Sayfa 4265 / 4325 İlkİlk ... 326537654165421542554263426442654266426742754315 ... SonSon
127,921 ile 127,950 arası toplam 129737 sonuç

Konu: Turksportal - Kafe

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Kpss ortamina bide biz girelim bakalim. Konservatuar okudugum icin yillardir ne tarih ne cografya ne matematik cozmuyorum. Herseyi unuttum gitti. Gecen kpss kursuna yazildim iki haftaya baslayacak. Allahtan bizim muzik ogrtmenligi puanlari dusuk. 55-60 la bile girmis bu sene millet. Alirmiyim acaba 60 puan? Sorular nasil bilgisi olanlar aydinlatirsa sevinirim.
    FM Gazetesi

Nesil
    2003
    Yer
    Antalya

Ben yıllar önce ders görmeyi ve çalışmayı bıraktığım halde şu son sınav değil de ondan önceki sınavda kursa falan da gitmeden 73,küsur almıştım. Ya bana kolayı denk geldi ya da 70 falan almak genel olarak kolay.
    daha 19 yaşında, düşlerinde özgür dünya...

Nesil
    2009
    Yer
    Tarsus

Quote Originally Posted by Ralph View Post
    Kpss ortamina bide biz girelim bakalim. Konservatuar okudugum icin yillardir ne tarih ne cografya ne matematik cozmuyorum. Herseyi unuttum gitti. Gecen kpss kursuna yazildim iki haftaya baslayacak. Allahtan bizim muzik ogrtmenligi puanlari dusuk. 55-60 la bile girmis bu sene millet. Alirmiyim acaba 60 puan? Sorular nasil bilgisi olanlar aydinlatirsa sevinirim.
    @Görkem;

Sorular için bir şey söylemek mümkün değil, müfredat dışından bile soru gelebiliyor. Bkz. KPSS 2014 Lisans.

Adamlar, Tarih sorularının yarısını Atatürk İlke ve İnkılaplarından sorarken bu sene hiç soru gelmedi oradan. Coğrafya'dan da değişik sorular geldi. Bu yüzden, 'şuraya çalış' veya 'şuradan soru geliyor' tarzında bir şey diyemem. Sen, kitaptaki her konuya çalış, garantiye al işini.

Sana şunu söyleyim; 55-60'a indi puanlar falan diyip sallama ders çalışmayı, fena patlayabilirsin. Ayrıca, sınava girenler her sene artıyor ve haliyle puanlar da yükseliyor. Senin hedefin, en az 70 olsun bence.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Cok yuksek bi hedefim yok. 65 bile alsam atanirim diye dusunuyorum ama bakalim.
    FM Gazetesi

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul / Samsun

Artık ben de "Ocaktan itibaren 2 yılda bir vereceklermiş" olayına inanıp ehliyet alanlardan oldum. Her ne kadar arabayı bir kere durdursam da kazanmışım
    ultrAslan UNI ! ultrAslan UNI ! ultrAslan UNI !

Bir forum aktifliğini kaybettiği zaman üyeler gider, adamlar kalır. | Pavel Nedved

Nesil
    2006
    Yer
    İzmir

Quote Originally Posted by Walter Sakana View Post
    Nasıl bir takip altındayız arkadaş. Dizüstü bilgisayar konusunda tartıştığımız konu ile alakalı olarak Samsung, Toshiba laptoplara baktım tekno marketlerin sitelerinden, şimdi Facebook'ta sürekli önerilen gönderi olarak Samsung, Toshiba laptop reklamı çıkıyor.
    aynen ama facebookta bu forumda bile çıkıyor demekki tıklamaya göre reklam veriyolar
    cem yılmazın da dediği gibi
    bunu verin buna ihtiyacı var

Nesil
    2007
    Yer
    Marmaris

Nasıl arkadaşlar bugün ki KPSS'ye giren var mı nasıldı sorular falan?

Bakalım seneye lisans'a bende gircem. Bizim bölümün atama puanı en düşük 61 ama ben bi 80 fln alıp istediğim yere gitmeyi istiyorum. Var mı böyle şöyle çalış diyecek olan. Bu sınav biraz farklı da strateji de farklı olmalı bence.

Nesil
    2006
    Yer
    Karşıyaka 35½

Quote Originally Posted by mpaker66 View Post
    Nasıl arkadaşlar bugün ki KPSS'ye giren var mı nasıldı sorular falan?

Bakalım seneye lisans'a bende gircem. Bizim bölümün atama puanı en düşük 61 ama ben bi 80 fln alıp istediğim yere gitmeyi istiyorum. Var mı böyle şöyle çalış diyecek olan. Bu sınav biraz farklı da strateji de farklı olmalı bence.
    Hangi bölümdesin? Sadece GK GY sınavlarına mı gireceksin?
    ...
    http://i.hizliresim.com/eNzXNg.gif

Türkiye'nin En İyi Football Manager Sitesi

Nesil
    2007
    Yer
    Marmaris

Quote Originally Posted by ReaList View Post
    Hangi bölümdesin? Sadece GK GY sınavlarına mı gireceksin?
    PDR. GK-GY- Eğitim ve Alan var.

Nesil
    2006
    Yer
    Karşıyaka 35½

Quote Originally Posted by mpaker66 View Post
    PDR. GK-GY- Eğitim ve Alan var.
    Hmm...

Genel Yetenek ve Genel Kültür için;

Türkçe- Bol bol soru çöz ve pratik geliştir. Sınavda en fazla zaman tüketen soruların başında geliyor. Dil Bilgisinden 2-3 soru çıkıyor ağırlık tamamen çözümleme ve yorumlama üzerine. Sözel Mantık için -Eğer yapamıyorsan- Youtube'da falan soru çözüm teknikleri var. Farklı çözüm teknikleri var. Kendine edin ve bir tanesinden yola çıkarak çözüm tekniği geliştir. 3-4 soru gelir bundan sağlam puan verir.

Matematik- Ben sosyal alancı olduğum için Matematik konusunda pek iyi değilimdir bu konuda yardımcı olamayacam.

Tarih: En baba bölüm. Her sene puanları oynatan alan. Geçen sene Tarihten çıkan 21 soru da İsmail Adıgüzel'in "Tarihin Pusulası" kitabından çıktı. Kitabı inceleme şansım oldu. Çok güzel ve ince ayrıntıları sıkmadan serpiştirmiş. Bu kitabı öneririm. Keza çözümlü Yargı, Pegem ve İhtiyaç yayınları da işini görür. Bol bol ve farklı soru çözerek bu işi kıvırabilirsin. Konu ezberleyeyim deme boşa zaman kaybı olur.

Coğrafya: Son senelerde KPSS'deki en rahat sorular burdan geliyor. Klasik bir Genel Kültür sahibinin bile rahatlıkla yapacağı sorular sınıfında. Yine de konu anlatımlı bir Coğrafya kitabını yemekte fayda var.

Vatandaşlık: En zor soruların geldiği bölüm. Geçen sene biraz kastılar, ince ayrıntı da sordular. Okuyup edinmek ve soru çözümleriyle pekiştirmek tek yol.

Güncel: 6 tane soru geliyor. Bunlardan sadece 1-2 tanesi güncel. Yani yakın tarihte yaşananlar. Diğer sorular bana kalırsa soruları hazırlayan ekibin iki tek attıktan sonra hazırladığı sorular. Keza 1 sene önce Güneşe en yakın gezegeni sormuşlardı. Bu nasıl güncel? : ) Her gün haberleri takip etmek de yarar var. Bir de ulu hakanın söylediklerine dikkat etmek gerekir. Geçen sene onun ağzından çıkan 1-2 cümledeki bilgi soru olmuştu (bkz. Ulu Hakan Rte)

Eğitim Bilimleri

PDR okuduğun için fazlasıyla aşina olacağın sorular burada olacak. Keza Öğrenim, Öğrenci ve Durum Psikolojisi, Davranış, Strateji, Yöntem gibi kalıplaşmış yargılar üzerinden soruların harmanlandığı bir bölün. Rehberlik, Sınıf Yönetimi, Materyal Geliştirme, Program Geliştirme, ÖYT, Ölçme, Öğrenme Psikolojisi ve Gelişim Psikolojisi dersleri var. Pedogolojik Formasyon dersleri sanırım bu konuda fazla sıkıntı çekmezsin.

Alan Sınavı

Üniversitede görmüş olduğun tüm derslerden (40 soru) 10 tane de Öğretmenlik sorusunun geldiği 50 soruluk bir sınav.

Nasıl Hazırlanmalısın ?

Dersaneye gitmiyorsan eğer günde en kötü 1 saat (Ocak ayına kadar) ayırsan kafidir. Ama düzen ve devamlılık önemli. Bugün 2 saat çalışayım yarın çalışmam olmamalı.

Pazartesi: EB - EB
    Salı: EB - EB
    Çarşamba: EB - EB
    Perşembe: Türkçe - Matematik
    Cuma: Tarih - Coğrafya - Vatandaşlık
    Cumartesi -Pazar: Alan

şeklinde çalışabilirsin. EB verdiğim günlerde Eğitim Bilimlerinin kendi derslerini ayırarak, sırasıyla çalışırsın. Günde 1-2 Saatlik çalışmayla yarından itibaren düzenli şekilde çalış, bu sınavdan gözü kapalı 80 alırsın.
    ...

Nesil
    2007
    Yer
    Marmaris

Öncelikle ilgilenip uzun uzadıya yazdığın için çok teşekkür ederim abi.

KPSS diye bi sınav var önümüzde bakalım diyodum yani hiç bir bilgim yoktu ama bu yazıyı okudum ve gerçekten çok bilgilendiğimi düşünüyorum.
    Dersaneye yazıldım bakalım gitcem, herkes ne gerek var pdr okuyosun falan dediyse de ben dersaneye gitmeye karar verdim çünkü işi sıkı tutmak lazım. Çalışmaya kurban tatilinden başyalayacağım ama herkesden duyduğum KPSS çalışmanın çok sıktığı oluyor. Yani direk günde 3-4 saat çalışırsan tabi ki sıkılırım diye düşünüyorum. Günde 1-2 saat ile baaşlamayı ve soru çözmenin ön planda olduğu bir ders çalışma stratejisi düşünüyorum .İnşalla iyi bir sene geçirip seneye bu zamanlar güzel bir yerde göreve başlarım.

Gerçekten çok teşekkür ederim ilgilenip beni bilgilendirdiğin için. Çok sağol.

Nesil
    2006
    Yer
    Karşıyaka 35½

@mpaker66

Rica ederim ne demek, ben de mecburen aynı sınava hazırlanıyorum. Sosyal Bilgiler Öğretmeniyim. Bu bağlamda Türkçe-Tarih-Coğrafya-Vatandaşlık konularında herhangi bir noktada takılırsan veya kavrayamadığın noktalar olursa özelden ulaş bana.

Kendini sıkmadan, rahat bir şekilde çalışmaya koyulursan rahat bir şekilde istediğin puanı alır, atanırsın. Bölümünüzün puan ve kontenjan avantajının olmasını iyi değerlendir. Taşrada bir ilçede 3 yıl boyunca zorunlu görev almak var; İstediğin bir yerde o 3 yılı geçirmek var.
    ...

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Bende dershaneye yazıldım. Aylık 180 liraya anlaştık 1800'e. Umarım sene sonu atanırım da bunca para boşa gitmez.
    FM Gazetesi

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Bende dershaneye yazıldım. Aylık 180 liraya anlaştık 1800'e. Umarım sene sonu atanırım da bunca para boşa gitmez.
    Abi gruptu albümdü klipti derken iyi gidiyodun Müzik öğretmenliğini nerden çıkardın.
    Screw you guys, I'm goin' home

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by E.Cartman View Post
    Abi gruptu albümdü klipti derken iyi gidiyodun Müzik öğretmenliğini nerden çıkardın.
    O devam ediyor yine. Hayat o işlere güvenerek geçmez Özgür'üm Garantisi yok o işlerin. Piyasada gördüğün grupların elemanlarının hepsinin reel bi mesleği var zaten. Çok üst düzey bir grup olursak anca bırakırım çünkü başka türlü kazancı fazla olmuyor. Mor ve Ötesi falan gibi bir grupsan işte ozaman sabah yatış akşam konser falan filan
    FM Gazetesi

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

O devam ediyor yine. Hayat o işlere güvenerek geçmez Özgür'üm Garantisi yok o işlerin. Piyasada gördüğün grupların elemanlarının hepsinin reel bi mesleği var zaten. Çok üst düzey bir grup olursak anca bırakırım çünkü başka türlü kazancı fazla olmuyor. Mor ve Ötesi falan gibi bir grupsan işte ozaman sabah yatış akşam konser falan filan
    Genç beyinlere müziği sevdireyim bari diyosun özetle

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by E.Cartman View Post
    Genç beyinlere müziği sevdireyim bari diyosun özetle
    Aynen öyle Ama gönlüm grup işinden yana tabi. Umuyorum ki olsun.
    FM Gazetesi

Nesil
    2006
    Yer
    Karşıyaka 35½

Müzik Öğretmenliği atama kontenjanı bu dönem tavan yapmıştı. Gelecek sene rakam aynı olur mu bilemem ama bu sene sağlam alım oldu.
    ...

Nesil
    2009
    Yer
    Cape Town

Bir sey sormak istiyorum, cahilligimi mazur gorun.Simdi arkadas PDR demis, benimde aklimin bir kosesinde rehber ogretmeni olmak vardi hep, futbol isi yatarsa rehber ogretmenligi okumak istiyorum.Fakat anlamadigim nokta su, ben ilk once bu bolumu kazanip, 4 yil okuyup daha sonra KPSS`ye mi girmem gerek acaba? Yoksa bir sonraki KPSS`ye hazirlanip direk ona girebilir miyim? Biraz sacma bir soru oldu ama su sistem islerinden hic anlamiyorum...

Nesil
    2006
    Yer
    Karşıyaka 35½

3 Farklı Kpss sınavı var hatta 4 (ekpss)

Bunlardan ilki Ortaöğretim Sınavı

Lise mezuniyeti şartı arıyor. Bu sınavı yüksek puanla bitirmen halinde devlet memuru olabiliyosun.

Önlisans Sınavı

İlgili üniversitelerin 2 yıllık bölümlerini bitirmen dahilinde girme şansın var. Bölümünle alakalı devlet memurluğuna atanıyorsun.

Lisans Sınavı

Bahsettiğin PDR bu kısımda. Yani Öğretmen olabilmen için 4 yıllık fakülteyi bitirmek zorundasın.
    ...

Nesil
    2009
    Yer
    Cape Town

3 Farklı Kpss sınavı var hatta 4 (ekpss)

Bunlardan ilki Ortaöğretim Sınavı

Lise mezuniyeti şartı arıyor. Bu sınavı yüksek puanla bitirmen halinde devlet memuru olabiliyosun.

Önlisans Sınavı

İlgili üniversitelerin 2 yıllık bölümlerini bitirmen dahilinde girme şansın var. Bölümünle alakalı devlet memurluğuna atanıyorsun.

Lisans Sınavı

Bahsettiğin PDR bu kısımda. Yani Öğretmen olabilmen için 4 yıllık fakülteyi bitirmek zorundasın.
    Anladim, cok tesekkur ederim, valla yas gecmeden su gelecegim bir belli olsun istiyorum, simdi de yurtdisindayim, burada kendi imkanlarimla calismaya baslayayim, bu sene veya seneye universite sinavina bir daha girecegim.Yeniden tesekkurler.

Nesil
    2006
    Yer
    Karşıyaka 35½

Eğer Yurtdışındaysan ve orada çalışma imkanın varsa daha da önemlisi TR şartlarına göre iyi para kazanıyorsan sakın yeltenme.

Ortaöğretim ve Önlisans sınavlarına 2 milyon kişi giriyor. Aldıkları sayı 40 bin
    Lisans sınavlarına 1.2 milyon kişi giriyor. Aldıkları sayı (Öğretmen atamalarıyla beraber) 60 bin

Eskiden Aslan ekmeğin ağzındaydı. Artık midesinde. Kesinlikle zor zanaat KPSS. Bilgi, çalışma, pratiğin yanında üstün şans istiyor. 1 yıllık emeğin ufak bir şansızlıkla hiç olabilir. Dünyanın en büyük kumarlarından biridir.

Yazımı okuyup içiniz kararmasın sakın, okumadan kararması gerek çünkü burası Türkiye. Başarının cezasız kalmadığı ülke.
    ...

Nesil
    2009
    Yer
    Cape Town

Eğer Yurtdışındaysan ve orada çalışma imkanın varsa daha da önemlisi TR şartlarına göre iyi para kazanıyorsan sakın yeltenme.

Ortaöğretim ve Önlisans sınavlarına 2 milyon kişi giriyor. Aldıkları sayı 40 bin
    Lisans sınavlarına 1.2 milyon kişi giriyor. Aldıkları sayı (Öğretmen atamalarıyla beraber) 60 bin

Eskiden Aslan ekmeğin ağzındaydı. Artık midesinde. Kesinlikle zor zanaat KPSS. Bilgi, çalışma, pratiğin yanında üstün şans istiyor. 1 yıllık emeğin ufak bir şansızlıkla hiç olabilir. Dünyanın en büyük kumarlarından biridir.

Yazımı okuyup içiniz kararmasın sakın, okumadan kararması gerek çünkü burası Türkiye. Başarının cezasız kalmadığı ülke.
    Valla sonuna kadar haklisiniz, her gun atanamayan ogretmen haberleri gormekten biktik.O kadar emek o kadar calisma bir anda heba olabiliyor.O yuzden cok cok iyi dusunup, ince eleyip sik dokuyup oyle karar verecegim.Allahim sen sonumuzu hayreyle.

Nesil
    2007
    Yer
    Marmaris

@Realist

Çok teşekkür ederim dostum. İnş sene içinde paslaşırız böyle böyle.

@Banega

Sana da diyeceğim dostum PDR'yi düşünme. Şuan görünen açık 14 bin falan. Bu 4 senede mezun olacaklarda 15 binden fazla. Yani diyeceğim artık PDR'de eskisi kadar cazip bir bölüm değil.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Yarın akşam grubumla birlikte Mesut Yar'a çıkıyoruz. Tüm Turksportal üyelerini ekran başına bekliyorum satıcılık yok
    FM Gazetesi

26. Default

Vayy Görkem Güzel Reklam Olur CNNTurk'te mi Olacak Program ?

Özel Selamını Bekliyorum Gözlerim Üstünde Ona Göre, Yoksa ... Dinlemem Küserim

En Tehlikeli İnsan Az Anlayıp Çok İnanandır. "A.Çehov"

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Turksportal'ın adı geçmezse süresiz ban

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

O özel selamlar şimdilik olmasında sonraki zamanlara sözüm olsun. Şu piyasaya sağlam bir giriş yapalım hele önce Evet CNN Türk'te bu arada.
    FM Gazetesi

29. Default

Özgür Takipte Kal Şimdiden Mazaretler Başladı Görkem'in

Piyasaya Sağlam Girmek İçin Önce Hayran Kitle Oluşturman Lazım Sen Böyle Yaparsan Olmaz Başta Kaybedersin

En Tehlikeli İnsan Az Anlayıp Çok İnanandır. "A.Çehov"

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by BaGa TaRKaN View Post
    Özgür Takipte Kal Şimdiden Mazaretler Başladı Görkem'in

Piyasaya Sağlam Girmek İçin Önce Hayran Kitle Oluşturman Lazım Sen Böyle Yaparsan Olmaz Başta Kaybedersin
    Bak şimdi oldumu bu laf Ben öyle birimiyim
    FM Gazetesi

Mesaj Yetkileri