Sayfa 2319 / 4325 İlkİlk ... 131918192219226923092317231823192320232123292369241928193319 ... SonSon
69,541 ile 69,570 arası toplam 129738 sonuç

Konu: Turksportal - Kafe

Nesil
    2006

Olimpiyatlar bilinmez mi,9999999999999999999999999999999999'u bir arada kasetlerin vazgeçilmez oyunuydu,toplamda 20 oyun vardı,9999999999999999999999999999999999 farklı isimi uydurmuşlardı o oyunlara,hep merak ettim o isimleri yazmak kaç gün sürmüştür,oyun yapmaktan daha zordur o menüyü hazırlamak
    Forumlarımızda küfür etmek yasaktır. Küfürlü mesaj yazdığı için hesabı kapatılmıştır.

Nesil
    2006
    Yer
    Karşıyaka 35½

İyi geceler gençler, nasılsınız?
    "YÜCE ATATÜRK"

Nesil
    2005
    Yer
    Adana

Evet öyle bi muhabbet vardı bilmem kaç milyon oyun ama saysan 15-20 yi geçmez.
    .
    .
    .
    Birleştirilen Mesaj:
    Quote Originally Posted by Sekopej View Post
    Sağol.Sen nasılsın??

Nesil
    2006

Quote Originally Posted by Sekopej View Post
    İyi diyelim iyi olalım,sizi sormalı

Quote Originally Posted by Oghuse View Post
    Evet öyle bi muhabbet vardı bilmem kaç milyon oyun ama saysan 15-20 yi geçmez.
    Atari'deki en büyük muhabbet,tusubasa'nın ilk piyasaya çıkan versiyonlarının arapça olup olmadığıdır,hala kesin birşey bilinmez bu konuda
    Forumlarımızda küfür etmek yasaktır. Küfürlü mesaj yazdığı için hesabı kapatılmıştır.

Nesil
    2006
    Yer
    Karşıyaka 35½

Geçmişe yolculuk ha, ahh ahh ne günlerdi be...
    "YÜCE ATATÜRK"

Nesil
    2005
    Yer
    Adana

Quote Originally Posted by dick View Post
    İyi diyelim iyi olalım,sizi sormalı

Atari'deki en büyük muhabbet,tusubasa'nın ilk piyasaya çıkan versiyonlarının arapça olup olmadığıdır,hala kesin birşey bilinmez bu konuda
    Arapçayı bilmemde ben japoncayı sökmüştüm. Tsubasa sağolsun.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul-Antalya arasında

İyi geceler guşluk insanım..Ben iyiyim umarım hepiniz benim gibi iyisinizdir..

Çocukluğumu doya doya yaşadığım için çok şanslıydım,şimdiki neslin yerinde olmak istemem ne kadar teknolojik olsalarda bu yaşlarında..Artık dışarda top oynayan çocuklar yok,baklavasına kolasına mahalle maçları yok,anneler çocuklarına bağırmıyor hadi yemek vakti die ve çocuklar 5 dk daha 5 dk daha diye oyalayıp 2 saat sonra eve gelip dayak yemiyorlar..

enim bi karakutum vardı abimle ilk atarimiz,tusubasa da en güzel oyunlardandı..Sirk oyunu vardı adını unuttum, ateşten bi çemberden atlıyorduk bi atla street fighterlar atari salonlarına offf offf..
    Herşeye sahip olmak isteyen elindekini de kaybediyor..

Nesil
    2005
    Yer
    Adana

Evet benim eve çıkma saatim akşam ezanıydı saat tam 8de.Bi keresinde çocuğun biri o saatte çıkacağımı biliyo ezan okundu bana gıcıklık yapıyordu kendimi tutamadım dövdüm öyle çıktım.

Nesil
    2006
    Yer
    Karşıyaka 35½

Hoşgeldin Gökçe, nerelerdesin görüşemiyoruz uzun zamandır?

Daha geçen hafta bir arkadaşımla sabaha kadar bu konu hakkında konuştuk. Çocukluğumuz, o dönemde yaşadıklarımız. Aradan 10-15 sene geçmiş ama dönüp bakınca, o dönemde hayattan aldığım zevki, şu anda alamıyorum.

Bak yine geçmişi özledim şimdi...
    "YÜCE ATATÜRK"

Nesil
    2006
    Yer
    Izmir

Quote Originally Posted by physicist87 View Post
    İyi geceler guşluk insanım..Ben iyiyim umarım hepiniz benim gibi iyisinizdir..

Çocukluğumu doya doya yaşadığım için çok şanslıydım,şimdiki neslin yerinde olmak istemem ne kadar teknolojik olsalarda bu yaşlarında..Artık dışarda top oynayan çocuklar yok,baklavasına kolasına mahalle maçları yok,anneler çocuklarına bağırmıyor hadi yemek vakti die ve çocuklar 5 dk daha 5 dk daha diye oyalayıp 2 saat sonra eve gelip dayak yemiyorlar..

enim bi karakutum vardı abimle ilk atarimiz,tusubasa da en güzel oyunlardandı..Sirk oyunu vardı adını unuttum, ateşten bi çemberden atlıyorduk bi atla street fighterlar atari salonlarına offf offf..
    Kesinlikle katılıyorum.biz çok şanslı bir nesiliz.Hem çocukluğumuzu doya doya yaşadık.Hem de teknolojiden yararlandık.

Okuldan gelir gelmez önlüğü çıakrıp çantaya atıp mahallede top oynamaya başlardık.Düşerdik kolumuz,bacağımız kanardı.Üstünüz başımız batardı.Ah ahh ne güzel günlerdi be

Çocukken bizim mahallede ki çocuk sayısı bir hayli fazlaydı. Sabah 8,9 da bir çıkardık top oynamaya eve varmamız akşam 8 olurdu Topu bahçeye kaçırırdık Dede ( Çocukken bize hiç rahat vermedi şimdi öldü allah rahmet eylesin.) bizi kovalamaya başlardı biz topu kesmesin diye topu kurtarma derdindeydik

Ama şimdi sokaklara bakıyorum da top oynayan çocuk sayısı çok az...

Nesil
    2006

Teknolojik gelişmenin yanı sıra,artan nufüs,insanların mutsuzluğu gibi şartlar birleşince sokakta top oynamak neredeyse imkansız hale geliyor,heryer yol,yol olmayan yerlere de araba park ediliyor,çocukluğum dolmuş durağının dibinde geçti,iki dakikada bir dolmuş geçerdi herkes açılırdı,gürültü oluyor diye bizi kovan teyzeleri tutun da çocuğu yere düşüp kolu biraz zedelendi diye diğer çocuklara fırça atan aileler,mutsuz insanlar çocukların şen şa**** oynamalarını çekemeyenler,bunu herhangi bir bahane ile engellemek isteyen daha uzar gider bu liste

Nesil
    2006
    Yer
    22 | 34

Geldim ve gidiyorum Herkese iyi geceler..

Nesil
    2005
    Yer
    Adana

Hakikaten ne kadar çok düşerdim ya küçükken hala bir sürü yara izi var dizlerimde.

Nesil
    2006
    Yer
    Izmir

Güzeldi çocukluğumuz.akşamları en büyük eğlencemizde Kemal Sunal filmleri seyretmekti

Nesil
    2006
    Yer

Hoşbulduk Serkancım, ya buralardayım bnir aydır sen görmüyorsun Sen geçen hafta anmışsın bende kısa aralıklarla hep anarım..İzlediğimiz çizgi filmlerden normal filmlere,tuttuğumuz o dönemin takım ve futbolcularından tut bir çok şeyi..Bende özlüyorum;ama özlemek de güzel bee

Evet Aşkın biz çok şanslı bir nesiliz,şükürler olsun ki o günleri yaşamışız..

İbo senden bendensin desene,bizim top oynadığımız yerde de bir dede oturuyordu kızlarıyla beraber 3 katlı kelepir bi ev,hem ağaçlarına daldığımız için hem de top oynadığımız için bizi kovalardı..Az top patlatmadıı ama şimdi beni görünce keşke her çocuk sizin gibi olsaydı diyor

Nesil
    2006

Bizim ilkokul öğretmenimiz Kemal Sunal filmi izlememizi yasaklamıştı,her veli toplantısında ailelerimiz gaza getirir,Kemal Sunal filmlerini izletmemeleri konusunda uyarılarda bulunurdu,ama bu bizi engeller miydi?

Elbette hayır,artık o filmlerin de tadını bırakmadılar,Habamam Sınıfı'nı izliyorsun sigaralar sansürlü adamın elinde mozaiklenmiş birşey tütüyor,acaba ne,lan ya da eşşoğlu eşşek dendiğinde bile sansür geliyor,bu ufak detaylar film zevkinden çok şey götürüyor,izleyesim gelmiyor,sağol RTÜK

Nesil
    2006
    Yer
    Karşıyaka 35½

Pazar geceleri Parlement Sinema Kulübü olurdu. Bizimkiler bittikten sonra. 9'da yattığım için izleyemezdim. Onun melodisi hala kulağımda...
    "YÜCE ATATÜRK"

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

biz burda serbestiz 13.5 yaşımdan beri her gün top oynamaya çıkmışımdır diye düşünüyorum.her günde dışarda birileri vardı.Arabanın geçemeyeceği yerlerde oynuyoruz.(etrafı kapalı üstü açık gibi)aldım verdim yapıp adam seçiyoruz hala

Nesil
    2006
    Yer
    Izmir

Emule sağolsun.6 aylık 1024 sınırsız sırasında Kemal sunal'ın en sevdiğim filmlerini indirdim.Canım sıkıldığında açıp seyrediyorum ve halen de gülüyorum.

Zaten o filmlerin güzel yanı öyleydi.İnek Şaban'ın Güdük Necmi'ye eşşeoğlu eşek demediği bir Hababam Sınıfı hiç zevk vermez ki

Nesil
    2005
    Yer
    Adana

HBB diye bi kanal vardı.

Nesil
    2006
    Yer
    Karşıyaka 35½

HBB diye bi kanal vardı.
    Hatta yanılmıyorsam, HBB iyi tv, iyi tv HBB diye de reklamı vardı.
    "YÜCE ATATÜRK"

Nesil
    2006

"aldım verdim","3 korner 1 penaltı","adamın gol dedi","doğutturmalı","pele" ve en unutulmazı da sporcu kartıydı

Nesil
    2006
    Yer
    Izmir

Bilye oynayan varmıydı aranızda

Bi de gazoz kapağı

Nesil
    2006

Biz o günlere yetişemedik,taso,sporcu kartı ikisi de yoksa inşaatlardan bulduğumuz taşlarla duvar dibi oynardık

Nesil
    2006
    Yer

Parlement Cinema Klubü bombaydı yaa bende hatırlıyorum müziğini ara sıra mırıldanırım Ben en çok freddy serilerini,draculaları izlerdim..Hababam zaten ap ayrıı sırf bu yüzden yeni çekilenleri izlemek istemedim,birincisini zorla izledim ama olmamış yaa aynı tat yok,bi Şener Şen bi Kemal Sunal yok..

Hehe aldım verdim biz de yapardık Saklambaçlar,alman kaleler dokuz aylıklar,simiiiiiittttler,seksekler,yerden yüksekler,körebeler..

Nesil
    2005
    Yer
    Adana

Quote Originally Posted by sherryy View Post
    Bilye oynayan varmıydı aranızda

Bi de gazoz kapağı
    OO olmazmı ben oyn ardım.Gazoz kapağını kenarını taşla düzeltirdik.
    Bİzde 9 aylık 21 aylık falan vardı.

Seleme ne ediyonuz bakemm

Nesil
    2006
    Yer
    Izmir

OO olmazmı ben oyn ardım.Gazoz kapağını kenarını taşla düzeltirdik.
    Bİzde 9 aylık 21 aylık falan vardı.
    Ooo helal

Bizde iyi bilye oynayana,çok uzaktan vurana "kırıcı",yörenin de getirdiği şive ile "kirici" derdik.Sizde de bu terim var mıydı

Quote Originally Posted by Mc.Speedy ® View Post
    Seleme ne ediyonuz bakemm
    ne yapalım sami çocukluk anılarıızı tazeliyoruz

Mesaj Yetkileri