Sayfa 1 / 2 12 SonSon
1 ile 30 arası toplam 34 sonuç

Konu: Fatih Terim

Nesil
    2006
    Yer
    İzmir

Default Fatih Terim

Fatih Terim’in Biyografisi

Fakir bir ailenin çocuğu olarak 14 Eylül 1953 yılında doğmuştur. Adana doğumlu olan Fatih Terim altı yaşından itibaren, bir ayağı aksak olduğu için “Topal Talat” lakabıyla bilinen babasıyla birlikte birçok ağır işte çalışır.
    Babasının isteği üzerine motor sanat enstitüsüne girer fakat ikinci sınıfta devamsızlıktan okulu bırakmak zorunda kalır. On altı yaşındayken Adana Demirspor’da oynayarak futbola başlar.
    Futbol Hayatı
    1974 yılında Galatasaray’a 1 milyon 650 bin TL’ye transfer olan Fatih Terim kaleci olarak başladığı spor hayatına libero olarak oynamaya devam eder.
    Galatasaray’da hiç şampiyonluk yaşayamasa da milli takımda ki oyunu onu takımın değişmez futbolcusu yapmıştır. 51 kez milli formayı giyer. İlk milli maçına İsviçre ile deplasmanda 1-1 berabere kalınan 20 Nisan 1975 tarihinde çıkar. Son milli maçı ise 4 Nisan 1984′te oynanan Türkiye-Macaristan maçı golsüz berabere biter. Mlli takımda en fazla oynayan futbolcu rekorunun kırılmasını görmesi için 11 yıllık müddetin geçmesi gerekecektir.
    Kullüplerdeki Teknik Direktörlük Hayatı
    1987-1989 yılları arasında Ankaragücü takımını çalıştırdı. İlk sezonu onuncu, ikinci sezonu altıncı sırada bitirdi. 1989-1990 sezonunda ikinci lig takımı Göztepe’yi kısa bir süre çalıştırdı. 1996-2000 yılları arasında Galatasaray SK’yi çalıştırdı. Bu zaman zarfında takımına 4 lig şampiyonluğu kazandıran Fatih Terim 2000 yılında Galatasaray’ın başındayken Galatasaray’ı ilk UEFA Kupası’nı kazanan Türk futbol takımı yaptı ve “İmparator” lakabını aldı.
    2000-2001 döneminde İtalya’nın Fiorentina takımını çalıştırdı ve takımını İtalya Kupası’nda finale taşıdı. Final maçından birkaç hafta önce takımdan ayrıldığı için kupa sevincini yaşayamadı. 2001-2003 döneminde İtalya en köklü kulüplerinden olan AC Milan’ın başına geçti..
    2003-2004 yılları arasında Galatasaray’a geri döndü.
    Galatasaray’ı çalıştırıken kupa maçında Çaykur Rizespor’dan 5-0, lig maçında ise Fenerbahçe’den 6-0 gibi ağır sonuçlarla yenilmesinin ardından çok büyük itibar kaybeden Fatih Terim 2004 yılında Galatasaray’dan ayrıldı. Galatasaray’dan sert bir şekilde gönderilen Fatih Terim millî takımın başına kurtarıcı olarak getirtildi.
    Milli Takımlarda ki Teknik Direktörlük Hayatı
    Alman teknik adam ünlü Sepp Piontek’in 1990 yılında yardımcılığını yapmaya başlayan Fatih Terim 21 Yaşaltı Millî Takımı’nı 1993 Akdeniz Oyunları şampiyonu yaptı. 1993′de Sepp Piontek’ten boşalan Türk Futbol Milli Takımı’nın başına geçti. Fatih Terim’in başında bulunduğu Milli Takım, 1996 yılında Avrupa Şampiyonası’na ilk defa katılma hakkı kazandı. 1996 yılında Türk Futbol Milli Takımı’ndan ayrıldı. 2005 yılında tekrar Türk Milli Takımı’nın başına getirildi.

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

Futbol'un motivasyon yönünü DÜNYA'DA en iyi yapan teknik direktörler arasında ilk 5'e gözüm kapalı koyarım.

tek eksiğinin bilimsel çalışma olduğunu düşünüyorum.

Nesil
    2007
    Yer
    Şehr-i Bursa

Taktıksel olarak zayıf kendisi fakat motivasyon olarak çok iyi...

Nesil
    2008
    Yer
    Denizli - İzmir

Taktik olarak berbat ancak bence dünyada motivasyon yönü en iyi teknik adam .
    Daniel Bryan'ın sakalının kılıyız !

Sen ne büyük hocasin tanriya sükürler olsun ki Galatasaraylisin. Küme düsmekten kurtulan takimi yeni oyuncularla kurup sampiyon yaptin. Üstüne bir de o Kupa verilmeden gitmeyiz gerekirse 17 Mayis'a kadar bekleriz dedin ya öl de ölelim senin icin.

Nesil
    2006
    Yer
    Türkiye

Fatih Terim ile ilgili olarak küçükken şöyle bir izlenimim vardı; devreyi yenik kapatsak bile ikinci yarı maçı alacağımızı öyle iyi biliyordum ki.

Devre arasında ne oluyorsa ikinci yarı takım şahlanıyordu. İster milli takım ister Galatasaray.

Tadelle de bu durumu Fatih Terim ile reklamlara taşımıştı. Hey gidi eski günler!

Nesil
    2007
    Yer
    Konya

Gelmiş Geçmiş En iyi Türk Teknik Direktör Fatih Terim !

Nesil
    2010
    Yer
    54 & 34

Hey gidi Terim sezon başında geldiğinde çoğu Galatasaray'lı 2. Terim dönemi olabileceğini düşündüler ancak ben çok rahattım Terim demek kupa demektir Terim'den şüphe edilmez umarım anlamışlardır...Terim ara vermişti geçmiş senelere göre daha sakindi geçmişin de intikamını almış oldu...

Nesil
    2011
    Yer
    Kocaeli

[YOUTUBE="Ho3nId-VmR8"]Tabelea [/YOUTUBE]

severim fatih hocayı

ama bu video efsane ya

Nesil
    2006
    Yer
    2 kıtada birden olandan;)

böyle bir hatip tanıyan var mı?

varsa söylesin en azından şu an için benim aklıma gelmiyor.

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Motivasyon imparatoru taktik olarak yorum yapmak istemiyorum.Biraz Fm oynasın kendini geliştirir
    (Şimdi biri çıkıp yok bu iş Fm taktik ekranıyla mı olucak falan demesin şaka yapıyorum şakaAyrıca bende Galatasaraylıyım...)

Nesil
    2007
    Yer
    Istanbul

Fatih hoca bence taktiksel olarakta oldukça başarılı bir Hoca. Neredeyse sezonun tamamında ilk 11'nden 10 kişi değişmiş bir takım ile Türkiye ligi gibi sert bir ligde 4-4-2 oynayıp 18 maçta kalesine gol görmeyerek rekor kırdı. Bu sene 4-4-2'nin en az 4-5 farklı varyasyonunu izletti bize. Karşınızda kazandığı taktirde şampiyon olacak bir fenerin sahasında maça 4-4-2 ile çıkıp kalemizde sadece 2-3 pozisyon verip gol yemeden bitirdi. Geçmiş dönemlerde her Avrupa maçı öncesinde 80-90 sayfalık raporlar hazırladığını bilirim. Dünyada hiçbir teknik direktör sadece motive ederek 7 senede 5 lig şampiyonluğu, 7 yerel kupa ve 1 Avrupa Kupası alamaz.

Nesil
    2011
    Yer
    Elazığ

Her yönüyle muazzam bir insan.Umarım ilk döneminde ki başarıları önümüzdeki dönemde de yaşatır bizlere.

Nesil
    2008
    Yer
    Balıkesir

Tek kelime İngilizce bilmeyen ama Fatih Terim' in İngilizcesine laf edip, gülmek acizlikten başka birşey değildir bana göre. İnsan kendi yapamadığı birşeyi, "kötü de olsa" yapabilen birine gülemez.

Fm'de "karakter" diye bir özellik olsa 20 üzerinden 20 alabilecek bir insan.
    Football is simple,but Football Manager is not

Nesil
    2011
    Yer
    Elazığ

Quote Originally Posted by Corpus View Post
    Tek kelime İngilizce bilmeyen ama Fatih Terim' in İngilizcesine laf edip, gülmek acizlikten başka birşey değildir bana göre. İnsan kendi yapamadığı birşeyi, "kötü de olsa" yapabilen birine gülemez.

Fm'de "karakter" diye bir özellik olsa 20 üzerinden 20 alabilecek bir insan.
    Karakter konusunda haklısın ama dil konusunda yorum yok

Sen ne büyüksün Grande Terim!

Fatih Terim'in yabancı diline laf edenlere bir şeyi hatırlatmak isterim. Hoca, İtalya'ya gittiği zaman basın mensuplarına söz vermiştir. Söylediği söz ise "Üç ay sonra sizlere İtalyanca basın toplantısı yapacağım." Bu sözünün arkasında durup kısa sürede İtalyanca öğrenen birinin İngilizcesi ile dalga geçmeye teşebbüs edip eğlenmek en büyük ahmaklıktır. Hadi hocanın İngilizce'sini eleştirenler anadili gibi İngilizce konuşsalar bir şey demeyeceğim de siz daha Türkçe'yi zor konuşuyorsunuz. Allah Kerim, Fatih Terim !

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Fatih Terim'in buradaki ingilizcesi mimikleriyle birleşince komik bir görüntü ortaya çıkarıyor. Biraz sakin olun hemen celallenmeyin yani.
    Canım FEDA olsun sana !

Nesil
    2006
    Yer
    Antalya

Yaşlanıyor..

Nesil
    2007
    Yer
    Marmaris

Ne büyük bi adamsın sen be Terim... Allah seni başımızdan eksik etmesin, içindeki Galatasaray sevgisi hiç dinmesin...
    Uefa kupasını kazandığımızda takımla birlikte marş söylerkenki hırsını görmek yetiyor seni bu kadar sevmemize, Büyük Galatasaraylı!

Nesil
    2009
    Yer
    İstanbul

Beşiktaşlıyım ama bu adam adamın dibi resmen Türkiyenin en iyi hocası diye düşünüyorum.Adam motivasyon kralı resmen küfürle adamları motive ediyor

Nesil
    2006
    Yer
    Antalya

Kırk Yıllık Galatasaraylı: Fatih Terim

“Açıkçası bu günü; bir teknik direktörün bir kulüple imzası olarak görmüyorum, formalite olarak görüyorum. Galatasaraylı Fatih, yuvasına dönmüştür. Muhakkak önemsiyorum; ama olaya bakış açım budur. Galatasaray'da 11 yıl futbol oynadım, altı yılı kaptandım. Altı yıl da teknik olarak görev yaptım. Hem futbolcu, hem antrenör, hem de genel kurul üyesi olarak kendi yuvama döndüm."
    Temmuz 1, 2011 – Fatih Terim

http://www2.galatasaray.org/futbol/haber/17380.php

Nesil
    2006
    Yer
    Antalya

İyi ki doğdun yaşayan en büyük Türk, Allah Kerim Fatih Terim!
    [YOUTUBE="cO_65wfazgY"]Mutlu Yıllar Fatih Terim![/YOUTUBE]

Nesil
    2011
    Yer
    Madrid

imPARAtorlugunu , icin gsyi birakip ve uzerinede o kadar laf ettigi tffnin emrine girmesine ragmen yinede dogum gunun kutlu olsun 2000 deki basarilarin unutulmaz.

Nesil
    2008
    Yer
    Balıkesir

Başarılarını unutamasak da şuan gözümdeki değeri Yiğit Bulut' tan farksızdır. Biraz ağır oldu ama yapacak birşey yok
    Football is simple,but Football Manager is not

Nesil
    2010
    Yer
    54 & 34

Her ne kadar bizi üzsen de doğum günün kutlu olsun hocam. Bize katkılarını hiçe sayacak halimiz yok.

Fatih Hocam senin disiplinli ve taviz vermeyen tavrın bir çoğu kişiyi tatmin etmese de bu başarılarının altındaki alt yapı bunların olduğu aşikardır.. Bizlere güzel günler yaşattığın için bir kez daha teşekkür ederim. Doğum gününüz kutlu olsun..

Nesil
    2011
    Yer
    İzmir

Artık uğrunda ölmeye değmese bile yaşattıkları unutulmaz,nice yıllara Fatih Terim.
    Mutluluk sadece paylaşıldığı zaman gerçektir. - Alexander Supertramp

Nesil
    2013
    Yer
    Uzaydan

Quote Originally Posted by europeanconquer View Post
    Artık uğrunda ölmeye değmese bile yaşattıkları unutulmaz,nice yıllara Fatih Terim.
    + İyi ki doğdun, iyi ki Galatasaray'da değilsin.

Sayfa 1 / 2 12 SonSon

Mesaj Yetkileri