Başarılı Olmak İstiyenlerin Taktiği (523_ias)

Oyunda eminim birçok taktik denemiş ve saçı başı yolmuş, oyuna küsüp aradan birkaç gün sonra gaza gelip hadi bakalım deyip sonra tekrar sararıp morarmışsanız işte size çözüm...

Taktik:

Oyuna İtalya'da Inter Milan Kulübü ile başladım. Arka arkaya gelen başarılardan sonra, Türkiye Milli Takımından gelen teklif ile içimdeki Türkiye sevgisi alevlenerek hemen kabul ettim. Acaba bu teklifi kabul etmem kariyerimi kötü mü etkileyecekti...

2016 Avrupa Kupası:

İlk katıldığım organizasyondu, oyuncularım da ben de oldukça heyacanlıydık. Hiç kimse bize şans tanımıyordu. Açıkcası benimde pek fazla ümidim yoktu, grupları geçersem tamam diyordum ve bir mucize gerçekleşti... Bu mucezede yakaladığım süper bir nesil vardı ve bu nesil ileride muhteşem tecrübesiyle bana daha ne mutluluklar yaşatacaktı.

Milli Takım ile ilk kupama uzanıyorum:

2017 Konfederasyon Kupası:

Bir sene önce kazandığımız kupa hayla Dünyada konuşuluyorken, bu kupanın şans olmadığını kanıtlamam için önüme bir fırsat çıkmıştı. Bizde o fırsatı değerlendirdik. Artık Dünya Futbolunda bizde varız diyorduk.

2018 Dünya Kupası:

Artık herkes bizden bahsediyordu. Bu kupaya giderken herkesin gönlünden "acaba olur mu?" sözleri geçiyordu. Kupayı hiç zorlanmadan almışdık. Türk Mucizesi devam ediyordu. Artık birçok futbolcumuz Avrupa'nın sayılı liglerine transfer oluyor, ve oralarda adlarından bahsettiriyorlardı. Kazanan gene Türk Futboluydu.

Ve bu başarılar ardından, Dünya Sıralamasında 1. sırada yer alıyorduk.

İtalya Ligi:

Azda İtalya'da yaptıklarımızdan bahsedelim. İlk sezon oldukça rahattı Juvesiz ve eksik puanlarla başlanılan bir Lig A da şampiyon olmak elbette oldukça kolay olacaktı ama bu ünvanı 7 yıl korumak oldukça zor olacaktı. Evet İnterle 12 sezonda tam 8 şampiyonluk yaşamıştım , başkan ve taraftarlar bana adeta tapıyorlardı.

İtalya Kupası:

5 kez İtalya Kupasını müzeme götürdüm.

şampiyonlar Ligi:

Tam 7 kez bu kupaya ulaştım, her bir finalin tadı başka olmuştu. Bu kupa kimi zamanlar ligde eçirdiğim zor zamanların imdadına yetişti, kimi zamanlarda ise adeta başarılarımı perçinliyordu.

UEFA Kupası:

Çok kötü bir sezon geçirmiştim. Yanılmıyorsam ligi 6. bitirmiştim ve gelecek sezon UEFA ya katılacaktım. Zor günlerdi yönetim benden memnun değildi. UEFA kupası adeta imdadıma yetişmişti. Ve böylelikle kariyerime 1 adet de UEFA kupası eklemiş oldum.

Süper Kupa:

Bu Kupaya genelde yedek ağılıklı kodro ile çıkmama rağmen tam 6 kez müzeye götürme şansını elde ettim.

Kıtalar Arası Kupa:

6 kezde bu kupayı kazandım. Zaten şampiyonlar ligini kazanan bir takımın bu kupayı alması pek de zor olmasa gerek.

...VE İŞTE TAKTİĞİM...

http://rapidshare.tv/528773

http://rapidshare.com/files/52637631...2018_.rar.html

Taktik hakkında ip uçları:

Taktikte Target men özelliğine ileri uçta oynatacağınız adamlardan ortadakini seçin.

Orta saha oyuncularınızdan sağda oynayan oyuncu defansif özelliklere sahip ise iyi olur. Ben tercihen DM den ziyade MC oyuncuyu tercih ediyorum.

Ortaha sahada solda oynayan oyuncu AMC olması daha etkili ataklar yapmanızı sağlar.

Forvette sağ ve sol tarafta oynattığınız futbolcuların orta ve pas özelliklerinin normalin üzerinde olması iyi olur.

Defansda sağ ve sol kanatlara oynayan oyuncaların, top sürmesi ve ortaları ortalamanın üzerinde olması kanatlarda sıkıntı yaşamamanızı sağlar.

SON OLARAK!!!

2018 yılına geldiğimde Inter Klubünden aldığım yıllık ücrete bakın.