapsınlar bak nasıl kapış kapış alınıyor.90 milyon vermek yerine herkes elbette 2 milyonluk korsana yöneliyor.Gelişmiş zengin ülkelerdeki fiyat bizim ülkede gecerli olursa elbette kimse almaz.
    Bügün 3 tane orjinal playstation oyunu 1 tane playstation fiyatına denk geliyor böyle bi sacmalık olabilir mi?

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by 14perseus04 View Post
    Ya Cahillimi Mazur Gorun Biri Bana Fm 2007 De Neden 5-6 Yil Sonra Tum Dunyada Van Basteni Aratmiyan forvetler Her Biri Bi Maradona Eden En Az 20 Tane Regen Ama Muhtesem oyuncu CikTiiniN TEKNIK YONLERINI Soleebilirmi

Bu Arada Lefeyenine Nin Dedii Herseye Katiliorum Harbiden Okurken Yani Seyler Farkettim Icin Bitmesini Hic Istemedim
    Bunun nedeni oyuncu gelisim modelinin tam olarak calismamasi. Oyuncularin Current Ability, hemen hemen her oyuncu icin Potential Ability'ye ulasiyor ancak teorik modele gore bir oyuncu potansiyeline cok nadir ve/veya hic ulasamamasi gerekli.

Bu konuda SI'a yine senelerdir soylenen bir cok kisi var (ben dahil) ama FM 2007 itibariyle bu sorun duzeltilmemis durumda. Belki FM 2008'de bu yeniligi goruruz.

Quote Originally Posted by perpetua View Post
    Bunun nedeni oyuncu gelisim modelinin tam olarak calismamasi. Oyuncularin Current Ability, hemen hemen her oyuncu icin Potential Ability'ye ulasiyor ancak teorik modele gore bir oyuncu potansiyeline cok nadir ve/veya hic ulasamamasi gerekli.

Bu konuda SI'a yine senelerdir soylenen bir cok kisi var (ben dahil) ama FM 2007 itibariyle bu sorun duzeltilmemis durumda. Belki FM 2008'de bu yeniligi goruruz.
    Bu problemin Huge DB ile alakası yok mu yani?

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by LeftEyeNine View Post
    Bu problemin Huge DB ile alakası yok mu yani?
    Pek yok. Huge database ile cikan oyuncularin cogunlugu sadece bir ulkede toplaniyor. Yani oyunun basinda veritabaninda ulke bazinda oyuncu sayisi ne ise, oyun o rakami hemen hemen ayni tutmaya ugrasiyor.

CA'nin PA'ya ulasmasi ise tamamen oyuncu gelisim modelinin sorunu. Mesela eger bir oyuncunun PA'si yuksek ise, ancak pek profesyonel degilse bile (mesela Sergen gibi) buyuk bir kulube transfer oldugu takdirde hemen hemen hep potansiyelinin limitine ulasiyor. Ancak ozellikle Turkiye'de biz potansiyeline erisemeyen bir cok oyuncu gozlemledik ve bunun gercekci olmadigini biliyoruz. Bazen herseyi dogru yapsan bile, her turlu destegi versen bile bir oyuncu potansiyeline ulasamiyor. FM'de zaten en buyuk sorunlardan birisi de bu. Oyuncular ne olursa olsun potansiyeline erisebiliyor - tabii buyuk bir kulup tarafindan transfer edildigi takdirde.

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12

Mesaj Yetkileri