Kayseri ErciyessporTam isimKayseri Erciyesspor KulübüTakma isim(ler)RenklerLacivert - SiyahKuruluş1966StadAtatürk Stadı, KayseriKapasite24,000BaşkanEnver KemaloğluTeknik DirektörLigTürk Telekom Lig A2006-07Turkcell Süper Lig, 17. İç saha Deplasman
Almanya'da manager okulunda ilk 5 e girdim beni tarsus idman yudu ve k.erciyes istedi
ben 1.lig istiyordum ve külüb binası'na gittim o dane 200 kişilik sıra var sıra bana geldiğinde
başkana biliyorsunuz managerlik için geldim
kayseri erciyes takımını 10. yaparım
o zaman gel bak takıma

külüb bilgileri
Renklerinin Hikayesi
Vakt-i zamanında Kayserispor iken renkleri sarı-kırmızı olan ekip, Kayseri Erciyesspor adını aldıktan sonra renk değişimine gitmiştir.Bu vesile ile renklerini, İtalyan futbolunun köklü ekibi Inter Milan'ın de renkleri olan lacivert-siyah yapmıştır.Bunun üzerine de Inter Milan kulubü Kayseri Erciyesspor'u kardeş kulüp ilan etmiştir.

Lig Mücadeleleri

KADROM TRANSFERLERDEN ÖNCE
No.PozisyonOyuncu1GKFadhel Khaled3DFÖmer Ateş4DFKürşat Duymuş5MFEmre Toraman6MFSerge Dié9FWRadomir Dalović10MFTimuçin Bayazıt20FWZdravko Lazarov6MFMustafa Sarp2DFDaouda Jabi13DFGökhan Kök31FWCenk İşler42FWMehmet Eren Boyraz14DFŞenol Yavaş32MFÖzgür Bayer15DFAli Turan24DFİlkem Özkaynak62MFToth Balasz2DFErgün Teber12GKYusuf Soysal66MFİlhan Özbay7MFGüven Kocabal