Sayfa 1 / 3 123 SonSon
1 ile 30 arası toplam 61 sonuç

Konu: Ezeli Rakiplerin Dostça Mücadelesi, Dünya Derbileri Resitali Başlıyor [Ortak Kariyer]

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul

Default Ezeli Rakiplerin Dostça Mücadelesi, Dünya Derbileri Resitali Başlıyor [Ortak Kariyer]

Evet arkadaşlar, yeni bir proje ile daha karşınızdayız. Bu kariyer bir ortak kariyerdir. Bu kariyeri Aykut (GingkO) Kardeşim ile birlikte açmaya karar verdik.

Projenin yapılacağı ülkeleri tek tek yazmayacağız ama öncelikle Avrupa'da derbiler yapmak istiyoruz. Bu yüzden ilk durağımız İtalya olacak.

Amacımız dünyanın bütün derbilerini sizlere yansıtmak. Derbilerin içinde yaşanan bütün olayları sizlere içimizdeki amatör ruhla anlatmak istiyoruz. Heyecanın doruklarda olacağı, tansiyonun çok yüksek olacağı bir kariyer sizleri bekliyor.

Takımlarla ilgili bilgileri ve ayrıntıları ekleyeceğiz. Çok zevkli ve farklı bir kariyer olacağından eminiz. Umarız beğenirsiniz.
    Oğuz Kağan

TROLLING MAKES PERFECT

Nesil
    2007
    Yer
    Foruma katıldığınız yer

İşin içinde sen varsan Oğuzcum, o konuyu takip ederim..

Başarılar..
    Haddini bilmediği için siteden uzaklaştırılmıştır.

Tarziniz siradisi oldugu icin takip edecegim...

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

Merakla bekliyorum

Nesil
    2006
    Yer
    Giяєѕun

Değişik olacağa benziyor.

Büyük sıçrayışı gerçekleştirmek isteyen, birkaç adım geriye gitmek zorundadır. "Bertolt Brecht"

Nesil
    2007
    Yer
    Yeni Açık!

Bursaspor nickli arkadaşın kariyerler gerçekten çok zevkliTakip etmeye çalışırım

Başarılar.Takip edeceğim.

farkli oldugu icin takipteyim

Nesil
    2006
    Yer
    Antalya

Bu farklı kariyerde 2'nize de başarılar..

oguz abinin her kariyeri basarili ve zevkli zaten takipcinizim ama favorim aykut

Nesil
    2007
    Yer
    Kastamonu

başarılar oğuz du adın galiba hangi takımları alacaksınız bilgileri bekliyoruz

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Merak ettim yahu

başarılar takipçinimm

Nesil
    2006
    Yer
    İzmir

umarım uzun soluklu olur başarılar

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

takip edecegim.muhtemelen sen buyuk kismini birinci kaparsin

Güzel olacaktır. Kariyer kadrosu da güzel

omer-faruk-14 Misafir

Başarılar. Farklı bir kariyer bizleri bekliyor.

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul

Evet arkadaşlar, an itibariyle kariyerimize başlamış bulunuyoruz. İlk durağımız İtalya ve takımlarımız S.S. Lazio ve A.S. Roma olacaktır. Gerekli bilgileri eklemeye başlıyorum. : )

Ülkemiz İtalya;

İtalya, 17 Mart 1861 günü bağımsızlığını ilan etmiştir. 2 Haziran 1946 günü de cumhuriyet ilan edilmiştir. 25 Mart 1957 günü de Avrupa Topluluğu'na üye olmuştur.

Başkentimiz ve şehrimiz Roma;

Roma Milattan Önce 21 Nisan 753 yılında tarih sayfalarındaki yerini almıştır. Roma adını Romulus ve Remus adlı iki kardeşten almaktadır. Zaten şehrin simgesi de bu iki kardeşi emziren kurttur. Bu iki kardeş vakt-i zamanında Etrüsk kavimiyle Roma'ya gelmişlerdir. Bu iki kardeş Roma'nın kurucuları olarak kabul edilirler.

Roma, İtalya'nın ve Lazio bölgesinin başkentidir.

Tiber ve Aniane nehirleri arasında ve Akdeniz'e yakındır. 2.7 milyon nüfuslu şehirde Katoliklerin ruhani lideri Papa'nın yaşadığı bağımsız devlet Vatikan da yer almaktadır.

75 milyar € luk gelirle İtalya'nın toplam milli hasılasının %6.5'ini tek başına kazanır.

2800 yıllık şehir, sırasıyla ve resmi adlarıyla; Eski Roma'nın, Roma Krallığı'nın, Roma Cumhuriyeti'nin, Roma İmparatorluğu'nun, Papalık Yönetimi'nin, İtalyan Krallığı'nın ve İtalya Cumhuriyeti'nin merkezi ya da başkenti olmuştur.

Roma da, İstanbul gibi, 7 tepe üzerinde kuruludur. Bu tepeler :

Palatine
    Aventine
    Capitoline
    Quirinal
    Viminal
    Esquiline
    Caelian

Şehirde birçok önemli meydan ve tarihi yapı vardır. Rönesans'ın hızla yayıldığı dönemlerde birçok İtalyan sanatçı Floransa'dan Roma'ya gelerek burada kendi eserlerini sergilemişlerdir.

Ve işte sıra geldi takımlarımıza;

Società Sportiva Lazio SpA

S.S. Lazio, 9 Ocak 1900 yılında İtalyan Ordusu mensupları tarafından kurulmuş bir Roma kulubüdür. Mavi-Beyaz renklere sahip kulübün simgesi kartaldır.

Takma isimleri ise " Biancocelesti (White and sky-blue), **uilotti (Young Eagles), Le **uile (The Eagles)'tır.

S.S. Lazio kulübünün bu zaman kadar elde ettiği başarılar şunlardır.

Lazio kelimesinin kökeni Latince geniş anlamında olan Latium'dur fakat bu ismi almalarının nedeni, Roma şehrinin İtalya'nın 1948 Anayasası'na göre 20 özerk bölgeden biri olan Lazio Bölgesi içerisinde olmasıdır.

II. Dünya Savaşı'ndan sonra S.S. (Societa Sportivo) takısını Gestapo'ları anımsattıgı icin birçok takım değiştirmişken, zamane diktatörü Benito Mussolini'nin de desteklediği Lazio, kulüp politikasını açığa vurmuş ve kararlı bir tutumla ismini değiştirmemiştir.

Ezeli rakibi A.S. Roma olup bütün derbilerden farklı olarak bu iki kulüp arasındaki siyasi görüş ayrılığı rekabeti kine dönüştürmektedir. Maçlarını A.S. Roma ile birlikte 82,656 kişilik Stadio Olimpico'da oynarlar.

Kulübün şuanki başkanı Claudio Lotito'dur.

Kulübün taraftar grupları yani Ultras kültürünün en büyük temsilcisi Irriducibili Lazio'dur.

Associazione Sportiva Roma SpA

A.S. Roma, 22 Temmuz 1927 yılında Roman FC, Alba-Audace Roma ve Fortitudo-Pro Roma kulüplerinin birleştirilmesi ile kurulmuş bir Roma kulubüdür. Sarı-Kırmızı renklere sahip kulübün simgesi Remus ve Romulus'tur.

Takma isimleri ise " i Giallorossi (The Yellow-Reds), La Magica (The Magic), i Lupi (The Wolves)'tır.

A.S. Roma kulübünün bu zamana kadar elde ettiği başarılar şunlardır.

Kulübün şuanki başkanı Franco Sensi'dir.

Kulübün taraftar grupları yani Ultras kültürünün en büyük temsilcileri Fedayn, Roma Ultras, AS Roma Ultras, Boys, Giovinezza'dır.

Ortak kullandığımız stadyum Stadio Olimpico;

Stadyum 1937 yılında kullanıma açılmıştır. 82,656 kişilik koltuk kapasitesine sahiptir.

Stadyumda şimdiye kadar 4 adet uluslararası final karşılaşması yapılmıştır. Bu finaller; 1977 ve 1984 Şampiyon Kulüpler Kupası Final Maçları, 1990 FIFA Dünya Kupası Final Maçı ile 1996 Şampiyonlar Ligi Final Maçı'dır.

Stadyum'daki maçlardan resimler;

Oğuz Kağan

TROLLING MAKES PERFECT

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

Emeğinize sağlık, takımları tanımış olduk. Süper bir kariyer olacağına eminim. Birkaç oyuncu önermek istiyorum:

Vedran Corluka (DRC)

Jose Sosa (AM/FC)

Lassana Diarra (DM)

Wright-Phillips (AMR)

Son iki oyuncuyu kiralayabiliyorsunuz.
    Football Manager 2006&2007&2008 Türkçe Dili Çevirmeni & Çevirmen Ekibi Yöneticisi - Turksportal Site ve Forumları Eski Yöneticisi

Heyecan başlıyor.Sabırsızlıkla bekliyorum.

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul

İlhan Abi oyuncu önerilerin için teşekkür ederim. Bakalım ksıtlı bütçeyle neler yapacağız?

Bu arada yukarıda belirttiğim tribünlerin politik görüşleri biribirinden çok farklı demiştim. Alttaki tabloyu koymak istiyorum, tabloda tirbünlerin politik görüşleri yazıyor. Tabloyu kendim Türkçe'ye çevirdim.

Tabloda iki tribünün de yoğunlukla aşırı sağ görüşü besledikleri görülüyor fakat Fedayn grubunun tribünlerde belirli bir ağırlığı var. Yani Lazio'nun en büyük taraftar grubu Irriducibili neyse Roma'nın Fedayn'ı da aynı şeydir.

Oğuz Kağan

TROLLING MAKES PERFECT

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

Oğuz kardeşim harikasın yaa seni biz bu yüzden seviyoruz... Harika anlatıyorsun resimlerle destekliyorsun... İlginç seçimler yapıyorsun gerçekten harikasın!! (Bu arada adın Oğuz sanırım...) İlhan abiye katılıyorum özellikle Corluka gerçekte Man City'e transfer oldu ve güzel bir performans sergiliyor... Bence de düşünün onu... Bu arada GingKo (Aykut) arkadaşım da başarılı olacaktır... İkinize de gönülden tekrar başarılar!

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul

Evet adım Oğuz, teşekkür ederim yorumların için, Vedran Corluka gerçekten iyi bir transfer olacak buna inanıyorum.

Ben sadece bildiklerimi paylaşıyorum, bildiklerimi kendime saklasam elime ne geçerki.

Hazırlık Maçı

Evet arkadaşlar, kariyere başladık, ilk hazırlık maçımızı yaptık. Güzel bir maç oldu, biraz sert bir mücadele oldu. Francesco Totti 2 ay sakatlandı.
    Oğuz Kağan

TROLLING MAKES PERFECT

Nesil
    2007
    Yer
    59-39

Güzel maçtı..Yenilmekte Güzel..

Nesil
    2006
    Yer
    Antalya

Gerçekten çok renkli bir kariyer olacak gibi...

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul

Evet oynamaya devam ediyoruz. Bütçem kısıtlı olduğu için kiralama yoluna gidiyorum. İlk transferim Tevfik Köse oldu.

Bu arada bir maç daha yaptık.

Hazırlık Maçı

Oğuz Kağan

TROLLING MAKES PERFECT

Nesil
    2007
    Yer
    Yeni Açık!

Roma dağıtmış ortalığı

Başarılar...

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

Roma iyidir... Oğuz America (MEX)ten sonra büyük takımda oynayınca nasıl hissettin? Bu arada Aykut'ta bakalım napıcak bu skordan sonra... Bence toparlanır!

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul

Valla nasıl hissedeyim, normal oldu benim için daha önce İtalya'daki birçok takımla oynadım. Güzel transferler yapıldı ve yapılmaya devam ediyor, bütün ayrıntıları yarın yazacağız.

Çok eğlenceli bir kariyer oluyor. Kasap Aykut, takımın kilit adamlarına nişan alıyor. : )
    Oğuz Kağan

TROLLING MAKES PERFECT

Sayfa 1 / 3 123 SonSon

Mesaj Yetkileri