Sayfa 1 / 3 123 SonSon
1 ile 30 arası toplam 62 sonuç

Konu: Okur & Yazar Sistemi Uygulanacaktır

Nesil
    2003
    Yer
    Ankara

Default Okur & Yazar Sistemi Uygulanacaktır

Daha önce duyurduğumuz ancak uygulamaktan vazgeçtiğimiz Okur & yazar sistemi yakın bir süre içinde uygulancaktır. Sistemle beraber sadece izin verilen üyeler forumlara yorumda bulunabilecek diğer üyeler dosya indirme, üyelik gerektiren yerleri okuma gibi yetkilerle sınırlı kalacaktır.

Bu uygulama ile aşağıdaki başlıklar amaçlanmaktadır:
    • Üyelerin birden fazla hesap ile forumda yorum yapması,
    • Atılan ya da ceza alan üyelerin tekrar hesap açıp forumda yorum yapması,
    • Amacı forum huzurunu bozmak olan insanların yorum yapmasının engellenmesi,
    • Seviyeyi düşüren, kurallara uymamakta ısrarlı olanların ( Küfür & hakaret hariç ) atılmak yerine okur olarak forumda kalabilmesi.

NOT: Bu uygulama forumda aktiflikle alakalı değildir. Okur grubuna herkes alınabilir ancak çıkarıldıktan sonra girmek mümkün değildir. Az ama öz yazanlara her zaman forumlarımızın yorum alanalrı açıktır

<a href="http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=42321" style="text-decoration: none">Türkçe FM Hakkında Bilinmeyenler</a>
    Forumlarımızda YASADIŞI PAYLAŞIMLAR yapamazsınız
    ÖM veya E Posta ile teknik sorular sormayın cevaplamıyorum
    <a href="http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=2358" style="text-decoration: none">Hesabınızın kapatılmaması, kullanıcı adınızın ceza almaması için tıklayın</a>
    <a href=http://www.turksportal.net style="text-decoration: none">Turksportal Interactive l <font COLOR=”#333333”>Football Manager Türkiye Resmi Araştırma Sitesi</font></a>

__________________________________________________ _______________

Nesil
    2007
    Yer
    Foruma katıldığınız yer

Gayet iyi bir sistem olacaktır bence.Böylece forum daha iyi bir hale gelecektir mutlaka..
    Haddini bilmediği için siteden uzaklaştırılmıştır.

Nesil
    2006

Uygulamalar güzel. Ama sitede FM turnuvaları yapılıyor. Genelde şuan forumda fazla aktif olmayanlar var. Onlar büyük ihtimalle okur grubunda olacaktır. Onlar nasıl turnuvalara katılabilecekler. Veya forumda hiç mesajı olmayan bir üye FM sorunu yaşamakta onu nasıl dile getirecek.

Nesil
    2005
    Yer
    Adana

Herhangi bir başvuru yapacakmıyız?

Nesil
    2006
    Yer
    Antalya

kurallara uymakta ısrarlı olanların
    Uymayalım mı abi, bunu mu demek istiyorsun..

Forum açısından iyi bir gelişme olacaktır bu yenilik..

Nesil
    2006
    Yer
    Göçebe

Güzel olur.. Keşke ilk uygulandığı zaman vazgeçilmeseydi uygulamadan. Şimdiye oturmuş bir sistem olurdu. Ama yinede güzel olacak.

Quote Originally Posted by uAburak89 View Post
    Uymayalım mı abi, bunu mu demek istiyorsun..

Forum açısından iyi bir gelişme olacaktır bu yenilik..
    Ehehehhe güzel yakalamışsın Burak abi

Güzel bir sistem, hayırlı olsun.

Nesil
    2006
    Yer
    Yalova

Forumda düzeni ve düzeyi sağlayacak güzel bir sistem hayırlı olsun...

Nesil
    2006
    Yer
    22 - 07

güzel bir düsünce foruma duzen katacaktır da benim birkac sorum olacaktı. kriterler bu kadar mı?
    bu uygulamaya ne zaman gecilecek?
    kriterler bu kadar degilse neler?
    okur ya da yazar oldugumuzu nasıl ogrenecegiz?

Nesil
    2007
    Yer
    34

neye göre yazar grubuna alınacak üyeler
    mesela ben girebilir miyim?
    Tırtılın : " Dünyanın sonu " dediğine ,
    Usta : " Kelebek " der ..

Nesil
    2006
    Yer
    Adana/Antalya

Bana göre pek doğru bir sistem değil. Oldu olacak, forumu tümden kapatalım turksportalsözlük.com açalım.

Nesil
    2007
    Yer
    Foruma katıldığınız yer

Bazı üyeler diğerlerine laf sokmaktan, çamur atmaktan vazgeçemeyeceği için herkese uygun olmaz bu sistem bence..
    Haddini bilmediği için siteden uzaklaştırılmıştır.

Nesil
    2007
    Yer
    59-39

yararlı olacağına inanıyorum...

Bence çok gzl bir uygulama... Hepimize hayırlı olsun...

Nesil
    2003
    Yer
    Ankara

Quote Originally Posted by Batuhan Önder View Post
    Uygulamalar güzel. Ama sitede FM turnuvaları yapılıyor. Genelde şuan forumda fazla aktif olmayanlar var. Onlar büyük ihtimalle okur grubunda olacaktır. Onlar nasıl turnuvalara katılabilecekler. Veya forumda hiç mesajı olmayan bir üye FM sorunu yaşamakta onu nasıl dile getirecek.
    Not olarak yeni ekledim. Herkes okur grubuna alınacak. İsterse bir mesaj atsın bir daha yazmasın sorun değil. Başvuru ile kontrol altına almamızdaki nedenler üstte belirttiklerim gibi olacak. Ayrıca bir kriter olmayacak. Okur grubuna alındıktan sonra o grupta kalmak kendisine bağlı olacak

Quote Originally Posted by King_91 View Post
    güzel bir düsünce foruma duzen katacaktır da benim birkac sorum olacaktı. kriterler bu kadar mı?
    bu uygulamaya ne zaman gecilecek?
    kriterler bu kadar degilse neler?
    okur ya da yazar oldugumuzu nasıl ogrenecegiz?
    Kriterler bu kadar, geçiş süreci belli değil önden duyuru yapıp bilgilenmenizi istedim. Yazar grubunda olanlar eski yıldızlamalı sistemde olacaklar. okur grubundakilerde yıldız ve rütbe açıklaması bulunmayacak.

Quote Originally Posted by starfreedom View Post
    Bana göre pek doğru bir sistem değil. Oldu olacak, forumu tümden kapatalım turksportalsözlük.com açalım.
    Niye tümden kapatalım? Şimdikinden bir farkı olmayacak bir sistem. Sadece yazanları kontrol altına alacağız ve yukarıdaki belirttiğim hususlar azaltılacak. Yoksa ilk mesajımda belirttiğim kriterler haricinde her başvuran okur grubuna alınacak orada bir sorunumuz yok.

Şöyle bir örnek vereyim daha iyi anlaşılır; bir üye foruma girip küfür dolu mesajlar ya da insanların canını sıkacak rahatsız edici mesajlar yazmaya başladı. Attık tekrar hesap açıp yazmaya başladı, yine attık tekrar hasap açtı, bu böyle devam eder. Ama bu sistemde 1 kere atılınca tekrar kabul edilmesi için bizim IP kontrolümüzden geçmesi gerekecek. Geçemezse başvurusu kabul edilmeyecek ve böylece forumda büyük ölçüde düzen sağlanacak.

<a href="http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=42321" style="text-decoration: none">Türkçe FM Hakkında Bilinmeyenler</a>
    <a href="http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=2358" style="text-decoration: none">Hesabınızın kapatılmaması, kullanıcı adınızın ceza almaması için tıklayın</a>
    <a href=http://www.turksportal.net style="text-decoration: none">Turksportal Interactive l <font COLOR=”#333333”>Football Manager Türkiye Resmi Araştırma Sitesi</font></a>

Nesil
    2005
    Yer
    Ankara

Gerçekten iyi bir uygulama.Bu uygulama ile forumdaki tartışma seviyesinin daha üst düzey olacağına inanıyorum.

Ama bir öneri getirmek istiyorum.Bence bu sistemi tüm forum için değil forumdaki belli yerler için yapalım.
    A Little Bit Longer

Nesil
    2006
    Yer
    Sivas

forumuzua hayırlı uğurlu olsun

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

Abi bır basvuru falan gereklımı yoksa sız mı sececeksınız
    Gelirken ne getirilir ki giderken ne götürülür?

Nesil
    2003
    Yer
    Ankara

seçtiklerimiz ilk etapta direkt eklenecek, kalanalr da başvuru usulü ile olacak.

sistem fena değil. Yararlı olabilir umarım

Nesil
    2006
    Yer
    Aşk-ı Şehir

yararlı olacağından şüphe yok Zaten Volkan abiyi online gördüğüm anda kesin bişey var dedim
    I'm back...

Nesil
    2006
    Yer
    Okul

Bugünkü olaylardan sonra gayet güzel bir uygulama olur.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

ben beğenmedim açıkcası

ama en iyisini sizler bilirsiniz

Nesil
    2006
    Yer
    internetten

Quote Originally Posted by ibob View Post
    ben beğenmedim açıkcası

ama en iyisini sizler bilirsiniz
    Katılıyorum

Nesil
    2006
    Yer
    Adana

yani banlama kalktımı

Banlama kalkmadı tabiki küfür vs. gibi forum kurallarını ihlal edersen atılırsın yine...

Geçenlerde 1msjı olan biri konu açmış site iile iglili tuhaf bir şey yazmış amacı forumda kargaşa yaratmak olduğu belli olan bu sayede böyle kendini bilmezlerin yaptığı işlerinde önüne geçilecektir...

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

O zaman bu forumun hiti baya düşecektir. Burada sadece dosya indirebilecek bir kişi başka sitedende indirebilir.Buraya sadece okumak için çok kişinin geleceğini sanmıyorum. Kariyer bölümüne yazım serbest olsa belki etkilemez bu kadar. Birde yazma yetkisi kime nasıl verilecek. İp kontrolü deniyorda benim kardeşimde bu forumda bende. İkimizin ip si doğal olarak aynı böyle olan başkalarıda vardır. Nasıl ayırt edilecek.
    .
    .
    .
    Birleştirilen Mesaj:
    Quote Originally Posted by Fıratcan Alçınkaya View Post
    Banlama kalkmadı tabiki küfür vs. gibi forum kurallarını ihlal edersen atılırsın yine...

Geçenlerde 1msjı olan biri konu açmış site iile iglili tuhaf bir şey yazmış amacı forumda kargaşa yaratmak olduğu belli olan bu sayede böyle kendini bilmezlerin yaptığı işlerinde önüne geçilecektir...
    yazamadıktan sonra küfür nasıl edecekler zaten

Nesil
    2006
    Yer
    22 - 07

Quote Originally Posted by Romeo3405 View Post
    O zaman bu forumun hiti baya düşecektir. Burada sadece dosya indirebilecek bir kişi başka sitedende indirebilir.Buraya sadece okumak için çok kişinin geleceğini sanmıyorum. Kariyer bölümüne yazım serbest olsa belki etkilemez bu kadar. Birde yazma yetkisi kime nasıl verilecek. İp kontrolü deniyorda benim kardeşimde bu forumda bende. İkimizin ip si doğal olarak aynı böyle olan başkalarıda vardır. Nasıl ayırt edilecek.
    .
    .
    .
    Birleştirilen Mesaj:

yazamadıktan sonra küfür nasıl edecekler zaten
    baska siteden de indirebilirler tabi ama buradaki kadar kalitelisini bulamazlar.hem burası resmi arastırma sitesi en azından ben baska Türk sitelerine itibar etmiyorum.zaten küfür etmek icin girenlerle hit almaktansa hit azalmasını kabul edebilirler.bence daha temiz bir forum oldugu için daha cok bile hit alabilir.bi de yazma yetkisi bence kullanıcı adına verilecek atyorum senin kullanıcı isminle girildiginde yazar,kardesinde okur bence boyle olur.benim bir sorum olucak okur-yazar uygulamasına gecildi mi benim mac yapacagım kişi okur olmus da acababen yazar mı oldum yoksa sıra bana gelmedi mi daha ?

Nesil
    2003
    Yer
    Ankara

Bu sistemin forumun hiti ile bir bağlantısını göremiyorum. Kaldı ki TSI nin hit kazanmak gibi bir amacı da bulunmuyor. Bizim işimiz en doğruyu, en kaliteliyi, en yenisini sunmak.

İlk mesajımda da belirttiğim gibi yazar grubunda bulunmayan bir üye forumdaki hertürlü yamayı indirebilecek. Şuanki sistemden tek eksiği yorum yapamaması olacak. onun haricinde tüm hakları eskisi gibi duracak. O da zaten amacı düzgün yorum ypacak olalar için değil.

Şunu da hatırlatmak isterim, sitemizi kayıt olamadan okuyan onbinlerce kişi var. Hemen hemen çoğu da kayıt olmaya gerek duymadan istediğini alabiliyor sitemizden bu da işin diğer güzel yönü

Quote Originally Posted by Romeo3405 View Post
    O zaman bu forumun hiti baya düşecektir. Burada sadece dosya indirebilecek bir kişi başka sitedende indirebilir.Buraya sadece okumak için çok kişinin geleceğini sanmıyorum. Kariyer bölümüne yazım serbest olsa belki etkilemez bu kadar. Birde yazma yetkisi kime nasıl verilecek. İp kontrolü deniyorda benim kardeşimde bu forumda bende. İkimizin ip si doğal olarak aynı

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

Tabi bu forumun kalitesini tartışmak gereksiz. Fm ile ilgili her bilgiye bu forum sayesinde sahip oluyorum. Ama eğer yazamazsam bir burukluk hissederim çünkü buraya yazmak çok hoşuma gidiyor daha yeni üye oldum ama eskidende takip ediyordum bir önceki kullanıcı adımı unuttuğum için tekrar bu nickle üye oldum

Sayfa 1 / 3 123 SonSon

Mesaj Yetkileri