Sayfa 1 / 3 123 SonSon
1 ile 30 arası toplam 61 sonuç

Konu: Mor Beyaz Şampiyon [Orduspor]

Nesil
    2006
    Yer
    Ordu

Default Mor Beyaz Şampiyon [Orduspor]

Orduspor futbol kulübü 1967 yılında Ali ATAOĞLU girişimiyle kurulmuş Türk halkı tarafından bilinen güzide futbol takımlarımızdan biridir.

Bu bakımdan 1967 Ordu'luların en mutlu yılı olmuştur. O günün şartlarında İstanbul ve Anadolu takımları varken yeni bir kulübün esamesi bile okunmazdı. Bu olay kulübün kurulmasına aslında bir engel teşkil ediyordu. Fakat o zamanlar Ordu'daki futbol potansiyeli ve Ordu'luların futbol sevgisi bütün zorlukları yok sayıp engelleri bir bir ortadan kaldırmıştır.

Kuruluş :

Rahmetli Ali ATAOĞLU futbolu çok seven bir Ordu'luydu. O zamanlar amatörce müsabaka yapan Ordu'nun 5 amatör futbol takımı (Karadeniz İdman Yurdu (sarı-kırmızı), Ordu Gücü (lacivert-kırmızı), Ocak kulübü (sarı-lacivert), 19 Eylül (kırmızı-beyaz), Yolaç (turuncu-siyah)) birleşti ve kulübün temelleri atılmış oldu. Halk Eğitim Merkezi'nde Ordu halkının ileri gelenleri toplandılar ve kulübün kurulacağını tüm Ordu halkı duydu. Olay Ordu'da büyük bir sevinç ve coşku ile karşılandı.

Dönemin Spor Bakanı Kamil OCAK Ordu'ya geldi ve bir miting düzenleyerek bu olayı kutladı. Nihayetinde İbrahim KÖKSAL 19 Eylül meydanında Orduspor'un resmen kurulduğunu ilan eden konuşmayı yaptı.
    [B]

Neden Mor Beyaz Renkler:

Orduspor futbol kulübü renk seçiminde çok titiz davranmıştır. Hatta bu nedenle kulübün kurulması yaklaşık 1 yıl daha gecikmiştir. Forma rengi seçimöinde hayat tarzı ön plana çıkmıştı. Orduspor'un çekirdeğini oluşturan 5 amatör kulüp içinden 1'er 2'şer yöneticiler alındı ve bunlar renk seçiminde söz sahibi oldular.

Renklerin Mor Beyaz oluşunun 3 temel nedeni vardı;

Mor renk hırs ve disiplini simgelemekte Beyaz temizlik kardeşlik ve düzeni simgelemekteydi.
    Ordu yöresinde mor menekşe çiçeği oldukça fazla yetişmekteydi.
    Ayrım olmaması açısından kuruluşta yer alan 5 amatör kulüpten farklı bir renk seçilmeliydi ve Türkiye'de hiçbir takımda olmayan Avrupa'da ise sadece Real Madrid ve Anderlecht takımlarının sahip olduğu Mor Beyaz renkler seçildi.
    Ordu insanı Orduspor'un kuruluşuna çok büyük önem verdi. Efsanevi başarılar Ordu halkının desteği ile gelmiştir. Orduspor Türk futboluna geçmişte ve bugün halâ 1. Lig'de futbol oynayan değerli futbolcular kazandırmış bir takımımızdır. Bu başarılar genç-yaşlı, erkek-kadın demeden stadı dolduran binlerce kişinin başarısıdır. Bu başarılar Ordu'luların geçmişi yad etmek ve sadece gurur duymak amacıyla konuştukları değil maddi manevi desteği sürdürerek tekrar yaşayabilecekleri takımımız Orduspor'un başarılarıdır.Orduspor'un güçlü olması Ordu'nun güçlü olması demektir. Her zaman, heryerde 1. Lig için el ele Orduspor'luyuz.

Tarihi Başarılar:

Türkiye 1. Futbol Ligini 1978-1979 sezonunda 4. sırada tamamlayarak UEFA kupasına katılmaya hak kazanmıştır.

Aynı yıl içinde 4 büyük takım diye nitelendirdiğimiz takımları kendi sahalarında yenme başarısını gösteren tek takım ünvanını taşımaktadır.

UEFA kupasında zamanın güçlü takımlarından Dünya futbolunda söz sahibi Çekoslovakya temsilcisi Banic Ostrawa'yı yenme başarısını göstermiştir. Ayrıca bu sezon Orduspor haricinde hiçbir Türk takımı Avrupa kupalarında galibiyet alamamıştı.

Birinci Ligde Orduspor kalesini koruyan Öner PİROĞLU 1088 dakika gol yemeyerek halen devam eden bir rekorun sahibi. Gol yememe rekorunda Şenol GÜNEŞ'TEN sonra ikinci sırada yer alıyor.

Başarılar Dilerim Emrah Abi.. Ordu'yu Şampiyonlar Liginde şampiyon görmek isteriz

Yeniden başarılar Emrah abi.. Ordu Cup'ı bekliyorum

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

Başarılar dilerim abide diğerini neden bıraktın bunu elhadjı v3 ile mi açtın?
    Gelirken ne getirilir ki giderken ne götürülür?

Tekrar Başarılar

Nesil
    2006
    Yer
    Ordu

Arkadaslar yeni update cıktıgı için oyunu onunla kurucam...

Ordu cup logo için tesekkür ederim ertugrul..

Arkadaslar aksam yeni kariyere baslıyorum..

Umarım beni takip edersiniz

Nesil
    2007
    Yer
    Yeni Açık!

Başarılar Emrah abi...

Nesil
    2006
    Yer
    Ordu

Katılan Takımlar..

1-Orduspor
    2-Ajaccio
    3-Acedemica
    4-1860 Münih

Ordu Cup yarı final karşılaşmaları Az Sonra....

Başarılar abi..Dengine göre takımlar bulmuşsun.Şampiyonluk bekliyorum..

Nesil
    2006
    Yer
    Giяєѕun

Yanlış anlama seni destekliyorum

Ajaccio şampiyon olur.

Büyük sıçrayışı gerçekleştirmek isteyen, birkaç adım geriye gitmek zorundadır. "Bertolt Brecht"

11. Default

Başarılar.

Nesil
    2006
    Yer
    Ordu

Yarı Final Karşılaşmaları..

Orduspor-Ajaccio

Cok zevkli bir maç oldu..Taraftarlarımıza tam 8 gol izlettirdik..Takımımız Ofansif yönden çok iyi ama defansif yönden kötüyüz insallah bu eksikliklerimizi ligekadar giderecegiz..

1860 Münih-Academica

Diger maçlar az sonra!!!!

Nesil
    2006
    Yer
    ❶❻

Başarılar Emrah, uzun soluklu bir kariyer olması dileğim ile.

Nesil
    2006
    Yer
    Ordu

mehmet insallah kariyer ligine secilirim...Eger secilirsem biraz bu kariyere ara vericem

3.cülük maçını bekliyorum abi.

Bu arada Ordu Cup resmi güzel olmuş..

Nesil
    2006
    Yer
    Ordu

Orduspor-Academica

Defansda yaptıgımız ufak hatalar yüzünden,Malesef turnuvada 3. olduk..Turnuvada defansımız çok aksadı bu yüzden defansa hava hakimiyeti cok iyi bir transfer yapmaya karar verdik..

FİNAL..

Defansa takviyeler yapmalısın abi..

Nesil
    2006
    Yer
    Ordu

Ordu Cup bu sene 1.si Düzenlendi..Sezonun devre arası veya gelecek sezon Ordu Cup 2 düzenelenecek

ŞAMPİYON

AJACCİO

Transferler ve diger gelişmeler Çok yakında!!!!!!!

Nesil
    2006
    Yer
    -

Hımmm. yeni gördüm başarılar..

20. Default

Murat abinin dediği oldu

Nesil
    2006
    Yer
    ❶❻

Emrah kadronu görebilirmiyim birde taktiğini

Nesil
    2006
    Yer
    Ordu

Mehmet transfer dönemi gecsin sana kadromu göstericem

07-08 kadroları ile oynuyorum

Defans arıyorum

23. Default

Keşke şu yeni elhadjinin update'i yükleseydin

Quote Originally Posted by Emurafu View Post

07-08 kadroları ile oynuyorum
    Quote Originally Posted by mustafa35 View Post
    Keşke şu yeni elhadjinin update'i yükleseydin

.............

25. Default

Hm doğru bu sene 07-08

Transferlerini sabırsızlıkla bekliyorum..

2. Lig tecrubeleri gercekten heyecanlı oluo ozellikle bu sene tff 1.lig cok cekişmeli olacak

Nesil
    2006
    Yer
    Ordu

Orduspor-Antalyaspor

Taraftarlarımıza çok güzel bir futbol izlettirdik..Malesef 3 puan alamadık..Takım ofansif yönden cok iyi ama hala defansif yönden aksıyoruz stopere Oyuncu arayıslarımız sürüyor...

2.Hafta maçları cok yakında!!!

Transfer dönemi bitince taktigimi ve transferlerimi koyacam....

Pehh.. ne olmuş öyle abi maçta 8 gol birden..

Başarılar dilerim . Ordusporla iyi başlangıç

Sayfa 1 / 3 123 SonSon

Mesaj Yetkileri