1 ile 11 arası toplam 11 sonuç

Konu: MİT Ajan Arıyor

Nesil
    2006
    Yer
    Başkent

Default MİT Ajan Arıyor

MİT, istihbarat uzman yardımcısı alacak. İlanla kamuoyuna duyurdu. Şartlar şöyle;
    Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) erkek istihbarat uzman yardımcısı alacak. MİT, sınavla personel alımını, ilanla kamuoyuna duyurdu.

Teşkilata en az 4 yıllık örgün eğitim veren hukuk, siyasal bilgiler fakültelerinden ya da iktisat, işletme ve iktisadi ve idari bilimler fakültelerinin uluslararası ilişkiler, kamu yönetimi, siyaset bilimi, işletme, iktisat, maliye, çalışma ekonomisi ve endüstriyel ilişkiler, ekonometri bölümleriyle ilgili fakültelerin psikoloji, sosyoloji, felsefe, antropoloji, tarih, halkla ilişkiler ve gazetecilik bölümlerinden mezun olanlar başvurabilecek.

Bu adayların aynı zamanda 2006 veya 2007 Kamu Personeli Seçme Sınavı'nın KPSS-P1 puan türünden 85 ve üzeri puan almış olmaları, son iki yılda yapılmış Kamu Personeli Dil Sınavı'nda (KPDS) İngilizce, Fransızca, Almanca, Arapça, Bulgarca, Farsça, Romence, Sırpça, Rusça veye Yunanca'dan 70 ve üzeri puan almış, KPSS'de yabancı dil sorularının yüzde 70'ine doğru cevap vermiş olmaları gerekiyor.

Başvurular, 21 Eylül 2007 tarihinde kuruma ulaşacak şekilde posta yoluyla yapılacak. Sınavla ilgili ayrıntılı bilgiler MİT'in ''www.mit.gov.tr'' internet sitesinden öğrenilebilecek.

AA
    Fenerbahçe Cumhuriyeti

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul- Samsun- Isparta

Koşullara bak..İnce eleyip sık dokuyorlar anlaşılan...

Nesil
    2006
    Yer
    Juventus Arena-Turin

en iyisini almaya çalışıyorlar.doğrusu MİT imize de bu yakısırdı..

Nesil
    2006
    Yer
    Adana/Antalya

E ajan arayınca böyle oluyor. Ama ilk sene kadrosuz olarak girmek aslında bu kadar zor değil. Ancak gece yatarken sizi telefonunuzdan arayan biri Kuzey Kore'nin başkanı kim? diye sorup, herhangi bir cevap alır almaz kapatabiliyor. Zor tabii

Edit: Yahu şöyle bir mesajıma baktımda sanki Mit'e kadrosuz olarak girmek çok kolaymış gibi duruyor. Birde sanki kadrosuz girince, sıradan biri gibi duruyor. Ancak yok öyle bir şey

Nesil
    2006
    Yer
    Sivas

sonunda bana ihtiyaç duyacaklarını biliyordum

Koşullar çok güzelmiş.Eğer her sene ararlarsa 4-5 sene sonra kesin başvururum.Mit'te çalışmak gibisi var mı?

Nesil
    2006
    Yer
    Adana/Antalya

Quote Originally Posted by fatih akin View Post
    Koşullar çok güzelmiş.Eğer her sene ararlarsa 4-5 sene sonra kesin başvururum.Mit'te çalışmak gibisi var mı?
    İlanlardaki gibi basit değil işte

Nesil
    2005
    Yer
    ŞişLi + Byrmpşa Carrefour

İsteniLen ŞartLarın Bende Bi Kaç Tanesi Yok
    Yoksa Kesin Girerdim

Buraya Girecek AdamLar İnsan DeiL Ztn

Quote Originally Posted by starfreedom View Post
    İlanlardaki gibi basit değil işte
    Kesinlikle basit değildir.Ki olmaması da gerekir.Ama insanın bir şeyleri başarması için önce istemesi de lazım.Ben hep bu ülkeye hizmet etmeyi istiyordum.İlk aşaması olan üni sınavının sonuçlarından sonra daha da belli olucak.Bakarsın 15-20 sene sonra MİT in başında beni görürsün. o zaman dersin bu adamı ben forumdan tanıyorum diye

Nesil
    2006
    Yer
    Adana/Antalya

Quote Originally Posted by fatih akin View Post
    Kesinlikle basit değildir.Ki olmaması da gerekir.Ama insanın bir şeyleri başarması için önce istemesi de lazım.Ben hep bu ülkeye hizmet etmeyi istiyordum.İlk aşaması olan üni sınavının sonuçlarından sonra daha da belli olucak.Bakarsın 15-20 sene sonra MİT in başında beni görürsün. o zaman dersin bu adamı ben forumdan tanıyorum diye

Kısmet belli mi olur Ancak daha iyi şeylere yönelmen iyi olur. Yani MİT iyi bir kurum ama ne kadar çok şey bilirsen, ömrün o kadar az oluyor

Quote Originally Posted by starfreedom View Post

Kısmet belli mi olur Ancak daha iyi şeylere yönelmen iyi olur. Yani MİT iyi bir kurum ama ne kadar çok şey bilirsen, ömrün o kadar az oluyor
    Olsun nasıl olsa gidilecek yer hep aynı.Kazık çakmıycaz.Ha bir gün önce ha bir gün
    sonra ne fark eder.Vatan uğruna can vericeksek biz o canı güle oynıya veririz.

Mesaj Yetkileri