Sayfa 4252 / 4325 İlkİlk ... 325237524152420242424250425142524253425442624302 ... SonSon
127,531 ile 127,560 arası toplam 129738 sonuç

Konu: Turksportal - Kafe

Nesil
    2009
    Yer
    Denizli

Oyunlar için takas yapabilirsin. Oynarsın, bitince veya sıkılınca takas edersin birileriyle. Ben Ps3'te çok yaptım öyle.

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by jevox06 View Post
    Hmm. O zaman şöyle bir şey sorayım. Mesela PS4 alsam yanında 1 tane oyun gelse 2 oyunda(o da en fazla baya zorlasam yani)ben alsam 3 oyun için değer mi ? Çünkü PS3 alıp tüm oyunları oynamakta var. Sence hangisi daha mantıklı ?
    Next-Gen'in tadı ayrı valla. Oyunlara o kadar parayı vermenin içime sineceğini bilsem şahsen PS4 alırım. Pahalı falan gelebilir ama orijinal oyunun zevki farklı özellikle de online oynandığında. Mesela sürekli oynayacağın FIFA'ya ve multisi güzel 1-2 oyunu para vererek alabilirsin. Kalanlarını da MoisHaLe'nin dediği gibi takasla çözebilirsin. En nihayetinde playstation dediğimiz sistem 7-8 yıl rahatlıkla götürüyor bu işi. Belki de daha uzun süre. 1500TL'ya topladığın bir bilgisayar alınır alınmaz bile en üst seviye grafik veremezken playstationdan 7-8 sene bu performansı alıyorsun bir şekilde. Tek sorun oyun o da zamanla çözülür zaten. Ancak burada tabii ki senin maddi durumun da önemli. PS4 alıp da tek oyuna takılmanın da pek bi muhabbeti de yok
    Screw you guys, I'm goin' home

Nesil
    2013
    Yer
    Ankara

Quote Originally Posted by E.Cartman View Post
    Next-Gen'in tadı ayrı valla. Oyunlara o kadar parayı vermenin içime sineceğini bilsem şahsen PS4 alırım. Pahalı falan gelebilir ama orijinal oyunun zevki farklı özellikle de online oynandığında. Mesela sürekli oynayacağın FIFA'ya ve multisi güzel 1-2 oyunu para vererek alabilirsin. Kalanlarını da MoisHaLe'nin dediği gibi takasla çözebilirsin. En nihayetinde playstation dediğimiz sistem 7-8 yıl rahatlıkla götürüyor bu işi. Belki de daha uzun süre. 1500TL'ya topladığın bir bilgisayar alınır alınmaz bile en üst seviye grafik veremezken playstationdan 7-8 sene bu performansı alıyorsun bir şekilde. Tek sorun oyun o da zamanla çözülür zaten. Ancak burada tabii ki senin maddi durumun da önemli. PS4 alıp da tek oyuna takılmanın da pek bi muhabbeti de yok
    Ya işte büyük ihtimal alıcam 1-2 hafta içinde artık karar verdim diyebilirim. Yanında FIFA 14 veren bir bundle falan bir şey varsa ondan alırım kesin. Watch Dogs almak lazım. Bir de Battlefield 4 alırım. Bu kadarla götürürüm ama şimdi yeni oyunlar çıkıcak sonbaharda. GTA 5'i var bunun FIFA 15 var sonra Assasins Creed Unity var Tom Clansy's oyunu var daha baya oyun var. Şimdi makineyi alınca da insan bunları oynamak isteyecek tabi. Ama hepsine de para vermek baya sıkıntı yani. Neresinden bakarsan bak sadece bu saydığım oyunlar 150 TL'den hesaplasak 750 lira tutuyo. Konsol fiyatının yarısı yani.

Evet bi de o var. PS3 mesela 2006'da çıktı. Sony 1 sene daha destek verecek konsola. Yani tam 9 sene sorunsuz oyun oynanabilecek bir makine. Bu şekilde düşününce oldukça mantıklı tabi.

Arkadaşlar yakın zamanda PS4 almayı düşünüyorum. Sizce şuan almam için uygun zaman mı ? Bunu sormamın sebebi oyunların çok pahalı olması. Oyun fiyatları düşebilir mi yakın zamanda ?
    İstersen xbox one'a da bak ben xbox 360 kullanıyorum gayet memnunum.Artı olarak korsan oyun kullanılabiliyor 5-10 lira civarına ancak henüz kırılmış mı bilmiyorum.

Nesil
    2013
    Yer
    Ankara

Quote Originally Posted by harun2000harun View Post
    İstersen xbox one'a da bak ben xbox 360 kullanıyorum gayet memnunum.Artı olarak korsan oyun kullanılabiliyor 5-10 lira civarına ancak henüz kırılmış mı bilmiyorum.
    Daha yeni nesil konsollardan hiç biri kırılmadı. Ben PS4 almayı düşünüyorum. Bunda Türkçe çıkan oyunların etkisi de var. Sony Türkiye'ye önem verirken Dünya ile aynı anda Türkiye'de piyasaya sürerken aksine Microsoft hiç önem vermedi. Bu da bir etken. Bir de PS4'ün tasarımı hoşuma gitti

Nesil
    2006
    Yer
    DM | MC [izmir]

ps4 oyun fiyatlari dusurulse peynir ekmek gibi satar, hala anasinin gozu gibi fiyatlara satiyorlar. anlamis degilim sahsen.

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Oyun fiyatlarının nedeni satış politikasından çok vergilendirmeyle falan alakalı. Bürokrasinin dozunu biraz azaltırsak en azından yurt dışı fiyatlarıyla çok fark olmadan alma şansımız olur.

Nesil
    2013
    Yer
    Ankara

Karşılaştırma yapalım mesela.

PS4

Amazon.com fiyatı : 399 $ = 846 TL

Türkiye Fiyatı (Vatan Bilgisayar) = 1.549 TL

Aradaki Fark : 703 TL

FIFA 14(PS4)

Amazon.com fiyatı : 59.99 $ = 127 TL

Türkiye Fiyatı (Vatan Bilgisayar) = 190 TL

Aradaki Fark : 63 TL

Görüldüğü üzere devlet her alanda olduğu gibi burada da güzel bir giydirme yapıyor. Aradaki fark gerçekten çok fazla. Aşırı bir vergilendirme var fiyatlarda. Devletin bunları kesinlikle düşürmesi lazım ama gram umudum yok. Yapılmayacağından da adım gibi eminim.

Nesil
    2009
    Yer
    Denizli

Tek bunlarda olsa keşke.. her alanda var bu yüksek vergi olayı. .

Nesil
    2013
    Yer
    Azerbaijan , Baku

arkadaşlar trt 1 de dünya kupası maçlarından önce sonra aralarda çalan kısa bir müzik var dünya kupası müziği adını bilen varmı

Nesil
    2013
    Yer
    Ankara

Titanfall'u gördükten sonra Xbox One alasım geldi Bu oyunu oynayan var mı ? Bunun için Xbox One alınır mı ? Bir de Xbox One hakkında bilgisi olan varsa açıklayabilir mi ?

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

İncelemeleri izle x1'le ilgili karar ver. PS4'ün Microsoft tarafından yapılmışı diyelim kısaca.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Vay arkadaş bi gencturkcell tarifesi bile alamıyoruz. Yaş 26 olmuş. Daha dün liseye gidiyordum ne de çabuk geçiyor yıllar
    FM Gazetesi

Nesil
    2007
    Yer
    Dublin

Mesajinin tamamini okumadan gnctrkcll yazdigini gordum ve buyuk bir zevkle senin artik genc olmadigini, aksine ihtiyar, huysuz bir moruk oldugunu yazacaktim ki sen zaten bunu itiraf etmissin. Hevesim kursagimda kaldi...

Remaining silent in the face of injustice is the same as supporting it.

Nesil
    2003
    Yer
    Antalya

Adana'nın Seyhan ilçesinde İbrahim Aras adlı çocuk, polis aracından atılan ses bombaısnın kafasına isabet etmesi nedeniyle kafatası parçalanarak hayatını kaybetmiş. Yeter sayısı var mıdır acaba hükümetin? Daha kaç kişiyi, kaç çocuğu katledecekler?
    daha 19 yaşında, düşlerinde özgür dünya...

Titanfall'u gördükten sonra Xbox One alasım geldi Bu oyunu oynayan var mı ? Bunun için Xbox One alınır mı ? Bir de Xbox One hakkında bilgisi olan varsa açıklayabilir mi ?
    Site ismi vermek yasak mı bilmiyorum ama turunculevyede incelemeler oluyor.

Quote Originally Posted by di canio View Post
    Adana'nın Seyhan ilçesinde İbrahim Aras adlı çocuk, polis aracından atılan ses bombaısnın kafasına isabet etmesi nedeniyle kafatası parçalanarak hayatını kaybetmiş. Yeter sayısı var mıdır acaba hükümetin? Daha kaç kişiyi, kaç çocuğu katledecekler?
    Çocuğun yaptıklarını görmeden direk cephe almaya gerek yok.Görüyoruz doğudaki olaylarda çocukların kullanıldığını...
    Last edited by E.Cartman : 16.Haziran.2014 at 01:55

Nesil
    2011
    Yer
    İzmir

Çocuk paramparça olmuş afedersiniz,neyin cephe alması ? Alınacak bir cephemi var ?
    Mutluluk sadece paylaşıldığı zaman gerçektir. - Alexander Supertramp

Nesil
    2003
    Yer
    Antalya

Quote Originally Posted by harun2000harun View Post
    Çocuğun yaptıklarını görmeden direk cephe almaya gerek yok.Görüyoruz doğudaki olaylarda çocukların kullanıldığını...
    Ne yapmış çocuk? Ben çocuğun yaptığı bir şey görmedim. Ama polisin katlettiği çok çocuk, çok genç gördük. Polisin kafasını parçalaması gerekecek ne yapmış olabilir çocuk? Çocuk diyorum bak, profilindeki yaşın doğruysa senden 1-2 yaş büyük. Ben polise zaten cepheyim, o ayrı konu. Bir çocuğun kafası parçlanıyor, hayatını kaybediyor daha 15'inde. Kasten yapılmamıştır mıuhtemelen bu. Ama böyle bir sonuçta hangi özür karşılayabilir ailesinin acısını?

Adana’da terör örgütü yandaşları Diyarbakır’ın Lice İlçesi’nde yaşanan olayları bahane edip, korsan gösteri düzenledi. Gösterilerde yol kapatan gruba polis müdahale etti. Polisin biber gazı ve tazyikli su ile müdahalesinde 15 yaşındaki İbrahim Aras başından aldığı darbeyle bazı görgü tanıklarına göre ise elindeki cismin polislere atmak istediği anda patlamasıyla olay yerinde hayatını kaybetti.
    http://www.hurriyet.com.tr/gundem/26618452.asp
    Benim okuduğum haber bu doğrudur yanlıştır bilmem ama bunun hükümetle alakasını çözemedim.

Nesil
    2003
    Yer
    Antalya

Emniyetin açıklaması da haberdeki gibi, şaşırmadım ben. Yandaş medyanın haberinde "polis bir çocuğu öldürdü" gibi bir ifade beklemiyorum zaten. Gezi eylemleri sürecinde de fazlasıyla şahit olduğumuz dezenformasyon haberlerinden birisi bana göre. Ne kadar gerçek bilmem ama çocuğun her iki elinin de sağlam olarak görüldüğü cansız bedeninin fotoğrafı da paylaşılmış bir yerlerde. Destan yazan polis-emri veren lider fformülü hükümetle bağ. Terör örgütü dedikleri kim? PKK mı? Liderleriyle görüşmeler sürdüren, pazarlıklar yapan, üyelerinin ülke sınırları içinde rahatlıkla kimlik kontrolü yapmasına ses çıkarılmayan örgütü hükümetin terör örgütü olarak gördüğünü sanmıyorum.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by vivoperlei View Post
    Mesajinin tamamini okumadan gnctrkcll yazdigini gordum ve buyuk bir zevkle senin artik genc olmadigini, aksine ihtiyar, huysuz bir moruk oldugunu yazacaktim ki sen zaten bunu itiraf etmissin. Hevesim kursagimda kaldi...

Yok yahu benden huysuz ihtiyar olmaz. Benim ruhum 60 yasimada gelsem cocuk kalir. Bunu turkcell e de kanitlamam lazim :d
    FM Gazetesi

Nesil
    2009
    Yer
    Antalya

Quote Originally Posted by Ralph View Post
    Yok yahu benden huysuz ihtiyar olmaz. Benim ruhum 60 yasimada gelsem cocuk kalir. Bunu turkcell e de kanitlamam lazim :d
    Sen git yüz yüze konusmaya calıs. Bu prosedürleri gecsinler.

Nesil
    2012
    Yer
    İstanbul

Yardımınıza ihtiyacım var. Saçlarımda çok fazla kepek var ve saçlarım çok kaşınıyor. Çabuk yağlanması da var. Banyo ettikten sonra daha fazla kepek oluyor saçlarımda hatta. Ellerimi saçlarımda gezdirdiğimde elim takılıyor saç dipleri o kadar kuru. En az 1 yıldır var bu ben de bir çözüm falan verecek var mı şöyle ?

Nesil
    2011
    Yer
    İzmir

Head&Shoulders
    Mutluluk sadece paylaşıldığı zaman gerçektir. - Alexander Supertramp

Nesil
    2012
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by europeanconquer View Post
    Head&Shoulders
    Şampuanım o zaten.

Nesil
    2006
    Yer
    istanbul

Quote Originally Posted by OrcunFB View Post
    Yardımınıza ihtiyacım var. Saçlarımda çok fazla kepek var ve saçlarım çok kaşınıyor. Çabuk yağlanması da var. Banyo ettikten sonra daha fazla kepek oluyor saçlarımda hatta. Ellerimi saçlarımda gezdirdiğimde elim takılıyor saç dipleri o kadar kuru. En az 1 yıldır var bu ben de bir çözüm falan verecek var mı şöyle ?
    saçlarınızmı kepekli vurdurun 3'e rahat edin yaz günü (keller herkesi eller) dediğim gibi en iyi çözüm kelaj

Nesil
    2009
    Yer
    Denizli

Dostum yağlanma problemiyle çok uğraştım. Denemediğim şampuan kalmadı çareyi sabunda buldum. Yüzde yüz doğal bıttım sabunu ile yıka saçını bir zaman sonra yağdan eser kalmaz.

Ayrıca normal şampuanlar hiçbir zaman sağlıklı değildir. Deterjanı az olan, silikonsuz ya da direkt doğal bir şampuan kullanın.
    Last edited by MoisHaLe : 17.Haziran.2014 at 14:21

Nesil
    2012
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by MoisHaLe View Post
    Dostum yağlanma problemiyle çok uğraştım. Denemediğim şampuan kalmadı çareyi sabunda buldum. Yüzde yüz doğal bıttım sabunu ile yıka saçını bir zaman sonra yağdan eser kalmaz.

Ayrıca normal şampuanlar hiçbir zaman sağlıklı değildir. Deterjanı az olan, silikonsuz ya da direkt doğal bir şampuan kullanın.
    Sağol tavsiyelerin için. Dediğin sabunu umarım bulurum.

Nesil
    2009
    Yer
    Denizli

Güvenilir aktarlara bak. Birde Migrosta da olması lazım.

Nesil
    2009
    Yer
    Antalya

Hükümetimiz sagolsun yeni bir akım baslattı. ''Bayrak indirmece!''

Bu kadar yüz verirsen olacagı buydu.

http://sozcu.com.tr/2014/gundem/turk...kalkti-534977/

Mesaj Yetkileri